• Lister

    Potřeboval bych poradit jestli někdo z vás nemá zkušenost z některých z těchto sedel: BBB Anatomic Design: http://eshop.bikezone.cz/index.php?… Pells A.I.eR. Ti: http://eshop.bikezone.cz/index.php?… WTB Lasr V Team: http://eshop.bikezone.cz/index.php?… Něktré z dvojce Fizík Dolomiti: http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

    Hledám pohodlně sedlo. O váhu nejde. Pokud máte jiný tip ne sedlo 1200kč ± tak taky uvítám.

    0 0
    • kovar  

      první dvě uvedené dělá Velo a pod značkou Velo budou asi o polovinu levnější, takže na co kupovat nápis BBB nebo Pells, že jo. Kromě toho WTB asi dělá taky Velo:-)

      0 0
    • Seadat  

      di do Fizika Nisene! ted je levnej a je to nejlepsi sedlo co sem mel!!! A bacha na vlka!!!

      0 0
      • tomaschek  

        moje řeč, Nisene je absolutně tolerantní vůči prdeli – nebolela mě z něj ani po prvních vyjížďkách, a to se mi s žádným jiným sedlem nikdy nestalo.

        0 0
    • Meesha  

      Ja mel Fizika Dolomiti – ten zakladni model bez gelu. Byl sem s nim spokojenej – dalo se na nem vydrzet jakoukoli dobu a vsechno v pohode. Pohodlny je dost.

      0 0
    • Lister  

      Ještě bych se zeptal, jestli je opravdu tak velký rozdíl mezi pravou kůží a ostatními potahy. Opravdu kůže tak dobře saje pot, že to pocitově poznáte. Má cenu si připlatit za kožené. Ptám se proto, že zatím je můj favorit Fizík a ten je z umělé kůže.

      0 0
      • Seveřan  

        Sedlo BBB Anatomic Design BSD-08 mám velmi krátkou chvíli, najel jsem na něm asi cca 250 km (v sedle strávím asi 3,5 hodiny vkuse). Oproti předešlému od SELLE ITALIA FLITE a několika noname sedlům ho hodnotím, jako nejpohodlnější. Obrovská změna je znát ve střední části, kde je žlábek. V místě žlábku dochází ke znatelnému odlehčení a jizda díky němu se stává pohodlnější. Žlábek, jako takový nepůsobí rušivě při jízdě a nevíš o něm – nepřekáží. Sedlo je spíš sportovnějšího ražení, takže tomu odpovídá i celkově tvrdší posed (váhá 220 g hovoří zavše). U této váhy bych nehledal komfort, který poskytnou sedla s váhou okolo 300g. Jinak potah je v jednom kuse, takže nehrozí nepříjemné pocitý od švů. Sedlo diky designu a rozšířené špičce poskytuje značnou variabilitu posedu. Jinak vzhledově se jedná o velmi zdařilé sedlo.

        Foto sedla jsem dal do odkazu: foto-kola a komponenty

        http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

        Rozhodně bych ho nesrovnával se sedlem od vela. Uvedené sedlo je podstatně měkčí a deformuje se. K připevnění potahu jsou použity dost brutální skoby, které jsou hodně v kraji (celkově odhaduji že životnost toho sedla bude tak sezóna) – ale zase cena je velice lákává cca 500,– Kč.

        0 0
        • Meesha  

          To je jak text z reklamy! :-)) Drive bylo pradlo zasedle, ale s novym Persilem… Ne, promin, kez by takovyhle recenze psalo vic lidi na vic veci!

          BBB sice vubec nemusim, ale tohle se mi docela libi – jak vzhledem, tak i vahou a cenou.

          0 0
          • Seveřan  

            Ona si ho původně koupila žena, teď jí ho pujčím na vyzkoušení :-) Pak napíšu jak vyhovovalo jí.

            0 0
        • Karaya  

          No ja mam to Velo – ted uz na zimaku a navzdory tem hrubym skobam uz 3 roky porad drzi… Koupil jsem si Flite Titan Trans Am, je taky dobrý, ale pohodlný byly tak stejně, cenově 3× drazsi…

          0 0
      • vlk  

        v každím případě pravá kůže-nezapařuje se na tom tak a je menší možnost chycení vlka.Jinak Fizik má podle mě moc polstráže a krabatí se to.Mojím favoritem jsou selle italia-verze trans am-ty díry uprostřed s titanovými pružinami.Já konkrétně mám model flite.

        0 0
        • piskot  

          I Vlk může chytit vlka? :)

          0 0
          • vlk  

            sem si myslel, že si někdo rejpne.Bejvávalo, co mám nynější sedlo, tak se tak neděje.

            0 0
    • blick  

      V této cenové relaci zkus SPECIALIZED BG2 Sport nebo Spešl BG Telluride

      0 0
    • Lister  

      Zatím jsem nasadil sedlo, které měla přítulka na kole. Je to nějaké levné sedlo od Vela udělané pro Rock Machine. Dnes jsem ho byl projed a byl jsem velmi příjemně překvapený. Jako náhrada je více než dostatečné, ale má modré boky což je na celém červeném kole prakticky zločin :-))). V každém případě mám teď jistotu, tak si můžu dovolit při nákupu víc riskovat. Chtěl jsem ten Fizík páč je to jistota, ale asi zkusím to BBB nabo Pell's. Přece jen je to kůže a Ti ližiny a hmotnostě pomalu nic lehčího neseženete a když mi to nesedne tak můžu dál jezdit na tom co mám teď.

      0 0
      • Seveřan  

        Marně taky nevypadaj ty vela kolem 1000,–

        0 0
      • Smazaný účet  

        Teda esli ti RM Vela přídou pohodlný tak myslim že nemusíš moc řešit… Já z nich měl zadnici teda dost bolavou… :o)

        0 0
        • vlk  

          no pokud vím tak dříve byly na rock machinách sedla hardware-ty byly teda masochistický, to bych nepřál ani nepříteli a teď jsou tam WTB-což už je úplně něco jiného.

          0 0
          • Lister  

            No to je přesně ono. Mě nepřijde tak strašný nabo lépe řečeno je lepší než San Marco co jsem měl do teď

            0 0
            • Smazaný účet  

              No, já měl Velo od RM, špatný, pak Rollse od San Marca, ještě horší, a teď si taky chrochtám na WTB.

              0 0
              • Lister  

                Rollse jsem právě měl tak kritiku chápu :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Taky jsem měl Rollse a teď nechápu, proč jsem tak dlouho trpěl. Teď vozím Fizik Nisene Mg pera a naprostá spokojenost.

                  0 0
            • K2  

              Mi Velo-HardWare celkem sedělo, pak jsem ho podřel, dal kamarádovi, který je s ním spokojený a jezdím Pellse SLR a kupodivu mi taky sedne

              0 0
          • Smazaný účet  

            levná sedla od vela udělaná pro rock machine byly právě ty hardware. wtb bylo od RM velmi správné rozhodnutí.

            0 0
    • TinkTink  

      Jezdim WTB po nekolika letech na SLR…presne todle WTB Laser…a chrochtam si…hodne dobry sedlo…pokud ti sedne na zadnici, je to ok… :)

      0 0
      • LukasX  

        presne, take mam na rok starem RockMachine WTB sedlo a je to vyborne. Vzdycky na jare sem mival problemy s bolestmi zadnice, ale s timhle sedlem muzu rovnou nasednout od brzkeho jara a jezdit a jezdit. Je vazne pohodlny (i kdyz na druhou stranu jsem nemel zadne z konkurence, co pises .. takze srovnavat nemuzu)

        0 0
    • Lister  

      Ještě bych se zeptal všech co vozí WTB. Jaké jsou ty švy. Jsou cítit, nejsou cítit, je to v pohodě? Bohužel si to nemůžu osahat, tak se furt tak blbě ptám.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já je teda necejtim vůbec. Možná záleží na gatích, já vozim volný kra?asy.

        0 0
      • Palo TT  

        Ja mam WTB Rocket V – najlepsie sedlo ake som kedy mal. Ovela lepsie ako Velo ?D2, ktore som mal predtym.

        0 0
        • Uža  

          Mam vyborne zkusenosti se Specialized BG Pro. A nedavno jsem mel tu moznost se svezt na zakladnim modelu WTB (tusim, ze Speed) a musim konstatovat, ze tohle sedlo me velmi prijemne prekvapilo! Jen nevim, co v lete pri delsi vyjizdce ten synteticky potah…

          0 0
        • well  

          Měl jsem Fizika Nisane a myslel si jak to není pohodlné sedlo. Teď jezdím na WTB a Fizik už mi nesmí do domu!

          0 0
      • figur  

        Vozím WTB Laser V Stealth na titanu a žádný švy necítím.Hned napoprvé jsem na něm dal 100km a v poho.Ty kevlarový boky taky něco snesou.

        0 0
    • Lister  

      Tak jsem vzal to WTB. Díky všem za rady. Už by mělo být na cestě, tak příští týden už si snad budu hovět na novém sedýlku

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce