• Vendelín

    Hledám kvalitní špalíky zrovna se chystám koupit proklamované skvělé KOOL STOPy , co si o nich myslíte? Jsou skutečné nejlepší špalky na trhu? A který typ se vám osvědčil? P.S. velice špatné skušenosti mám s orig. špalky od shimana zničily mě ráfky.

    0 0
    • Máca  

      Kool stopy brat, fibraxy taky nejsou špatný, celkem ujdou i modrý Ritchey. Bacha při výběru na barvy – někde je to jedno, někde ne!

      0 0
      • scret  

        Ja celou dobu jezdim cerveny KOOL STOPy a brzdej jak das. Nekdo mi kdysi rikal, ze cerveny maji mekci smes, tak prej brzdej, ale zase driv odejdou. No nevim, ja mam na nich nalitano kolem 6tis. a jsou tak v pulce zivotnosti. A pilinu nechytily ani jednu. Jinak tusim modry Ritchey spalky se delaj u kool stopu.

        0 0
        • Darius  

          modry Ritchey sezraly kamosovy rafek nez rek svec…

          0 0
          • Dany  

            orig. AVID SINGLE DIGIT 5 – tvrde jak slak. Niekolko krat za jazdu treba cistit od hlinikovych pilin. Zatial iba 500km ale asi pojdem do troch farieb od BBB alebo Baradine aby som nenicil rafky. Neviete niekto ci su gumicky kompatibilne s Avidmi a ktore menej nicia raf? Dik

            0 0
            • MartinXC  

              Místo Avidů jsem nasadil trojbarevné BBB – znatelný rozdíl i v účinku, jsou měkší, takže ráfek tolik neničí. Jediný problém je, že jsou 2× vyšší než orig.Avidy a čelisti ti budou trčet víc do boku, než se to sjede.

              0 0
              • Dany  

                Idu vymenit gumicky alebo si menil cele cartridge?

                0 0
                • MartinXC  

                  Pasují do orig.botek, maličko na těsno ale rozhodně líp než třeby špalky Ritchey…

                  0 0
            • lubos  

              Fibrax urcite.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                nebrat! Aspon tedy ne cervene, ale s jinyma Fibraxama zkusenosti nemam.

                0 0
                • lubos  

                  Ja zas jenom s temi cernymi :) Jsou urcite lepsi nez cerny Avidy (orig k SD5). S rafky Ritchie OCR.

                  0 0
            • websky.cz  

              muzu potvrdit na drtici jsem porad vytahoval spony a chudaci rafky jeden spalek si udelal diru a do te se chytaly kaminky a navic se tou hlinikovou smesi zapatlaly fest ty drazky

              takze hledam co poridim a to maj jen 1000km

              0 0
          • Máca  

            No oni se do nich kamínky chytaj, ale brzdí, na rozdíl od jiných, i za mokra. Dal jsem nový modrý Kool stopy – za sucha jsou lepší než ty modrý Ritchey, ale za mokra ani omylem – hladěj ráfek a nebzděj. Mám doma ještě Baradine MTB- 955 VCR, no jsem na ně zvědavej, jestli to nebude ono, tak pořídím znova modrý Ritchey.

            0 0
        • MARIN  

          Modre Ritchey spalky ktere jsem mel asi pred 3lety meli i napis KOOLSTOP :) a brzdili velmi dobre. Ja jsem byl hodne spokojeny taky se spalkama Aztec-cerveny.Uz na omak to byli lepidla ale podle predpokladu mizeli pred ocima. KoolStop-sedivy me prijdou dost tvrdy a maji velkou zivotnost, kterou ale zkracujou rafkum a navic za mokra trva celkem dlouho nez si uvedomi ze maji brzdit nebo spis zpomalovat. KoolStop-cerveny stejna spokojenost jako s Ritchey/KoolStop-modry. Momentalne se rozhoduju zkusit BBB se 3 ruznejma brzdnejma plochama tusim,ze je tu nekdo vychvaloval.

