• gucan

    Nejakym zpusobem se mi podarilo zlomit (nebo ukroutit) staveci sroub v zadni prehazovacce a samozrejme jeho cast zustala v tele prehazovacky. Jakym zpusobem ho mam vyndat? Vrtat novy zavit se mi zda blbe, kdyz tam je jeste ten zbytek sroubu.

    0 0
    • MARIN  

      maly sroubovacek naklepnout do zytku co tam zustal a vysroubovat nebo mensi vrtak a vtacka s levym chodem. Taky jeste existuji spesl vytahovaky na zalomene srouby :)

      0 0
    • BH  

      pouzij opacny zavitnik, neboli vytahovak steftu. Ovsem u sroubku o prumeru 4–5 mm, to bude dost hodinarska prace. Postup je takovy, ze do zalomeneho sroubu vyvrtas diru potrebneho prumeru na vytahovak steftu. ten srubujes to toho otvoru a protoze ma opacny zavit a konicky tvar, tak se „zakousne“ do toho sroubu a pokud nemas nejak dorasovany zavit, mel by se snadno ten zalomeny sroub vytocit. Dalsi metoda muze byt napr. odvrtani zalomeneho sroubu a vyrezani zavitu, ev. pokud sroub precniva na druhe strane ,vytocit ho pomoci klesti, navarenim sroubu na zalomeny (ale to lze aplikovat u vetsich prumeru) a td. Urcite bych to provadel na odlehcene a demontovane prehazovacce.Jen pro zajimavoat, ma na Tebe dotaz: Ty mas na svem kole zadni a predni prehazovacku? Spravene ma asi byt zadni a nebo predni menic, ne?a nebo kdyz tak prehazka a presmyk..Pred­pokladam, ze stavecim sroubem myslis jeden ze sroubu dorazu krajnich poloh prehazky.

      0 0
      • gucan  

        mozna jsem se vyjadril blbe, ale myslim zadni menic prevodu (myslel jsem, ze to vsichni pochopi :)). A stavecim sroubem myslim sroub, kterym se doladuje napeti lanka vedouciho k menici.

        0 0
        • juli  

          Asi uplatnis postup, jak pise BH, akorat uz nemusis vrtat a pouzijes vytahovak ZS vetsiho prumeru.

          0 0
    • Daf  

      Nesel by vytocit z druhe strany?

      0 0
    • Lada1  

      elektroerozivni masinou to vyjiskrit

      0 0
      • BOREK  

        myslim ze z ekonomickeho hlediska bude vyhodnejsi laser, popripade plasma. :D

        0 0
        • hydrant  

          doporučte něco pořádného, a? nejde kakat jenom šaltr, ale celý kolo

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.