vibrujici/vlnici se VERSUS 2004 :-(

34 nepřečtených
  • delfajz

    Mam takovy neprijemny problem se svym kolem: Pri jizde bez drzeni (a nebo se drzet jen jednou rukou) se pri vyssich rychlostech (nad 28km/h) zacne vlnit od predni vidle a je to na spadnuti:-( Zkratka cele kolo se brutalne rozvybruje.

    NA zacatku roku jsem si poridit lonsky model Author VERSUS 2004. Pri jezdeni v zime (na snehu a naledi:) a pri kratkych vyjizdkach jsem nezkusil jezdit bez drzeni riditek, takze mi prislo kolo hodne super. A super je i na dale. Dobre se mi na nem jezdi, AZ NA ten jiz zminovany problem, ktery jsem objevil postupem casu, kdy s postupne zlepsujicim se pocasi, kondici, atd.. se clovek vydava na delsi vyjizdky, kde je dobre ulevit zadum treb chvilkovou jizdou bez drzeni. Upozornuji, ze se to deje i na uplne hladounkem asfaltu a at slapete ci ne. V servisu jen nad tim zakroutili hlavou (akorat jsem to tam dal na garancku po 600km). Zkusili dotahnout vse mozne (ikdyz to si delam neustale sam take).

    Mate nekdo podobne zkusenosti ci aspon rady jak to resit? Pripadne jestli by se dala uplatnit reklamace, atd…

    vsem mockrat diky d

    0 0
    • jecnak  

      Uz se to tu mnohokrate resilo – vestinou je problem v plastich, rafkach, spatne svarenem ramu nebo nejake jine nesymetrii. Hlavne bych se mrknul na jine plaste – staci treba jen prohodit kola s kamosem abys zjistil jestli je to tim.

      0 0
    • BH  

      jakou mas velikot ramu? 21,5" ?U velkych ramu je to celkem bezny jev, jsou na tu delku prilis mekke. Jinak tech faktoru, ktere zpusobuji kmitani kola je cela rada,od dynamicke nevyvazenosti plastu,sedlo posunuteho prilis dozadu… az po krivy ram.Nedavno jsem se tim dost podrobne zabyval a neni obecny recept, cim to vlastne je. Nekdy muze skutecne pomoc vymena plastu,ci vypletu.Zkus si promerit ram, zda neni do vrtule (staci i provazkova metoda) Na druhe strane, je to celkem ptakovina poustet ve 30 km riditka, obzvlaste v terenu, ne?Nevim zda je to normalni uzivani kola- Leda by jsi trenoval dojezd do cile ze zvednutyma rukama.

      0 0
      • delfajz  

        Diky za odpovedi:-)

        velikost ramu = 19'' Takze docela maly. A mekkost? Je to hlinikovy ram… o dost pevnejsi/tuzsi a mene pruzny nez co jsem mel doposavad (chromo-molibdenovy). A to byl prave ram velky 21,5''.

        Ano, sedlo bylo vzadu, ale posunul jsem ho dopredu. Navic se skutecne domnivam, ze to vychazi odnekud z predu (bud bly rafek a nebo neco s vidli a hlavovym slozenim). Dokocne jsem si vymenil predstavec za kratsi a vyssi (nezavisle na problemu s rozvibrovanim)

        Prohozeni kol? Dobry napad. Jeste to zkusim.

        Vyplet? Rikam ted o vikendu jsme to mel na garancce, a vse tam kontrolovali. Rikal jsem jim specialne o vypletu jestli neni moc mekky.

        Jinak se obavam, jestli to nebude nejaka nevyvazenost ramu ci dokoncen nejaka asymetrie:-/

        Ale at uz to bude cimkoli a prestoze se to tu nekolikrat resilo: od plastu pocinaje, rafkama, vidlici ci ramem konce..urcite to neni kvalita vyrobku, za kterou jsem zaplatil. Jaka je moznost a pravdepodobnost uspesne reklamace? Vzdyt i blby plaste stojej skoro 1000Kc?

        BTW:jak je mozne ze muj predchozi bike, nemel problem se zadnymi plastemi (pouzivam vice ci mene hruby vzorek do terenu a asfalt. Takze mam plaste 2jiho druhu a dvoji znacek: Michelin a RITCHEY)

        RE: ptakovina poustet ve 30 km riditka BTW: nevim, ale v 10km to fakt nejde..to neni dostatecna rychlost… tak od 20km a pri lehkem slapani po rovince se hrave dostanu pres 30 (pokud neni protivitr;) A jestli je to ptakovina? Ja nerikam, ze tak jezdim porad…ale obcas potrebu mam. Ty jsi se nikdy nepotreboval narovnat a protrepat ruce kdyz mas za sebou xx-40–60 a vice km? Nepotreboval jsi si nikdy dopnout ci rozepnout zip u krku? (to se fakt jednou rukou dela blbe) ci rozbalit fitku (bez toho ze by jsi kousal obaly ci slezal z kola)? Mene ci vice rozumnych duvodu se najde spusta, proc na chvili pustit riditka (samozrejme ze ve vhodnem terenu=asfalt ci upravena nezpevnena cesta).

        Chtel bych vedet, jestli jsme teda jediny kdo pri jizde pousti riditka (byt vyjadreno pomerove to je odhadem hodne pod 0.1% mozna spis promile). A pokud ne, jestli si by vas to nestvalo, a jak by jste postupovali po te co vyzkousite vsechny mozne zameny soucastek kol. A jestli by jste se smirili se stavem veci (byt by jste prisli na to cim to je, a tu vec si poridili este jednou).

        Jeste jednou diky moc za vase nazory a ochotu pomoci. d

        0 0
      • delfajz  

        Diky za odpovedi:-)

        velikost ramu = 19'' Takze docela maly. A mekkost? Je to hlinikovy ram… o dost pevnejsi/tuzsi a mene pruzny nez co jsem mel doposavad (chromo-molibdenovy). A to byl prave ram velky 21,5''.

        Ano, sedlo bylo vzadu, ale posunul jsem ho dopredu. Navic se skutecne domnivam, ze to vychazi odnekud z predu (bud bly rafek a nebo neco s vidli a hlavovym slozenim). Dokocne jsem si vymenil predstavec za kratsi a vyssi (nezavisle na problemu s rozvibrovanim)

        Prohozeni kol? Dobry napad. Jeste to zkusim.

        Vyplet? Rikam ted o vikendu jsme to mel na garancce, a vse tam kontrolovali. Rikal jsem jim specialne o vypletu jestli neni moc mekky.

        Jinak se obavam, jestli to nebude nejaka nevyvazenost ramu ci dokoncen nejaka asymetrie:-/

        Ale at uz to bude cimkoli a prestoze se to tu nekolikrat resilo: od plastu pocinaje, rafkama, vidlici ci ramem konce..urcite to neni kvalita vyrobku, za kterou jsem zaplatil. Jaka je moznost a pravdepodobnost uspesne reklamace? Vzdyt i blby plaste stojej skoro 1000Kc?

        BTW:jak je mozne ze muj predchozi bike, nemel problem se zadnymi plastemi (pouzivam vice ci mene hruby vzorek do terenu a asfalt. Takze mam plaste 2jiho druhu a dvoji znacek: Michelin a RITCHEY)

        RE: ptakovina poustet ve 30 km riditka BTW: nevim, ale v 10km to fakt nejde..to neni dostatecna rychlost… tak od 20km a pri lehkem slapani po rovince se hrave dostanu pres 30 (pokud neni protivitr;) A jestli je to ptakovina? Ja nerikam, ze tak jezdim porad…ale obcas potrebu mam. Ty jsi se nikdy nepotreboval narovnat a protrepat ruce kdyz mas za sebou xx-40–60 a vice km? Nepotreboval jsi si nikdy dopnout ci rozepnout zip u krku? (to se fakt jednou rukou dela blbe) ci rozbalit fitku (bez toho ze by jsi kousal obaly ci slezal z kola)? Mene ci vice rozumnych duvodu se najde spusta, proc na chvili pustit riditka (samozrejme ze ve vhodnem terenu=asfalt ci upravena nezpevnena cesta).

        Chtel bych vedet, jestli jsme teda jediny kdo pri jizde pousti riditka (byt vyjadreno pomerove to je odhadem hodne pod 0.1% mozna spis promile). A pokud ne, jestli si by vas to nestvalo, a jak by jste postupovali po te co vyzkousite vsechny mozne zameny soucastek kol. A jestli by jste se smirili se stavem veci (byt by jste prisli na to cim to je, a tu vec si poridili este jednou).

        Jeste jednou diky moc za vase nazory a ochotu pomoci. d

        0 0
        • náčelník  

          Prosím tě, klikej jednou, všechny tvé příspěvky tu máme dvakrát :)

          0 0
          • Jarous  

            jen pro zajímavost, u mě to byla jednou odrazka v předním kole, podruhé blbě nasazenej pláš?, potřetí nejspíš hodně záplat na duši. Prostě nevyvážený kolo. A pokud je k tomu jen nepatrně rozcentrovaný, vibrace jsou na světě. Tvrdost výpletu na to u mojeho kola vliv nemá. Jezdím dost měkké výplety a 21,5 hliníkovýho autora.

            0 0
            • náčelník  

              Nevyváženost kola způsobuje zdvojení příspěvků ??? :)

              0 0
              • Jarous  

                jojo, už je to tak. Každej kdo má nevyvážený kolo vibruje a nemá úplnou kontrolu nad myší a odesílá příspěvky dvakrát :-)

                0 0
            • Pido  

              Mám versuse 2004 s rámem egoist a vibrovalo mi to taky.Vyměnil jsem před týdnem vidlici za blecka super 100(vzduch) a už mi to nedělá.

              0 0
              • delfajz  

                omlouvam se moc vsem za zdvojene prispevky. Sam jsem si toho vsiml, ale neni to moji vinou (a ted zkusim prispevek odeslat jen z klavesnice:)

                BTW: s tou vidli je to dobrej tip (ta Sport 60 neni spatna, ale je to jen elastomerka a nejradsi bych si tam dal nejakou olejovo pruzinovou, a kdzy s kombinaci vzduch jedine lepe a take 100mm zdvih). Jenze kde ji sehnat na zapujceni?

                RE: odrazky, vyplet, zaplaty a spatne obuty plaste odrazky na tomhle kole nejsou (aspon ne ve vypletu). Zaplaty take ne (zatim jsem nepichl:) Spatne obuty? Je mozne, ze pri mem prezouvani jsem mohl nekdy hure obout (ostatne zrovna naposledy jsme zjistil, ze jsem to tak blbe udelal-ale hned opravil). Ale zrovna tak muzu rict, ze s 99% pravdepodobnosti mi to vibrovalo a vibruje kdyz mam plaste nazuty akoratne:-)

                0 0
              • delfajz  

                omlouvam se moc vsem za zdvojene prispevky. Sam jsem si toho vsiml, ale neni to moji vinou (a ted zkusim prispevek odeslat jen z klavesnice:)

                BTW: s tou vidli je to dobrej tip (ta Sport 60 neni spatna, ale je to jen elastomerka a nejradsi bych si tam dal nejakou olejovo pruzinovou, a kdzy s kombinaci vzduch jedine lepe a take 100mm zdvih). Jenze kde ji sehnat na zapujceni?

                RE: odrazky, vyplet, zaplaty a spatne obuty plaste odrazky na tomhle kole nejsou (aspon ne ve vypletu). Zaplaty take ne (zatim jsem nepichl:) Spatne obuty? Je mozne, ze pri mem prezouvani jsem mohl nekdy hure obout (ostatne zrovna naposledy jsme zjistil, ze jsem to tak blbe udelal-ale hned opravil). Ale zrovna tak muzu rict, ze s 99% pravdepodobnosti mi to vibrovalo a vibruje kdyz mam plaste nazuty akoratne:-)

                0 0
                • Jarous  

                  jinak i když to vypadá, že vibrace jdou od předního kola, může to samozřejmě vycházet i od zadního kola. Nepatrné vibrace které se po rámu přenesou a když pustíš řidítka tak se projeví. Opravdu se to strašně těžko hledá. Ale to prohození kol s někým jiným ti alespoň řekne je-li problém v kolech nebo rámu (zbytku kola). A jak už jsem říkal, když nepomůže prohození předního, prohoď i zadní.

                  0 0
        • BH  

          pokud ma s 19" tak to neni delkou ramu.Jinak uznavam, ze to neni prijemne a je to mozna na reklamci, ovsem je potreba definovat co je pricinou.Author ma pomerne dlouhy ram, i uhly hlavovky a pod jsou v poradku.Jina kola teto serie tento problem nemaji. Nemel jsi nejakou vetsi havarku- napr. celni naraz, ktery by zpusobil podseknuti vidlice?Pokud nepomuze vymana vypletu- plastu (kmitani muze zpusobovat i nevyvazenost zadniho plaste- vypletu), zkus i vymanit vidlici za jinou i to pochopitelne muze byt pricinou Tvych problemu . Zkraceni predszvace nepomuze,Rizeni mas v poradku? Ja to vsak tipuji na na deformaci ramu, ktera muze zpusobit trvale vychyleni osy zadniho kola a tim pak zpusobi vznik gyroskopickeho momentu rotujicch hmot kola, ktery pak rozkmita vyplate a tedy cele kolo.Napis jak to vse dopadlo pokud zjistis pricinu. BF te pak nominuje na Nobelovu cenu za aplikovany vyzkum nahodnych jevu…

          0 0
          • delfajz  

            Tak diky za prispevek:-) No zda se, ze tu kazdy predpoklada, ze to je uz hodne jete kolo;-) Znovu zduraznuji kolo je jako nove, najeto cca 600km, zadnej vetsi teren… MAximalne jsem s nim spadl pri vyjizdeni prudkeho rozbahneneho kopce (jen hlina…proste pole) tim, ze mi to podklouzlo…nic vic nic min. Pad jako do „periny“. Jako na kazdem novem kole se povoluji sroubecky, tak i tady jsem nekolikrat musel dotahovat hlavove slozeni a dokonce se mi i protocily riditka v predstavci:-o

            FYI: vim a znam jake to je mit celni naraz pri 40 do Fabie, kdyz vam z vedlejsi vjede do cesty… Takze mam docela bohate zkusenosti s jezdenim s krivym a svarovanym ramem, krivym krckem vidlice…ktery se postupne se rozpada… Nic mene NEVIBRUJE. Bez drzeni se na nem da jezdit maximalne tak, ze se clovek hodne vykloni do strany…no skoro se to neda ustat…ale jak rikam, nevybruje.

            Tak bohuzel dopadlo moje milovane predchozi kolo (ktere mi slouzilo k me nejvyssi spokojenosti snad od r.98 Author Basic;-) Samozrejme, ze jsem se s tim predchozim kolem take sam (svoji vinou) seredne vymlatil (zkratka kdo nepada, jezdi pod sve moznosti;) Ale ten muj novej VERSUS je jeste stale (a zaplat panBuh za to) panic, abych tak rekl:-) Proste smrdi novoutou a nema sebemensi sram.

            0 0
    • K2  

      Dělá mi to taky nad 30 Km v hodině a považuju to za důsledek nevyvážených kol, případně mikrovůlí (řízení vidlice a pod) Neřeším to a nad 30 bez držení nejezdím. Z mého pohledu to na reklamaci není. Třeba motorka (enduro) se mi na sfaltě díky hrubému vzorku nad 140 rozvlní i když ji držím za řídítka (když bych jel rychleji, tak letím). MZ-ta mi to dělal taky a po přezutí na správný pláš? to děla přestala – asi tak

      0 0
      • delfajz  

        Veril bych, ze za to muzou skutecne ty mikrovule, jak rikas:-/ At utahnu hl.slozeni jak chci (aby se samozrejme dali este otocit riditka, ze;-), tak porad je tam jista mikrovule… A vyplet se mi lehce prohyba. S vypletem nevim co se da udelat? JAk ho zpevnit? To je to tema dratama? Ci staci to nejak dotahnout? Ale tohle sam nedam:-/ Takze asi servis.

        No, jsem z toho proste dost prekvapenej…nikdy jsem se s nicim takovym nesetkal. Pritelkyne ma o 3 kategorie horsi kolo Kinetica, nicmene na jejim kole nic takoveho nepozoruji (a to tam ma nakou hodne mekkou RST vidli). A kamos ma Traction (oboji jed r.2004…) a zadnej problem… To moje kole se lisi od Traction minimalne: hlavne tim, ze ma kotoucovky…jinak je to uplne samy kolo.

        0 0
      • delfajz  

        Jo a este jeden poznatek, ktery jsem zjistil kdyz jsem se byl ted projet: zacina to vibrovat uz od 21km (sice hned ne,ale postupne se to rozvlni… treba az po 20–50m). Kdezto u te 30 to udela okamzite…

        0 0
    • Misiak  

      Hi! Nechcem strasit, ale podobny problem s vibraciami som zaregistroval u jedneho (viacerych?) cloveka s novsim Authorom (03). Neviem ziadne podrobnosti, proste sa to ku mne dostalo. Model to bol tusim Vision (kazdopadne vyssi ako Versus). IMHO nebude to sposobene samotnym ramom, ale skor nejakym komponentom, co su pouzite. Osobne mam Versus 02 a nikdy som ziadne vibracie nespozoroval (okrem jazdy po macacich hlavach, ale komu by to tam nevibrovalo, tak uz neviem :)) …

      0 0
    • speedy gonzales  

      me to dela taky…

      kdyz jedu do hospody na 15roku starem favoritovi. ale nijak moc me to netrapi:-)

      0 0
    • BH  

      Jak jsi pokrocil s tim vibrujicim ramem, zjistil jsi pricinu vibraci?Mas rovny ram?Reklamoval jsi to?

      0 0
      • delfajz  

        Sorac, ze jsem se neozval:-) Ram je od oka i od provazku OK, tedy neni evidentne nijak krivy a ani rafky ci plaste nejsou vadne. Byl jsem s nim znovu v servisu a ozbrojen vasimi napady a argumenty jsem to tam s nima o5 prodiskutoval. Podle nich to muze byt tou vidli a nebo, ze hlavove slozeni je nejak excetntricky ulozene (asi kuli tomu, ze ta dira je neni uprostred trubky). Testovali jsme letosniho Versuse a lonskeho moduse. Problem je ze Letosni Versus ma naprosto jiny ram, a lonsky modus ma jinou vidli:-( Takze jsme nenastolili identickou geometrii. Nicmene ani u jednoho kola to nedela. A v servisu uznali, ze to neni moc oukej. Takze bude reklamace, mozna nejdrive nova/jina vidle. Bohuzel jsem omarodil…takze kolo jsme jim tam uz po 2.neodvezl. Dam pak urcite vedet jak jsem dopadl a co cim bylo.

        0 0
        • BH  

          diky za info, tak vidle…,muze byt, dej vedet zda to pomohlo.Vim , ze bezne to kola Author nedelaji, sam sice Autohora nesedlam, ale obcas ho testuji.

          0 0
          • delfajz  

            Ahoj, tak se hlasim po delsi odmlce. S prodejci jsem se dohodl, ze kolo poslou na reklamaci do Authora. (na postup se mne neptejte, nevim, ale hlavne, ze aspon postupuji) Nejdrive vymenili RAM, pak i kola a nakonec zkusili i jinou vidli. Takze nakonec za to muze ta vidle Manitou Six Sporty. Ma neco s nohama, takze se to poslalo primo do Manitou a ted uz skoro 14 dni cekam…pry budou menit ty nohy:-o Tak jsem zvedavej, hlavne at uz to pristi tyden, je nebo to uz bez kola nevydrzim:-( Zaverem: Authori jednaji opravdu velmi rychle s prodejci (ale nekomunikuji se mnou). Dokazi rychle dodat svoje „komponenty“, ale v pripade reseni ciziho dodavatele jako je napr. vidle Manitou… Tak to proste vazne u Manitou :-(

            0 0
    • kolodej  

      Zdarec, já mám ten samý problém na Kellys Magnus 2005 21,5". Vzhledem k velikosti rámu to ale asi bude spíš vlastnost než závada… Sice mám posit, že to začalo dělat až s výměnou plášťů za Schwalbe Smart Sam, ale to může být jen pocit. Mám taky vyměněnou vidli za Manitou Axel Elite. Tak nevím. Každopádně je to fakt velmi nepříjemný, dělá to i na úplný rovině a kolo má tendenci se rozkmitat tak, že by snad praskl rám :-( Dej vědět, jak jsi dopadl s reklamací.

      0 0
      • MlokCZ  

        Zrovna pláště mají na vibrace rámu největší vliv ze všeho.

        0 0
    • Kol.ista  

      Jinak abych vyuzil tento thread. Mam zcela jiny problem. Kdyz jedu bez drze, musim byt vzdy nahlej na jednu stranu. Konkretne doleva… To by znamenalo ze kolo pada na pravou stranu… Je to jenom olejem ve vidli prehazkou, presmykem a prevodnikama? Dik

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak tim to rozhodně není, protože tohle kolo dělat nemá. Hmotnost na jedný straně navíc je zcela zanedbatelná oproti celkové váze i s jezdcem a navíc na druhý straně máš zase kotoučovky.

        Budeš mít někde problém, např. křivý rám.

        0 0
        • Kol.ista  

          Krivy ram asi ne. Delal mi to i stary… Ze by treba vidle? Je to sice prkotina, ale zase za jizdy bez drze porad byt naklonenej…

          0 0
          • MlokCZ  

            Může to být cokoliv, křivá vidle samozřejmě taky, taky třeba špatně vycentrovaný kola. Zkus si udělat test s namočením obou kol, jestli když pak jedeš rovně děláš jen jednu stopu nebo dvě.

            0 0
      • Misiak  

        lefty? :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.