• Silas

    Chystám se tuto sezonu, ze si dám sjezd z Lysé po modré. Pěšky jsem to šel několkrát, ale na kole ještě ne. Budu rád za každé zajímavé postřehy s touto trasou. Dik.

    0 0
    • Mandoš  

      a výjezd plánuješ po které?

      0 0
      • Silas  

        Vyjezd chcu dat klasiku: z Malenovic pres Ivancenou a dale na Zimny. Pak uz asfalt, ale je to nejschudnejsi vyjezd.

        0 0
    • Tomcat  

      Rozhodně ne pevnou vidli. Kotouče nejsou od věci , ale nepokládat je do trávy pak to doutná :o) Ohledně zelenejch, kdo uteče vyhrává.

      0 0
    • kovar  

      předloni jsme s to s Tinkem jeli, teda vlastně opačným směrem do kopce, teda vlastně šli, vlastně spíš nesli.

      0 0
    • Andrzej  

      no, ten vrch az po Ivancenu je super, ale niz (tam uz to neznam) to podle mapy vypada na nejakou lesni cestu :-/

      0 0
      • ota  

        taktak od Ivančeny se jezdí traverz okolo půl kopce a pak 2 km asfaltem.směrem dolů to po modré jde,z vrcholu serpentinama po sjezdovce a na Ivančenu trochu těžší sjezd na XC.i když,vyjet jde asi vše,jak dokazuje jeden biker,co na Koně s vyššími zdvihy vyjíždí i červenou z Ostravice(skoro denně),i v zimě..

        0 0
        • o.t.  

          Jo, to je fér týpek, už tu o něm myslím jednou byla řeč, dredatý s Coilerem:)

          0 0
        • Silas  

          Jo, toho bajkera taky znam, patri k Beskydum, ta jak krakonos ke Krkonusum. Myslim, ze se za tech par let stal kultem Beskyd. Vsechny hory maji sve rarity.

          0 0
      • Silas  

        Jo ta lesni cesta je vcelku nenarocna, asi 6 kilaku nenasilneho stoupani. Rekl bych, pohodovy vyjezd, jeden z nejlepsich jak se dostat na vrchol.

        0 0
    • o.t.  

      no od vrcholu po Malchor je to spíš trialová záležitost, ale jestli jsi to šel pěšky tak to víš taky :) Já většinou jezdím dolů malou sjezdovkou, potom po červené značce a pak na ivančenu okolo šebestýny…

      0 0
    • Andrzej  

      jinak, podle mne je nejlepsi sjezd po zlute k prehrade

      0 0
      • o.t.  

        souhlas, ale předpokládám že on chce sjet zpátky do malenovic :) Jo a pokaždé když jsem na lysé tak jsem snad jediný kdo jede dolů sjezdovku/žlutou značku, všichni jedou dolů asfaltem což teda moc nechápu ale komu není rady tomu není pomoci :)

        0 0
        • Andrzej  

          to je dobre, aspon to tam neni moc rozjezdene, a ja taky tim asfaltem dolu jezdim(na silnicnim kole:)

          0 0
          • ananas  

            czus, tak za kolik jsi to zvládl po asfaltce až nahoru ??

            0 0
            • Andrzej  

              predloni 37min, ale to je uplne nejlepsi rekord :-/ tys asi lepsi, co?

              0 0
              • ananas  

                hmm, lepší asi těžko, jel sem to na biku 40 min. !!??

                0 0
                • Andrzej  

                  na biku si to ani nemerim, hlavne abych se moc neunavil:)

                  0 0
                • rb  

                  Tak to bym chtěl vidět…

                  0 0
                  • Andrzej  

                    tak se dobre divej :) je hodne cyklistu, kteri by to pod 40min na mtb dali

                    0 0
                  • Cromoly  

                    Myslím že po asfaltce za 40min je to uplne v pohode.Kdyz byla MTB casovka tak po modré z Malenovic jsem to mel v terenu za 56min.

                    0 0
      • pepek  

        Přesně to stejný jsem si vždy myslel. Ani v přehledech beskydských tras to nikdy není a přitom je to asi nejlepší sjezd na Moravě (aspoň já jsem lepší nejel. Jedeš to celý, nebo musíš na dvou místech taky 10 m popojít ??

        0 0
        • Andrzej  

          cele, ale uz to mam celkem najete, byl sem tam celkem asi 10× za posledni 3 roky, pri prvnich pokusech to byly slusne tlamy :), ve kterych mistech mas problemy ?

          0 0
          • pepek  

            Asi v první třetině je ostrá zatáčka doprava, jsou tam dvě možné trasy,kořeny a drop dolů ale vždy tam zastavím a pak už to nejde. Měl bych si to asi vždycky zopakovat. Druhý místo je hned asi 200 m po startu, ale to jsem už kdysi dal. Dostanu se tam tak 1× za rok. Druhý dobrý sjezd je ze Smrku, kolem památníku Lennona. Tam jsem to kdysi dal celý, držku jsem hodil až dole, kde už o nic nešlo. Bylo to ještě s HT a starou (ještě dobrou : rok 2000) Judy.

            0 0
            • Andrzej  

              smrk moc objezdeny nemam, vlastne jenom cervenou do ostravice a to este ne z vrcholu, a jeste jsem tlacil od prehrady zlutou, to bylo uplne zarostle a laka mne to na sjezd, tak snad letos. a k te lyse, tam kde rikas, jsem to uz sjel hodnekrat, ale uplne pod kontrolou jsem to mnel jenom jednou… no a v te horni casti jsem poprve v zivote projel vracecku s prednim kolem na 30cm vysokem mantinelu a zadnim kolem zablokovanym ve vyplavenem koryte, tam se proste clovek spoustu veci nauci

              0 0
              • milhaus  

                chlapy,jak to tak čtu, tak vytahuju bika a hurá doBeskid.Jsem ortodoxní jeseničák, ale život je změna

                0 0
    • Corbett  

      Kdy to plánuješ? Mám letos podobný úmysl, respektive bych to chtěl zvládnout už v květnu. Kydyby jsi chtěl, mohli by jsme se domluvit a vyrazit spolu.

      0 0
      • MartinXC  

        Nebude tam ještě/zase sníh ?

        0 0
        • Corbett  

          Buď ještě, nebo zase tam asi ještě sníh v květnu bude. Já si to neuvědomil a ty máš pravdu.

          0 0
      • Silas  

        Cago, hned jak spadne bila pena :-) Chcu zjistit prave maximum informaci, at vim, co vsechno mozne i nemozne me tam ceka.Pesky to vypada vcelku ortodoxne… Jsme dva, ale v pohode muzes s nama. Kontakt na me je m.seliga@seznam.cz nebo tel. 777907350. Kdyztak se ozvi a domluvime se. Jsem z Havru.

        0 0
        • Corbett  

          Až to budete chtít uskutečnit, tak to hoď do placu a já se přizpůsobím. Pravda je, že v květnu tam bude asi ještě sníh.

          0 0
        • goofy  

          Konecne nejaky Havirovak… ;o)

          0 0
    • Shamick  

      Plánuje něgdo nahoru tlačit?To bych vyrazil taky… :)

      0 0
      • Tomcat  

        Jo, teda spíš nést, protože víš jaký to bylo :o) Trial už nepojedu a ty bys to měl taky pohodlnější.

        0 0
      • goofy  

        Ja tlacim uplne bezne a uplne fshude, a letos si tam urcite taky chcu zajet… Je to takova delshi tura, ale ten sjezdik stoji za to…

        0 0
        • Silas  

          Ma rec, pokazde to sjizdim pres Zimny, ale ted uz prisel cas to vzit kolmo supem dolu. Planuju to na vikend kolem 20.kvetna, to bude vic casu a snih v te dobe bude uz zapomenuta story. Kontakt na me tady je, tak se muzem dat nejak dokupy.

          0 0
    • jIrI___  

      Vytáhnutí mrtvoly! :)

      Potřeboval bych poradit, kudy se dá nejkratší cestou vylézt pěšky na Lysou s tím, že auto bysme zaparkovali někde na asfaltu pod kopce. Plánujeme takový lehký podvečerní až večerní výlet s výhledy na osvětlená města. Ideálně samozřejmě po nějaké značené stezce. Díky za tipy.

      0 0
      • tomfree  

        Od Bezruče po modré.

        0 0
        • jIrI___  

          Díky, podle mapy mi to taky tak vycházelo. Další možnost byla z Krásné po žluté. Nevíš náhodou, která cesta je „příjemnější“ a jestli na některé z nich jsou výhledy už cestou? Já na Lysé byl jen jednou a to jsem jel po asfaltu z Papežova a pak po červené na bílý kříž a dál na Bumbálku, takže tu Lysou nemám moc zmáklou :-D

          0 0
          • tomfree  

            Po žluté z Krásné je to o dost delší a je to pěkný opruz,fádní cesta furtrovně,pokud to chceš od Zlatníku,tak je nejlepší zaparkovat pod sjezdovkou a po ní se vydat nahoru a napojit se na červenou.

            0 0
            • jIrI___  

              Takže je to jasné, půjde se od Bezruče. Není nic horšího než cesta furtrovně, to se strašně vleče.

              0 0
    • onik  

      až tam někdo pojede na silnici tak mi dejte vědět :) letos sem tam ještě nebyl loni tak 5×

      0 0
      • bochov  

        Ja to letos zkusím přes Kyčeru udolím Borove na Kyčeru sedlo a napojím se u Ivančeny,ale nevím jak vypada trasa z Kyčery sedla na Ivančenu.

        0 0
    • jIrI___  

      Technický dotaz. Je na Lysé Hoře nějaké ohniště, kde by se daly opéct párky? :) Já si bohužel nic takového nevybavuju, ale třeba někdo víte o nějakém zašitém…

      0 0
    • weekend warrior  

      od vrcholu po modré skoro až na ivančenu super technika, pak taky dobrý. Jel jsem to na ht+kangaroo xc80 + cantíky, takže na dnešních kolech okidoki.

      žlutou jsem šel jen s báglem a to bude jistě super sjezd, já ten kopec ale docela proklínal páč na kolena to bylo nic moc…

      0 0
    • Ralan  

      Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady.

      Mám do konce prázdnin v plánu výjezd na Lysou směrem od Rožnova. Pojedu tam poprvé, takže moc nevím kudy bych měl jet. Napadlo mě směr Bumbálka – Bílý Kříž – Lysá. Zpět do Ostravice, buď směr do Frenštátu nebo kolem Šance někam na Bečvy a tudy zpět. No opravdu můžu jen hádat kudy to pude, takže jestli by se někdo našel kdo mi to trochu přebere kudy by to bylo nejlepší tam i zpět. Tak zatím díky, už bych se tam rád taky podíval.

      0 0
      • Vhalasta  

        Dá se i jak píšeš. Otázka jen, kolik máš najeto, aby ti nedošlo v půlce Lysé. Já to jezdil raděj po asfaltu k Lysé i nahorů a pak až terénem zpátky.

        0 0
        • witcherrr  

          po 400 km v tomto roce jsem to po 20 min vzal a šel pěšky nahoru po asfaltu _:D

          0 0
        • Ralan  

          Najeto něco už mám, to bych si zase jen tak netroufnul kdybych neměl nic.

          0 0
          • Vhalasta  

            Přes týden z Rožnova v 8:15 autobus na Bílou s nosičema, odtama k Šancím a kousek od hráze odbočuje asfalt nahoru, jsou tam značky vápnem včetně kilometráže. Zpátky pak můžeš na Bílý Kříž a dále hřebenovkou až na Hážovské Díly či dál.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Docela masakr trasa…reji hodne sil pri navratu (nahoru to nejak vylames, ale bude to peklo:)), cestou zpet uz moc sil nebude:D

        0 0
      • jIrI___  

        Dle mého se budeš trápit. Lepší je dojet třeba do Frýdlantu vlakem, vyšlápnout si Lysou a pak po té státní hranici přes Bumbálku zpět do Rožnova.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jop…docela se nabizi Lysa-Bily Kriz-Bumbalka…uz to bude docela makacka:)

          0 0
        • Ralan  

          Myslím že to tak napoprvé udělám, buď tak jak říkáš, nebo cyklobusem na tu Bumbálku. Nahoru určitě po asfaltu, jen jak říkám, abych tam trefil tak jet ze správného směru :)

          0 0
      • bosmilan  

        Spíš bych to vzal z Rožnova přes Martiňák a dolů do Podolánek a v Horní Čeladné doprava na Ostravici – potom nahoru po asfaltu k hotelu Ondráš na Sepetnou,Albínovo nám. přes Lukšinec na Ivančenu a pak už klasika na Zimný a Lysou.

        A zpět přes Bílý Kříž na Bumbálku a dál už záleží na tobě.

        Takto bych to jel já

        0 0
      • Ralan  

        Takže challange completed :-)

        Nakonec jsem dojel cyklobusem na pustevny, a z tama směr lysá, zpět bílý kříž, na bečvy a domů – viz http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?…

        Celkem to dalo 107km s mým blouděním. No stačilo mi, takže zase za rok :-)

        0 0
        • Mark-H14  

          Já jsem tam byl dnes podruhé v tomto týdnu a to jsem tam vždy chodil jen pěšky.

          Dnes jsem to zkusil přímo z domu 142km a také toho mám docela dost.

          Možná se ještě jednou hecnu.

          0 0
    • Mark-H14  

      Budu teď týden na Čeladné na Cyrilce, tak konečně plánuji Lysou a ještě k tomu s manželkou, která už teď nejásá nadšením.

      Prosím o radu, jak nejlépe a nejpohodlněji z Čeladné Cyrilky na Lysou?

      Na Šanci, po levém břehu od hráze a pak někde doleva nahoru? Je to terénem, nebo šotolina? Někde u Zimného se napojím na asfaltku? Na Lysou jsem zatím vždy chodil jen pěšky, tak tápu.

      Díky.

      0 0
      • Kamikaze 591  

        Jak říkáš, od začátku Šance kousek po levém břehu a potom po staré asfaltce nahoru, u Zimného po asfaltce nahoru. Já tam jedu zítra, ale od Visalají.

        0 0
        • jIrI___  

          Zítra má chcát. Pokud nebude, jedu na Lysou taky zítra, ale od Frýdlantu po trase Drtiče 2010.

          0 0
          • Chiron  

            Všechny předpovědi pro Lysou vypadají nic moc. A to sem tam chtěl jet v neděli, ale jestli tam má chcát a být zima, tak mi to zato nestojí. Snad se ta předpověď zítra umouří.

            0 0
        • bosmilan  

          Pokud mě paměť neklame,tak na té asfaltce u Šance je dokonce šipka doleva s nápisem „Lysá hora“

          0 0
          • Mark-H14  

            Super. To je něco pro mne.

            0 0
            • jIrI___  

              Hlavně nejezděte od Šance na Lysou po žluté TZ, to by ti manželka asi moc nepoděkovala :)

              0 0
              • Pavel  

                Leda by chtěl, aby to byla bývalá manželka… :-))

                0 0
              • l.smetana  

                Náhodou, je to pěkné svezení po žluté dolů, ale tak na fully 150/150 a výše :D Občas jsem tam zažil dost horké chvilky..

                Jinak, „tlačil“ jsem kolo po červené z Ostravice – 3.5hodiny. Jen tak, pro představu :)

                I ve všední dny lidí jak na Václaváku a nahoře teplota o něco nižší. A volte vhodnější obuv,než sandále – jsou tam šutry! :D

                (I takové jsem potkal- v sandálích a bez jakéhokoliv batohu/bundy/mi­kiny/pití)

                0 0
                • pepek  

                  Žlutá se jezdila běžně na HT.

                  0 0
                • jIrI___  

                  S tím počasím je to pravda, během dneška nepřekročila teplota 13°C. A tu žlutou bych zas tak nedramatizoval.

                  0 0
                  • l.smetana  

                    No, nevím,nevím. Na HT bych si asi netroufl, občas je tam pár nepěkných pasáží,jinak se to samozřejmě sjet dá. Jen, aby si na to někdo netroufl s krosem, to by byla vražda.

                    0 0
                    • mxv  

                      vy mladi ste hrozne sracky, pred 20 lety sme to jezdili na celopevnaku s na dnesni dobu silenou geoskou a taky to slo..

                      0 0
                      • Frostty  

                        vy mladi ste hrozne sracky

                        +1

                        0 0
                      • l.smetana  

                        S tím bych nesouhlasil,ale proč bych se s tím trápil dolů na celopevném ocelákovi, když mám fulla. To jsem si ho rovnou nemusel kupovat.

                        0 0
                      • tomfree  

                        Před 20 lety jsme jezdili favoritem a pořádný kolo stálo roční plat,neznám nikoho kdo by se k tomu chtěl vracet!

                        0 0
                    • AsiJura  

                      Dá se to sjet i na xc ht, ale prostě na fullu si to více užiješ:)

                      0 0
                    • Rookie  

                      Na HT, lahoda. :o)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      kamos to jel na HT s naslapama a cekali jsme na nej minimalne..je to v nohach a rukach;)

                      0 0
                      • mxv  

                        presne tak! A v hlave

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jako vcera v Rychlebkach…na trailu podle cerneho potoka nas prevalcoval starsi chlapik na trekingovem kole…uplne nehorazne si to dava a jeste se smal:DD

                          Moje ego napravili az jeden FOX pyzamak s integralou, ktery jel na HT silnicni vylet po okoli:)))))

                          0 0
          • 4.ever1  

            Je to tak , bílý nápis na cestě „11 KM NA LYSOU“

            GPS soužadnice fotografie č.1. – 49.5123083,18­.4309639

            Odbočka doleva , bílo-červená závora a poté stoupání na Lysou 11 km (osobně změřeno). Je tam horší asfaltka , poté chvíli šotolina a nakonec napojení na asfaltku která vede z opačné strany.

            0 0
        • jIrI___  

          Tak jak to vypadá, byl jsi tam dneska?

          0 0
    • Mark-H14  

      Předpokládám, že ty vaše trasy jsou mnohem náročnější a v terénu? Nebo se to tam také dá?

      Uvítal bych nějaké tipy na cyklo z Čeladné. Právě vytěžuji cykloatlas.cz.

      0 0
    • Mark-H14  

      Díky moc za rady. Chčije a chčije, tak doufám, že zítra nebo v pondělí bude lépe.

      0 0
      • goofy  

        Zitra asi jeste bude prset, ale v pondeli by uz to melo byt dobre

        0 0
    • Lance  

      chlapi at nezakladam nove vlakno, neco sem procet,ale treba se neco zmenilo, jak nejlip jet na lysou horu na horaku,ale tak at se clovek nadre co nejmin? klidne i asfalt, dle mapky napiste co by bylo nejjednodussi, uz sem tam byl, ale je to par let a moc si to nepamatuju, jo a startovat budu v ostravici

      http://www.mapy.cz/…

      0 0
      • jIrI___  

        Znám asfaltku z Papežova, ta pochopitelně není náročná. Teď o víkendu se chystám jet z Frýdlantu stejnou trasou, jako se jel Drtič 2010 (na stránkách mají gpx), to předpokládám taky půjde vyjet. A něco výš se tu probírá výjezd od Šance (co jsem pochopil, tak taky asfal/šotolina).

        0 0
        • bosmilan  

          Je to celé jetelné úplně v pohodě :-)

          0 0
          • Pavel  

            Po terénních úpravách cest je to sjízdné přímo nudně… ;-) I moje žena to vyjela v pohodě – krom teda úvodního stoupání po modré, jak se najede z asfaltu do „terénu“…

            0 0
      • Vhalasta  

        Řek bych, že z Ostravice je nejjednodušší jet od Šancí, 4.ever nahoře udává GPS a pak tě vedou šipky včetně kilometráže (která ovšem neprospívá vnitřnímu klidu méně trénovaných jedinců). Teměř celá trasa asfalt, od Kobylanky se traverzem dostaneš na Zimný, což je cesta z Papežova.

        Zkoušel jsem to z Ostravice i po červené, asfalt tam je po Butořanku, dále slušně jetelné po Lukšinec, dále už místama boj. kousek nad Lukšincem (v tom červeném zobáčku) se dá projet po neznačeném traverzu (moc neprojeté) na modrou TZ pod Malchor ale stejně i na modré nakonec tlačíš sjezdovku.

        0 0
        • Vhalasta  

          Ta GPS odbočky ve tvaru, aby ji sežraly mapy.cz – 49°30'44.286"N, 18°25'52.772"E

          0 0
      • dua  

        Z Ostravice bud kolem Zbuja na Ivančenu, Zimný a po asfaltu hore. Nebo na přehradu a odbočit na Kobylík, je to značené na cestě

        0 0
    • obywan  

      Zdravím, doporučte mi nějaký okruh s Lysou. Výjezd nahoru od přehredy. Dolů asi po červené a kam pak dál? Aby to nebylo jen pořád do kopce :D Něco jsem naklikal, ale vůbec to tam neznám. Klidně to může být víc km.

      Jak vypadá ta červená po hranici?

      http://mapy.cz/…

      0 0
    • WRCfan  

      Ahoj, jsem prave na Lyse a uvazuju kama dolu. Mam enduro 170 zdvihy, takze neco v tomhle stylu. Skill dobrej, jen nemiluju sutry, spis nakou hrabanku. Diky

      0 0
      • pitos  

        Ahoj, no tak to sis vybral špatný kopec.

        0 0
      • jIrI___  

        V Beskydech hrabanku najdeš jen těžko… Zvlášť Lysá je jen a pouze volné kamení.

        0 0
    • ferlikster  

      Potřebuju poradit od místních, dá se na silničce sjet z Lysé směrem Šance?

      Myslím tím trasu na foto… Pokud si to pamatuju, tak je to rozbitá asfaltka s trávou uprostřed. Mapy.cz říkají že jo, ale moc tomu nevěřím…

      Nebyl jste tam teď někdo? Je to tzv “jetelný” i na žiletce?

      0 0
      • Singlespeed  

        Spusť na počítači mapy.cz. Klikni vlevo nahoře na tlačítko „Panorama“. Cesta se zvýrazní červeně a klinutím myši na červenou linku se otevře pohled z 360 st. kamery, takže si můžeš cestu virtuálně prozkoumat metr po metru a sám si vyhodnotit, jestli to na silničce projedeš nebo ne.

        0 0
        • ferlikster  

          Děkuji za radu, ale ikdyž internety zvládam tak zároveň vím že systém je jenom tak dobrý jako jsou jeho data. A data na mapy.cz / google maps / apple maps… nejsou z posledních dvou týdnů.

          A proto můj dotaz na osobní zkušenost někoho kdo tam teď byl.

          0 0
          • Singlespeed  

            Jakože by to teď někdy někdo nově vyasfaltoval? :-)

            0 0
            • ferlikster  

              Zajímá mně spíš horší sjízdnost (rozjeb@né od lesáků, štěrk…), než vylepšená sjízdnost (jak píšeš ty, nový asfalt). Trolle.

              1 3
      • hrota  

        Minulý rok jsme to s kolegou absolvovali, část od zatáčky dolů k vodě nic moc. Není to nic co bych si užíval, ale jetelný to je. Červeně úsek s nejhorším asfaltem, trávy moc nebylo.

        1 0
        • ferlikster  

          Dík, tak to je hned za odbočkou. Kdybych to vzdal tak to můžu k rozcestí ten kousek vyšlápnout.

          0 0
      • Robertilos  

        Záleží na tom, jak moc jsi citlivý na horší cesty. Jetelné to je bez problémů. Ideálně samozřejmě širší pneu, nižší tlaky, kotoučové brzdy.

        0 0
      • jIrI___  

        Dá se, ale sjezd si asi moc neužiješ. Z mého pohledu je minimum na tuto cestu gravel, je to většinou hodně rozbitý asfalt místy prorůstající trávou.

        0 0
        • Markony  

          Spíš Mtb na silnic nic moc ale pomalý tempem býti asi šlo.

          0 0
          • ferlikster  

            Díky pánové, tohle jsem asi potřeboval vědět.

            Už jsem se přesvědčil že technicky na endurance silničce sice dokážu jet skoro XC, ale vždy jsem si nadával proč to dělám. Teď co jsem přešel na aero, se do toho pouštět nebudu.

            Vemu to oběmi směry hlavní cestou od Krásné.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.