• poiko

    Chci si koupit batoh od Autora, ktery ma moznost camelbagu. Nevite nekdo, jestli uz v tom batohu bude ten plastovy vak, nebo si ho musim dokoupit zvlast. Mohli byste mi poradit, kde se da sehnat v Plzni co nejlevneji? Dik

    0 0
    • RapMan  

      jesli chces co nejlevnejsi camelback, tak si zajed do nemecka, v aldi to meli za 10 euro i s vakem

      0 0
    • m.k.2  

      Moje blondýna si kupovala model Twister a rezervoár si musela přikoupit.

      0 0
    • kolombo  

      A jak velikej si kupuješ? Mě se zdají všechny strašně malé, momentálně vozím na zádech 28 litrovou zásobárničku na svačinky, oblečení, mapy a další nezbytnosti. Většina batohů se zásobníkem byla na 3 litry vody a pak už jen na občanku.

      0 0
      • poiko  

        Ja vetsinou vozim sebou akorat pumpicku, lepeni, penezenku, mobil, mapu a maximalne tatranku. + flasku s pitim. Ty bych se prave chtel zbavit tim rezervoarem

        0 0
      • borda  

        na tohle mam ja i pritelkyne camelbag blowfish – je tusim sedmilitrovej, ale necha se zvetsit az na tusim 13 litru. akorat je pravda malinko drazsi nez axony. ten mam teda taky a ten camelbag je proste lepsi.

        0 0
    • Kikinka  

      Zrovna dneska jsem si camebag koupila, ale od Axonu. Dívala jsem se právě po tom Authorovi, ale řekli mi, že k němu se musí koupit ještě ten vak na vodu zvláš?, tak jsem si vzala ten Axon už s vakem. Stál mě 690 Kč.

      0 0
      • poiko  

        Super, asi si pro nej skocim. Dik

        0 0
        • SID  

          no ja jsem videl skvely camelbaky asi kolem 1000kc a to jeste jde

          0 0
      • Schumi  

        Letos jsem si pořídil Axon Tank s vakem za necelých 600,– Kč a zatím spokojenost. Objednávka z Trinnity.

        0 0
    • JFB  

      teda nevim, jaky rezervoary davaj k tem axonum, ale neni lepsi si koupit extra nejaky, ktery bude stopro fungovat (=camelbak/hy­dropak)?

      0 0
    • Floydie  

      Prijde mi ze camely od Authora i Axona jsou kvalitativne strasne. Osobne jsem si poridil Pinguin Biker 25l (cca 1000kc), vak je potreba dokoupit. Pokud nesetrite kupte Deuter ale ten je tak za 2500,–

      0 0
    • wertigo  

      Mam batoh Author Twister a uvazuju o koupi vaku na vodu, origos Author cca 550,– http://www.author.cz/…child_id=476 Tusim ze tu pred nedavnem psal Kovar ze ho ma a ze se zda o.k.

      0 0
      • borda  

        clovece, za ty prachy bych zvazoval original camelbag, mam pocit, ze ty authory meli dost maly diry na cisteni, ale treba uz je to jinak.

        0 0
        • wertigo  

          no ja batoh uzivim i jinde nez na kole a treba boty na tenis+raketa+o­bleceni by se mi do original camelu nevlezli, obcas v nem vozim i nakupy…

          0 0
          • borda  

            ne, ja myslel jenom rezevoar od camelbagu. http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… I kdyz jsem ted koukal na ten author a taky nevypada spatne. Ale camel je camel :-). Rozdil 200. Jinak camelbag dela i pomerne velky batohy (treba transalp) ale je pravda, ze jsou cenove trosku jinde. Jak jsem psal vyse, me se osvedcil blowfish http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… , protoze se da zvetsovat a zmensovat podle potreby

            0 0
            • wertigo  

              ten blowfish vypada super, ale uz je kapanek drazsi. ja ten authoracky batoh za 600,– vozim vzdycky 3–4 roky skoro denne dokud se nerozpara a pak koupim novy. jinak diky za tipy na rezervoar.

              0 0
    • Lister  

      Ještě jsem neviděl, že by tam ten vak dávali, vždycky se musí dokoupit. A cena batoh+vak už se velmi blíží osvedčeným značkám takkže buď nějaké jiné levné řešení už komplet nebo si raději 2–3 stovky připlatit na Camalbak nabo Hadrapak, tím nic nezkazíš a budeš mít ověřenou kvalitu. Fakt ti nedokáže tuhle geniální věcičku nic zkazit více než debilní vak, jeho uzávěr nebo náústek.

      0 0
      • JFB  

        presne, mel jsem Hydrapak, byl jsem s nim spokojenej, ale prechod na camel me dostal- ten naustek nema chybu… a kdyz clovek vidi v krame ty vaky/naustky od Zefalu, authora a jinych…

        0 0
        • Lister  

          Tak to já jsem zase věrný tomu Hydrapacku. Já zase nedám dopustit na jejich uzávěr a třeba náústek při vedení hadičky spodem taky nemá chybu :-)

          Ale rozhodně se schodnem, že prostě se vyplatí jít do osvědčené značky, tím se prostě nic nedá zkazit.

          Uvažuju, že koupím nějaký větší od Camela, abych to mohl srovnat. Důležité je pro mě mít dva botohy, jeden sporták, který mám teď a jeden trochu větší jako třeba Mule, to je asi nejmenší Camel, do kterého bych teď šel. Vaky se dají pak prohazovat podle toho, který se mi bude víc líbit.

          0 0
          • JFB  

            ja menil jen hadicku s naustkem. ma sice mensi prumer nez ta od h., ale jde to tam narvat. stvalo me, ze z toho h. naustku zaclo po urcity dobe odkapavat, musel jsem „foukat“ vodu zpatky do vaku:-) byla to ma prvni zkusenost s vakem a super. jen ten camelovej naustek je proste fakt lepsi… jinak to vyvedeni spodem je fakt super, stejne jako uzaver, a batoh jako celek…

            0 0
            • Lister  

              S tím kapáním náústu to jsem už jednou slyšel, ale můj zatím drží v pohodě, ale zase mám ho necelý rok, tak uvidíme, ale i tak už se mi ta koupě vyplatila a flašky už vozit nikdy nebudu.

              0 0
              • JFB  

                zaclo to odkapavat pri hodne plnym vaku, kdy byl asi vetsi tlak na ten uzaver. u toho camelu se mi mimo jine libi, ze si muzes dat redukci pred naustek, ktera ma 90 stupnu, lip se to strka do pusy…

                0 0
            • malko  

              Kdyz uz jsem u tech hadicek…nevadi, kdyz po kazde, kdyz vysusuji camel oddelavam tan naustek aby rychlejc vyschla hadicka ??? Jde me o to, jestli se ten spoj casem nevytaha a zacne to bejt netesny.

              0 0
              • Lišák  

                Mám třetí rok Axon Brook a po každé jízdě odpojím hadičku od vaku i od náústku a zatím žádný problém. Náústek ale trochu propouští (začalo to chvíli po tom, co byl nový, ale nezhoršuje se to), vodu vždycky vyfouknu z5 do vaku. Má to taky výhodu, že se v hadičce neohřívá/nemrzne (v zimě).

                0 0
    • Lance  

      mam ten z lidlu za 450,– vcetne vaku, je mi to jedno rozhodovala cena a slo mi hlavne o ten batuzek a na kole letos stejne nejak nejezdim

      0 0
      • poiko  

        JAko myslil Lidl-ten supermarket? To tam normalne prijdu a maji tam v regalu vysteveny batohy s rezervoarem?

        0 0
      • poiko  

        JAko myslil Lidl-ten supermarket? To tam normalne prijdu a maji tam v regalu vysteveny batohy s rezervoarem?

        0 0
    • P2  

      Já bych také doporucil originál Camelbek, to provedení je nesrovnatelný, náústek + vak s velkým uzávěrem výborný. Ten pocit z jízdy je lepší, o nic se nemusíš starat, zakousneš a piješ. Vozím Camelbak, protože je 100% funkční, ale ne proto, že je in. Radši si připla? za lepší matroš.

      0 0
    • Pida  

      Z Makra za 399,– i s vakem byla pěkná koupě (odhaduji tak 15–18 litrů). Nemyslim si, že Camel, který je minimálně o 250% dražší by plnil svoji funkci o stejně procent lépe :-)

      0 0
      • Lance  

        presne tak

        0 0
      • Lister  

        Řekl bych že jo, hlavně číštění je s pořádným vakem tak o 500% rychlejší, věř mi mám to všechno vyzkoušené. Navíc náustek mi u prvního vaku vydržel asi 3 jízdy pak šel do háje, s tím druhým jsem jich udělal zatím určitě bez jediného problému přes 50 tak si ti procenta spočítej. Ale je pravda, že ten náustek na tom vaku v lidlu vypadal dobře, ale to byla zase jeho jediná pozitivní věc.

        0 0
        • Pida  

          Co pořád máte s tim vyplachováním? proč chtít do toho vaku strkat ruku? teplá voda + jar, pak propláchnout a je to. Jinak náhubek jsme přišláp kufrem na polňačce (batoh jsem neměl na zádech :-)) a normálně to snes.

          0 0
          • Lister  

            Ono se ti to mluví, když ho máš asi tak měsíc, ale až ti tam něco vyroste, a že to to tam určitě vyroste, tak budeš sakra nadávat, až se tam tím 2cm otvorem budeš snažit dostat. Ono ani tak ale nejde o to jak to čistíš, ale jak dobře se to dá vysušit. Já ho propláchnu ve sprše s jarem a pak to zavěsím mezi ručníky a nechám odkapat. Po 15 minutách zavěsím do skříně a tam si to v klidu doschne. Stěny se k sobě nelepí, hezky to větrá protože celá spodní část je otevřená. Nevím jak čistíš a sušíš ty, ale já jsem takový vak jaký máš ty pomocí vařečky a na ní namotané utěrky vytíral tak 10 minut, fuj úplně se usypu když si na to vzpomenu.

            0 0
        • poiko  

          Co davate do toho vaku jako oporu,aby zustal otevreny a pekne vyschnul? Steny se lepi dost k sobe. Zatim jsem vymyslel jen golfovy micek. Ten to roztahne, ale ne dost.

          0 0
          • malko  

            Zmackanou uterku.

            0 0
            • gadzo  

              néé, zmačkaná utěrka uzavře prostor, čímžtopádem se zvýší tlak nasycených par nad kapalinou, takže to v konečném důsleku schne dýl, než kdyby to volně větralo.

              0 0
              • malko  

                No verim, ze to schne dyl, nez kdyby to volne vetralo. Nic mene to volne nevetra. A pokud ta uterka je alespon trochu prodysna, tak to neni zas tak hrozny.

                0 0
          • Lister  

            he he… a už to začíná. Takže já nic, stěny se k sobě nelepí a pokud bych tomu chtěl pomoct tak tam prostě strčím celou ruku s utěrkou a vpohodě to utřu :-)

            Doufám, že se už nebudeš ptát, proč je tak důležitý dostat tam celou ruku :-)

            0 0
          • panaczek  

            …nejlepsi reseni (lepsi nez originalni vesacek od camelbaku) je smotana plastova mrizka do drezu…

            0 0
            • panaczek  

              …osvedceno, cena do 20 kc. pouzivam MULE na normalni vyjizdky – podle me nema cenu kupovat mensi camel, pokud uz neco na zadech mam, neni velkej rozdil, jestli je to o par cm vetsi ci mensi. do mule se da nacpat vse na celodenni vylet. na delsi streky jsem poridil deuter transalpine – nejkrasnejsi batoh, co jsem videl (samozrejme v cervene barve). cena 43 dollaru za novy batoh s postovnym na ebayi byla proste neodolatelna…pou­zivam ho s vakem z camelu – zatim jenom na pesi turistiku.

              0 0
      • kolombo  

        Makro tu ještě nemáme (Liberec), tak jsem koupil u Kerdy Siera Kalahari, 18 litru, 2 litry vody. Zitra ho zkusím prubnout, test v obýváku dopadl dobře.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.