Ostrý posyp. štěrk a pláště

15 nepřečtených
  • RUMcajs

    Zajímá mě, jak moc vám drobný ostrý štěrk co se používá na posyp chodníků a silnic ničí pláště.

    Mě se povedlo na hodně sjetých Bontragerech Jones AC na 10Km píchnout zadní i přední. Jsou z hodně měkké směsi, tak mě napadlo, jak je to třeba s modrejma Rubenama, nebo naopak s některejma tvrdejma Maxxisama, abych nekoupil nějaký „šmejd“.

    0 0
    • fousac  

      vzdycky sem si myslel, ze maxxisy sou naopak obecne hodne mekky smesi… no kazdopadne sem o posypovy sterk jeste nepichnul… jezdil sem Maxxis Wormdrive (semislick), Maxxis Calibos+Kraken (zatim to nej co sem kdy obul) a ted WTB Velociraptor… Plast s hrubym, ale ridkym vzorem by snad ani pichnout jit nemel…

      0 0
    • RomanH  

      Já mám na předku Ritchey Excavader Pro 1.9 a vzadu Maxxis Medusa 1.8. Ten Maxxis je fakt dobrej do terenu (hlavně bahno), ale při nahuštění nemá velkej odpor ani na suchu. Kamínky ani písek mu nevadí, akorát jsem to včera při projíždce na silnici poslal v cca 30km rychlosti při odbočování k zemi a letěl jsem asi tři metry po silnici – jednou mi ustřelil přední Ritchey, jednou zadní Maxxis – ten už jsem ustál. Fakt to není na namrzlou silnici – hlavně když to nečekáš. Otázka je, zda by mě jiný plýáš? podržel. AD Maxxis – většinu pláštů dělají ve dvou různých směsích a zároveň kevral/drát.

      0 0
    • speedy g  

      myslim ze sterk neni to nejhorsi co muze potkat tve plaste…treba beskydy jsou o neco vetsi pohul

      obecne-na rubenach jsem mel minimum defektu (navic nekdy moje vina),jones je v tomhle o hodne horsi

      0 0
    • RUMcajs  

      Dneska jsem zkusil nasadit do zadu hodně sjetýho Maxxis Wormdrive.

      Výsledek: 2× defekt o šterk, nebo sklíčko, prostě proříznutý pláš? cca 1,5 – 2mm.

      Stalo se to na „čisté“ vozovce, mimo hromádky se šterkem → za podmínek, jaké jsou cca po celý rok.

      Nejdřív byl nahuštěnej „natvrdo“ – téměř se při maximálním stisku boků neprohýbal. Po defektu o něco míň, sice byl tvrdý, ale prohnutí šlo cca 5 vteřin udržet – takže v tlaku to asi fakt nebude.

      Každopádně se dneska stěhuje z ráfku do popelnice.

      0 0
      • TinkTink  

        Todle povazuju za drobny problem – neni kam davat stary plaste… :(

        0 0
        • RUMcajs  

          Tohle snad ani není pláš? hodný komunálního svozu, to je jen takové gumové nic. To v šatně mi leží na polici 2× Maxxis Swampthing 2,5 a 1× 2,35 a to už si zasluhuje na jaře odvoz :-)

          0 0
          • TinkTink  

            No jo – to asi tech plastu za rok sjedes malo, ale ja rocne vyhodim prumerne tak 6 plastu min…no…takze dejme tomu ze je v CR tak 1000 stejnych bajkeru – to mas 6000 bajkovych plastu…pak tu jsou jeste turisti, ale ti vozi jeden plast sto let… :)

            Kdyby byl sber na jednom miste v prumernym 100 tisicovym meste, tak bych to tam vozil a myslim, ze bych rozhodne nebyl sam – naky sberny mista u shopu by byly taky gut…ale je to holt ekologie…

            0 0
            • náčelník  

              Dle par. 38 zákona o odpadech se (m.j.) na pneumatiky vztahuje povinnost zpětného odběru použitého výrobku.

              0 0
              • TinkTink  

                Ony zakony jsou tady pekny…to jo…taky te stat pekne obira…to jo…ale ze by se to nak dodrzovalo???

                0 0
                • RUMcajs  

                  Mno, třeba před KL Sportem v Děčíně jsem si všimnul hromady cca 30ti sjetých pláš?ů, takže to s těma sběrnejma místama asi nebude tak zlý.

                  Jinak jsem z Ul, takže nevím jestli je tam ta hromádka ještě teď.

                  0 0
    • Pá-dlista1  

      Jen tak k tematu, ale uplne mimo: Stejny plast se obvykle vyrabi v nekolika tvrdostech. Takze porovnavat podle nazvu plaste je nespolehlive a podle pocitu je to taky osidne, protoze zalezi na vzorku, objemu, tlaku atd. a podle vydrze… kazdy ma jiny styl a jezdi jine povrchy za jineho pocasi..... proste…

      0 0
      • RUMcajs  

        prostě… prostě blbej den.

        Dneska jsem pořídil Maxxis Hard Drive 2,1 drát, takže až opadne trošičku sníh, taxe pochlubím.

        Mimoto mě prozíravost navedla ke koupi 25Ks záplat a tuby lepidla :-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.