• Vladimír

    Prosím, kdo zná Jeseníky, podívejte se zda je tato trasa jetelná, jak terén tak denní dávka.Chci o volných dnech v červenci strávit 3 dny v Jeseníkách a 1 den v Orlických horách. Pojedu v poledne v pátek z Blanska (na horáku) po asfaltce do Vernířovic. Sobota: asfaltka na Dlouhé stráně, dolní nádrž, zelená k Františkově myslivně a Nad malý kotel, červená Ovčárna (zakázaná cesta, budu kolo tlačit), Praděd, Švýcárna, Čer.sedlo, Bělá. Neděle: po modré na Lysý vrch, Velké Bradlo, Kazatelny, Rejvíz, Zlatý chlum, Jeseník, Javořík, Obří skály, Ramzová. Pondělí: Liščí hora, Palaš, Kralický Sněžník, Králíky, Červená Voda, Buková hora, Suchý vrch, Pastviny, Úterý: hřebenovka Orlické hory na Šerlich, Středa: domů. Díky všem za radu.

    0 0
    • Lister  

      Vyjádřím se jenom k části te%d nemám po ruce mapu, ale kdyžtak zítra kouknu a doplním: takže tadyle úseky jsoui naprosto bez potíží a vlmi hezky vybrané: Ovčárna, Praděd, Švýcárna, Čer.sedlo, Bělá Kazatelny, Rejvíz, Zlatý chlum, Jeseník, Javořík, Obří skály, Ramzová úsek Javořík-Obří sklály je úplně super(skvělý singl track výjezd serpentínkami po stezce široké asi 30 cm – pokud pojedeš po značce – myslím že žlutá). Jenom potom z obřích skal vede asi 1/2km úsek po značce prudce dolů se spoustou kamenů a výmolů a je to spíš na tlačení, ale pokud máš hodně dobrou techniku tak to možná dáš

      0 0
    • Vladimír  

      poradte po jake znacce se vydat z Kralickeho Sneznika smerem ke Kralikum, po zlute, cervene nebo zelene po polske strane, ktera je nejzajimavesji?

      0 0
      • Bobo  

        Pokud ne pěšky, ale na biku, pak jako nejlepší a nejhezčí se mi jeví vzít to po polské straně po modré směr Mezilesí a když začne lesní asfaltka, uhnout po žluté doleva na sedlo mezi Klepáč a Malý Sněžník. Tam ilegálně přelezeš hraniční šutr a dál jedeš po neznačené vrstevnicové cestě s bombastickým výhledem do údolí Moravy a na Jeřáb, až přijedeš na rozcestí se seníkem. Tam doleva na modrou, po cca 1 km lesní asfaltka, po které směrem vpravo dojedeš až do Lipky a Králík. Panoráma nemá chybu, chodím si tam i zaběhat, když jsem na Dolní Moravě. Jinak, z vrcholu Sněžníku směrem k té polské chatě je to na bika fakt nevhodný, je tam skrz lesík taková dost úzká cesta, po které chodí zástupy poláků a polští pohraničníci vidí hodně neradi (a dovedou to patřičně ocenit), když z lesa nad chatou vypadne rozjetý biker. Snad jedině kolo na rameno a ten kousek ho snést, aby se předešlo téměř jistým problémům.

        0 0
        • Lister  

          Hele to s tím Kraličákem mě zaujalo. Já když jsem tam byl naposledy tak byla cesta nahoru pro cyklisty zakázaná a navíc z české strany mi to přijde že ta poslední část po turistické trace nahoru ani vyjed nejde. Přemýšlel jsem že to taky vyjedu, ale je to fakt brutál.

          0 0
          • Bobo  

            Pro cyklisty je to zakázáno z obou stran a přijde mi to v tomhle místě jako rozumnej zákaz. Osobně když už na biku, tak bych asi přijel po té cestě jako od Stříbrnic a někde pod slůnětem bych hodil kolo na rameno a sundal ho odtamtud až dole na té polské chatě. Mám to tam dost prochozeno a proběháno, ale hlavně po nohách. Stejně ty nejhezčí místa jsou na biku nedostupný – třeba rašeliniště okolo Sušiny nebo ta zelená značka přes Malý Sněžník. Ne že by se to tamtudy nedalo dát, ale určitě by ty uzoučký cestičky dost trpěly.

            0 0
            • hajnej  

              jo chlape tak na susinu sem vyjel od snezniku po tom co sem se vyhrabal na kralicak z polska takze si nemyslim ze ma cenu delat naky tam to de a tam ne kazdej jede tam kde mu to stoji za to ale recht je to nejhezci jezdeni

              0 0
              • Bobo  

                Hm, co člověk, to názor. Podle mě těm končinám škodí o poznání míň, když tamtudy projdu pěšky než na biku. Myslím tyhle konkrétní končiny. Nehodlám rozpoutávat nějakou debatu o tom, jestli je dobře nebo špatně, že je někudy zákaz. Jezdi si kudy chceš. Ale já tamtudy budu chodit jen po vlastních.

                0 0
                • hajnej  

                  sem takovej vznetlivej ale psal si ze se to da a tak dodavam ze jednou mi to docela staci ale co si nenecham ujit je cast ze sedla pod sneznikem po hranici na smrk sem domaci pecival a tak musim rict ze sem na vic mtb miste nebyl priroda hranicari ponicena ze sikovnej biker nic nezkazi.. no ale to „konkretni misto“ nad tim ilegalnim prechodem je fakt na pesi rad bych se dozvedel jak pan vladimir v tom snehu dopadl dopadne nebo tak

                  0 0
        • Vladimír  

          diky za radu. Zeptam se, po to zelene by to neslo uplne zhora? nebo je ta modra lepsi nez zelena? Diky za odpoved. Ze je to misty nesjizdne, s tim pocitam, tak se bude tlacit.

          0 0
          • hajnej  

            na zelene sem se ztratil po tom co sem nesl asi deset metru a znacka po takovej velkejch schodech zahla prudce dolu takte sem to musel pak hledat je to trochu strmejsi

            0 0
          • Bobo  

            Modrá je kus po cestě a pak časem přechází v uzoučkou lesní asfaltku s dost drsným sklonem dolů až do Jodlowa. Taky je to tam hezký, i tam by se dalo přes přechod v Lichkově na Suchák. Zelená je úzká stezka hřebenovka pro pěší po západním hřebenu. Neříkám, že se tamtudy nedá jet, ale úplně chápu, proč je tam pro cyklisty zákaz. Kdyby tam zákaz nebyl, valily by se po zelené hromady svátečních bikerů od parkoviště z polské strany a úzká stezka hřebenovka by už nebyla úzká stezka hřebenovka, ale rozrytá dálnice s hromadama bordelu okolo.

            0 0
            • hajnej  

              souhlasim i tohle mi postupne doslo ale stejne bych tyhle svatecni bajkery rad videl v lese protoze to je jedinej zpusob jak trochu les zprujezdnit jak primo tak co se tyce uradu vzpomen si na samotare od te doby uz se vtipum o huleni smeje moje matka s babou v samosce a to jen diky tomu ze ma diky par filmum „zbudovanou tradici“;takze priroda si zaslouzi respekt ale horsky kola na placce neuzijes jen protoze to u nas jeste nema vybudovanou tradici

              0 0
            • hajnej  

              a moment ty turisti se upne regulerne valej po te nove nasypane lesarske(at zije lesnictvi) a tlacej az pod vrcholem misto aby tlacili celou dobu po zelene

              0 0
    • Vladimír  

      a jak je to se sjizdnosti na Kralicky Sneznik od severu, chci jet po cervene z Petrikova a nevim jestli je lepsi na Kladskem sedle uhnout na zelenou na polskou stranu nebo pokracovat porad dal po cervene

      0 0
      • Kacafirek  

        Chtel bych se Vas zeptat jaka je nejidelanejsi trasa z Kraliku na Kralicky Sneznik na baika , priblizne kolik je to Km a za jak dlouho se tam muzu dostat (vim je to idividualni , ale presto). Dekuji vsem.

        0 0
      • pete  

        Vyber podle nálady, já raději jezdím po červený a pak využívam vrstevnicových nábližek (dnes již značených jako zimní cesta tak koukej i na stromy kolem cesty). Pak buď kolem Kapličy, mimochodem znovuvybudované – stoji za zastaveni a dál po červené lesem, nebo to objet kolem Návrší – je to delší a ne tak náročný. Na biku jsem byl nahoře dvakrát, teď bych tam ani nejel (myslím na biku). Jednak by se tam na kole nemělo (NPR), hlavně ale začíná být v posledních letech tento vrchol silně negativně poznamenán hojným výskytem „takyturistů“, kteří v zimě s oblibou marastí pěšky stopy a v létě zase uraženě hájí své jediné „právo“ používat cest jen pro sebe, jakýpak kola. Jinak pro všechny: Hraniční přechod na KS je jen víkendový , 8–20 a jen pro pěší! A kdo zná místní polské pohraničníky ví, že je potřeba se hooodně rozhlížet, než přejedete v týdnu nebo snad bláhově juknete bez dokladů přes hranici.

        0 0
        • hajnej  

          :) sem stestim posedly ale posranej sem byl slusne mam rada uřada

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.