• BB

    Neznam nic hnusnejsiho, nez kdyz pri jizde neco vrze, tika, chrousta atd. S prechodem na fulla je to jeste horsi nez to byvavalo na HT a tak vetsinu casu analyzuju nejaky pazvuk a hledam pricinu. Pokud vas to zajima tak jsem uz resil:

    1. sedlovka. Takove cinkani ozyvajici se celym ramem, vetsinou synchronni se slapanim a nekdy pri kopanci od terenu. Takze cistim a mazu vazelinou.
    2. bowdeny v mistech kde jdou do odpruzene zadni stavby. Tohle bylo vrzani a hledal jsem to tak mesic. Tak tam obcas striknu TF2.
    3. orech. Mam nabu Hugi a v orechu je roseta, byl tam bordel a tak to pri zaberu podivne chroustalo. Na to prisli v Programcycle. Vycistit rosetu a lehce namazat jemnym olejem.
    4. ted jsem dva mesice hledal hnusne pravidelne tikani pri zaberu. Vcera jsem sundal pedaly, vycistil zavity namazal a je to OK.

    Zajimavy je, ze jsem vzdy mel nevetsi podezreni na cepy zadni stavby a vzdy v tom byly nevinne. Ma nekdo dalsi zdroje vrzani, tikani, chroustani ?

    0 0
    • Lada1  

      doporucuji discmana

      0 0
    • R.1  

      Jake pavúky, čo za pavúky?

      0 0
    • fousek  

      No ja se taky snazim analyzovat zvuky co lezou z kola a kdyz zjistim od ceho to je tak to vetsinou necham at si to dela, protoze je to kravina, ale obcas musim zasahnout, naposledy stred na klikach, ale to uz bylo tak drsny ze se za mnou lidi otacely me ninejsi pazvuky v kole: vrzani ze sedla, neresim susteni tlumice, asi malo voleje, pomalu se z nej stava vzduchovej, neresim tiche klapani kdyz mam zarazeny 5 kolecko a slapu, nevim cim to je, neresim pupnuti v predni vidlici kdyz brzdim tak abych jel po prednim kole asi naky futro ve vidlici, doraz to neni, neresim

      0 0
    • wroum  

      pres kraval z napinaku (retez jede po plastovy kladce) neslysim zadnej jinej zvuk a sem spokojenej :-)

      0 0
      • Otaku  

        vsechny napinaky delaj kraval? Ten muj Shaman je dobra rehtacka.. nejde s tim neco udelat? Plus je ze nepotrebuju zvonek -_-

        0 0
        • wroum  

          staci na spodni kladku dat gumicku (tak aby byla mezi kladkou a retezem), dobry sou gumicky co sou na rozlozenym kole kdyz prijde v krabici. mozna i kus duse (asi silnicni) by tam sel navliknout.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Kladky se zubama ala kladky z prehazky nedelaji takovy kraval.

          0 0
        • wraftler  

          naco s tym chces nieco robit? sak to ma same vyhody… tiez mam pocit ze jazdim na kombajne ale zas nepocujem ine este horisie zvuky, vsetci ucastnici premavky a lesa o mne vedia, takze to plasi zvierata ci uz v plechovkach alebo tie chlpatsie v lese a taaak…

          0 0
        •  

          hehe koukam mam se na co tesit :D jeste nemam vyjety kladky :(

          0 0
          • wroum  

            dal sem ted „tisitko“ na spodni kladku a kolo je uplne zticha, jen kotouc obcas cinkne. tisitko je kus ustrizenyho gripu.

            0 0
            •  

              aha tak z gripu asi tisitko neudelam, pac to tam nenarvu a zase to lepit na kladku? tekzko rict co ta guma bude delat za cas, mozna si pohraju se zbytkama neoprenovy nohavicky na zadni stavbu dik za tip, doufam ze zas pojezdime nekdy, sice umim furt stejny prd, ale mozna se neco priucim

              0 0
              • wroum  

                lepeni neni good, spadne to a neopren je tak na 20 km, pak je uplne rozervanej. co mas za napinak? mas maly nebo velky kladky? ja uz sem s kolenem celkem v poho a kolo je pojizdny, takze bych sel jezdit. podle pocasi bych sel koncem tydne na bixku a o vikendu urcite jeden den na Tocny. co ty na to?

                0 0
    • BH  

      to je tema pomalu na diplomku.pridam sve poznatky zdruju pazvuku: 1.suchy ctyrhran na ose 2.malo dotazené kliky a nebo pedaly 3.zadni naboj(vule, mazani, praskla osa…) 4.spojení prave kliky se ctyrpackou u XT, LX klik a povolene srouby prevodniku 5.vychozena klika ISYS stredu 6.suche misky stredove osy 7.nedostaecne utazene misky stredu 8.rizeni obecne (suche, vule, poskozene loziska.. 9.vada v ramu, napr.spatne dovazeny ram pod vystuhou u hlavove trubky 10. u fulla predevsim cepy zadni stavby,cepy tlumice ( suche, vule, malo dotazene… 11. povolena kazeta (velmi casta pricina pazvuku)
      a td. no a vsechny tyto pazvuky maji spolecneho jmenovatele, ozyva se to nekde ze stredu…

      0 0
      • Peslezedirou  

        Na pevňáku mi dělala zvuky hlavně sedlovka, bylo vždy nutné ji důkladně očistit a pak natřít vazelínou. Rychloupínák jsem vyměnil za klasický šroub a pořádně dotáhnul. Už jsem to psal v nějakém jiném příspěvku, ale ted jsem přešel na fula a hned na druhém švihu mi začalo něco lupat z okolí zadní stavby a tlumiče. Fakt jsem myslel, že se zblázním. Podezíral jsem hlavní čep ale ten nakonec běží jak po másle. záhadné praskání jsem odhalil v uchycení tlumiče do rámu. 5th Element nemá hliníkové vložky ale stojí na malém kloubu, který jsem promazal vazelínou a dotáhl. Mňo a ještě mi cinkal bovden o zadní brzdu, tam jsem dal lelk. pásku. Snad ted bude od pazvuků klid...........

        0 0
    • Lada1  

      v tomto vidim jako vyrazny krok kupredu – Hollowtech II . Zadne vrzani, rychla a snadna rozebiratelnost. Dve velka Loziska.

      0 0
    • Daf  

      Me takhle jednou louplo v dratech na crossmaxech u zadniho kola. Loupalo to pri zaberu, pri jizde ze sedla dokonce i kdyz jsem neslapal. Nez jsem ten zdroj loupani odhalil mel uz jsem za sebou hotovou generalku kola :)

      0 0
      • Peslezedirou  

        Ksyria proto mají mezi dráty plastové podložky.....prý je to častý jev u tak pevných výpletů.

        0 0
        • Lada1  

          Ty Crossmaxy jsou fakt nejake podivne stoji pres 20 tisic a praskaji. Vyrobce dela pomalu, ze je to normalni. SHimano kola jsou jendoznacne lepsi (ja jsem lepsi nejel) – jevi se tuzsi, drzi a i hmotnostne nova XTR jsou lehci.

          0 0
          • jecnak  

            // Ty Crossmaxy jsou fakt nejake podivne stoji pres 20 tisic a praskaji// Pres 20 nestoji. Praskaji komu – konkretne.

            0 0
            • Lada1  

              v shopech cena ca 22tis. Praskani – staci si projit toto forum. Na zahranicnich forech je to tam nekolikrat za mesic

              0 0
        • Daf  

          Me se ty draty mezi sebou nedotykaj. Praskalo to v niplech. Stacilo na to striknou kapku oleje a je dlouhodobe po problemu. Po tolika mokrejch a blativejch akci to nepovazuju vubec za problem. Jinak Lado XTR jsou pro me nepouzitlny kola protoze se delaji jen na kotouce a navic ja jsem sve crossmaxy koupil pod 15000kc a vubec toho nelituju.

          0 0
          • vlk  

            Jo tos udělal chybu.Darjan taky dal na nipl kapku oleje.A teď když byl bikeforum sraz olomoucky, tak po sjezdu na kartouzku-a to není nic moc extra těžký sjezd musel centrovat.Až tak mu to povolilo.Raději bych to nechal vrzat. než mazat niple.

            0 0
            • Daf  

              Ja to ale mazal tak pred rokem a to jsem urcite necentroval ani se ty zvuky znovu neobjevily. Ja jsem nemazal zavity na niplu, ale to misto kde prochazi drat niplem.

              0 0
    • RomanH  

      Mimo vsech vyse vyjmenovanych jeste bzukot. Je to spusobeno povolenym sklickem na LX ukazateli razeni a na asfaltu to nechutne bzuci. 2–3× se to povede sroubkem pevne dotahnout, ale casem se sroubkem nepohnes zadnym smerem a bzukotu se clovek nezbavi. Obcas si rikam, ze to sklicko vyloupnu a bude klid.

      0 0
      • McBlacky  

        když to zakápneš vteřinovým lepidlem máš pokoj ne?

        • mě to nedělá :) můžou na to mít vliv i pláště jak moc rozvibtují kolo na asfaltu
        0 0
        • RomanH  

          Nee, to jsem zkousel a nepomohlo to. Jeste chci zkusit silikon. Stejne to asi dopadne tak, ze to na podzim pujde na zimaka a koupim si novy RapidFire.

          0 0
          • Daf  

            Nemlati ti do toho sklicka spis ten praporek uvnitr. Me se nezda ze by tam sklicko bylo volne.

            0 0
            • RomanH  

              Nevim, muzu ho zkusit ohnout. Kazdopadne sklickem muzu hybat zleva do prava v radu asi 2mm. Psalo to sem vice lidi, nikdo to zatim nevyresil. Pokud jsi na to kapnul, mas u me panaka :o)

              0 0
      • dafe  

        No jo, presne, me taky. Jen na asfaltu ve vyssich ryhclostech. Ach jo.

        0 0
        • ota  

          vyšších..no,mě to drnčí na asfaltu při 28–32,a to zcela přesně.vím na chlup,kdy to začne.pak se přidá přesmykač a mám to stereo :-))

          0 0
    • Pá-dlista1  

      a takovy jako utichajici piskani od predni kotoucovky… tak to je veverka :)

      0 0
    • MaPa  

      Taky nepatřičný zvuky z kola nesnášim, co si tak pamatuju tak problémy jsem našel mj.:

      • sedlovka v rámu
      • koncovky bowdenů v návarkách (znělo to jako že vrže hlavso)
      • povolený zadní výplet (první diagnóza byla střed)
      • pískající kufry v SPD
      • tupé lupání bylo odahleno jako pouzdra dogbone i-drivu
      • zvuky z vidlice Mar. EXR vzduch kolem „nulové polohy“ (zřejmě cinkaj ty pružiny)

      No a pak standardní věci o kterých tu už byla řeč. Většině lidí to na kole nevadí

      0 0
    • aku  

      Jeste bych pridal plastovy kryt lyzin sedla Fizik Nisene. Vrze

      0 0
    • Dumbo  

      neviem ci uz to niekto pisal… (necital som vsetky prispevky)…

      a. kup si integralu a zapchaj otvori kde mas priestor pre usi :-)

      b. ale nie… aj mna to serie… vecsinou rozoberiem celi bike premazem precistim a odstranim to… teda ak neviem odkial ten zvuk pochadza… :) inac na fulle mi po kratkej jazde v blate zacal neskutocne vrzgat tlmic… alebo jeho uchytenie… trochu vycistit namazat a je ok… zas do dalsej jazdy v bahne :) proste kolotoč........

      0 0
    • pos3k  

      zrovna ted s tim zapasim nechal jsem si snizit predstavec + drobne opravy po padu (vymena bowdenu…)

      1. po vyzvednuti ze servisu to zacalo lupat (znate to jak se to po ramu z hliny siri), bohuzel nebyl cas to poradne zkoumat (odkjezd do Phy) 2.o vikendu, jeden den jizda, pazvuky se ozyvaly pri jizde do kopce a pri kazdem mirnem pootoceni riditek (v klidu a pri stlaceni vidle ticho po pesine)--- rozebrani sedlovky a vycisteni, intenzita skripani se snizila ale nezmizela, dalsi den jizda, rambajs se po chvilce vratil na puvodni intenzitu, pri zapreni se do riditek a do sedla kupodivu nic, mirne pootoceni riditek skripani. Jedine kdy byl klid byl pri zaberu ze sedla a plna vaha na riditkach, pri zataceni ticho. Zvyraznilo se ale skripani dokopce pri odlehceni predku (pri pootoceni roditek)--- zpet do servisu. Domu jedu az za 14 dni tak jsem zvedavej.

      jinak mym favoritem tohoto pazvuku je hlavove, ktere mi minuly rok servisak pretahl (tenkrat ale skripalo uz pootoceni riditek v klidu), namatlal tam spostu vazeliny a byl klid–ted kdyz se f tom hrabal tak asi vazelinu znovu nepridal :-(

      dalsi zvuky (ty zatim neresim):

      spatny nabeh retezu na jednu kladku prehazky (vakl a je mirne do sikma, radi to ale zatim paradne)

      tikani snimace tachometru

      0 0
      • kovar  

        při otáčení řidítek mi takhle skřípou bowdeny v řazení, které funguje navíc jako zesilovač skřípání, ale je mi to úplně jedno

        0 0
    • Smazaný účet  

      po prekonani rychlosti zvuku uz nic neslysim :)))))

      0 0
    • fousac  

      ano, vydavam pazvuky… hlavne pri jizde do kopce..

      0 0
      • cabbage  

        :-))

        0 0
        • Volf  

          Jsou lidi co vydávaj zvuky i z kopce. Ale teď trochu vážně. Jednou jsem celou dobu poslouchal nepravidelný cvakání který se objevovalo a mizelo bez nějaké zjevné příčiny. Byl ještě i vítr, takže i ten ztěžoval lokalizaci toho cvakání. Nakonec jsem zjistil, že mi cvaká jezdec zipu od vestičky. No a já už málem proklel kolo.

          0 0
          • vlk  

            Náhodou, to někdy není špatné, aspoň zjistím, že tam např někde ve sjezdu je přes cestu za zatáčkou strom :o))

            0 0
    • rock  

      Taky se přidám:

      • uřvaný kladky přehazovačky (dal jsem tam hliníkový Acory, řadí to skvěle, ale slyším každý jejich zub)
      • tikání někde od představce při intenzivnějším záběru; hlavové složení na to nemá vliv, takže asi spoj řidítek a představce … dlabu na to, stejně chci v létě vyměnit představec i řidítka …
      0 0
    • zac  

      No tak me vrzou vzpery sedla, a pak valecky nokonu, ktere staci jenom prostriknout WD a je to v pohode.

      0 0
    • admxx  

      Staci jezdit rychle a uz nic neslysis:-)))

      Jediny parvuk ktery me ted stve je obcasne cinknuti kotouce na nerovnostech (hold mekka stavba vidle), jinak to celkem jde.

      0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.