• baltazarek

    Dobrý den. Moc se v tom nevyznám. Rád bych si koupil kolo tak do 20000. Kamarád mi nabídl, že mi poskládá tohle:

    Rám MaxBike MTB (ALU7005) Vidlice SUNTOUR XCP-75 LO, 1 1/8 Hlavové složení TANGE SEIKI 1–1/8 Ježek do řízení Pro-T 1 1/8" Podložky pod představec 1 1/8" Představec ZOOM light (1 1/8", Alu), 110mm Řídítka ZOOM rovná (Alu) Gripy VELO Gel Sedlo VELO Sedlovka ZOOM light kovaná (Alu, 27,2 mm), černá Podselový objímka RU, černá Osa šl. středu SHIMANO BB-ES50 (118 mm) Kliky SHIMANO Deore LX 48/36/26z. Pedály WELLGO (Alu, ložiskové) ŘadičeSHIMANO Deore LX (3×9s) Přesmykač SHIMANO Deore LX, 31,8mm, HT Měnič SHIMANO Deore LX 9-tikolečko SRAM 11–32 z. Řetěz SHIMANO PC-59 Brzdové čelisti SHIMANO Deore LX Lanko př. brzdy Lanko zad. brzdy Koncovky lanek Návlečky na lanka Bovden SACCON (černý, teflon) Koncovky bovdenu (INDEX) Náboje kol SHIMANO Deore LX, 32 děr Ráfky MACH1 510 MTB, 32 děr, černé Pláště KENDA 26" Duše Inova 26" FV Podložky pod duši Dráty DT Swiss (nerez), 258mm+256/252mm Niple MACH1 2mm

    Cena okolo 17000. Co si o tom myslíte. Co by jste tam vyměnili ? Je tam použit nějaký systém dual control. Bude mi to vyhovovat ? Dík moc

    0 0
    • Lister  

      No řekl bych typické kolo pro cyklistu, který se v obchodě zeptá: A proč je tohle kolo dražší když je tam jen Deore a tady je přehazka Lx.

      Cena rozhodně nění špatná, ale já bych bral dobrý základ: tedy rám a vidli a na to bych navěsil něco levnějšího. Pokud máš ještě ty tři litry do 20 tis tak určitě vyměnit minimálně vidlu. Rám nevím jaký je, ale v téhle cenové relaci je to úplně jedno tak bych ho asi neměnil.

      0 0
    • Jogador  

      Dal bych jinou vidli. LX mi přijde dobrý, do dualu ani omylem. Rám moc neznám, kdyžtka koukni na Spydera, ten je má lehký a levný. S ráfkama MACH taky nemám zkušenost, ale dráty mach 1 mi praskly poměrně brzy.

      0 0
    • cabbage  

      urcite jinou vidli-ta suntourka chodit asi nebude. zkusil bych manitou axel nebo splice. jinak nemam pripominek.

      0 0
    • McBlacky  

      no vidli každopádně jinou, tahle je opravdu špatná jinak za ty prachy, by to i šlo, osobně bych klidně dal levnější kliky (deore 2005), ale záleží za kolik ti je bude počítat. Cenově by tyhle lx s osou vyšly skoro stejně jako lx 2005 -je na tobě co si vybereš. Dualy tam asi budou, z popisu to není jasný, pokud by to šlo, nech si dát oddělený řazení a páky, lepší pro budoucí upgrade nebo kotouče. Pláště rovnou jiný než kenda, asi to bude nějakej low end kenda a ty jsou těžký a nedržej. Rám neznám, jediný co vím je, že bude těžkej jako kráva protože nepíšeš že je lehčenej

      0 0
      • McBlacky  

        jo a ty kliky radši 44/32/22 nexperimentoval bych s tím co tam píšeš, to je nějakej skladovej ležák :)

        0 0
        • Lister  

          Toho jsem si ani nevšiml. Fuj, to fakt nebrat.

          0 0
          • Siddha  

            proc ne 48? ja bych XTRko ma taky standartne neco vetsiho… na tohle spis turisticky jezdeni klidne…

            0 0
      • baltazarek  

        Ty 3000 navíc klidně dám, to není problém, takže jakou jinou vidli ? Jinak rám koupím také klidně jiný. Hodně jezdím po cyklistických stezkách, po lese jenom minimálně. Často vozím bračny, spacák, stan atd. Dík za rady. Tom

        0 0
        • Lister  

          Jak psali výše, Axel, Splice nebo Black comp z bikestoru za 5 tis, ale to ti asi kámoš nesežene.

          Ale vzhledm k použití kola bych asi hodně zvažoval jestli radši nekoupit krosové kolo.

          0 0
        • Lister  

          Tady si můžeš vybrat rám: http://www.spyder.cz/new/ramy.php

          Aby to bylo vyvážený tak bych asi vzal Alu 2× zeslabovaný.

          0 0
      • cabbage  

        k tem kendam: http://www.cyklosvec.cz/index.php?… tohle je jeden z nejdrživějších pláštu co znam. vaha odpovida cene, ale nikdy nemel defekt na rozdil od ostatnich plastu co sem kdy vozil…

        0 0
        • McBlacky  

          no jasný, ale taky jsi asi neodědval, protože než jsi na těhle dojel kámoše na pauze při švihu tak už byli po jídle :)

          0 0
    • Martyss  

      Hele…radši tam flákni alivko a za ušetřené peníze kup rovnou pořádnou vidli. Vyhneš se tak hlavnímu problému sériovek v téhle cenové kategorii.

      0 0
    • baltazarek  

      Takže pořídím lepší rám a lepší vidlici. S tím rámem je problém v tom, že potřebuji aby tam šel bez problémů našroubovat nocič.

      0 0
      • Lister  

        Kup nosič na sedlovku, nosností se ty kvalitnější vyrovnají klasice a nejsi tak omezený ve výběru rámu.

        0 0
        • baltazarek  

          na ty nosiče jsem se díval a rozhodně to neuneslo tolik co klasika :-( ale to tet neřeším, dnes musím vybrat vidlici a rám. Zbytek asi nechám. Co říkáte na ten Dual Control ? je to k něčemu ?

          0 0
          • Lister  

            No hlavně na řazení a brždění se to možná hodí, ale jinak bych s touhle otázkou moc neprovokoval, zkus to hodit do vyhledádání a myslím že tak do vánoc to stihneš přečíst.

            0 0
      • RapMan  

        Podivej se co jsem ja poskladal Berusce za 17 000Kc… viz fotky kol…

        0 0
        • baltazarek  

          jak se na to mám podívat ? přímí link by nebyl ? jsem tu poprvé.

          0 0
          • TinkTink  

            Jednoduchy. Vidis jmeno usera, ktery Ti pise? Tak na to muzes kliknout a vyjedou Ti informace o nem.

            V tech informacich si taky muzes nechat zobrazit jeho bajky…tak se tam muzes mrknout :)

            0 0
      • Pebe  

        Na Meridu jde nosič bez problémů http://www.merida-bike.cz/ramy05.php?…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.