• kolombo

    Čtvrtek 19.05.2005

    20:23 – U Kamenného Přívozu u Prahy zahynula osmnáctiletá cyklista. Během závodu vjela pod nákladní auto. Zemřela na místě. Policie o závodě, který se jel za plného provozu, nevěděla.

    0 0
    • Dumbo  

      tak to je dost smutne :-( neviem co nato povedat… snad len to ze bikerok je fakt dost malo…

      0 0
    • Meesha  

      Uz i pri zavodech… :-(((

      0 0
    • pelt  

      Závod v plném provozu??? A ja si vždycky naivně myslel, že snad organizátor musí nějak případné konflikty s dopravou vyřešit… nebo ta holka zaplatila za naprostý diletantismus organizátorů.

      0 0
      • Meesha  

        to muzem resit, az se objevi vic zprav a detailu, ale uz je to stejne nahovno!

        0 0
      • wbiker  

        Je to hrozná škoda mladýho života, a ikdyž tohle teď bude znít trochu pragmaticky, neznamená to, že mi to je jedno. Pokud zúčastnění před závodem podepíšou, že startují na vlastní nebezpečí, tak pořadatel je úplně bez viny. Já o tomhle závodě nic nevím, ale pár takových „malých“ jsem se zúčastnil a třeba u nás pochybuju, že policie zavře cestu kvůli partě cyklistů. kteří si chtějí zazávodit, jakkoli by se pořadatel snažil.

        0 0
        • pelt  

          Záleží na tom, jak je závod organizován a jak jsou vyřešená místa případných konfliktů. Je fakt, že o tomhle závodě neví nikdo nic podrobného, ale každopádně by pořadatel měl případná nebezpečná místa „ošetřit“ i jinak, než jen „startem na vlastní nebezpečí“ – upozornit na nebezpečí, na jízdu v provozu, na případné vjíždění na komunikace a nebezpečná místa (možná tam závodníky i uměle zpomalit – když se zpomalí všichni stejně, tak to závodu neuškodí).

          0 0
          • Misiak  

            Suhlas, velikansky vykricnik upozornujuci na nebezpecne useky v propoziciach by podla mna spravil svoje. Na MTBO uplne bezne, ze ti do mapy vykricnikom vyznacia taketo useky-napr zavoru cez cestu alebo strasne prudky zraz… Kazdopadne je mi luto tej baby a trocha aj toho sofera…

            0 0
            • cabbage  

              jak ktery mtbo......to by pak pres samy vykricniky nebylo videt na kontroly a vubec na mapu:)

              0 0
              • Misiak  

                Zas nemas tam oznaceny kazdy obrubnik alebo sutrik ;) To by potom fakt vyzeralo… :))

                0 0
                • cabbage  

                  zalezi jaky mtbo, nektery se jezdi na ploce mapy 1:50 000 a jiny na kusu lesa 5×5km..:)

                  0 0
          • wbiker  

            No, jenže to co jsem jel byla silniční časovka. Pořadatel dal několik desítek metrů před start ceduli Pozor probíhá závod, aby upozornil motoristy, ale nic víc vpodstatě udělat nemůže.

            0 0
    • JMT  

      sem to taky cet, zavod byl poradan telovychovno jednotou prahy 10… :-(

      0 0
    • BH  

      Je to hrozne, tak mlady zivot,ale bohuzel to je odvracena tvar cyklistiky provozovane na verejnych komunikacich, kterou si nikdo z nas nepripousti, pokud se ho to nedotkne osobne.Je to i o trestuhodne nezodpovednosti, poradat zavod na ceste bez zajisteni policie, byt by to mozna podobne veci nezabranilo, ale alespon by se neco udelalo pro ochraneni zdravi ucastniku zavodu.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja si takova nebezpeci uvedomuju. Ja byl odjakziva proti silnicnim zavodum a proti silnicni cyklistice vubec :)

        0 0
    • Chegu  

      Holek bikerek je jak šafránu,takhle mladá, je to hrozný jak je každý blízko smrti. Je to jak když Vás přejede někdo na chodníku…

      Je mi to vysloveně líto.

      Řidiči by měli být ohlednější, závody lépe organizovanější.

      Jsme jak lovná zvěř.

      Fido, biker

      0 0
    • gobike  

      :-( Proč se tohlecto musí stávat? Neschopná policie. :-(

      0 0
    • Darkson  

      další špatná zpráva, dneska je fakt blbej den:(

      0 0
    • biker007  

      :(( skoda kazdeho zivota, a taklhe mlady holky zvlast..hodne sil tem co ji znali..

      0 0
      • ota  

        hrozné.z té bezmocnosti cyklisty na cestě je mi zle.

        0 0
        • pelt  

          Hlavně z bezohlednosti a nezodpovědnosti některých autíčkářů – i když se najde i hodně cyklistů, kteří se chovají vysloveně nebezpečně.

          Té holky je škoda:(.

          0 0
    • BOREK  

      at se ji tam „nahore“ dobre slape…

      0 0
    • Luka  

      Ja se tohle dozvedela az ted rano z radia. Je mi to lito…

      Jeste jsem se aut neprestala bat.. a jak tak koukam a slysim, tak se nikdy asi bat neprestanu.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nechci tu bejt za cynika, ale uz se vi jak se to stalo? Ja jen jestli treba nezvladla rizeni (pri zavode neni divu) a nevyletela do protismeru pod nakladak. Pak by mi tady ty tistene slzy prisly krapek zcestne.

        0 0
        • cabbage  

          to si delas pr*el, // nezvladla rizeni (pri zavode neni divu) a nevyletela do protismeru// ?!

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Proc ne? A ty vis jak se to stalo?

            0 0
            • cabbage  

              tvoje reakce se da pochopit jako ze kdyz nezvladla rizeni tak ji neni skoda. a takovej nazor se mi opravdu nelibi!

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To nerikam jako neni skoda, ale za blbost se plati a ridic by v tom byl nevinne. Ji uz nic nepomuze, ale chudak ridic si tedka teprve uzije.

                0 0
                • cabbage  

                  ridic? zivej, zdravej, sedet nepujde,za chvili se s tim v hospode vyrovna, tak co.
                  vetsina(sou i vyjimky) nakladaku jezdi ponekud „zajimavym“ zpusobem.

                  0 0
                  • JMT  

                    mozna by ses divil, kdyz zabijes autem cloveka, tak to bude asi docela sok.....

                    0 0
                    • cabbage  

                      mozna by takovej sok mel utrpet kazdej ridic uz v autoskole- by tu bylo trochu bezpecneji.

                      0 0
                      • JMT  

                        Ucil me jeden profesor, co kdysi asi zabil nakou holku jako ridic tramvaje (vic nevim-hrozne nerad o tom mluvil) byl z toho dost v haji..... a to za to nemoh a nemoh nic delat.....

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jo to se ti to machruje. Znal jsem řidiče, jezdil s náma busem na vodu, jednou to pod náš autobus naprala mladá rodinka ve zcela nové Škodě Rapid nebo Garde nebo jak se to menovalo, asi ve 100 km/h. Přežila jenom holčička na zadnim sedadle. Náš řidič v tom byl absolutně nevinně, a přesto rok nesed za volant – ne že by mu to zakázali, prostě se z toho zážitku tak dlouho sbíral. Nevim nakolik byl vyjímka, ale myslim že člověk by musel bejt hodně cynickej, aby to „za chvíli rozdejchal v hospodě“.

                    0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Tak trochu ujetej názor. Kdybych já někoho přejel (jedno jestli chodce, cyklistu…), tak nevím, jestli za volant ještě někdy sednu. A jestli v tom ten řidič byl nevinně…

                    0 0
                • ReZe  

                  Ja tam jela … holcina jela kousek prede mnou! Byla na svy pulce, kamion jel proti nam v celkem drsny zatacce ve sjezdu, nereagoval na auto, ktrey jelo pred nami.. no neni se cemu divit nikde zadnej policajt, proc by mel treba zastavit?!?!?

                  0 0
                  • Volf  

                    Sorry., ale to jsi musela mít opravdu hodně silnou touhu se k týto tragédii vyjádřit, že jsi našla toto fórum, zaregistrovala se a hned našla téma, které se zabývá tvým hrozným zážitkem.

                    0 0
                    • Tomcat  

                      A ještě ukazuje jak v sdělovacích prostředcích lžou, protože to prozentovali že se to stalo trochu jinak :-/

                      0 0
          • Volf  

            Musím se Pádlisty trochu zastat. Spousta pou?áků se jezdí za plnýho provozu a je fakt, že zatím nikdo neřekl jak se to stalo. Jen jsem se tady dočetl, že vjela do protisměru a tomu i já rozumím tak, že nezvládla řízení. Jinak je opravdu smutný, že se taková věc stala a je mi jí líto.

            0 0
            • mastihuba  

              Vloni nebo předloni se přesně todle stalo na jednom závodě u Brna. Popisoval mi to očitý svědek a nechtěl bych být v kůži toho řidiče. Vždycky je lepší se vyvarovat unáhlených závěrů. :((

              0 0
          • vili  

            tak dneska rano na ct1 rikali, ze ridic jel po sve strane a holka vyletela do protismeru jemu pod kola.ridic z tohodle pohledu za nic nemuze ale mel aji naves, kterej tahl na smetak a tomu nefungovaly brzdy…

            0 0
        • goood  

          Nejak jsem se k tomu zavodu pri bajkovani nachomejt. Sjizdel jsem od Hosteradic do Kamennyho privozu a v te pravotocive zatacce se to stalo, asi to nevytocila. Poradatele to vsechno hned odklaneli po polni ceste, takze jsem na to nemusel koukat. Chudak holka…a chudaci rodice…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Takze jak pisu.. a chudak ridic.

            0 0
          • fousmen  

            a nejvetsi chudak ten ridic..

            0 0
          • goood  

            Nevim presne jestli se to tak stalo, treba si ridic moc najel a dostal se do protismeru…jel jsem tam par minut po tom, vic o tom nevim a ani jsem nechtel vedet, bylo mi z toho ale nanic…Skoda jednoho mladyho zivota.

            0 0
        • BH  

          hele Padlisto, to sis mohl odpustit, tady ani podstatne jak se to stalo ale ze se to stalo.A kazdeho normalniho cloveka se takova udalost musi dotknout i kdyz k ni nema primo osobni vztah.Jde o zmareny malady zivot. Ovsem na druhe strane v zajmu vyssich a vetsinou pochybnych cilu klidne posilame do valek umirat take mlade lidi a to se obecne chape jako normalni jev.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Americani prej uz nechtej :) Teda ty radovy. Ty nahore by chteli :)

            Ja jen, ze tu kazdej nadava nad ridicem, nad silnicema atd. Ten pirat silnic nejspis byla ta holka a ten chudak ridic si zkusi. Za blbost se plati a zavodit na silnici a v plnym provozu je velka blbost. Neco jako GumBall 3000.

            0 0
            • BH  

              brano absolutne je blbsot sedat na kolo-vzdy je tam riziko vetsi, nez kdyz lezis v posteli.Ale dost my si tu muzeme klapat blbosti,ale nechtel bych byt v kuzi nikoho koho se dotklo osobne.Tvuj postoj je sice logicky a technicky spravny ,ale je nemoralni a v danem pripade nevhodny.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co je nemoralniho na tom nesympatizovat se spatne smyslejici vetsinou? Nejsme snad stado. Teda jak kdo. Co jsem napsal tak nemoralniho a nevhodneho? Pravdu? To se nikdy nenosilo :)

                0 0
                • dalimil  

                  Chudál holka a její blízcí,stejně jako nevinný řidič ( pokud to tak bylo ) Závody za plného provozu jsou riziko samy o sobě.

                  0 0
                  • martt  

                    vsetky male zavody sa jazdia za plnej premavky.

                    V propoziciach vacsiny maratonov je tiez napisane, ze sa idu za plnej premavky.

                    U vacsich zavodov obcas ide policia na cele pelotonu. Take preteky, kde sa skutocne uzavrie cesta su snad iba rozmeru tour de france (neplati pre casovky).

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ja mam rad male zavody za plneho provozu. Lanouka ide na plne obratky… :) Akorat ty silnicni jsou vrazda. No a maratony po asfaltu taky.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      No, někdy se aspoň zbrzdí doprava a řidiči se upozorněj že můžou závodníky potkat.

                      0 0
                      • Paja  

                        To je sice pravda, ale pokud to ridici nerespektuji (a poradatele nemaji jak je zadrzet), tak pokud se zavod jede za plneho provozu, je vina napr. na strane zavodnika, ktery odbocuje na polnacku a mysli si, ze poradatele dopravu zastavuji. Neco na ten zpusob se stalo pred par lety, kde pri triatlonu porazilo auto Matulu (asi to byl nejaky mensi zavod, ale ne uplne maly, bo Matula v te dobe byl docela dobrej), a protoze se to jelo za plneho provozu, policie pripsala zavineni zavodnikovi.

                        0 0
                        • cabbage  

                          skoda ze to tu neni jako v nizozemi- vinu ma automaticky ridic.

                          0 0
                          • Meesha  

                            to by byla pekna kravina!

                            0 0
                            • cabbage  

                              proc? ridici jsou nebezpecnejsi nez biker a tezko se jim pri stretu neco stane, takhle by meli aspon duvod cyklisty respektovat.

                              0 0
                              • Meesha  

                                protoze sou pripady, kdy za to ridic vubec nemuze – je ve spatny dobe na spatnym miste – a trestat ho kvuli tomu je blbost! Samozrejme, neco jinyho je kdyz to nejakej idiot v aute zavini…

                                0 0
                                • cabbage  

                                  spis jde o to ze te vetsina ridicu ignoruje, kaslou na to ze tam jedes…

                                  0 0
                                  • pelt  

                                    Na to by stacily podstatne prisnejsi tresty… vedet, ze kdyz sejmou cyklistu, tak to rozhodne nebude podminka a budou zvedat mejdlo nekde ve vezensky sprse, by mozna spoustu frajirku umravnila. To samy smesny pokuty za rychlost – nekde jsem cetl, ze na nejakem ostrove maji moznost, ze se pokuta pocita z vyse mzdy dotycneho… nebo jeste lip takoveho magora uz nepustit za volant…

                                    0 0
                                    • dalimil  

                                      to je ve finsku,kámoš tam byl loni a protože tady má celkem dost slušnej plat,tak platil za rychlost o 20km/hod. cca 5000 kč :-)

                                      0 0
                                      • Meesha  

                                        Sem cet, ze tam chytli nejakyho reditele nebo nekoho podobnyho z Nokie, co jel brutalne rychle a prej se chlapec docela dooost prohnul! :-))

                                        0 0
                                    • MaPa  

                                      Ve Finsku

                                      0 0
                                • dalimil  

                                  Já si myslím,že v téhle zemi je největší problém v toleranci.Řidiče kašlou na cyklisty,cyklisti kašlou na pravidla provozu (světlo atd. ),chodci kašlou ..... Prostě chybí vzájemná tolerance a ohleduplnost.

                                  0 0
                              • Meesha  

                                je to jako, kdyby si v aute vjel na prejezd primo pod vlak a mel to odsrat ten strojvedouci…

                                0 0
                          • pelt  

                            Jak nemam rad autickare, tak tohle je pekna ptakovina a tipnul bych si, ze i v tom holandsku to bude trosku jinak – jo, mozna pokud dojde k nehode pri predjizdeni…, tak to jo. Ale nikdy nemuzes zarucit, ze ti nejaky cvok nevlitne pod kola – ruku na srdce – cyklistu, co jezdi jako prasata je spousta (treba ex nebyla schopna pochopit, ze se nejezdi prostredkem silnice:))).

                            0 0
                            • fousmen  

                              ex? to ji pak srazilo auto?

                              0 0
                              • pelt  

                                Ne… vymenila milovnika svarenych trubek za milovnika plechovych nestvur… a kdyz to tak vezmu, tak zadna velka skoda:)

                                0 0
                    • dalimil  

                      ano,jezdí se za plného provozu.proto je to riziko.S tím musí závodník počítat,když se rozhodne závodu účastnit. Myslím,že záleží taky na organizátorech,jak budou informovat auta v dané oblasti,že probíhá závod.

                      0 0
                • BH  

                  snaz se nekdy pouzit i rozum nez zacnes „vycnivat z davu“. nemam pocit, ze by tu nekdo vyslovene nadaval na ridice a cesty,kazdy spis napsal"chudak holka" a ta k to citim i ja. A rikat"sak si za to muze sama" me prave pripada nemoralni, cynicke a nevhodne. Vzdy si takovou situaci preved na sebe a sve blizke. Jina otazka je, zda by ev. asistence policie pri zavodech teto situaci zabranila a nakolik to poradatel zavinil svou nezopovednosti­.Avsak nezname podrobnosti, tak to ted hodnotit nemuzeme.
                  A z jineho soudku, pripada me od Tebe legracni rikat, ze silnicka je nebezpecna, kdyz jsi vyzvacem DH a podobnych disciplin u nichz je zakladem „vypnout mozek“ a cekat jak to nakonec dopadne. myslim si, ze procentuelne je u silnicek mene urazu nez v techto tvych oblibenych disciplinach.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    // Řidiči by měli být ohlednější, závody lépe organizovanější.

                    Jsme jak lovná zvěř.

                    Neschopná policie. :-(

                    hrozné.z té bezmocnosti cyklisty na cestě je mi zle

                    Hlavně z bezohlednosti a nezodpovědnosti některých autíčkářů

                    Jeste jsem se aut neprestala bat.. a jak tak koukam a slysim, tak se nikdy asi bat neprestanu //

                    To vypinani mozku jsme si tu snad uz probrali. A kazdej kdo neni oslnen leskem noveho holitka na nohy vi, ze to tak neni.

                    0 0
                    • BH  

                      dobre,ale neni to vetsina.Nejsem ortodoxni silnicar a nohy si neholim,na silnicce mam rad „slunce ve spicich“.Mimochodem cetl jsi nekdy knizku „Sul v kave“? Kdyz ne , tak si to precti a pochopis trochu mentalitu silnicaru. Mela by to byt pro Vas maloverne a zbloudile povinna cetba.

                      0 0
                  • Radek Broz  

                    Reknu ti, ze bys si to mel nekdy zkusit. DH a podobne discipliny nejsou ani v nejmensim o vypinani mozku – chce to naopak nesrovnatelne vetsi koncentraci, nez pri monotonim dupani do kopce (ver mi – ja do kopce jet zkusil, zatimco ty poradne z kopce asi ne;-) Kdybys vypul a „cekal, jak to dopadne“, po par vterinach bys se dockal. Snazim se nenechat se strhnout ke srovnavani jednotlivych disciplin a proti chrtum a silnicarum nic nemam, ale tvuj nazor je hodne omezenej. Silnicka je i podle me svym zpusobem nebezpecnejsi, protoze ja na DH trati muzu jet klidne jen to, na co bezpecne mam a svuj osud mam plne pod kontrolou, zatimco na silnici me klidne muze sestrelit opily ridic a ja s tim nic neudelam.

                    0 0
                    • Jogador  

                      Tebe může sestřelit jelen, zajíc nebo veverka:) Ale já mám stejnej názor, jenže obhajuju tim svoje MTB před silničkou:)

                      0 0
                    • enjoy  

                      a rika ti neco Bender?:-).ten u toho mysli asi az potom:-))

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        Bendera ja osobne nepovazuju za bikera, ale spis za takovyho „Jack Ass“ Znamej mi popisoval jeho predstartovni pripravu na Rampage – chvili si ze sluchatek do usi posutel Chemical Brothers, kdyz mu rekli, ze ma jet, tak otevrel oci, zakroutil stelovacim koleckem na tlumici, parkrat slapl, spadl a jel do nemocnice.

                        0 0
                • kolda  

                  Padlisto,neber si to osobne, ale taky mi to neprijde uplne koser. kdyz zbytecne umre clovek, jeste k tomu mlady, tak je to proste tragedie a neprijde mi uplne vhodne rikat hlasky typu „za blbost se plati“, treba jen pro to, ze si to muze cist nekdo z jejich blizkych. loni se zabil na kole muj kamos (taky srazka s nakladakem), byla to jeho vina. jel zamysleny a prehlidl ho. kdybys mi tehdy rekl, ze za blbost se plati, tak se asi neudrzim… a muzes mi rikat vole…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Muzes litovat i sebevrahy, kdyz chces. Ale nemuzes nikoho odsoudit za to, ze je nelituje. Ja nerikam, ze ji neni skoda. Jen sem reagoval na to jak nadavate na ridice a oplakavate nerozumnou holku. Si vzdycky vemes do hlavy, ze jsem napsal neco co jsem nenapsal. Jeste mi rekni, ze neni blbost v silnicnim provozu vletet do protismeru. Ze to byly zavody je pochopitelnejsi, ze se dala unest, ale to je asi tak vsechno.

                    0 0
                    • kolda  

                      ja jsem na ridice nerekl ani pul slova. me jde spis o to, ze ciste logicky mas treba pravdu, ale nikdy jsi v te situaci nebyl a presto vynasis soudy. kdyby se ti takhle nekdo zabil z tveho okoli nebo nedejboze rodiny (doufam, ze se ti to nikdy nestane), tak by ses nad tim zamyslel jinak. ted uz nejde o to, ci to je vina, ale ze se stal hrozny PRUSER. a ja se neodvazuju na nikoho ukazovat prstem, kdyz jsem tam nebyl. Me je jen lito vsech, kteri jsou jakymkoliv zpusobem zainteresovani v tomhle nestesti. na druhou stranu souhlasim, ze hazet vzdy vse na ridice je fanatismus z druhe strany barikady. blbci jsou vsude.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nedávno se u nás zabil kluk, co sem ho znal, na motorce. V noci na mokru se totálně rozšrotoval o svodidla (=nepřiměřená rychlost). Nebyl nějak zvláš? bezmozek (motorkář :o)), na motorce i ofiko závodil. No, mně je to líto, je to neštěstí, zůstala po něm žena a děcko… Ale stejně si řeknu: „Měls to zapotřebí, vole?“ Ta holka měla taky s nebezpečím počítat, byla to její chyba. Na takovém konstatování není nic cynického. Spíš je to o to smutnější, že se to vůbec nemuselo stát.

                        0 0
                        • dalimil  

                          nejhorší je, že stačí okamžik a hotovo.Nelze to vrátit,žádné ¡příště jinak¡se nekoná.Lidské tělo je křehká nádoba…

                          0 0
                        • Meesha  

                          Neni to pred Ustim ze smeru od NOvyho Boru? Dost neprijemny koukat na tu strasnou spoustu svicek, kytek a helem… Jel sem tam minuly tejden z Malevilu. Asi 30m pred tim byla znovu bouracka – prselo a nejakej typek se tam za tou zatackou taky rozstrelil.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            čoveče, si mě zmát, myslel jsem že to bylo mezi ústim a lovosicema, ale možná sem si splet vesnice… je to ani ne měsíc.

                            0 0
                            • Meesha  

                              Taky si nejsem jistej – jel sem tam poprve v zivote a jak to tam jde za sebou uz si nepamatuju. Kazdopadne je to asi ono…

                              0 0
                            • misj  

                              mezi ustim a lovosicema – Male Zernoseky tam visela na svodidlech i helma

                              0 0
                              • misj  

                                Sorry neni to v Zernosekach ale za Dolnima Zalezlama je tam omezeni na 70 km/h.

                                0 0
              • misj  

                nepripada mi nemoralni, naopak. Co je nemoralniho na tom, ze nechce vynaset unahleny rozsudky nad necim o cem nic nevi? Holky je skoda, ale chudak ridic…

                0 0
    • Tomcat  

      Špatný, móc špatný.

      Bohužel jen z toho co se tu píše mám blbej pocit, že pořadatel a účastní si tam zubatou pozvali sami. Závody na silnici a plného provozu :-/

      Vůči oběti takovéhle události je to možná úplně dobré, ale doufejme, že si zato nemohla sama (nezvládla řízení) nebo že to nebylo způsobeno neřízení se pravidly silničního provozu.

      Řidič má velkou smůlu a pokud to nezavinil ještě větší.

      0 0
      • Paja  

        Ale v tom pripade se tu zubatou zvou vsichni poradatele velkych bikemaratonu, jak bikovych, tak silnicnich – Kral Sumavy, Drasal, Merida bike tour, vsude je v propozicich, ze zavodnici startuji na vlastni nebezpeci a ze se zavod jede za plneho silnicniho provozu. Takze i v zavode, kde se jede naplne neni opatrnosti nikdy nazbyt…

        0 0
        • Meesha  

          Poradatele proste nemaj pravomoc na jeden den uzavrit pulku Sumavy…

          Jde uzavrit treba silnice na zacatku, kdy vsichni usek projedou treba za 20minut, ale kdyz se pak jede nejakej usek treba na konci, kde zavodnici dojizdej v rozmezi nekolika hodin, tak to proste nejde…

          0 0
          • Paja  

            vsak nikdo nerika, ze by ji meli mit, jen reakce na zavody na silnici a za plneho provozu,… to jsou vsechny maratony.

            0 0
          • Luka  

            No, ja mam zkusenost (narozdil od vas chrtu, co se tezko ocitate v zadnich liniich), ze treba na Jilemnickym maratonu loni zablokovali cajti nebezpecnou cast silnice a fakt pockali na posledni bikery a pak teprve odjeli… myslim, ze je to podceneni nebezpeci z postu poradatelu, ale coz, proste nejde jezdit na kudlu, kdyz musis davat bacha na auta, na stromy, na lidi, na kone… mimochodem, neni MTB nahodou adrenalinovej sport? (obcas)…

            0 0
            • moody  

              Opravdu chceš tvrdit, že nějakej úsek (řekněme třeba na 50 km) drželi policajti zavřenej pro normální provoz 4 hodiny ??? Tak to teda pěkně kecáš, závody dělám a vím, že je to o tom, na co máš šanci dostat povolení a o silnici jaké třídy jde, ale nikdy jsem nezažil, aby byl vyloučen provoz z komunikace pro jiné akce než pro republiku. Nikdo se s tebou nebude bavit, každej pořadatel by hrozně rád, aby byl komplet uzavřenej provoz, ale nikdo ti to nedovolí.

              0 0
    • Stofi  

      Ja nevim presne, jak se to stalo, nicmene co holky rikaly bylo to takhle. Ostra pravotociva zatacka – treba 110 stupnu asi. Nejnebezpecnejsi na trase. Podotykam ze to bylo oblastni mistrovstvi, cili celkem regulerni vazny zavod – zadny poutak… Jela skupinka 4 holek, treti se asi lekla, uchcalo ji to a vletela do nej. Nutno podotknout, ze ridic (udajne) jel, i kdyz vedel, ze se jedou zavody a pred holkama jelo auto (ne policajtsky) a troubilo. Nevim, jak hodne byl v protismeru, ale byl fakt dlouhej a nepochybuju, ze preci jen v protismeru byl. Myslim si, ze takto oficialni zavod by mel mit poradatel zvladnuty lepe, nejaky kecy o vlastnim nebezpeci neberu. Poradam zavod a v zavode se jezdi naplno… balik. Bohuzel si myslel, ze to vyresi auta jezdici pred skupinkama – ale co si budeme povidat, dokud to nejsou policajti, tak je vsichni ignorujou. Ten tirak, jak byl najetej do zatacky, tak to malem schytala i jeste dalsi holka v poradi. Je mi to hrozne lito, musime si vzit ponauceni. O kazdejch zavodech vaznejsich to chce upozornit policii a zajistit si to. Na tomhle okruhu (22km) jezdilo plno kategorii a skupinek a asi to chtelo jednosmerny provoz. Poradatel se snazil, auta jezdila pred vetsima skupinkama, na kazdy krizovatce byli civilove, co to pousteli, ale nyni vime, ze to nestaci!!! Protoze (nechci kritizovat ridice tiraku, ale kdyz pri zavodech jede, i kdyz na nej troubi auto…) kdyz vam nejakej vul najede do zatacky, kam nevidite a jedete tam 65–70, neudelate lautr nic.

      0 0
      • Meesha  

        Kdyz tam nevidis, tak je kravina jezdit do takovyhle zatacky 65–70…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          65–70km/h + 110° + galusky = hooodne velkej polomer zatacky. Tam se muselo uz projevit i zakriveni zeme… mozna ten kamion vykouknul za horizontem ;)

          0 0
          • Stofi  

            rikal jsem vletis – vletis tam 70, brzdis na 50, jedes na hrane… vis, ze tam neni pisek, spatna silnice. Do zatacky nevidis, za horizontem ti nic nevykoukne, kdyz tam mas lesy. Nevim, jestlis jel nekdy zavod, ale za a) zatacku znas a jedes po pameti. Kdyby tam nekdo stal, srazis ho. Ale jsou to zavody, nemuzes jet 30… b) v zavode se jede hrana… Proste v zavode nepredpokladas tiraka castecne v tvym pruhu…

            0 0
        • cabbage  

          myslis riidce nebo bikera? blbost je to kazdopadne v obou pripadech.....

          0 0
      • MARIN  

        Porad nechapu proc by mel jako ten ridic zastavit, kdyz na nej troubi kdejaky civil. To same plati o hlidanych krizovatkach civilama (to se tyka i maratonu – kde se ja stejne radeji 2× rozhlidnu). Ve vyhlasce snad neni zminky o tom, ze mam jako ridic poslouchat nejakoho civila. Pokud se jede zavod za plneho provozu musi se na to upozornit PREDEVSIM ZAVODNICI a ti se podle toho musi chovat

        0 0
        • Stofi  

          No prave, v tom je ten problem. Ridic nemusi (pravne) zastavit, ale jako myslici clovek, kdyz vim, ze se jedou zavody, houka na me auto, tak minimalne zpozornim a nevjizdim do neprehledneho useku, ne? Natoz s kamionem!!!! A kdyz uz jsme u toho, tak i kdyz tam jsou organizatori a ty radsi zastavis (jak vidis, mas recht…), tak proc tam vubec jsou, kdyz se nakonec ve vlastnim zajmu musis chovat, jako kdyby tam nebyli? Ja si myslim, ze to je prave proto, ze lidi jsou ignoranti, dokud jim neco neprikazou policajti a fakt zastavit nemusi. A to plati i na me… ja taky nejezdim zrovna predpisove. Byla to proste hooodne nestastna souhra udalosti. Ono kdyz pred vama jede vodici auto, tak ani moc nepredpokladate, ze by nekdo mohl bejt takhle hodne v prostredku.

          taky nevim, jak hodne tady pisou prispevky bikeri a silnicari, kteri vi, jak se v praxi jezdi v baliku, ale myslim, ze kdyby tam ten tirak najel v okamziku, kdy jel balik chlapu, tak to mohlo byt jeste daleko tragictejsi.

          0 0
          • martt  

            ja mam tiez hrozu z predstavy, ze moje deti idu v baliku a pustam ich bez strachu len na casovky

            U nas vacsinou ide vpredu auto s oranzovym majakom, patri tusim elektrarnam. Ten majak je zapnuty viac menej nelegalne. Vacsina soferov ked vidi balik ale uhne a zastane.

            0 0
    • Stofi  

      jo, jeste jedna vec. Ten ridic podle me za nic nakonec nebude moct – trestnepravne. Ale chybu bych mu trosku daval, asi bude mit par bezesnych noci. Celkem ho lituju. Ciste prakticky – ridici tiraku jsou hovada, co jedou a jedou, at se deje cokoli. Proste se musi dostat odtud tam a cim driv, tim vic prachu maj. Proste jedou. Soucasne vetsina z nich neni nadprumerne inteligentnich a moc nepremysli o nasledcich, nebo jsou otupeli. Kamos klidne jel, i kdyz mu nefungovaly brzdy, ustal to, ale v polsku malem zajel lidi, co opravovali silnici… Je to nestastna souhra okolnosti, ktera se proste nekdy stane. 100% vinu nemuzeme davat nikomu, proste a) nejeli policajti, b) holky jely zavod a ten se jede na hrane, c) ridic nezastavil d) v nejnebezpecnejsim useku kam neni videt byl asi v protismeru.

      0 0
      • dalimil  

        znám pár řidičů tiráků a za hovada bych je osobně neoznačil.Všechno má taky opačnou stranu věci,to je třeba vidět.

        0 0
        • Stofi  

          ja mam taky dva kamose tiraky. Jsou to hodni kluci, ale nic to nemeni na tom, ze proste jedou, at se deje co se deje… the show must go on…

          0 0
        • Volf  

          Nechci nějak zobecňovat, ale co já znám asi tak 5 kamioňáků tak je to jeden pogramot větší jako druhej. Jejich jedinou kvalifikací je jen ten řidičák a je taky nutný si uvědomit, že pro takový lidi byla možnost jezdit s kamionem jediná šance jak se vysléct z monterek. Já prostě budu tvrdit, že procento tupohlavů meziřidiči náklaďáků výrazně překračuje průměr v populaci.

          0 0
          • Medi  

            Nemáš pravdu. Pracuji v dopravní firmě, že se všude vyskytne vůl je jasné, ale že by řidiči byly nadprůměrně pitomější než zbytek populace je nesmysl. Co se týče jezdění u nás dodržujeme bezpečnostní přestávky u některých firem to je opravdu horší. Je to pouze na konkrétní zemi, např. ve francii jednou podotýkám vlastní chybou překročil řidič jízdní výkon cca. o 1 hodinu a firma dostala flajstr 350 000 kč. Zkuste se zeptat řidičů jak si dovolí překračovat výkony ve Francii nebo Rakousku. Samozřejmě i odpočinutý řidič může udělat chybu, která může mít tragické následky. Co se stalo té holčině je hrozné, hlavně pro rodinu a i pro toho řidiče a? už měl vinu nebo ne a určitě to neudělal naschvál.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Stopoval jsi někdy? Doporučuju svýzt se někdy s kamioňákama. Oni nemaj prémie za to že někam dorazej dřív, to se trochu mejlíš. Zato maj v kabině poziční sledovací zařízení, takže v centrále věděj kde kdo je a jakmile stojí, hned má telefón co se děje a proč stojí. Málokterej kamioňák je zároveň majitelem firmy uvedené na boku, aby z toho že pojede rychlejc měl nějakej profit. Co řikali, tak jako prasata (bez zastávek) jezděj hlavně řidiči z balkánu, ty holt chtěj narvat co nejvíc kšeftů za každou cenu a jejich stroje po technický stránce nic moc…

        0 0
        • Stofi  

          ano, stopoval… nerikej mi, ze maj plat mesicni bez ohledu na to, co a kam najedou. Stopoval jsem napr. z Kaunasu (litva) domu a vim, jak jezdi. Jsou to ostrileni hosi, co maj velky auto, najeli toho hafo, takze jsou uz celkem otupeny, klidne si vlezou za volant, kdyz maj opici… Jel jsem za zivot asi v 20 kamionech a ani jeden nemel mesicni plat. Vsichni jedou hranu (v ramci kolecek pokud mozno nebo svindlu), aby byli co nejdriv doma, a meli treba pul dne volno… Uz jsem nestopoval rok a pul, takze nejaky novy trendy neznam. Zdar.

          0 0
          • Mnemonic  

            No měsíční plat nemaj, ale když jedeš z anglie k nám, tak tě hodina fakt nevytrhne a když přijedeš, tak stejně nějakou dobu zůstávají doma a jedou až když je zase potřeba a neni to tak že přijede z horoucích pekel, dá si sprchu, svačinu a zase jede na tejden pryč.

            0 0
            • Lance  

              aby ses nedivil, vsichni ne,ale hodne jo

              0 0
              • Mnemonic  

                mam několik známejch co jezdí s kamionem a u všech je to takhle. Rozhodně pochybuju že někdo sedí 10 hodin v autě, doma políbí manželku, spíš podle toho co říkáš ani to ne, ta mu dá svačinu a jede. Myslim že až tak hustý to u nás povětšinou fakt neni

                0 0
                • Medi  

                  Jedná se pouze o výjimečné situace, ale většinou jede kluk po příjezdu nejdříve až druhý den, vyjímečně 9 hodin po příjezdu až si udělá doma bezpečnostní přestávku. Situace není u všech firem stejná. viz můj přispěvek o něco výš.

                  0 0
    • Meesha  

      Hmm, ted to bylo v televizi… :-((

      0 0
    • Homer  

      Tak a dalsi smrtak z „Kola pro zivot“: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?…

      0 0
      • prema  

        mam pocit, ze jsem videl, jak ho odvazeli… desny. ale musim rict, ze dost lidi nezna svoje hranice, jak jsem to tam dneska videl (pravda, ja to dneska taky dost rozjel, nebot do 30 km pohoda maximalni, ale potom se projevil spankovej deficit a debilni jidlo posledni tyden a sel jsem silne do kopru – zaludek zacal silne stavkovat a porad jsem cekal, kde zacnu zvracet. nakonec jsem se nejak dobelhal do cile, dal si jidlo a najednou pohoda. p.s. nejlepsi bylo, kdyz jsem videl midlandera ke konci jak tam pozoroval nase trapeni ;)). cus

        0 0
        • Homer  

          Souhlas, ja sice moc maratony nejezdim, ale na tech co jsem byl jsem videl par starsich (bez urazky) bikeru co vypadali vselijak, jen ne zdrave. Ale zase tohle se muze stat skoro kazdymu…

          0 0
        • Smazaný účet  

          Kruciš, ty mě znáš a já nemám šajna… teda to kolo je mi povědomý. Nemám tě na nějaký fotce?

          0 0
    • Siddha  

      hrozne smutny… :o( na policii to nahlaseny urcite byt melo!!!

      ale tvrdaci proti chrtaci a protisilnicari bikeri, neblbnete ze je to nejaka silnicarska manie, jezdit o zivot po te zkurvene silnici. ano, muze se takova hrozna vec stat, vsichni to vi. na biku ale cas od casu nekdo blbe padne.

      davejte na sebe vsichni pozor a nebudte zli na ridice, at nas vic respektujou…

      0 0
    • pegas  

      to padlista…chces rict ze za blbostí se plati zivotem?

      0 0
    • pegas  

      ..tady me to ale nesedi…

      0 0
    • MODRAK  

      No, tak to je smutny :((

      Samozrejme jsem u toho nebyl, ale par postrehu bych k tomu mel, protoze to vypada ze tu docela dost lidi vubec netusi o co jde.

      Silnicni zavody tohodle typu se jezdi v podstate vzdy za plneho, nebo jen mirne omezeneho provozu. Zavodnici to vedi a maji se podle toho chovat. Coz se snadno rekne, ale samozrejme tezko dodrzi. Proste kdyz to z kopce vali 70, tak to nenecham ujet. Akorat se modlim aby za tou zatackou nebylo zaparkovany auto, aby mi to neustrelilo na pisecku, aby tam uz nekdo nelezel a podobne. Kdyz se stane neco nepredvidanyho, tak to bohuzel skoro nutne skonci spatne. Poradatel s tim moc nenadela. Muze se snazit trochu osetrit krizovatky, ale zatacky ve sjezdu tezko. I na zavodech kde je spoluprace s policii na velmi dobre urovni, pred balikem jezdi policejni auto, policajti jsou i na krizovatkach a podobne, tak se toto muze velice snadno stat. Jedina moznost jak tomuhle predejit je totiz zavrit silnici, coz ale nikdo nedovoli.

      Co se tyka auta pred balikem, tak to taky moc nepomuze. Zejmena kdyz je to uz davno roztrhany a pred nejakou treba patou skupinkou uz samozrejme zadny auto nejede. Podle okolnosti protijedouci ridic vubec nemusi mit o nejakym zavode ani tuseni, kdyz zavadeci auto projelo treba uz pred 1/4 hodinou, nebo on tam prijel nekde z boku z jiny silnice a podobne. A i kdyz ridic pochopi ze je v miste nejaky zavod, tak co ma delat? Predstava ze to pred zatackou pro jistotu odstavi a pocka (jak dlouho?) je dost smesna. Takova akce se obvykle jezdi na okruhu, jezdi tam vic kategorii s casovymi odstupy, je to roztrhany a obecne se da rict ze tam kazdou chvili nekdo projede po dobu treba 2 hodin. Ani clevek obeznameny se situaci nevi kdy z te zatacky nekdo vyjede, natoz nic nechapajici ridic. Nemluve o maratonech kde se to roztaha na atomicky skupinky v rozsahu nekolika hodin a mnoha desitek km. Ve svym dusledku by asi nakladak stojici za zatackou byl statisticky nebezpecnejsi, nez kdyz normalne pojede dal a zmizi pryc.

      Ja osobne si myslim ze jezdim relativne opatrne a presto jsem se parkrat v podobny situaci (vesmes vlastni vinou) ocitnul. Tohle je proste riziko ktery kazdy vedome podstupuje (a dokonce ho prenasi na ostatni ucastniky at uz zavodu, nebo provozu vubec) a nema smysl se hystericky snazit najit vinika v nezodpovednym poradateli nebo ridici, nebo nekde jinde. Proste tohle je smutna situace ktera se na silnicnim zavode muze obcas stat a nezbejva nez doufat, ze to nebude moc casto.

      0 0
      • wroum  

        je to tak, ale jsou zde taci, kteri to nepochopi a nadale budou tvrdit, ze spatnej je VZDY ten, kdo drzi volant a ten, kdo drzi riditka je VZDY v pravu.

        0 0
        • cabbage  

          ono to tak neni?:))

          0 0
        • pegas  

          mas pravdu…spatnej nemusi byt vzdy ridic…ale jeste sem nevidel zadnyho ridice umrit na srazku s bajkerem…jako kazda vec to ma dve strany pohledu…a musi se respektovat obe dve..

          0 0
          • goofy  

            Jasne ze je to shpatne, kdyz zemre bajker. Ale jak myslish, ze je tomu ridici, ktery ho srazil? Dejme tomu, ze by za to nemohl, a ted s tim musi zit. A ver, ze mne by se s tim lehko nezilo…

            0 0
            • cabbage  

              porad lepsi je ZIT s necim, nez NEZIT vubec.....

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jak to muzes vedet?

                0 0
                • cabbage  

                  Áá, ozval se fundamentalni biker co si mysli ze po smrti bude jezdit v nebeskem NS, tebe ceka drahova cyklistika:))

                  0 0
              • goofy  

                No nevim… Znam lidi, kteri by to neunesli, i kdyz by to nezavinili… No ale dost kecu. Proste si msime na kole davat sakra bacha, a verit, ze dojedeme do cile… :o)

                0 0
          • MODRAK  

            Mozna by ses mel na nejakej silnicni zavod podivat. Treba bys zjistil, ze tam nejsou bajkeri, jak si zrejme myslis. Ze maj trochu jiny kola nez na cem jezdis ty. A ze se tam jezdi trochu jinak nez nekde po poli. Kdyz bys par zavodu zajel, tak bys asi zjistil ze chyby delas i ty sam. Kolikrat i chyby fatalni, ktery prezijes jen diky shode nahod. Pokud ovsem k ty shode nahod dojde. Obcas nekdo to stesti nema. Mozna bys casem prisel i na to, ze spatnej nemusi nutne bejt ten co prezil. Ze zalezi i na dalsich okolnostech.

            0 0
          • Volf  

            No taky neznám žádnýho řidiče kterej se zabil při srážce s cyklistou. Proto se podle toho na kole taky tak chovám. Lepší posranej živej jak mrtvej hrdina. Co by mě byla v hrobě platná třeba nedaná přednost v jízdě.

            0 0
          • wroum  

            je to tak, ale hlavne cyklista musi pocitat s tim ze jestli to nekdo neprezije, tak to bude on, a? je vinik kdokoliv. na kole na silnici je prehnana opatrnost namiste a cyklista muze spis eliminovat riziko.

            0 0
            • pelt  

              Neco eliminovat proste nemuzes, kdyz nekdo jede jak *****, tak je to prusvih (na druhou stranu je jedno, jestli jak ***** jede autickar nebo cyklista. Jen ten cyklista spis zabije sebe, autickar vetsinou sejme nekoho jinyho – a nemusi to byt jen cyklista.)

              0 0
    • Misiak  

      Predvcerom sme s kamosmi boli na vylete a ked sme prechadzali cez jednu dedinku na hranici s Cechami (niekde v okoli Myjavy) a tak sme boli svedkami (asi regionalneho) cestarskeho zavodu. Co bolo ale na tom take zaujimave-na krizovatke usporiadatelia s vlajockami a pred pelotonom cely cas policajne auto so zapnutym majakom a hukackou (este aj z lesa ho bolo pocut na slusnu vzdialenost). Tomu ja vravim organizacia…

      0 0
      • pegas  

        ..myslim ze tohle je debata na pekne dlouho…kazdej tady muze pridat svuj individualni nazor,co se mu jednou stalo..ale myslim jde o vseobecny pohled na cyklistiku…u nas jsme na tom pekne zle..ze by se slo inspirovat v zahranici..jak kulturou,ohle­duplnosti…tak i legislativne…ale to je nesplnitelnej sen pro nas narod..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.