          0 0
          • Daf  

            Vyzkousej ty zelene koolstopy na keramiku ja je mam od cervence na kole a oni se snad vubec neopotrebovavaj. Jeste ted kdyz sundavam kolo tak jsou na spodni strane spalku videt spary od lisovani.

            0 0
            • MARIN  

              Jak se chovaji k rafku, nesjizdi nejak tu keramiku a je nejak znat ze by brzdili na keramice lip nez obyc spalky? Na keramice uz mam ted hodne dlouho nejake noname a nemuzu si na ne nejak stezovat.

              0 0
              • Daf  

                Ty spalky jsou meke stejne jako normalni koolstopy takze keramiku vubec neopotrebovavaj. Jinak s tema obyc spalkama to nemuzu prilis objektivne porovnat, protoze s tema se mi nepovedly rafky zajet. Tak jsem si koupil spec na keramiku nejdriv shimana a ty rafky vylestily ale jsou strasne tvrde tak jsem je rychle vymenil za koolstopy a ty jsou super. Brzdi urcite lip nez ty shimana na keramiku.

                0 0
                • lubos  

                  Jak dlouho trvalo, nez se ta keramika vylestila ? A kdyz se vylesti, porad ochranuje rafek pred probrzdenim ?

                  0 0
                  • Daf  

                    To ze se keramika zahladi je uplne normalni a rafek to porad chrani pred probrzdenim. S obyc spalkama se zahladit neda ja znicil 3 sady behem par vyjizdek. K obyc spalku se keramika chova jako pilnik :) Jinak se spec spalky na keramiku se shimanama jsem na tom dal jeden zavod a nekolik vyjizdek a konecne se zacala zahlazovat. Po zahlazeni uz se zase daji pouzivat obyc spalky.

                    0 0
                    • lubos  

                      Jasne. Ja koupil na kermiku Fibrax (s nalepkou na keramik), ale byli normalne makky. A uvnitr napsany for alloy rims. Taky tak dopadli. Pak Shimano, mam pres 1000km, rafek je uz viditelne hladsi, spalky ale vypadaji , ze vydrzi alespon 10000km. Taky ze nijak extra nebrzdi. Sice mi to staci, ale stejne. Uz mam Avid na keramiku, ale ty jsou stejne dost makke, tak asi pockam jeste nejakych par set km.

                      0 0
          • jolly  

            BBB trojbarevne sou good. Mam na nich nalitano asi 4000km a stale maji drazkovani – sem tak v pulce. Jezdeno v blate, snehu, za sucha proste za vsech podminek. Ritchey modre brzdi taky festove, ale ta vydrz oproti BBB tak polovicny. A cena – o kolik min vydrzi o tolik sou drazsi. Ber BBB a neprobrzdis… :))

            0 0
        • Air  

          Prozrad mi prosim te vahu a teren kde jezdis. Taky napis v-brake ktere mas a typ rafku. 6 tisic je docela zahul :))) Ja mam cca 100 kg a Shimano Deore + stejne spalky… nevydrzely vice nez 300 km i kdyz hodne asi odesly v zime a v mokru. Prave se rozhoduju, jestli kdyz chci co nejlepsi ucinnost a zaroven setrnost k rafkum a solidni zivotnost (skoro nesplnitelne ze? :) tak mam zvolit Cervene Koolstop nebo Cerne koolstop (ty cerne gumicky muzu mit 4ks za 350 v jednom krame v Ostrave) a nebo koupit ty trojbarevne BBB/Barradine (asi budou pod licenci a budou to ty same…). Ty Barradiny chvalil Padlista a ten uz testnul kdeco :)

          Kde je kupujete? Potreboval bych 2 pary ale i s cartridgema, at uz muzu konecne menit jenom gumicky. Mate nejake tipy? E-shopy popr. kamenaky (v okoli Ostravy)?

          Predem diky za tipy!!!

          0 0
          • jolly  

            ty na to des fakt vedecky, tak tedy moje hmotnost +/- 75kg, bajk +/- 13kg, rafek Alex Adventurer, jak sem psal vyse – all terrain – sem z JBC – takze samy kopce – hoodne brzdeni. Brzdy sram 7.0. Snad sis uz najaky obrazek udelal. Nakupuju v kamenakach.

            0 0
            • Air  

              Jo, du na to vedecky, pac mi moje brzdy proste nebrzdej a tak z nich chcu vymackat co to pude, pac ted nemam na investice novych. Spalky vs. rafky jsou hodne dulezita kombinace a taky docela podstatne zalezi na vaze (ja mam skoro cca. 100 kg). Takze sorrac za ty mozna priblbly dotazy :)

              0 0
              • Pebe  

                Mám taky kolem 100kg. Měl jsem nějaký nonamy na kole už při koupi a žraly ráfky pěkně. Koupil jsem trojbarevný BBB, 2 páry s botkama v Bike Ranchi na Palačáku za 599 a jsou super. Brzdí super a jsou potichu.

                0 0
    • kovar  

      nevim jak ostatni KoolStopy, ale neber cerne, ty nebrzdi skoro vubec.

      0 0
      • vtt  

        ja teda s cernejma spokojenej-teda tema vymennejma cartridgema, to mam 100kg a brzdej i v mokru, ale to jdou dolu, ale ktery v mokru nejdou dolu ze? :)

        0 0
      • RUMcajs  

        Ty černý v silném dešti, nebo mokru nebrzděj tak dobře jako ty šedivý. Souhlas?

        0 0
        • kovar  

          nevim, sede neznam, ty cerne Koolstopy nebrzdi ani za mokra ani za sucha.

          0 0
          • RUMcajs  

            A jak by jsi v % vyjádřil o kolik víc brzdí červený než černý na suchu a na mokru, bereme – li černé jako 100%?

            0 0
            • kovar  

              po velmi spatne zkusenosti s cernyma Koolstopama, jsem s Koolstopy jinych barev uz radeji neexperimentoval. A usetril jsem tim i hodne penez. Ale to asi nebyl dotaz na me, ze jo ?:-)

              0 0
              • RUMcajs  

                Ale byl. Takovej znalec jako ty a nezdná všechny kool stopy? :-))) A jaký jiný špalky považuješ za kvalitní?

                0 0
                • kovar  

                  Kurna, to by byla hodne draha zkusenost, kdybych testoval KoolStopy vsech barev :-) Z TECH CO JSEM ZKOUSEL za nejlesi povazuju trojbarevne Baradine. Opravdu brzdi a nelikviduji rafek. Vzhledem k tem cernym Koolstopum je rozdil v „brzdivosti“ velmi citelny ve prospech cinskych Baradine. Citelny je i rozdil v cene zase ve prospech tri barev. JSem to sesmolil v recenzi.

                  0 0
    • Daf  

      Pouziti a barevne rozliseni spalku je na www.koolstop.com/brakes/ na konci stranky

      0 0
      • MARIN  

        to je dost divny kdyz jsem porovnaval sedivy a cerveny tak cerveny byli o poznani mekci a podle nich jde o stejny matr. :(

        0 0
    • thomasd  

      Jasně Kool stopy,já je měl čtyři roky až letos jsem měnil.na barvě až tak nezáleží akorát zeleny jsou na keramické ráfky.

      0 0
    • pos3k  

      Nevozi nekdo uz ty dvojbarevne koolstopy? Na tom webu to maj za novinku.Docela hezkej design :-))

      0 0
    • Kolík  

      Mám teď na předku trojbarevný Barradine a zatím nejlepší co jsem měl. Černý Koolstopy taky nebyly špatný, ale Barradine se stane mým „dvorním dodavatelem“ výměnných špalíků.

      0 0
      • te-pe  

        Kde se dají tyhle vychvalovaný špalíky Barradine sehnat v Brně? Nebo lépe někde na i-shopu.

