• Vendelín

    mám takový dotaz zda li se dnes ještě dá sehnat kazeta, řetěz, náboj(zadní), nebo i převodníky , a p=řehazka na 7kolečko? Rád bych něco ve vyšší řadě, ale vzhledem k mému skromnému ježdění se spokojím i s nižšími řadami.

    0 0
    • Lucka  

      A proc 7kolo?…Ty chces menit skoro kompletni vybavu, tak nak nechapu, proc chces zrovna stary 7kolo…

      0 0
    • Daf  

      Dnes uz na sedmikolecko sezenes leda tak sady na urovni supermarketovych kol. Byt tebou tak poridim prehazku a nabu alivio a nejake otocne razeni rocket a kazetu s retezem od sramu.

      0 0
      • Honza z H  

        Na mudrce nedej, pokud máš pocit, že ti řazení, přehazovačka a náboj vydrží ještě alespoň 10 tkm, tak ti stačí koupit kazetu a řetěz. Kazeta LX stojí asi 700, řetěz klidně SRAM 48 a máš to za litr. Pokud to chceš levněji, tak kazetu z nižší sady seženeš kdekoli. Pokud dosluhuje přehazovačka uvažuj o 8mičce.

        0 0
    • koleso  

      da sa kupit aj 7-kazetu.(aspon u nas ano) a ak by nebolo mozes kupit 8 a vymenit podlozky zo starej.

      0 0
      • Palo TT  

        Podlozky ani menit netreba. Rozdiel je tusim len 0,5 mm na podlozke. Ja som kedysi v pohode pouzival 8ckove radenie(prehadzku) na 7 kolecku.

        0 0
    • Jester  

      Kazeta v pohode. Retez se kupuje 8-ckovej (treba PC58), naba se da koupit libovolna. Prehazku jsem minuly rok sehnal akorat Alivio. Razeni se koupil nejake obyc Shimano, integrovane s brzdama – chodi to docela dobre, ma to akorat dlouhej krok a houbovity paky na brzdy. S prevodniky nemam zkusenost.

      0 0
    • ravo  

      Všechno seženeš a pokud jsi tak trošku něco jako sváteční jezdec, tak ti 7 kolečko bude pořád bohatě stačit… No a pokud přecejen pošilháváš po vyšší řadě a tedy asi 8-kolečku, tak počítej s nutností nového řazení – alívko 390,– Kč ( na trojpřevodník nový žazení nepotřebuješ)

      0 0
      • ravo  

        No a taky brzdovou páku, protože to 7 řazení je určitě společný…

        0 0
    • MARIN  

      Veci o kterych pises neni problem sehnat ale kdyz chces tohle vsechno koupit a vymenit nebude lepci koupit to v 8 a dokoupit nove razeni :)

      0 0
    • krabica  

      Nebo se podivej na SRAM 4.0 prehazovacka zvlada 7/8/9 kolecko.

      0 0
    • Jenda  

      protoze mam jedno 7kolo na starosti tak asi takhle, prehazka tam muze jit jaka chce, jedinej rozdil v nich byl ze devitkova a osmickova ma celkove sirsi rozsah takze mozna budes mit oba dorazy zasroubovany na max. Kazeta se sehnat da i celkem kvalitni ale bohuzel i dost draha v shimano service centrech (v praze napr, cykloprag). Naba opet libovolna, zbytecne sirokej orech u devitkovy vypodlozis. Jediny co nedoporucuju je kombinovat osmikazetu a sedmovy razeni. Nazory na to zda to lze ci ne se diametralne lisi, me to kazdopadne neslo.

      0 0
    • Siddha  

      Pujdes do beznyho zapadlejsiho kseftu a koupis co potrebujes. Spousta lidi ma zimaky a potrebuje furt neco menit, vsechny kola nejsou na nejnovejsich sadach.

      To mi pripomina, dneska sem videl n4v servisu nadherny GT ocel ram i vedle True Temper, XTR, LX cely cerny, rok vyroby asi 91, nadhera…

      0 0
      • Gatier  

        No neviem. Co si ja spominam tak 8 kolo na 7 kolovy orech nedostanes. Ja by som to skusil s tymi podlozkami…

        0 0
    • McBlacky  

      ořechy se dělají na 7kolečko nebo na 8–9, alespon si to myslím. Na 7 orech by jsi možná mohl přídat nakonec ještě jeden pastorek, musel by jsi ho ale trochu vykovat :-) tohle jsem si nevymyslel, četl jsem to někde na vebu, možná dokonce na bajku, taková věc by mě fakt nenapadla, ale autor to popisoval jako pohodovou prácičku…

      0 0
      • Gatier  

        S tym obrabanim dobry napad! Ale davat 8 kolovy orech na 7 kolo, musis menit aj osku za dlhsiu pravdepodobne. A cena orechu je kolkorazy tolko co cena naboja.

        0 0
    • Vóca  

      Loni jsem kupoval nové sedmikolo a nebyl problém. Přehazku jsem si koupil Alivio na 8-mikolo a chodí bez problémů i na sedmičce (proč by neměla že) :-)

      0 0
      • SID  

        ja myslim ze i prehazka na devitku by mela behat no problem rozsah urcis dorazem a packama

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.