Marin Pine Mountain - ani či ne?

52 nepřečtených
  • Glum

    Prosím o názor: chci kolo na XC, nebudu nejspíš jezdit závody, ale taky nebudu kolo v horském terénu moc šetřit. Ročně najedu cca 10 kkm, takže ocením, když rám nějakou dobu vydrží. Už jsem byl skoro rozhodnutý postavit kolo na rámu Duratec Sonix, ale u CrMo Marinu předpokládám výrazně vyšší výdrž. (Navíc mám slabost pro oceláky). Se znovupříchodem Marinu do ČR zvažuju Pine Mountain: specifikace viz www.marinbikes.cz nebo www.velointest.cz . Kdo máte CrMo rám Marin a jak jste s ním spokejeni? Co jsou slabiny v osazení kola? Má někdo zkušenost s koly (náboji) WTB Laser Disc Super Lite (na www.mtbr.com je dost kritizují)? Druhou variantou by bylo koupit jen rám a stavět, ale zdá se, že to vyjde o dost dráž (to už bych teda nerad). Ten Duratec jsem ještě zcela nezavrhl, nějak se nemůžu rozhodnout – prosím tedy o názor. Díky.

    0 0
    • McBlacky  

      mariny jsou v pohodě. BYch ho vzal a kola prodal a koupil/postavil jiný. cmaxy sl by tomu slušely :)

      0 0
    • Daf  

      No kolo se mi moc libi, trochu me mrzi ze Marin nevybral lepsi ocel. Columbus Thron neni nic moc hmotnost ramu bude kolem 2kg.

      0 0
      • Glum  

        Hmotnost jsem nevypátral nikde na webu, na mtbr review většina uživatelů Pine Mountain uvádí v přednostech kola, že ten rám je lehký. Zkusím to vypátrat přímo u prodejce, nebo si tam půjdu kolo zvážit.

        0 0
        • MARIN  

          lehke ramy byli tak do roku 2000 to jeste nedelali ty profilovany trubky z Columbusu ale klasiku od Tange. Ten muj ram z roku 1996nebo7 v 17,5" mel 1500g

          0 0
          • McBlacky  

            já myslel že dělali dříve z reynolds trubek. Tange zas tak lehký nejsou. Moje cube je z tange d.b. a má přes 2kg (20")

            0 0
          • delfyn  

            nevím kde jsi to zebral a na čem jsi vážil, mám eldridge grade z 96 roku a vážil jsem ho sice na decimálce, ale i tak vážil 2100g a oproti pine je v katalogu Marinu 95 v celý výbavě jen o 0,3kg těžší(a to si myslím spíš výbavou než lepším rámem)

            0 0
            • delfyn  

              není tu Marin ani Vojtíšek?

              0 0
              • Vojtíšek  

                O co běží?

                0 0
                • delfyn  

                  jen si to chtěl vyjasnit ohledně té váhy u Pine mountain, příp. Eldridge grade co mám já(rozdíl si myslím v rámu není prakt. žádný) tu váhu kterou tu opěvujete těško dosáhne:)

                  0 0
        • Daf  

          Jestli ale nebudes jezdit zavody a chces, aby ten bike neco vydrzel tak bych do toho sel. I pres 2kg ram ten bike s touto vybavou bude porad hodne lehkej.

          0 0
          • Glum  

            Ty pochvalný zmínky o lehký váze rámů jsou právě u kol z let 2002 a 2003, kdy už byl použitý materiál Columbus. Ale úplně souhlasím, raději o pár set gramů těžší rám, jen když vydrží. Asi do toho půjdu, pokud nebude to kolo nebude ve 20" krátký (ale papírově podle geometrie by nemělo být).

            0 0
            • Daf  

              Mam ale pocit, ze driv pouzivali jine trubky od Columbusu. To bylo v dobe kdy top modely byly prave ocelaky. Jinak Marin povazuji za nejhezci ocelaky. Libi se mi jednoduchost toho ramu a taky napojeni trubek zadni vidlice do patek.

              0 0
            • Daf  

              Ted jsem jeste koukal na starsi modely a treba v roce 2003 se jeste delal model TEAM na Columbus Ultra Foco tak tento ram bych chtel ja :) http://www.marinbikes.com/…eamMarin.jpg

              0 0
              • Glum  

                Taky by se mi líbil, ale vycházím z toho, co je na trhu. Model TEAM je v německý nabídce na rok 2005, materiál je už ale stejný jako u Pine Mountain: Columbus Thron. Stejně jako ten americký z roku 2003 je na véčkách.

                0 0
      • RUR  

        Imho je to Zona, teda to z čeho běžně stavěl SFINX.

        0 0
    • MARIN  

      Mel jsem ho 5–6let a vzal bych ho hned znovu ale reklamace se protahovala a cekat jsem nevydrzel.Osazeni se mi zda dobry a upgrade bych resil az po nejakem opotrebovani.

      0 0
      • Glum  

        Jasně. Jen mě maličko zarazilo, že se ve stížnostech na zadní náboj WTB u hodně lidí opakuje fatální defekt volnoběžky, často už po pár jízdách. Nerad bych to zažil někde na horách v zahraničí.

        0 0
    • Gart  

      Mám nějakou zkušenost s Duratecem i s Marinem. Marin Eldridge Grade asi 1996, Duratec c10 nebo c9, nevím přesně, rok 2003. Durateca jsem stavěl sám: fsa afterburner, , dt onyx, xt, wtb, thomson, avid ti, manitou mars super, roox. Rám z Marina jsem použil o půl roku později jako základ pro kolo pro ségru a nechal ho postavit v jednom krámu. lx, ritchey, mx eta, fizik. Cena cca třetinová proti duratecu. Rok jsem jezdil na duratecu, pak jsem jednou konečně vyzkoušel marina. Šok. Výsledek:v podstatě jsem ségře zabavil kolo. Durateca už nemám.

      0 0
    • martt  

      mam dva Mariny Bear Valley z roku 1993 a napriek mojim 100 kilam je ten bike stale OK. Material je Tange MTB DB. Tie lepsie sa robili z Tange prestige. Bohuzial firma Tange uz neexistuje.

      Ten druhy Marin som kupil prakticky nepouzity pred par rokmi za uplne drobnu sumu.

      0 0
      • MARIN  

        Tie lepsie sa robili z Tange prestige a meli trikrat zeslabovanou zadni stavbu.

        0 0
      • Lister  

        Kamarádka má přibližně stejně starého Marina na tehdejším LX a to kolo má kolem 10 kg ( i když je pravda, že s pevnou vidlí, ale i tak je to hodně slušná váha). Pokud moje další kolo nebude full tak to bude 100% zase ocel a v ideálním případě to bude Marin. Je skvělé, že se tahle značka zase vrací na trh.

        0 0
    • MF  

      Palisades Trail z roku 1995. Vtedy sa este robil na trubkach Cr-Mo od TANGE. S ramom som mal raz problem ked som sebou svihol o zem. Som moc rad ,ze sa Marin vracia do tychto koncin. Keby som kupoval dalsi HT tak MARIN by bola asi dost vazny kandidat.

      0 0
      • McBlacky  

        tange vydrží hodně já na něj při crashi na asfaltu šlápnul plnou vahou (do půlky dolní rámovky) a nic se nestalo. Z těch lepších smotek vydržel přímo strom v cca 20km/h, několik zahození do šutrů apod. JE sice krutě poškrábanej ale drží fest.

        0 0
    • Darius  

      kdyz ocel za tyhle prachy, tak bych satvel na sfinxu… geometrine a komponenty dle osobnich preferenci za 50000 postavis bez problemu. Navic Columbus Thron neni zrovna zadna extra ocel, aspon Zona, pripadne Focco

      0 0
      • Siddha  

        ten Thron bude asi prijemnejsi, pruznejsi, tyhle ty Zony a Foca byly udajne hodne tuhy a tvrdy, proto Columbus prisel s novejma sadama a slitinou Niobium aby se zase dostal k pohodli…

        0 0
        • delfyn  

          Mám silničku od sfinxe, základní trojúhelník ze Zony a zadní stavba Foco a nemůžu si ho vynachválit co do tuhosti i POHODLÍ!!!, vlastnosti rámu super, jen škoda že kvalita zpracování není 100%, ale vlastnosti jsou pro mě důležitější:)

          0 0
    • jakub  

      esli uvazujes o tomto kole, tak do něho s čistou hlavou bez, ja to fakt hodne dobry kolo..

      0 0
      • BB  

        myslíš, že se ty dva roky stále ještě rozhoduje ? To by byl extrémě nerozhodný biker.

        0 0
        • delfyn  

          :)no to jsem znova začal já, jen jsem tam připsal svoje zkušenosti pro lidi co jdou do starejch threadů jako já:)

          0 0
    • zirecek  

      Pine Mountain je Columbus Zona. Je to kvalitní ocel co vydrží, váha není prioritou. Pro tvůj účel to je vhodnější kolo než Duratec, alespoň co se týče srovnání oceli a hliníku.

      0 0
      • zirecek  

        Model 2007.

        0 0
        • delfyn  

          jen takovej dotaz to dělaj sváry tak moc když váha trubek na MTB rám columbus zona vel. 18" je něco kolem 1,5kg? Kolik váží váš MTB rám ze zony?

          0 0
          • Vilém  

            18" mtb sfinx zona vazi cca 2060g

            0 0
            • Vilém  

              kecam 2120g

              0 0
              • zbartos  

                Můj Marin Pine Mountain mod. 2001 má rám z CrMo Columbus Thron d.b. a 18,5" váží 1950 g. Ujeto cca 10000 km, bez problému.

                0 0
              • delfyn  

                je tak to je skoro jak můj sector ten má taky těsně pod 2200g,je to z roku 2000 tr. Dedaccai

                0 0
                • Vilém  

                  Modrej sector z Ritchey trubek, co jsem mel,vazil v 19" asi o 50g vic nez Sfinx

                  0 0
    • black.horse  

      sorry, mě se nový Marn nelíbí:-( ocel má bejt kulatá a basta… ty starý byly krásný:-)

      0 0
    • vt  

      Nejak se nam tu Mariny vytraceji ? Nemate zkusenosti s novejsima Pine Mountainama (2013+) ?

      http://www.marinbikes.com/…ain-29er-int

      0 0
      • Darius  

        nevytraceji:) jednoho mam a nedam, druheho bych dal rad, viz bazar

        nove Mariny pro me tak nejak ztratily kouzlo, nedokazu presne definovat cim to je… mozna opustenim oceli, resp. jejim vytlacenim na okraj nabidky, ano nikdo to nechce, ale proc nemit v nabidce aspon 1–2 modely jako odkaz na slavnou minulost?

        0 0
        • vt  

          na inzerat jsem koukal :-) ale nejsem si jistej zda na ramu slozim kolo za podobny penize jako koupi celyho kola.

          ani nevim zda Marin jeste cromo dela nebo ne, na webu uz ho mezi novymi modely nevidim, tak asi ne. Prodejnost zeleza je nejspis tak mala, ze se ji nevyplati drzet ani jeden symbolicky model … skoda :-/

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse