• RBbur

    Po přečtení několika přízpěvků jsem pochopil, že je zde vyhrazen pro ortodoxní bikery a pojem cykloturista je téměř pohana. Z příspěvků jsem pochopil, že turista, jezdí bez přilby, nejlépe v plátěném kloboučku, má odpruženou sedlovku, odrazky, chlupaté nohy v teniskách a protože jeho vidlice kope a neumožňuje během jízdy měnit parametry odpružení a tímto sledovat ideální trakci, není schopen v terénu dosahovat vetší pruměrnou rychlost než 16 km/h. Zajímalo by mne, jak si skupinu turista definujete vy.

    0 0
    • pegal  

      blatniky, nosic, prestige na nohou, bavlneny triko a kratasy, ledvinu kolem pasu a riditka vejs nez sedlo…

      tak to vidim ja. :)

      0 0
      • pegal  

        Jo a jeste nezdravi..

        0 0
        • jocky  

          …a ma rohy na vlastovkach otoceny smerem nehotu, aby se nemusel ohybat :o))

          0 0
      • RBbur  

        jeden takový se za mnou pověsil v kopci na Tesák, měl batoh a v něm prkno na krouhání zelí, nešlo mu ujet

        0 0
      •  

        zapoměl si na zvonek a plateny batoh

        0 0
      • blue  

        kolem pasu jeste uvazanou vlajici bundu :-)

        0 0
        • pegal  

          Jo a samozrejme kdyz je trochu vic zima tak na sobe rifle, ti trochu lepsi turisti si vezmou aspon sustaky :)

          0 0
          • Radek Broz  

            Podle me kdyz je trochu vic zima, tak je z domu nic nedostane.

            0 0
            • gobike  

              A pak je ještě dálší extrém, když je moc velké horko, tak šlapou na kole jen v plavkách s ledvinkou kolem pasu. Na cyklisty jen v plavkách je hrůzný pohled.

              0 0
    • rich  

      som turista s prilbou, dresom, elastakmi a inym vybavenim, ktore mi vyhovuje. sice sa pri tom neflakam, ale nohy si holit nebudem. pozdravim kazdeho v lese koho stretnem, ak to sily dovolia :-)pre ludi z vonku som biker :-)

      0 0
    • kovar  

      jsem taky turista. s tou průměrnou rychlostí, chlupatýma nohama, odpruženou sedlovkou, reflexníma materiálama to sedí. Ale s teniskama, plátěnou hlavou a netlumenýma vidlema bež do háje:-)

      0 0
      • RBbur  

        tenisky plátěnou hlavu a tuhou vidli mám přez zimu , když jedu směžnou trasu nikoli do háje. Kufry ve sněhu prostě zamrzají. Na zimu olej neměním, takže tuhne.

        0 0
    • Fordon  

      Tak to já sem asi turista či co :). K tomu zdravení no nevím mě na kole taky nikdo nezdraví takže když jedu tak by mi to přišlo trapné :P. Nohy si taky neholím… jak nad tím přemýšlím bude zázrak jestli ze mě někdy ten biker bude, ale alespň tu rychlost dávám kolikrát nad šestnáct ikdyž po 30Km mi to prostě už do toho kopce nejede tak rychle :P.

      0 0
      • Fordon  

        …no ještě k tomu oblečení, teď sem si koupil cyklistické kalhoty ne ty přiléhavé ale ty vzhledově normální s vycpávkou, protože když bych se nastrojil do dresu odoperoval s kola odrazky a pak by mě do kopce předjel nějaký maník v bavlněném tričku co si jel zajet do hospody no to by mi bylo strašně trapně. Nejsem si tedy zcela jistý jestli z někoho udělá bikera to, že si sundá prestyžky, oholí nohy a dá si sedlo 20cm nad řídítka apod.

        0 0
        • Mnemonic  

          Tak, tak. Oblečení a lesknoucí se lýtka z nikoho bikera asi neudělaj. Jsem taky turista s chlupatýma nohama, ale měli byste vidět mýho často spoluturistu, zapálit se mu lejtka, tak mu shořej i vlasy jak je chlupatej :D Ten by sem moh holit tak motorovou kosou. Jinak s těma řidítkama nad sedlem bych to taky nehrotil, je tu hodně vyznavačů FR, DH a podobnejch, ty asi taky nevytáhnou sedlovku moc vysoko!

          0 0
          •  

            ale nesedej na tom jak u stolu na zidli,

            0 0
            • vrazdit  

              ???coze???? ze nesedi? kdyz sedis u stolu na zidli, tak se nekopnes do brady kolenem… :)) coz se mnohym drsnym streetarum a freerirerum podle me stava kazdodenne… sedi na tom jak na zachode…

              0 0
          • wraftler  

            a co mi trialisti? jaku sedlovku?

            0 0
    • cabbage  

      vzniknul tu kompletni popis cykloturisty, a co takhle popis spravnyho bikera?:))

      0 0
      • pegal  

        Kolo + vybaveni a obleceni – cca 120.000,–

        0 0
      • RBbur  

        No místo kloboučku má šátek s nápisem We trust in bike, šlape i ze schodů, Sedlo má taky níž než řidítka, protože zdvih vidle mi nedovoluje dát řidítka níž a pro dobrou práci s těžištěm mu sedlo vadí. Pohodlí si nemůže dovolit, protože jede podle tepu na ideální výkon.

        0 0
        • cabbage  

          :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          To bude taky ňákej magor.

          0 0
        •  

          hm ze by zaryty cykloturista propagujici antipatie k bikerům :D

          0 0
          • RBbur  

            Jen jsem chtěl reagovat na poznámky typu To je dobré tak akorád pro turisty. Tak mne napadla otázka podle čeho se ten opravdový biker pozná. Když občas vidím ty kluky před samoškou na deorečku s vidlicí Dhirty jak celé dopoledne jezděj porád dokola a stavěj si to kolo na zadní, tak mi přijde líto, že je nepotkám v terénu. Ale at si každý jezdí to svoje blues.

            0 0
    • Tomcat  

      Tak blbě čteš

      0 0
    • Koala MC  

      Já se také se svými cca 4–6tis km ročně počítám mezi cykloturisty.Nic proti nim.. ALe opravdu mne štvou „cykloturisté“ se dvěma dětma co proti mne v lese jedou v protisměru..a protože jsou 4 a jedou pomalu,nemají ani snahu se uhnout na jednu stranu (ideálně na levou stranu cesty,jako na silnici) a já pak z rychlosti 30–40km/h musím brzdit na „0“ a počkat až se domluví kam mají vlastně uhnout.Včera jsem podobných skupinek v lese potkal dost..nějak už nevím kam před nima utéct. Dtto když potkám na cestě úzké 50cm skupinku „mamča s 3 děckama“ co se štvou proti mne do kopce…ve sjezdu mne zastaví (neuhnou ani o cm) a pak se ptají zda to odkud jsem přijel vyjedou.Když jim řeknu že NE..mamča prohlásí,že to stejně zkusí a rve se i s děckama dál,ačkoliv jsem jim radil daleko vhodnější souběžnou trasu a děti by z toho měli větší požitek.. Komu není rady.. Tak takovéhle „cykloturisty“ já opravdu nemusím..

      0 0
      • Milenius  

        nemusi to byt ani kolari, tuhle jsem jel po ceste asi dva metry siroky, proti mne sli dve takovy postarsi zensky a musel jsem kvuli nim zastavit, protoze se nechtely uhnout, a to sly proti mne a byl jsem videt tak 200m predem, jenze oni se jdou projit do lesa a misto rozhlizeni se po krajine cumej metr pred sebe, asi aby neco nezaslaply nebo co

        0 0
    •  

      jezdi jen v lete za pekneho pocasi, odrazky, zvonecky, blatnicky, vyletni tempo (od toho se jim rika turisti), proste popadnou jednou za cas kolo a jedou se nekam podivat cela rodina, nejlepsi je ze v hromadě připadu maj přilbu děti a rodiče už ne a nebo ji preventivně nema nikdo, rukavice jsou taky španělská vesnice

      0 0
      • Milenius  

        k cemu jsou v lete rukavice? :)))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Abys měl cool opálení na rukách a vypadal jako HC XC biker. :o)

          0 0
          •  

            Jo a nejlepsi je mit este hodinky a naky triko z dlouhym rukavem jako ja jednou,sem pruhovanej jak zebra, foukal vitr tak proto to triko.

            0 0
          • rajtyš  

            ha ha, já je vozim furt a pak mám ruce úplně bílý a vypadám jak mykimaus..

            0 0
        • Zdenal^ZUX  

          kdyz pominu ochrannou funkci tak jsou fajn na otirani potu (pokud tam mas ten kousek frote) a je to i pohodlnejsi – tlumi jemne vibrace.

          0 0
          • zmikes  

            a take kdyz ma clovek trochu rymu, tak to frote nedrazdi nosni dirky při otírání :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Baže, já to froté na pot snad eště nepoužil. :o)

              0 0
              • Zdenal^ZUX  

                ja to pouzivam furt, navic mam porad rymu a nesnasim kdyz mi tece z nosu a jeste po nose. To frote toho pochyta fakt hodne, jen sem si jednou po takovym celodennim pucovani rypaku omylem strejchnul pres brejle a to byla sila. Pustilo to az doma pod tekouci vodou. Tak bacha! :o)

                0 0
            • Manas  

              Me na to vadi to ze kdyz na to clovek zapomene tak si obcas rizne soplem do tvare.

              0 0
        • wlk  

          K čemu?To jsi ještě nikdy nespadl z bajku na hubu, nejlíp na asfaltu?Takhle zničíš rukavice,jinak si vodrovnáš ruce.A navíc bez rukavic vyrazit na běžnej 60 km okruh,to snad ani nejde.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tos špatně pochopil. člověk, který jede bez helmy, nejlépe v plátěném kloboučku, je zde označován jako magor (i enjoy, a? se třeba vztekne :o)). Zbytek by se dal vztáhnout prostě na člověka který kolo moc nežere. Jestli je turista či ne s tim přece nemá co společnýho. Turistu bych nedefinoval podle vnějších znaků, ale podle toho proč na to kolo sedá. Velká část bike-fora jsou de facto turisti, akorát jezděj v terénu a tak si tomu přizpůsoběj kolo a výbavu.

      0 0
    • dalimil  

      já jsem na-turista :-)

      0 0
    • dalimil  

      moji rodiče jsou typičtí turisti,helmu ne,cross s pevnou vidlí,triko,šor?á­ky.ale jezdí každý rok na cyklodovolenou (Irsko,Korsika,Nor­sko,Sicílie… )Najedou toho fakt mraky,jenom je kolo jako takové nezajímá.Berou ho pouze jako prostředek pro svoje výlety.Mají Artury na Aceře z roku 97 :-)

      0 0
      • Bee  

        To moje máma taky hodně jezdí (jako cykloturistka) a to je jí už asi 56.Nedělá jí problém ujet klidně víc jak 80 km a nějakou tu výbavu na kolo taky má (přilba, rukavice, moirový triko a na nosiči brašnu).Já nic proti cykloturistům nemám, protože já takhle taky začínala jako malá s našima.

        0 0
    •  

      No ja myslim ze bike je clovek co je na kole zavislej, nemuze bez nej bejt a po tejdnu ve skole nebo v praci se a nej tak tesi ze kasle na vsechno ostatni, a treba vyjede i v osum vecer. No a ten zbytek sou lidi ktery na kole jedou jenom proto ze se jim bud nechce autem nebo pesky nebo to jinak nejde a sem patri i cykloturiste. To je muj nazor na vec.

      0 0
      •  

        sorry za chyby, sem na praxi a furt tady nekdo trajda ;)

        0 0
        • zapi  

          Takže čím pozděj vyjíždí, tím větší biker? Já jezdím docela pozdě, takže jsem drsný biker.

          0 0
          • pelt  

            No, hele, jestli jezdis az po pulnoci, tak vlastne vyrazis hodne brzo rano a jsi vlastne nejhorsi turisticka lama:)

            0 0
        • wlk  

          Na chyby se vykašli, souhlasím s tebou, kolu sem naprosto propad, vím o čem mluvíš.Jen bych potřeboval dvakrát větší plat, abych uspokojil svoje plány na vylepčení svýho milláááška :-)

          0 0
    • kralovek  

      Ja jsem turista zcela urcite … preztoze … troufam si rict .. vypadam jako biker :o) snad je ten muj mapnik na riditkach neco prozrazuje :o) Ale biker jsem obcas taky :o)

      0 0
    • JIRA  

      Turista nemá na řídítkách číslo a staví v hospodách.

      0 0
      • Mnemonic  

        Hospody…ňam, ňam. Tak to sou ty fšichni tůristi, podle tý ankety o pivě

        0 0
        • kolombo  

          Konečně rozumný rozlišovací znak. Není ta debata tak trochu mimo? Až se dohodneme, kdo je biker a kdo turista, tak se roztřídíme a vydáme si průkazky?

          0 0
    • Smazaný účet  

      asi by sme spis meli hledat to co nas spojuje, totis jizda na kole :-) a ta je prima ne ? :-) a jeste dyz je takhle krasne, uz se tesim az si po praci vyjedu :)))))

      0 0
    • fousac  

      porad tvrdim, ze JSEM CYKLOTURISTA!!! a ted to mam i potvrzeny… ;))

      jen tu prilbu sem si poridil…

      0 0
      • McBlacky  

        a ještě tvoje rychlost z kopce je spiš turistická na druhou :)

        0 0
      •  

        ehm a co pak jsou pravi nefalsovani cykloturiste? hlemyzdi na dvou kolech? neblazni dyt si jel zavody, ses proste ultra maratonskej chrt, akorat o tom nevis TECKA

        0 0
      • Manas  

        Jestli ses cykloturista tak ja jsem chodec :-)

        0 0
    • mastihuba  

      já to necápu. :(

      0 0
    • vt  

      Turista je kazdej, kdo jede pro radost a ne podle rozpisu od trenera ;-) na rychlosti nezalezi.

      0 0
      • Volf  

        Tak to je asi přesný. Jen malinko doplním, že ješte taky bez závodnické licence.

        0 0
      • gumid  

        Uspokojení z pohybu krajinou na kole, tělesná námaha přeměněná v radost pomocí kola – to je biker, silničář, cykloturista – to jecyklista dle zájmu, ne cyklista dle silniční vyhlášky jako osoba na bicyklu – jízda na nákup, do hospody, apod. Ostatní dělení smrdí elitářstvím a skupinkařením se snahou vydělit odlišné, což je určitě nějaký …ismus a ten na kolo nepatří. ŽIJ A NECHEJ ŽÍT. Mimochodem, potkal jsem i „bikery“ na strojích nad 100.000, kteří se chovali jako totální hovada, by? oblečením, výbavou a svou image byli na první pohled bikery jako ze žurnálu, jen osobností zůstali někde za zvířátky.

        0 0
    • Peslezedirou  

      Jak na to koukám tak já jsem cykloturista profesionál. Normálně sponzorovanej zaměstnavatelem, na oplátku za sponzoring se musím pětkrát do týdne ukázat na osm hodin :o)))

      0 0
    • Vrci  

      Turista je ten, kdo jede aby se dostal někam na určité místo. Biker, cyklista, žiletka jede aby jel, pro něj je cílem cesta.

      0 0
      • Vrci  

        Tim určitým místem není práce nebo hospoda, ale nějaká zajímavost (hrad, zámek, kopec s rozhlednou, rybníky…)

        0 0
      • pelt  

        No jo – ale co kdyz clovek vyrazi tradicne z mista A na misto A, ale jede tak dva tydny a objede pri tom pul republiky a je mu pritom jedno, kam konkretne se podiva? Je to biker, nebo turista?:)

        0 0
    • Vymi  

      ja jsem ten typ bikera co si oblece vse co ma byt na kolo + satek a samozrejme helmu bez toho pokud opravdu nejedu teren, nejedu! :-) a jinak jsem vzdy jak z lesa :-))

      0 0
    • lubos  

      16km/h prumernou bych chtel dosahnout v terenu. Treba u takoveho Dubnickeho maratonu …

      0 0
    • admxx  

      Ja bych jenom poznamenal, ze nekteri machyrci(a neni jich malo) na kole za 40 tacu, v elestakach, drahe prilbe, kteri se tvari drsne jak brizolit a pomlouvaji lidi kteri nemaji „spravnou“ bajkovou vybavu…stejne na tom kole davaji srance! A na prdel jim da i kdejaky „cykloturista“ s neoholenyma nohama a v riflich. Nerikam ze jsem ten typ cykloturisty jaky se tady popisuje, ale nohy oholene nemam, jezdim v ryflich,a hlavne jezdim pri svuj dobry pocit z jizdy a ne aby sem delal modni prehlidku a udelal dojem na kreteny kteri si koupili kolo jenom proto, ze v blesku psali ze je to tenhle rok v mode.

      0 0
    • mlyny  

      Já rozděluju lidi na kolech na ty, co zobou a ti druzí jsou cyklisti. Protože zatímco cyklista nohama točí, zobálista do pedálů tlačí. Kapišto???

      0 0
      • wraftler  

        a ked do pedalov zatlacim a vyskocim na metrovy murik tak som akoze neni biker hej?

        0 0
    • skibob  

      Možná jsem ten nejpravější „biker“, co jich tady je… Ha ha! Jezdil jsem motorku na Superbike, pak Bigbike, teď střídám MTBike a Snowbike(skibob)po­dle sezony. Kilama budu taky na špici (111kg). Přílbu vozím z principu – moje milovaná Kukuřice dělá na psychině a viděl jsem tam 3 cyklisty po úrazech hlavy způsobených např. otevřením dveří Avie nebo vstoupením opilce do jízdní dráhy cyklisty… Móda mě moc nebaví, raději vrazím prachy do kola. Taky bych asi působil komicky, kdybych dofuněl někam na kopec červený jako navlíknutý dres. O zdravení bikerů, nebikerů, plážových bikerů a babek s nůší sena na biku se už psalo jinde.

      0 0
    • pelt  

      Co takovou definici – bikera a cykloturistu spojuje laska k jizde na kole – prvni ma sportovni ambice, druhy ambice dojet k nejakemu cili. Pro oba je vsak klicovym prvkem prave jizda na kole.

      0 0
      • Mnemonic  

        Souhlasím, tohle rozdělení se mi líbí, má to hlavu a patu a ani jednu kategorii to nepovyšuje ani neponižuje.

        0 0
    • peetrys  

      Všichni jsme GO-GO…

      0 0
    • hydrant  

      nedělil bych na ortodoxní bikery a turisty, to je moc černobílý. Mezi patří ještě spotovní jezdci, hobíci a možná by se to dalo ještě podělit.

      0 0
    • JMT  

      cykloturista musi mit nosic

      0 0
      • SID  

        vsechno neni tak cernobili to chce klid ja jezdim s tretrama LAKE a mam camelbak helmu obcas kratasy s vlozkou sedlo vis nez riditka a za rok jezdim 18–25000km a jsem v pohode kolo nic moc ale staci mi vidli mam suntour a nejaky lehky tlumeni neresim mam ji na vetsi skoky zbytek odpruzi ruce a nohy a na silnicce mam vydlu amoeba

        0 0
        • McBlacky  

          kde bereš čas??? s takovýmle nájezdem km bys mohl vyhrávat závody…

          0 0
          • SID  

            jezdim kdykoli se da ale spis silnici loni jsem vyhral par kriterii

            0 0
    • kankrlicek  

      ,,v terénu dosahovat větší průměrnou rychlost než 16 km/h" – Tak to jsem turista jak vyšitej :)

      0 0
      • Vladimír  

        to by me take zajimaly ty prumery, je jasne, ze se to neda srovnavat, v kazdem terenu se jede jinak, ale ja na horaku neudelam vic jak 20 km/h a to si nepripadam jako turista i kdyz najedu za sezonu jen 4–5 000 km, jezdim jen kdyz je teplo od kvetna do zari,ale ted jsem v sobotu dal v terenu 150, na silnici i 280, ale fakt ta rychlost v terenu neni nikdy nad 20.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Jsem tajemná víla…pá papá pá…

      0 0
    • mosquito  

      ve vsedni dny dopoledne jsem student brzdici mestem na skladacce – ale tech 40kmh davam i mezi autama :))

      odpoledne a o vikendu – uz opravdu ortodoxni biker se vsim vsudy (teda nemam naslapy)

      0 0
      • Lišák  

        To nechceš jako říct, že na té „přerostlé“ skládačce jezdíš mezi autama 40 km/h? Že ne?

        0 0
        • Manas  

          Z Barandaku i 60 :-)

          0 0
          • Lišák  

            Docela adrenalin, s těma brzdama a plechovýma ráfkama… :-))

            0 0
            • mosquito  

              to si dovolim polemizovat, brzdovy paky nejsou uz origos, do spalky mam vysoupany pilnikem hluboky drazky, zablkovat na flok neni problem, ale diky hmotnosti ho na predni nepostavim, a plechovy rafky ??? to mozna, ale tvrdy sou poradne a ten chrom – staci jen prelestit ani neni treba umyvat

              0 0
              • Lišák  

                Tak po těchto úpravách to už takový adrenalin asi není, ale z toho kola jsem měl poskládaný svoje první „horský“ kolo a ty brzdy stály fakt za … :-)

                0 0
        • mosquito  

          cemu se divis ? ma to tak hovadskej prevod – nastesti s prehazkou ze se to rozlapat poradne, kola foukam na max tvrdo co da pumpicka a moje rucicky

          0 0
    • steel is real  

      tak to je debata hodne mimo misu

      0 0
      • cabbage  

        myslis zachodovou?

        0 0
      • xicht  

        Souhlasím a neverím,ze takováhle debata existuje.Sám delím obcany na cyklisty a osoby prepravující se na kole.(rozdíl pozná i blbec,ale nikoho neodsuzuju ani nekritizuji)Vázím si kazdého,kdo místo cumení na bednu delá neco smysluplného!

        0 0
    • Lister  

      Jo to jsem přesně já, ale těch 16 km/hod se mi už hodně dlouho nepodařilo udělat :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.