• Chtěl bych si pořídit nějakou cyklo ledvinku(dig.fo?ák,pe­něženka,větrov­ka).Máte nějakou konkrétní zkušenost(+cena), případně poraďte nějaký odkazy na www. stránky.Dík.

    0 0
    • error  

      mě osobně se hrozně líbí ledvinka od Husky je prostorná dobře sedí a když vyrazíš v zimě na běžky tak má i kapsu na láhev

      0 0
    • kovar  

      take jsem kdysi koupil vetsi ledvinku pres cele zada- nejakou s napisem Giant – dve kapsy + kosik na flasu. A urychlene jsem ji prestal pouzivat. Hlavne kdyz v ni byla flasa s vodou nebo treba fotak, proste neco trochu tezsiho – hazela sebou a dost neprijemne skrtila pres bricho. Ted pouzivam batoh i na malo veci k me mnohem vetsi spokojenosti a ledvinka upadla v zapomneni.

      0 0
      • jecnak  

        Mam uplne stejnou zkusenost a rekl bych, ze mi po case zacala vadit vubec jako takova – opravdu dost neprijemne skrti bricho.

        0 0
    • Mamut  

      Treksport Oscar. Mam ju uz asi 6 rokov a uplna spokojnost. Zmesti sa do nej ovela viac ako vyzera + zvonka sa vdaka kompresnim popruhom da pripnut este bunda alebo nieco ine.

      Vyhoda oproti batohu obrovska a to, ze ti vetra chrbat. Isteze v tom neodnesies tolko. Pri nejakych 5kg to uz poskakuje (aj ked da sa, ale citit to). Odrazka na nej je tiez uzitocna vec.

      Vodu nosim vo flaskach na rame.

      Za tu cenu a moznost nastavenia objemu hafom kompresnych popruhov asi najlepsia

      0 0
    • jakub  

      v hudy sportu ji sezenes maj jich tam docela dost a dost doobry

      0 0
      •  

        Docela se mi zamlouvá ledvinda od Deuter typ Hip Pack I za cca. 730 Kč, ale problém je v tom, že ji nemám kde(Liberec-Jablonec-Turnov) vyzkoušet, stejně jako se mi líbí Treksport typ Oscar za cca.600Kč.Často jezdím do Ml.Boleslavi,Pra­hy,Hradec Králové – jsou tam někde k vidění?Ahoj

        0 0
        • Palo TT  

          Oscar je v pohode. Dorobil som si k nej popruhy cez plecia, aby som ju nemusel mat moc stiahnutu cez pas. Nosim ju tiez zavesunu pod Camelbackom Classic.

          0 0
        • Mamut  

          Najskor asi nejake hudysporty (predajne asi budu na webe) alebo HolanSport, Hanibal (na Miraku, aj cez web)

          0 0
    • blue  

      Oskara mam taky uz nejakou delsi dobu a jako ostatni, jsem s nim vcelku spokojenej, ackoliv ho pouzivam vic na pesi turistiku a pod., nez na kolo, protoze jako ostatnim, tak i me trochu vadi, ze to skrti bricho a jizda na kole pak neni moc pohodlna

      0 0
      • Mamut  

        Mozno mam divny bachor, ale mna to zase nijak velmi neskrti. Nosim ho ale az na bedrovych kostiach (v podstate najnizsie mozne), nie na pupku.

        0 0
        •  

          To Blue,Mamut: Oscar je můj favorit na koupi cyklo-ledvinky, ale musím si ho objednat přes net a nikde jsem ji neviděl fyzicky.Zajímalo by mě, co se do ní vejde a jestli ty šle(pásky) co jdou napříč ledvinkou nezamezují rychlý přístup do ledvinky, no prostě jak se do ní leze,kolik má kapes.Dík. Ahoj.

          0 0
          •  

            Jo a ještě jak to je řešený s odvětráním, nepotí se to moc?

            0 0
          • Mamut  

            Mam asi 5 rokov stary kus, pokial viem tak sa nezmenili, ale mozno… Kapsy tri, na dvoch z nich obojstranne zipsy. Ta tretia je len taka mala na prachy a kluce zpredu. Pasky idu dost na krajoch, takze nejak extra nezavadzaju, ale ak ich budes vyuzivat ako kompresne (co budes, pretoze inac ti to v nej na biku bude hrkat), tak ich to chce najprv rozopnut normalne bajonetove(?) spony. Ale na asfalte sa do nej da dostat aj za jazdy, ked nie je prepchata. Ked som chodil na kanoistiku, tak som tam narval vsetko co som potreboval: veci na bike vratane horskej duse, tricko, fusakle,slipy,sus­taky a topanky. A to mam topanky 48-cky, normalne sportove adidasy. To bolo na hranici tej ladvinky a bolo to tam treba fakt ukladat. S takou narvatou som chodil cez Prahu asi 10km a slo to, aj ked to uz nebolo prijemne. Mala tazsiko daleko od tela a chcela sa prevracat a trocha skrtila. Ked si ale skusis narvat topanky aj do nejakeho batohu, tak zistis, ze ho mas z podstatnej casti plny. Zipsy su aj po 5 rokoch uplne v pohode. Sitie je tiez ok. Teraz to uz siju z Cordury (ja mam este Trecor), takze ta to prezije. Vsetky spony, pokial viem, tak sa daju kupit aj osobitne. Vnutorna strana pasu a tam, kde sa ta dotyka ma taku prietorovu sietovinu na lepsie odvetravanie. Potim sa pod tym aj tak. Ked to mas priplacnute na seba, tak aj v zime. Ale nelepi sa to na cloveka a slusne to schne. Konce popruhov po zapnuti visia prec, ale taky je cely Treksport. Cim lepsi batoh, tym viac popruhov a inych veci sa na nom hojda a ovisa. Kompresne popruhy su vodorovne (prisite na kraje kapsy a bederaku (na regulaciu priplacnutia) a zvisle, ktorymi si nastavis velkost. Ked chces aby ti odrazka na nieco bola, tak pri kompreseni ju treba trocha presvedcit, aby ju potom bolo aj vidno.

            0 0
            •  

              dík za Tvou odpověď, uvidím co na to Blue, ale jak to tak vidím, tak za ty prachy cca.550Kč do ní půjdu.Ještě se zkusím podívat v Praze k Hudymu a pak si ji objednám.Ahoj

              0 0
              • Mamut  

                Hudy Na Perstyne Praha za 560Kc. V podstate sa nezmenil, iba matros (cordura) a odrazka je ina.

                0 0
              • blue  

                muzu jen potvrdit slova Mamuta…

                0 0
            • Palo TT  

              A to mam topanky 48-cky, ...... Ta velkost mi tiez nieco hovori. Ake mas cykl. tretry a kde si ich kupil? Mne distrubutor doviezol Northwave Elite a pred rokom som celkom nahodou kupil Adidasy El Moro II vo vypredaji (velkost 13 1/2) :)

              0 0
              • Mamut  

                Specialized Sport 2000. Kupil som ich v 69-ke na jar 2001 s miernou zlavou. Spesl bola pre mna jedina moznost, pretoze je to asi jedina firma, ktora vyraba topanky s oblou spickou. Adidas,Sidi,Nor­thvawe su strasne spicate. Shimano je niekde medzi, ale je drahsie a aj tak bolo este stale prilis spicate.

                0 0
    • Smazaný účet  

      ledvinky jedine veprove a na slanine:)

      0 0
    •  

      tak jsem si po dvanácti letech konečně udělal radost:-) http://de.aliexpress.com/…3405814.html?…

      0 0
    • t.j.  

      Osprey Talon 6

      Mám ji od Ježíška a maximální spokojenost… Včetně dvou lahví na pití (nemám v rámu místo na košík), které mají zkosené dno, tak jdou zastrčit jednou rukou poslepu…

      0 0
      • lazza  

        Mam tutez. Prazdna sedme supr, zatizena se odchyluje od tela. Ale vozim ji na bocich, coz muze byt ten problem: na fotkach/videu byva spis vys, az na bedrech..

        0 0
        • Jakobo  

          Tyto pouzivaji nekteri na kratsi treky po horach tady v Norsku. Kupodivu hlavne starsi generace, mladsi nosi batoh s hydravakem. Mala na klice a mobil asi OK, jinak jak psal kdysi Jecnak.

          0 0
          • lazza  

            Je to proste kompromis: batoh je nasobne pohodlnejsi, v horkach jsou zas k nezaplaceni holy a nezpoceny zada s ledvinou kol pasu.

            0 0
    • joska  

      Nemá někdo zkušenosti s tímhle http://www.batohy-online.cz/…-speedy-red/ Jak to sedí na „zádech“ když je to naplněný?Zvažuju, že na 2 hodinový vyjíždky za barak nechci batoh a dresy s kapsama nechci. Duše, pumpa, nářadí a někdy i tenky nahradni triko při spocenejch zadech na kopci.

      0 0
      • jIrI___  

        Duši, pumpu a nářadí dáš do podsedlovky a když koupíš kvalitní triko, tak ani nebudeš potřebovat náhradní – vyřešeno :)

        0 0
        • joska  

          DIky za radu. Na tohle bych fakt neprisel. Upravim zadani: na 150mm full s teleskopem opravdu podsedlovou brasnu nechci. Co je podle tebe kvalitni triko? jako prvni vrstvu vozim sensor merino. Ale kdyz se po vyjizdce chci na chvili po ceste nekde zastavit a pak jeste dojet po rovine domu a je vecer a chladnejs tak si obcas rad dam suchy tricko.

          0 0
    • plzakj  

      A to jako muslis vazne?

      0 0
    • waters  

      používám.. https://www.norrona.com/…6l-hip-pack/?… beru ji na výšlapy, na kole jsem zatím nezkoušel sehnal jsem ji za 35 euro.

      0 0
      • plzakj  

        Hele a co ten popruh, neni uzkej? Neskrti?

        0 0
        • waters  

          Při chůzi, sezení neškrtí. Na kole nevím, pokud bude mít dotyčný pupik a dlouhou geo, tak ho asi škrtit může:) Měl jsem v hledáčku ještě Evoc, který má široký popruh ale stál ranec a ani se mi tolik nelíbil. Tohle je fakt vděčnej kousek do výbavy.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.