Nové kolo & zablemcané komponenty

24 nepřečtených
  • zmikes

    Koupil jsem si teď nové kolo a dost mne štve jak jsou komponenty a poté i části kolem nich zablemcané od nejakého maziva nebo konzervantu, když je to kolo nové. Veškerý prach a bordel se na to lepí jak na mucholapku. I výplet na straně kazety byl trochu poznamenán a řetězu raději ani nemluvím, nalepilo se na něj co mohlo. Nemáte s tím nějaké zkušnosti? Chce to komplet odmastit i s řetězem, který pak namazat rozumnějším mazivem?

    0 0
    • tradic  

      to je uplne normalni… Vypada to jako kdyby jsi presedlal z trikolky na kolo…

      0 0
    • Beeda  

      Rika ti neco kybl, hadr, voda a saponat? proste to UMYJ a promaz, nebo zajdi do servisu a caluj. Takhle hloupe se nepta ani setilete dite…Uf .B

      0 0
    • Volf  

      Nožná by bylo lepší nenakupovat v supermarketu. Solidní obchodník ti prodá kolo čistý a seřízený.

      0 0
      • zmikes  

        Není to ze supermarketu. Seřízené bylo v pořádku. Jedná se o RockMachine Torrent model 2005.

        0 0
        • Volf  

          Tak běž tomu obchodníkovi pročesat brka, protože je pěkný prase.

          0 0
          • zmikes  

            No nějak si samo poradím…já jen jestli je to normální nebo ne. Odmastit to umím.

            0 0
            • Daf  

              Proste jsou ty komponenty z vyroby takhle nakonzervovane aby se daly bez uhony dlouhodobe skladovat. Je to uplne normalni a bud rad ze tomu tak je.

              0 0
              • Raydowe  

                Niektore casti na biku namazem pred jazdou… (retaz ak je sucha, pohyblivu cast na vidli…) ked sa vratim je na tom nalepeny naozaj bordel, ale nerobi mi problem stravit hodink, pri cisteni biku. Ako som uz niekde pisal pri cisteny pridem na uvolnene casti, skor nez sa naozaj uvolnia. No a pred dalsou jazdou zase namazem co treba.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  K cemu vztahujes ten pohyb vidlice? Myslim jestli mazes cele spodni nohy nebo spis sloupek, korunku… :)

                  0 0
                • fousek  

                  No tak to ses frajer, ja kolikrat nedokazu za sezonu ani kolo umejt, natoz umejt a promazat po kazdy jizde

                  0 0
    • McBlacky  

      jasně odmasti to i řetězem :)))))))))))))))))

      0 0
      • chobot  

        nerob srandu :)

        0 0
      • zmikes  

        Jo, to je rozumny…retěz to odmastí důkladně do hloubky :))) Ne, jde o to, že to je mastnota/vazelína s hustotou téměř lepidla. Ale jak jsem se dočetl jinde, tak to má na svědomí dost řetěz Shimano, který je nový důkladně napuštěn vazelínou…akorát je to takové lepidlo. Ale odpolende půjde dolů. Nerad bych si mechanické části hned na novém kole nechal vydřít nalepeným „všhochutěm“, což se mi nikdy s jiným mazivem na řetěz nestávalo.

        0 0
        • wroum  

          otri ten retez jen tak, aby byl na povrchu suchy a aby se na nej nelepil bordel. neper ho, to originalni mazivo je asi to nejlepsi co na retezu muze byt. navic to vydrzi namazany fakt dlouho. myslim, ze nekdo tady doporucoval utrit ten retez hadrem napustenym olejem z vidle – pak to nelepi, ale uvnitr je stale to originalni mazivo.

          0 0
          • TinkTink  

            Souhlas…vzdycky jsem vdecny za to mazivo… :)…je dost dobry…skoda ze tam ale zas az tak ultra dlouho nevydrzi…

            0 0
      • cabbage  

        jak se odmastuje retezem?:)

        0 0
    • R.1  

      to kolo bych sel reklamovat apozadoval bych vymenu!!!

      0 0
    • mosquito  

      boooooze co resis, za 5 minutek to mas otreny z toho co je venku a neplni to ucel a je to, on to mozna otrel i ten technik, ale kdyz je to novy tak se nejaka vazelina treba jeste vytlaci ven

      0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.