• HOnza

    Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu s výběrem komponent (zejména vidle+kol) pro MTB. Na úvod musím poznamenat asi nejdůležitější info – jsem fakt tlus?och, protože při mých 192cm vážím 108kg – zatím :-( Doteď jsem jezdil krosa a supermarketový MTB, takže vlastních zkušeností moc nemám, nehledě k tomu, že jsem z totální pr…, kde máme jednoho Author ptodejce, který mívá na skladě jedno, a v sezóně i dvě kola v ceně do 5kKč :-) Můj kros mi moc nevyhovuje, cítím se na tom jako na koze, tak si chci nechat postavit MTB. Jezdit na tom ale plánuju podobně jako dosud na krosu, tedy 90% silnice 3.-4. tříd a zbytek polňačky, lesní cesty a VELMI lehké terény, ročně ne víc, než cca. 2500km. Pokud jde o vidli, tam fakt vůbec nevím. Na mým současným krosu mám Suntour NRX-7500 LockOut a něco takového opravdu už nechci, protože tak jak nasednu, tak to poklesne o nějaký 3 cm a pak celou cestu mám pocit, jako bych jel na pevný vidli, cítím každý kamínek. Vzhledem k tomu, že na tom chci jezdit především po silnicích a polňačkách, chtěl bych nějakou žehličku, ale na druhé straně nevím, jestli to při mých kilech bude možné. Cenově bych to nechtěl přehánět, myslel jsem něco okolo 5–6 tisíc, jestli tedy v dané třídě vůbec existuje něco alespoň trochu použitelnýho. LockOut bych zase uvítal. Pokud jde o kola, vím, že je to asi blbost, ale zbláznil jsem se do „málodrátových“ zapletených kol. Vůbec ale nevím, jestli má při mé váze smysl o něčem takovém uvažovat. Na mysli jsem měl třeba kola Point Racing Element XSD-3, 2×12 drátů, sada P+Z za cca. 6500Kč, např. www.cyklo.cz/…l/z_kola.htm. vás o názor, jestli má při mé hmotnosti o těchto kolech vůbec smysl uvažovat, případně jaká jiná kola byste doporučili (na nějakým e-shopu jsem viděl před časem Vuelty za cca. 4000/sada, díval jsem se i na Shimana WH-M575Disc, ale ty jsou s cenou okolo 15 tisíc trochu mimo mé představy). Co se týče ostatních komponent, tam uvidím, vzhledem k tomu, že nebudu jezdit těžký terény by mi asi stačilo nějaký Deorko, řazení bych klidně dal i Alivko, brzdy chci ale kažopádně kotoučovky hydry, buď 525, nebo nový LX, nebo Hone, nebo ev. mechanický Avidy BB7. Předem díky moc všem za rady – především ohledně vidle, protože v tom se opravdu neorientuju, a pak o názor o vhodnosti či nevhodnosti zapletených kol s málo dráty pro moji hmotnost. HOnza

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.