• Vladimír

    Prosel jsem hodne prispevku dozadu ohledne sedel, ale nemuzu se rozhodnout. Mam jiz nekolik let Hardware a dost me boliva zadek a tak chci koupit jine sedlo, poradite jake?

    0 0
    • Vladimír  

      zkuste poradit s cim mate jake zkusenosti, diky

      0 0
    • black.horse  

      kup si pohodlné sedlo;-) a nebo si dej do slipů nafukovací polštářek…:-D

      0 0
      • Vladimír  

        jeste jsem na kole nikdy nejel ve slipech, mam na sobe jen kratasy

        0 0
        • orca  

          Když jsi to nakousl ještě dotaz a co když je chladněji a máš delší kalhoty ? stále na ostro ? Já když jedu v kra?asech na „ostro“ tak fajn ale pokud chladněji a beru pod to „něco-cokoliv“ tak je problém …co jezdíte poraďte ?? prosím…

          0 0
        • Vymi  

          hele chlape jeste takhle… chces pohodli a nebo sedlo ktere je spise svihove…

          0 0
          • Vladimír  

            chci sedlo na nemz sedim v prumeru 3–5 hodin, ale muze byt i 14 hodin.

            0 0
            • Vymi  

              takze spise pohodli aby po urcite dobe nezacal bolet zadek ze… no a je to bez do obchodu a rekni chci sedlo ktere je pohodlne na tvrde a uzke, tvarovane aby nedrazdilo (pohl. organy :-)))) ) a pokud mozno s gelem…

              0 0
      • SID  

        jezdis ve slipech hmmm to te musi drit ne:-))

        0 0
    • m.k.2  

      sedlo je fakt hodně individuální, pokud chceš něco pohodlnějšího zkus WTB

      0 0
      • zwwak  

        Nebo sáhni po nějaké víceméně osvědčené klasice ( fizik nisene, dolomity …).

        0 0
        • Vladimír  

          no na fizik nisene a dolomity jsem zde cetl jen negativni reakce

          0 0
          • Meesha  

            Tak treba na Dolomiti mam ja osobne pozitivni reakci a znam i dost spokojenejch lidi s Nisene. JE TO PROSTE INDIVIDUALNI ⇒ KAZDY MA JINOU PRDEL! :-)

            0 0
          • rock  

            Nisene je fajn; od okamžiku, kdy jsem se dostal na výrobcem doporučené minimum ročně najetých kilometrů, nemám sebemenší problém …

            0 0
          • Dinoxus  

            Nisene jezdim pres rok a je to to nejlepsi sedlo co jsem jezdil. Jak pohodlim (celodeni vyjizdka neni problem) tak i výdrží (zažilo několik pádů a moc to něm znát není). Ale sedlo je vážně individuální záležitost. Asi ti nezbyde než si od někoho třeba sedlo na den pujcit a sám si ho vyzkoušet.

            0 0
          • Ivann  

            Nisene jezdim uz 4 roky a je perfektni, ale je to jak pise Rock vyse – je treba osedet zadek.

            0 0
      • Vladimír  

        prave o WTB premyslim, ale i tam je rada modelu, potrebuji neco na cem muzu sedet treba i 10 hodin.

        0 0
        • m.k.2  

          nejpohodlnější bude asi WTB Comfort http://www.wtb.com/…omfortv.html já mám Rocket a v pohodě http://www.wtb.com/…rocketv.html

          0 0
          • Vladimír  

            cetl jsem dost chvaly na WTB Laser V Team – mate s tím někdo nejake zkusenosti?

            0 0
            • Dejv  

              Mam comp verzi a oproti dolomite,které jsem měl předtim(a stale mam na zimaku) vydržím v sedle mnohem déle a taky přestali mě trnout chodidla a prsty u nohou(to bylo asi největší překvapení a velice milé),myslím že je to tou drážkou .Prostě mi to sedlo sedlo :-).Někdo si stěžuje,že se na něm podí pr…l,ale ja tuhle zkušenost s comp verzí nemám.How

              0 0
            • Lister  

              Tak moje zkušenost je tady: http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

              To seldo je pohodlný, ale dej bacha aby nebylo křivý jako to moje. Sedí se mi na něm dobře jen to jedno místo tlačí jak jsem tam popsal. Tak moje rada je: sedlo hodně dobrý, ale příšte bych ho vybíral ve fysické přítomnosti, abych si zkontroloval souměrnost :-)

              0 0
              • Dejv  

                po tom tvym příspěvku jsem ho kontroloval a mam to samý,ale nijak zvlášt mi to nevadí,ale cejtit to je.

                0 0
        • Katastrofik  

          Ja mam WTB speed V race a je celkem v poho. Je sportovni ale zaroven ne moc tvrde, takze zadek si neztezuje :-)

          0 0
        • jakub  

          jj ja teda jezdim nove taky nisene, ale jako WTBje prej letos uplne supeer dle mich znamych… ja ale potrebuju tvdsi a uzsi…

          0 0
    • Vladimír  

      tak jsme ted jel dva dny po sobe na mem hardware a myslel jsem, ze mne prdel upadne.

      0 0
    • JMT  

      selle italia slr

      0 0
      • Vladimír  

        neni selle italia slr spis na silnici nez na horske?

        0 0
      • Seveřan  

        Žena jezdí tohle (Sedlo BBB Anatomic Design BSD-08) na horalu.

        http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

        a je maximálně spokojená.

        Já jsem ho zkoušel taky a souhlas (na silnici).

        Více:

        http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

        V současný době jezdím Sedlo Intense Spider (vyrábí ho pro ně VELO :O) a lepší jsem zatím nejezdil, hned po nasednutí jsem věděl že je to pravé. Po 70kiláčkách v sedle je pocit pořád stejný, pozadí je jako v peřince, žádný otlačeniny, mozoly či jiné nezvednosti, kterými jsem dříve trpěl. Ve střední části je odlehčeno žlábkem na skeletu. Z vrchu to ovšem není vidět, potah je souvislý. Až po nasednutí je to znát. Tlak, který je obvyklý u sedel, které nemají vybrání se zde neobjeví. Ližiny jsou titánové, provedení sedla i zespodu je perfektní (oproti levnějším modelům, ty dražší jsem ještě neviděl). Na sedle jsou švy, ale během jízdy nejsou znát, kombinace materiálu kůže a tkanina ?

        Osobně ho doporučuji.

        Jinak pokud ti mohu poradit, volil bych sedlo buď s dírou i v potahu nebo s dírou ve skeletu pro uvolnění tlaku ve střední části.

        0 0
        • hydrant  

          Mám sedlo Scott ( vyrábí ovšem také VELO .o) ) a když jsem ho viděl na obrázku www.scottsports.cz/…_obj.katalog?…, hned jsem věděl, že to bude první věc, co půjde z kola dolů. No a objel jsem na něm první švih, pak druhý, třetí a maximální spokojenost, ani jsem tomu nechtěl věřit. Na silnici mám Turbo Matic 2 už roky a nic moc, to bude spíš adept na výměnu, a přitom na pohled vypadá pohodlněji než ta šlupička VELO. Holt každej má jinou prdku, ani ji pořádně sám nezná, viz. můj případ, takže sedla zkoušet, zkoušet a znovu zkoušet.

          0 0
    • BostonGeorge  

      měl jsem Fizik Nisene – stálo za prd. Teď mám Selle Italia SLR XC GEL FLOW a chrochtám si.

      0 0
    • dalimil  

      sedla Hardware mám doma dvě ( v garáži na poličce),to je ta největší zrůdnost co se pod prdel dá dát :-)

      0 0
      • Tomus  

        Hardware je mozna pro nekoho zrudnost, ale me paradoxne prijde pohodlnejsi nez Fizik Dolomiti, ktery me ted uplne novy lezi na policce :-) Tady opravdu zalezi na tom jaky ma kdo zadek. Kdyby toho Dolimta nekdo chtel, tak se kouknete do Bazaru na muj inzerat.

        0 0
    • vlty  

      myslím, že a? koupíš cokoliv, tak všechno bude lepší, než sicna Hardware…(jezdil jsem ho 1,5 roku) teď mám Pells RCS Ti a je vynikající, ale ne každému vyhovuje

      0 0
      • vlty  

        pardon RSC to je, to pondělí…

        0 0
      • E.I.M.S.  

        Na Pells taky nedám dopustit. Mám RX Ti+carb.,s ke­vlarovým potahem.

        0 0
      • johny.h  

        Taky ho vozím a je super. Doteď jsem měl Vanad a asi týden mám Titan a víc pruží. Jako když je lehce podhuštěná guma.

        0 0
    • Jirikus  

      Před 14-ti dny jsem vyměnil svoje staré Selle San Marco Rols za nové Selle Italia Flite gel flow s Ti vzpěrami a je to úplná paráda. Jediná nevýhoda je, že nemá kevlarové boky a při pádu hrozí roztržení kůže, ale snad blbě bespadnu

      0 0
    • JFB  

      pridam se k tem, co chvali Nisene, naprosta spokojenost… ale verim, ze na nekoho je moc tuhy.

      0 0
      • Jogador  

        Jsi to otočilne? Nisene je měkkej jak molitan, podemnou se kroutil, šel pryč, ted si hovím nad pelsem:)

        0 0
    • Vladimír  

      tak jsem dnes koupil Selle Italia Trans Am Flite Gel Flow, snad jsem udelal dobre. Ma uprostred diru a v jednom obchode mne rikali, ze dira zpusobuje skripnuti nervu, ktere maji vliv na prostatu. Slyseli jste neco o tom?

      0 0
    • Vladimír  

      tak jsem dnes vyjel na novem sedle Selle Italia Flite Gel Trans Am a po 80 km me boli zadek tak jako na starem hardware.

      0 0
      • Homer  

        Ja bych nedelal ukvapeny zavery. Treba si to po par dalsich vyjizdkach sedne :) Skoro bych rekl, ze je to dobry znameni, obcas se stane, ze na poprvne se lebedis a za tyden klejes a nadavas. Mne 100% nesedelo nic od italskych znacek co jsem zkousel – jako treba selle italia, selle san marco nebo fizik. Treba budes podobnej pripad…

        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.