• ahasver

    Dobrý den, budu si kupovat nové kolo. Nejsem žádný nadšenec a proto je pro mě rozhodující cena. Doufám, že nikoho neurazím mým dotazem na kola do 8000,– Jaké byste mi doporučili, případně, jaké byste si sami vybrali z těchto dvou http://www.merida-bike.cz/detail.php?… a http://www.author.cz/index.php?… ??? Díky za odpovědi

    0 0
    • fousac  

      zajimavy… ale jedno je kros a jedno mtb… co z toho chces??? jestli kros, tak bych se podival po ty meride ve vyprodeji a sehnal aspon 8500… jestli mtb, ten author by mohlka bejt dobra volba vzhledem k ocel. ramu, kdyz co clovek nerozstipne, bude to skoro na veky..

      0 0
      • ahasver  

        díky za odpověď, myslim, že bych měl na sebe prozradit, že nejsem odborník přes kola:-) proto tady jsem. na stránkách autoru jsem se ale dočetl, že krosový kolo je nějakej kompromis mezi horskym a silničním, tak jsem myslel. budu s tim jezdit po praze a v létě do přírody, ale žádnej extrémní terén – cyklistický stezky a možná občas lehčí turistický

        0 0
        • ahasver  

          hmm, mělo tam bejt napsáno, že „tak jsem myslel, že je to skoro jedno. co byste poradili pro moje účely?“ dělám spoustu věcí najednou, tak mi to vypadlo:-/

          0 0
          • Aiax  

            Aby to nebylo tak jednoduche, pridam svuj subjektivni a zcela zaujaty nazor ke krosum: Kros proboha ne!! Ma to nejhorsi ze silnicek a to nejhorsi z horaku. Mel jsem kros 4 mesice a velice rad jsem se ho zbavil. Nebyla to zadna zricenina, ale kros za 20 kKc…

            0 0
            • fousac  

              musim oponovat :))) (jsem zastance krosu) zasadni a taky temer jediny rozdil mezi krosem a mtb je prumer rafku, standardne 559mm u mtb a 622mm u krosu… dalsi, ale to uz je otazka nastaveni a pouzitych komponentu, je rozdil v posezu, u krosu je vzprimenejsi… kros ma lepsi vedeni a klidnejsi chovani??? kros je kolo turisticke pro pohodlne zvladani asfaltek, lesnich a polnich cest, mtb je kolo do „drsnejsiho“ terenu – lesy koreny kameni… do mesta a na vylety je kros idealni.. to vita a spol. odpruzene vidle na krosu maji vetsi opodstatneni nez na mtb, potazmo jakekoliv zavodni pouziti… zdvih do 50mm je zcela dostacujici, i pokud je vidle pruzina/mcu… vidlice merida je jenom maskovanej suntour, model podobny T910… jestli chce nekdo resit vahu vidle u takoveho kola, je ve spatnem prispevku :))) zivotnost??? ram ma stejnou zivotnost jako jakykoliv jiny HT ram, vidle dva tri roky vydrzi bez udrzby a problemu – sam vidim SR T890, po dvou letech a 8kkm bez zavad a udrzby… jeste nejake dotazy???

              0 0
              • Aiax  

                Prumer kol neni jediny rozdil. Co treba jeho sirka (a pneumatik)? Pak taky uplne jina geometrie. Oproti horaku je malo pohodlny, oproti silnicce o hodne pomalejsi, o terenu se nema cenu bavit. Je mi jasne, ze kazdy preferuje neco jineho a nechci, aby to vyznelo, ze na krosu se neda jezdit, ale mysli, ze MTB vyuzijes vic. Milejsi je mi i ZUM od GT (Zaskar s uzkymi koly). Ten se da aspon prestavet na horaka :-))

                0 0
                • fousac  

                  hmm.. pneumatik je dneska obrovsky vyber, pro „normalni“ mtb v sirkach od 40 do 55mm, pro kros od 30 do 45mm… geometri se lisi kus od kusu na obojim… nebo take co vyrobce to jina… pohodlnost??? spartanske mtb nebo pohodlny svezeni na krosu?? kros zrovna jako mtb musi cloveku sednou nebo si ho doladit – riditka, predstavec, sedlo, sedlovka, kliky… rozdil je opravdu jenom ve velikosti kol a urceni… proc se dela 29" mtb??? to by me fakt zajimalo…

                  0 0
                • Žanek  

                  Nechápu, co je to za blbou módu, že si všichni kupují MTB. Troje prázdniny jsem pracoval v bikeshopu – vím o čem mluvím. 90% uživatelů, kteří si koupí horské kolo ho vůbec nevyužije. Pro člověka ve středním věku, který na kolo sedne o víkendu a jede 30 km s manželkou pohodovým tempem po cykloturistické značce je krosové kolo ideální volba. Vzpřímenější posed je na krátké tratě pohodlnější, krosky bývají spíš kratší, tj lépe ovladatelné. A co se pláš?ů týče, na krosa můžeš dát pláště od šíře cca 25mm, standartně 38mm a není problém nasadit širší. Když srovnám komfort HT s pevnou vidlí a krosa obutých do pláš?ů stejné šířky, kros je jednoznačně pohodlnější – větší kola líp tlumí rázy. Na silnici se kroska s bajkem vůbec nemůže srovnávat. A v terénu se dá jet (ne skákat!!) to samé co na MTB, jenom pomaleji (osobní zkušenost). Za 8 tis si kup krosku s pevnou vidlicí (vyhýbej se značkým typu Trek, GT, Gary Fisher.. – platíš za značku, oproti konkurenci mají v této cenové hladině horší výbavu), Authora, Meridu… Kdybych měl mít doma jediné kolo(mám bika i silničku), byl by to kros..

                  0 0
                  • McBlacky  

                    souhlas jezdil jsem dost let na krosu a jediné co mě vadilo byly praskající dráty a papírové ráfky. Často jsem po dojezdu centroval. Svezení je ale pohoda a zeti námi zkuste někdo dát 150km a více na MTB vyladěném na XC nebo marathony (nízký posez, závodní sedlo,…). Na krosu se dá ujet i 200, což se mi na MTB nikdy nepovedlo. Pokud se ti podaří zničit ráfky, nebo dráty – tak si koupíš kvalitnější a pak už to je navěky.

                    0 0
                    • MartinX  

                      Tak to jsem asi vyjimka… :-) Vloni v letě jsem na biku za den skousl 235 km, 80km v lehčím terenu – Mělnik-Poděbrady+podi­kousky v Českém středohoří, zbytek asfal. Sice jsem měl dost, ale šlo to lépe než jsem si myslel. Podrobnosti: HW – HT KHS, 14 kg, XT, SW – 38 let, 3 roky víc na kole, 4 kkm/rok. Znám spoustu lidí, co jsou s trekem spokojeni, ale je to kompromis a i kdyz mam doma i treka, vyvezl jsem jej vloni asi 2×. Ale…

                      0 0
        • Lucka  

          Kroska by byla asi pro tebe lepsi…dle meho nazoru

          0 0
          • ravo  

            Jo, kros je v tomto případě asi lepší volba, ALE dobře to zvaž, protože když tě pak to ježdění v lese opravdu chytne, tak zjistíš, že to není lepší volba:-)

            0 0
            • Mlha  

              Na druhou stranu kdyz ho to jezdeni v lese opravdu chytne, tak ani MTB v cene okolo 8000 nebude ta nejlepsi volba.

              0 0
    • zirecek  

      dle ucelu jezdeni bych sel rozhodne do crossa s pevnou vidlou. Odpruzena ti akorat prida hodne na vaze, ubere na kvalite zbytku vzhledem k cene + udrzba. U te Meridy nevim, naboje znacky Merida mi nepripadaji jako dobry kauf. Asi bych sel do Authora: http://www.author.cz/index.php?… Taky bych se podival po nejake sleve…

      0 0
      • ahasver  

        takže tenhle horizon je lepší, než ta merida? a odpružená vidlice je nevýhoda? promiňte, že se takhle ptám, ale vážně o tom nic nevim

        p. s.: všem dosavadním zúčastněným děkuji za odpovědi

        0 0
        •  

          No ona odpružená vidlice v této cenové relaci je pouze lákadlo, a slovo dopružená na místě je, jak tak koukám na stránky rst, tak má 50 mm zdvihu a pouze pružinu, a bez sloupku váží 1,85 kg, takže tak 2 kg real, pevná vidlice, myslím že na Váše jezdění stačit bude a kolo bude lehčí, tento model postrádá tlumení, což je docela podstatná nevýhoda, vydlice se pak chová tak, že kope do rukou, navíc těžko říct jak to bude s životností, dovolil bych si doporučit v této cenové relaci kolo s pevnou vidlicí, pokuď nahlédnete do nějakého ceníku zjstíte, že těch 7 tisíc dávají lidé pouze za vidlici a to ještě není moc, spíše se sumy pohybují kolem 10–15 tisíc, samozřejmě závodní modely stojí řádově desítky tisíc, to jen tak na okraj.

          0 0
          • rasto  

            na horaka se da poridit velice dobra vidle za 10kkc (marzoska vzduch/ olej). pro prumerneho bikera idealni kompromis.

            0 0
            • fousac  

              kde ze to maj kola za 8k s marzoskama????

              0 0
              •  

                ???? autor výše psal že jen za vidli se dá kolem 10ky…

                0 0
                • fousac  

                  bingo!!!! asi mi holt uniklo proc v debate o biku v cene do 8k je samotna vidle za 10k…

                  0 0
                • blue  

                  no ja zas nechapu, proc kdyz nekdo poprosi o radu s jasnym limitem 8 tisic na cely kolo, tak vsichni zacnou vykladat o vidlicich za 10 tisic jako nutnym minimu a ze cely kolo levnejsi, nez takova vidlice, nema smysl

                  0 0
                  •  

                    proč? protože se tazatel ptal něco ve smyslu jestli je odpružená vidlice na obtíž, tak proto

                    0 0
        • rasto  

          v cenove kategorii, pro kterou ses rozhodnul, je opravdu odpruzena vidle na zavadu. do 1/2 roku Ti prestane fungovat a bude jenom pritezi. takze se pripojuji ke kolegum – kup si krose s pevnou vidli. po case muzes upgradovat na odpruzenou vidli (na krose ± 5.000?). dopuruceny author horizon se muze jevit jako dobra volba pro zacatek. az se vyhranis (chytne Te to), tak muzes upgradovat/ vymenit…

          0 0
      • McBlacky  

        Já bych zase nikdy nešel do nábojů Quando, má je přítelkyně na autoru a takový tření jsem ještě neviděl (i přes pokusy o seřízení – nakonec mi v servisu author řekli, že u tohoto náboje je to NORMÁLNÍ!!!) + občas fakt divný zvuky od gumové příruby.

        0 0
        • Siddha  

          alespon nektery quando nejsou spatny naby… normalni je divnej pojem, kterymu jen malokdo rozumi…

          0 0
        • Zdyn  

          No kamoska s pritelem maj author mystic a taky je tam maj.Zdycky jim kola poladim na sezonu a muzu rict,ze ty naby jdou nahodou docela pekne seridit,ikdyz to nekdy chvilku trva.

          0 0
    • jecnak  

      Jak pisi ostatni podivej se po nejakych slevach. Spousta obchodu ma jeste modely z minuleho roku, kterych se snazi zbavit. Zadne prevratne novinky se pro rok 2004 nekonaji, takze o nic neprijdes.

      Co se tyce otazky jestli crosa nebo mtb, tak jestli na nem hodlas jezdit presne to cos napsal, tak crosa.

      0 0
    • ahasver  

      děkuju všem moc, myslim, že už jsem se rozhodl pro author horizon. ještě jednou děkuji za rady a vysvětlení

      0 0
      • Vymi  

        mam tez quando naboje a predni trochu hvizdal… tak jsem ho posteloval a uz nehvyzda…myslim ze jsou ok…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.