        0 0
        • ravo  

          Nejjednodušší možná bude objednat je přímo u http://www.cykloprofi.cz

          aktuální ceny: MTB 955 VC 235,–/pár ( botky + 3-barevné špalky) MTB 955 VCR 90,–/pár ( náhradní 3-barevné špalky)

          Potíž je pouze v tom, že je teď nemají, budou nejdříve za 2 týdny…

          0 0
          • kovar  

            sakra, tu propagaci jsem nejak prehnal, ted to bude nedostatkove zbozi a nebudu mit casem cim brzdit :-) NAstesti jsem nakreckoval dva pary do zasoby.

            0 0
            • ravo  

              2 páry? Ta slečna psala něco o dvou kamionech:-)))

              0 0
            • chorvat  

              a jdou samotny spalky nasadit na botky Sh Deore, nebo musim v tomhle pripade mit komplet?

              0 0
        • Paja  

          Z cykloprofi mi napsali, ze bud v Pasku nebo v Rocky Bikes, ale v pasku nic a v Rocky Bikes jen nahradni spalky do vymennych botek, ale botky samotne ne, nesehnals je nekde jinde?

          0 0
    • Honzusko  

      KOOL STOPY brzej jak das na kotoucich, na rafcich je to tez celkem v klidu.Akorat, kdyz se spatne nastavej,tak staci par projizdek po meste a chytnou blbej tvar, a potom brzdi jak spalky za 60 Kc.

      0 0
    • malko  

      A co ty modrý Fibraxy ? Kdysi je vsichni na bikeforu vychvalovali a ja sem porad cekal az odrovnam svoje Deorka, tak ze do nich pujdu.

      0 0
      • K2  

        Deorečka hned tak neodrovnáš, Shiman jsou celkem tvrdé, ale ráfky možná odrovnáš:)

        0 0
        • malko  

          Hmm… Sem si rikal ze ty svine se nechcou poddat, takze asi vyzkousim neco novyho.

          0 0
        • slavekRM  

          že neodrovnáš? Já jsem je zrušil za jednu jízdu z Pusteven do Trojanovic. Uznávám, že to bylo v děsném lijáku a ty shimana se snad ve vodě rozpouští nebo co. Jinak vidět po nich ráfky bylo k breku.

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Cerne KoolStopy nic moc. Rozhodne ne celocervene Acory ani Fibraxy. Ja jsem za Baradiny od 947V vyse.

      0 0
    • Quake 9.0  

      Možná by si mohl sehnat žluté Corratec (banánky). Než tady skončil, tak jsem je vozil a moc moc na ně vzpomínám. Jinak vozím černočervené Kool stop a nemůžu si vynachválit …

      0 0
      • TinkTink  

        Tak tydle mam tedka na GTcku na XC a brzdi pomerne kvalitne…ale vlastnosti maj narozdil od ThinLine od KOOLSTOPU jiny…ale za ty prachy co to prodavam… :-)))) – ja vozim ale sedy…

        0 0
    • Pekáček  

      Já vozil černý KOOL STOPY a naprostá spokojenost. Teď tam mám dvojbarevný, mě připadají stejný jako ty černý, tak je mám zas koupený a připravený v šuplíku. Celý černý nebo tmavěmodrý BBB jsou taky dobrý z hlediska cena/výkon.

      0 0
    • McBlacky  

      černo-červené KS jsou v pohodě a brzí to super. Špony nechytaj a mokro jim nevadí.

      0 0
      • vlk  

        a jak jsou na tom v porovnání s 3-barevnýma BBB.Jak To brzdí v zimě.Když je na ráfcích sníh.

        0 0
        • jiri1  

          kupuju už jen BBB trojbarevný,brzdí super,neničí ráfek a nevydávají žádný zvuky ani za vlhka.Jinak čelisti Avid SD5.

          0 0
          • vlk  

            jo já je taky kupuji, ale mě by zajímalo srovnání 3-barevné bbb a černo-červené KS

            0 0
            • Air  

              uz tu toho bylo dost v minulosti. Kovar, pokud se dobre pamatuju, docela prznil ty cerne, sam ted jezdi Baradine, prej jsou lepsi. A Tink myslim jezdi cervene. Ty cervene si chvali vic lidi nez ty cerne. Cervene jsou univerzalnejsi. Koolstop je urcuje do mokra. Za sucha brzdi taky dobre (test Velo). See history.

              0 0
            • Air  

              jo, jeste doplneni – IMHO ty trojbarevne BBB a trojbarevne Baradine jsou to same (akorat jinak obarvene, profil je zda se totozny).

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jenze tam jde o smes. Ale taky se priklanim k nazoru, ze jsou stejne. Ma nekdo srovnani tech trojbarevnych s obyc.Baradinama treba 947? Si myslim, ze brzdej lip nez ty trojbarevny (nevim jak za mokra). Tady sice vsichni vychvalujou trojbarevny, ale to jsou lidi co nejezdili 947ky.

                0 0
                • Air  

                  tak tyhle jsem jeste nezkousel. Ale troufam si tvrdit, ze mam 945VC (s „carbon design“ cartridgem) ale od firmy Alhonga a ty me nejak zvlast nedostavaly… Rozhodne 955 VCR (vymenil jsem jen gumicky) jsou uplne jina liga. Takze bych rekl, ze ne vsechno od Baradine je super kvalitni. Jsou lepsi a horsi spalky. Ale to jen pro zajimavost :) Ty 947 jsem opravdu jeste nezkousel.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Nj. od firmy Alhonga… o to prave jde. Ty 947 (vzhledove) vyrabi i Tektro nebo Acor, ale jde o tu smes. Ja jsem si je teda netroufnul zkusit, ale treba nebrzdej tak dobre jako Baradiny.

                    0 0
                    • Air  

                      takze myslis, ze prodavaji licencne jen formy na spaliky? To se mi nezda. Podle me to vyrabi jedna firma, se stejnou smesi a lepi na to nalepky podle pozadavku odberatelu :) Tak to chodi na vychode v leccem… Platis IMHO jen za znacku. A aby firma mela kompletni sortiment tak si proste koupi technologii nebo rovnou hotove vyrobky, at nemusi nic noveho vymyslet. Proc taky, ze?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No asi takhle. Vsechny spalky vypadaj ± stejne, ale jen nektery brzdej :) Treba jim to lisuje z jinaci (treba drazsi) smesi na ktere nekdo jiny setri. Kazdopadne zrovna u spalku neni tvar to co urcuje funkci.

                        0 0
                        • Air  

                          to mas pravdu, vsechny vypadaj stejne a mnohy se v ucinku diametralne odlisuji. Je mozny, ze to dela ta 1 tovarna pro odberatele z vice smesi… Ovsem jak to skutecne delaji, to vi jen oni :)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Alhonga MTB HJ-739.13T3 vypadaji stejne jako ty Baradiny 947 s kterymi jsem spokojen (na Vecka:) Za sympatickych 60Kc/par by je mohl nekdo vyzkouset a prozradit, zda-li je stejny jen vzhled nebo i ucinnost.

                            0 0
                • RapMan  

                  kde kupujete ty baradine? nikde jinde nez na cykloprofi.cz jsem je nenasel… mam v planu si koupit ty trojbarevne + nahradni do zasoby…

                  0 0
                  • Air  

                    zkus i BBB, zkusenosti jsou s nima stejne dobre jako s Baradine… Jinak ja jsem je koupil v Ostrave v Jump Sportu, 100 Kc/par.

                    0 0
          • Air  

            a mels moznost srovnani tech Avid SD5 s jinyma? Ted jsou myslim SD7 v akci (jestli to uz neskoncilo) a tak koumam, jestli by byl velky rozdil v brzdne sile mezi Deore a Avid. Ale myslim, ze asi moc ne. Leda tak Ultimate na prumyslech to by bylo maslicko :)))

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse