• shooter

    mazat ci nemazat ctyrhran???tod otazka ve spousta literature jsem se dozvedel dva nazory a nic moc zkusenosti muzete mi poradit

    0 0
    • wroum  

      ja ho mazu a bez problemu.

      0 0
    • Daf  

      Nevim jestli ti tady nekdo pomuze ponevads tusim ze i zde jsou nazory opacne. Ja hlasuji pro mazat.

      0 0
    • náčelník  

      Shimano doporučuje mazat, Race Face dopuručuje mazat, tak mažu.

      0 0
    • martt  

      ja osobne mazem

      0 0
    • MARIN  

      mazat

      0 0
      • fousek  

        Aneb kdo maze ten jede, ja sem ho zacal mazat po te co z nej lezly divny zvuky, nakonec sem zjistil ze to nebylo tim, ale stejne ho mazu

        0 0
    • Volf  

      Mazat. Taky to budeš někdy potřebovat sundat.

      0 0
    • Meesha  

      doplnujici otazka:

      Jak mazete ctyrhran?

      0 0
      • vlk  

        zmačknu kalvesu del a je to :o)

        0 0
        • Meesha  

          tu najdu kde? Na pravy strane nic neni (jen brzdova paka a razeni) a na levy mam cyklocomputer a to samy.

          0 0
          • -b-n-x-  

            hned pod klavesou insert :-)

            0 0
            • Meesha  

              taky nic… no, mam asi uz starej model :-((

              0 0
              • -b-n-x-  

                jinak ja bych to mazal normalne: vzal kousek vazeliny napaplal to na ctyrhran, trochu bych to otrel, nasadil kliku, dotahnul, otrel zbyvajici vylezlou vazelinu a tot vse :-)). Urcite bych nehledal nejake spesl postupy jak mazat :-)

                0 0
          • vlk  

            vlevo od klavesy end

            0 0
          • vlk  

            vlevo od klavesy end

            0 0
          • grafik  

            vlevo od klavesy end

            0 0
        • grafik  

          ;)

          0 0
    • speedy gonzales  

      co znamena ve spousta literature??? mas doma knihovnicku plnou odbornych stati na ruzna ozehava temata cyklistiky? a mohl by jsi mi nejakou doporucit??

      0 0
      • shooter  

        literaturu beru i odborne casopisi a studie mechaniku literaturu na internetu a tak doma mam asi pet knih nebo spis ucebnic zavodnich mechaniku ktery pracuji(ovali) pro tymy once-eroski,saeco-cannondale,trek-us postal service a byvalý mapei

        0 0
        • speedy gonzales  

          a ty si polak nebo neco takoveho?

          0 0
        • speedy gonzales  

          promin ale nemuzu brat vazne cloveka, ktery neumi poskladat jednoduchou vetu. i prumerne inteligentni dite to dokaze obstojene zvladnout ve ctvrte tride. pak ovsem vyvstava otazka, poc to nedokazes ty?

          pokud jsi dyslektik nebo bulhar, omlouvam se

          0 0
          • cabbage  

            dyslektik to vetsinou zvlada, takze Madar.:)

            0 0
          • shooter  

            omlouvam se jsem cechoamerican

            0 0
            • R.1  

              Jak to delas pri hokeji? :))

              0 0
              • shooter  

                samozrrejme fandim cecham jsem tu uz pet let a narodil jsem se tu

                0 0
                • speedy gonzales  

                  pro me je nejhorsi kdyz hraji cechy proti morave… jinak ale vetsinou fandim cesku

                  0 0
                  • shooter  

                    specialne pro tebe ČESKÉ REPUBLICE

                    0 0
                    • speedy gonzales  

                      a proc ne cesku?

                      0 0
                      • cabbage  

                        co mate porad s tim hnusnym nazvem cesko?? bud Českárepublijka nebo Čechy.

                        0 0
                        • shooter  

                          ja to tak rikal on me zzacal buzerovat

                          0 0
                          • cabbage  

                            koukam, ze zase neumim psat:-// p.s. co ze sem te zacal???

                            0 0
                            • shooter  

                              to mas v pohode vime o co jde…ten speedy zacal vysirat ze jsem rekl CECHY

                              0 0
                              • speedy gonzales  

                                nechci vam delat prednasku ale ma se to takhle: cechy, morava, slezsko… spravny geograficky nazev je cesko politicky nazev zakotveny v ustave- ceska republika

                                to mas jako bys rikal hlavni mesto ceske republiky je brno a jabka sou hrusky…pokud to nechapes,neboj se zeptat, rad ti to dovysvetlim..

                                0 0
                                • cabbage  

                                  brno je hlavni vesnice moravy.:-)) Čechy a Česka republika maj podobnej vztah jako Anglie a GB , muzes rict Velka Britanie nebo Anglie, je tu urcity rozdil ale vesmes to samy, nemusime byt jako Slovaci kteri maji pripomu sko/cko za vsim (Anglicko).

                                  0 0
                                  • speedy gonzales  

                                    anglie zrovna stastny priklad neni…spis vubec…tam je to dane spoustou jinych veci.

                                    maly uryvek ze literatury: všechny ostatní republiky, které do EU vstoupily pod svým názvem politickým (v angličtině např. French Republic, Federal Republic of Germany, Italian Republic, Portuguese Republic,…) se v praxi označují svým názvem zeměpisným (France, Germany, Italy, Portugal,…), podobně se chovají i státy s monarchistickým zřízením (Denmark, Spain, Sweden apod.)

                                    myslim ze tohle je o neco padnejsi nez tvoje fobie ze slovaku

                                    0 0
                                  • lubos  

                                    Myslim, ze Velka Britanie je smes statu (v nevimjakem rezimu) jako Anglie, Skotsko, Wales, a pod. Anglie je podmnozina VB.

                                    0 0
                                    • cabbage  

                                      myslim ze o politickem usporadani tu nebyla rec, me se puoze nelibi pouzivani vyrazu cesko(asi vzniklo rozdelenim slova Československo*) kdyz muzu pouzit nazev Čechy.

                                      *Československo neni Česko + Slovensko ale Čechy a Slovenslo stejne jako slovo modrobílý vzniklo ze slov modrý a bílý.

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        To nemyslis vazne, ze ne? Chybi ti tam smailik. Aspon u nas v Cesku ho tam davame :)

                                        0 0
                                        • cabbage  

                                          si muzes doplnit sam, na foru by se mel pridavat autonaticky ke kazdy odpovedi:)

                                          0 0
                                      • lubos  

                                        Hmm, a neni Ceskoslovensko spis Cechy + Morava + Slovensko ?

                                        0 0
                                        • cabbage  

                                          a Slezko + cast Luzice ne?

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Me to taky prijde divny … Česko = Čechy + Morava + Slezko + ten parcik za hospodou co tam chodej blejt opilci +.. co ja vim co jeste. Ale to je o necem jinym nez to co si napsal.

                                            0 0
                                        • pelt  

                                          Myslíš Čechy a přilehlé asijské státy? :-):-):-)

                                          0 0
                                      • wroum  

                                        nejezdi na moravu, nebudoui te tam mit radi.

                                        0 0
                                      • cabbage  

                                        koukam ze sem zase napsal neco politicky nekorektniho…ach jo:(( a proti Česky republice neco mate?

                                        0 0
                                      • speedy gonzales  

                                        tak cabbage ted strilis hodne vedle… ta tvoje argumentace od zacatku nejak pokulhava.zkus precist nekdy i neco jineho nez bike-forum…

                                        nazev cesko je znamy, dolozeny a pouzivany mnohem driv nez vubec nekoho napadlo ze bude nekdy ceskoslovensko, natozpak ze se bude jeste delit. a taky nechapu proc se ti tak zamlouva cechy ale uz ne cesko. me to prijde z pohledu „libozvucnosti“ uplne stejne

                                        0 0
                                        • cabbage  

                                          myslis z doby kdy cesko neexistovalo? byla samova rise, velka morava, ceske knizectvi, ceske kralovstvi,ra­kousko, rakousko-uhersko, čsr,protektorat, čssr, čsfr, čr, česko nejak nemuzu zaradit(vynechal sem neco?):(

                                          0 0
                                          • speedy gonzales  

                                            a to je prave to proc to stale nemuzes pochopit…v podstate sis ted i sam odpovedel

                                            je rozdil mezi politickym a (spravnym) geografickym nazvem. snazil sem se ti to vysvetlit uz o neco vis.

                                            0 0
                                            • cabbage  

                                              ja to chapu dokolale, ale cesko povazuji za neprijatelny nazev…a zvlast pokud ho nekdo tak zatvrzele obhajuje.

                                              0 0
                                              • speedy gonzales  

                                                ne,promin, ale nechapes…protoze jinak by jsi tady nepletl takove nesmysly. nedokazes rozlisovat mezi jednotlivymi pojmy. v duchu tve logiky bych ja musel rikat: „ne, ne a ne…morava je spravne!“.

                                                tvuj jediny argument je, ze se ti to nelibi. a to je trochu malo…

                                                0 0
                                                • cabbage  

                                                  morava byla spravne nekdy oklo8.-9.stol, pak prestala existovat a nastoupilo ceske knizectvi-Čechy az do bile hory…

                                                  0 0
                                                  • Dumbo  

                                                    chodte jazdit… :) hadate sa na uplnych hlupostiach

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    je dobry ze se hadame o hloupostech, kdyby sme se hadali o vaznejch vecech tak by slo o zivot:-/

                                                    0 0
                                            • pelt  

                                              Hele, problem je v tom, ze driv NIKOHO nenapadlo geograficky vymezovat nejaky CESKO, vzdycky byly CECHY, MORAVA, SLEZSKO,… – driv nemelo smysl vymezovat nejake Cesko – a proto ten nazev neexistoval, stejne jako neexistuje nazev pro spojeni Francie a Nemecka. Postradal totiz jakoukoliv logiku, maximalne se pouzivalo „ZEME KORUNY CESKE“

                                              0 0
                        • pelt  

                          Přesně tak. Za „Česko“ by se mělo střílet… minimálně ten pakůň, co to vymyslel a začal prosazovat by zasloužil.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Si zvykneš :) Ja bych strilel za bomboňieru v mražáku, ale to by za chvili nebylo kam pohrbivat. Jedine nastojato jako v Australii :)

                            0 0
                            • cabbage  

                              a kdo ti ji tam dal?:) nebo ti vadi vyraz mražák?

                              0 0
                              • pelt  

                                Možná ta BOMBOŇIÉRA… a když se to vezme na druhou stranu – Česko používají hlavně politici a ty klidně i nastojato, hlavně že pod zem:))).

                                0 0
        • ota  

          shootere,probo­ha,nemazat!hlav­ně čárky v souvětí!

          0 0
    • mosquito  

      urcite mazat – pri utahovani ji narazis dal, na sundavani po nekolika letech to asi mit velkej vliv nebude, a cim? to je fuk hlavne at to aspon chvili klouze

      0 0
    • zwwak  

      Já jsem kliky dlouho ( ještě nikdy po koupi kola )nemazal a začali potvory při záběru skřípat. Přikláním se namazat.

      0 0
    • Vymi  

      nemazat… :-)

      0 0
    • BH  

      jednoznacne mazat, predevsim se tim eliminuji pazvuky vychazejici ze stredu, pokud je tento spoj nenamazany. da se pouzit jakykoli mazaci tuk, nanesta na crhran, zbytek utrit a je to. ta teorie o mikropohybu je pekna blbost, v dobach davnych jsem ctryhran nemazal, nebot jsem si myslel, ze suchy spoj bude lepe drzet. Pak jsem absolvoval skoleni mechaniku u GT race team a tam me vyskolili.

      0 0
      • shooter  

        diky to je urcite dobre ponauceni ja jsem z Hradce a je tu nechci jmenovat obchod ktery vlastni mechanici z jisteho tymu a odberatele parktool a jednou jsem se u nich stavil a koukaly na me jak na magora ze jsem mel namazany ctyrhran ze prej ma bejt suchej takze to neni z me hlavy ale jinak dekuju za nazor

        0 0
        • hydrant  

          Štěrba kdysi v Pelotonu psal, že prý prstem od oleje čtyřhran lehce máznout. Já mazal dřív teda olejem, dnes vazelínou a žádný problém. Nasucho bych to tam nedal. Vrzat to může začít i přesto, pak dotáhnout kliky. Vrzání občas taky vznikalo v závitu středové mufny, kde byla mírně uvolněná miska.

          0 0
    • hydrant  

      mazat

      0 0
    • lubos  

      Nevim, ale kdyz mazat tak jenom malinko, lehce otrit.

      0 0
      • Doktor  

        Kazdy zkuseny nastrojar Ti rekne,ze spoje,ktere se daji lisovat a dosedaji na sebe kov na kov bez zavitu,proboha NEMAZAT.Ani trochu.Ocistit,tot vse.

        0 0
    • juli  

      Mazat, ale ne kvuli tomu, ze se tam neco pohybuje, ponevac jesli se tam neco pohybuje tak je to v spatne. Drive jsem mazal vazelinou a temer do sucha utrel. Nyni pouzivam GT s teflonem, necham zaschnout, nasadim kliku a utahnu. Mazu kvuli korozi a to jak ctyrhran tak ISIS ci Octalink. Ti osu dle meho nazoru nemazat.

      0 0
      • Siddha  

        Titan mazat, zejmena titan na titan, prej se na to delaji nejaky specialni sracicky. mimochodem, ja zadnej titan na kole nenam, to mam jen nacteny…

        0 0
        • juli  

          Titan osa – titan klika. To bych mazal kazdy dve hodiny :)

          0 0
        • náčelník  

          Titan na titan nepoužívat, on má také špecifikum, že v tomto případě dochází k tzv. „svaření zastudena“. Pak už to nerozebere nikdo.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To maj Morati docela pruser co? Kam ted s tema sedlovkama a riditkama a rohama… :)

            0 0
            • náčelník  

              Morati sedlovku v Morati rámu jsem viděl přes redukci, rovná řidítka mají v představci též Al redukci. Ostatní komponenty nevím. O vlastnosti titanu svařit se zastudena jsem četl v článku (pokud mě pamě? neplete) přímo od pana Zatloukala.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak to je pro me novinka s tema redukcema. Tak ted uz je to jasny s tim pohodlim titanu… jak taky s milionem redukci zajistit tuhost? :)))

                0 0
                • lubos  

                  Zas na druhe strane, proc maji takovej problem varit ram z titanu, kdyz to jde takhle lehce :)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Asi jsou dlouhy cekaci lhuty nez ty prilozeny trubky srostou. Vis kolik to da prace je premluvit? :)

                    0 0
            • hydrant  

              to je naopak marketingově vymakaný, chceš o centimetr delší představec a musíš koupit i nový klandry s rohama. To je bysnys !

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A kdyz to mas na titanovy vidlici, tak..... asi zacnu vyrabet titanove lokomotivy :)

                0 0
        • lubos  

          medena vazelina

          0 0
          • hydrant  

            to mě zajímá, měl jsem v novým biku nějakou vazelínou mázlou sedlovku v rámu, což je o.k. :-) , ale měl jsem pocit, jako kdyby v ní byla namletá červená paprika nebo snad něco hrubýho téže barvy. Měděná vazelína slyším poprvé, napiš nějaký info. Dík.

            0 0
      • BH  

        naopak titan zejmena mazat!

        0 0
    • jihra  

      Čtyřhran na ose namazat a kliku pořádně dotáhnout – pak se díra v klice nemůže vymačkat. Otvor v klice se vymačká tehdy, když je klika málo dotažená. Když se čtyřhran nemaže, tak se sice jede, ale pak se taky stane, že už kliku v životě z osy nesundáš.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Nemazat. KLika jde v pohodě sundat i nenamazaná. Když je to namazaný, tak se na to lepí prach. POkud se šroub na klice trochu povolí, klika okamžitě spadne, to znamená že je nutno pravidelně šroub kontrolovat jestli je fest. Myslim že je to podobná situace jako šrouby u kol auta. Když je namažete, tak pánbůh s vámi :-).

      0 0
      • Pekáček  

        Od doby co jsem stáhl závit a ne kliku mažu a je to v pohodě. Kliky neztrácím a teď jsem namázl při montáži i XT04.

        0 0
        • pelt  

          Nejhorší je, když ztratíš kliku a všimneš si toho až doma:):):):):)­:):):)

          0 0
      • pi  

        Vzdycky jsem mazal i ty srouby u kol auta (jen zavity samozrejme) a jeste jsem zadny kolo nemusel dotahovat ani neztratil. Navic jako ateista jsem pritom nemohl spolehat na spolecnost panaboha. :-))

        0 0
    • gobike  

      Kdo maže, ten šlape!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.