Informatici-programátoři-pomozte DNS-útoky

11 nepřečtených
  • vlk

    Už fakt nevím, kde se zeptat.Je tu dost informatiků-tak tedy prosím o pomoc

    Nemáte někdo nějaké materiály ohledně útoků na DNS, problémy v oblasti DNS spojené s bezpečností, modely útoků na DNS a jejich řešení,hackerské nástroje k útokům na DNS ? Mám to na zápočet do předmětu krytografie a poč. bezpečnost a fakt stále nic pořádného nemohu najít.

    Díky

    Ostatní doufám prominou.

    0 0
    • Tomcat  

      Hmmm hustej offtopic.

      Mám toho tak na 5000 stránek.

      Myslím, že z toho uděla výcuc pro zápich je docela unreal. Základ bych bral knižky od Computerpressu Velký průvodce protokoly TCP/IP první a druhý díl.

      0 0
      • vlk  

        jo jo ty knihy obě mám.U nás jsou zápočty skoro na úrovni diplomek tak asi tak.Ale mě jde především přímo o ty hackerské nástroje a modely útoků.Pokud máš něco v el podobě.Prosím pošli mi to na mail.

        Díky

        0 0
        • Tomcat  

          Hmmm …jenže veřejně přístupné informace jsou jen obecné modely nebo pohled do minulosti. Na aktuální informace můžeš zapomenout, to nikdo šířit nebude, ani strana Hacker&Decker , ani Micro mit Soft . Musíš vycházet ze zveřejněných a již dnes nefunkčních postupů.

          Jinak takhle bych mohl začít u NIC s měnitelnou MAC adresou a skončili by jsme u sociálního inženýrství.

          Ohledně útoku na DNS , už to by chtělo uvést co má být účelem , falšovat DNS dotazy, nebo vyřazení DNS z provozu …atd..

          Osobně pokud se v tom začneš hrabat tak tě profa v tom vykoupe. Protože máš prezentovat to co víš a co bys mohl vědět. Ty knihy si poctivě přečti a pokud se nechytneš , nebo myslíš ze to nemůže stačit je to asi marný.

          0 0
      • vlk  

        no na tom dns máme pracovat 2.

        Jinak pro jednoho si mohu ještě vybrat mezi Bluetooth, Bezpečnost mobilních telefonů (obecně mobilních zařízení).Ale o tom taky moc informací se nedá najít především co se týká útoků na mobilní telefony apod.

        0 0
    • Smazaný účet  

      a zkousel si uz google → DNS attack ? :))) me to vyhodilo slusnou radku odkazu :)

      0 0
      • vlk  

        jo zkoušel asi před týdnem sem se v tom hrabal celý den.V podstatě jsem se dostal tak maxhimálně ke třem možným druhům útoků.Ale jistě jich existuje mnohem mnohem více.A hackerské nástroje, taky nic moc.Ještě se v tom smetišti budu hrabat dál, snad budu mít štěstí.

        0 0
        • Smazaný účet  

          jeste tu mam knizku HACKERSKE LINUX UTOKY ;))))))) jenze je papirova ;)) sem dostal od sefa :-)

          0 0
          • vlk  

            na tu už jsem koukal, asi si ji taky budu muset pořídit.

            0 0
            • Smazaný účet  

              neco tam je :)) ale takovej zazrak to neni, spis je dobra jako takej prehled :)) pac to neni takovej ten klasickej smetak co najdesh na google ;) to je fakt :)

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce