• vlty

    Když zaříznu krk na nový vidli na rám, co mám teď a třeba za dva roky mně ten rám prdne a já budu chtít novej, třeba od jinýho výrobce, tak jak to bude s tou vidlou? Co když ten novej rám bude mít delší tu hlavovou trubku? Dávají se pro tyhle případy podložky pod představec, aby byl krk delší kdyby náhodou…? Dík za odpověd.

    0 0
    • kovar  

      v zadnem pripade nerez presne na delku HS+predstavce toho ramu co mas, duvody jsi si rekl sam. Krouzky muzes dat jak pod predstavec, tak nad predstavec. Pojistka pro budoucnost.

      0 0
    • Daf  

      Zalezi jak moc vysokou hlavovou trubku mas ted a taky jak mas vysokej predstavec. Pokud je to nadprumer tak bych to zarizl presne. Novej ram muzes koupit s IHS a ten ma hlavovku o dost nizsi nez klasika. Popř. kdyz budes mit vyssi predstavec staci k ramu jeste dokoupit nejakej s nizsi objimkou.

      0 0
      • MartinXC  

        Rozhodně napřed ale něco pojezdi (tak 500km) a laboruj s podložkami nad/pod představcem. Až se budeš cítit OK v posedu, pak řízni :-)

        0 0
    • lubos  

      Jo, jo. Mel jsem zarizlou vidlu na ram (Merida Matts Comp 20") plus dve centimetrove podlozky, predstave IKE 4.5cm vyska. Pak jsem koupil novej ram, Merida LRS 20" a i presto, ze jsem vyhodil obe podlozky mi v predstavci chybel asi jeden centimetr. Toz tak. Vyresil jsem to pak odriznutym krouzkem z nejakeho krku co mi dali v servisu, nastesti druhej hornej sroub byl jeste v urovni krku.

      0 0
    • Luka  

      Ja mam ted jinej ram (s integrovanou hlavou) a je to radikalne jinaci nez ten predtim. Mam 6 distancnich podlozek a jeshte jsem ji trochu pririzla… proste, improvizovat se musi, ale nikdy nerez „na krev“.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.