prosim zhodnotte cenu ojeteho kola

39 nepřečtených
  • Smepet

    Ahoj,
    verim, ze mi tu znalci poradi. Ceny kol sly za posledni 3 roky extremne nizko, dolar za 22,30 je taky parada.

    Kolik byste dali za nasledujici nabidku, mne osobne prijde predrazena. Je to kolo znameho meho znameho a chtel bych ho koupit ale ja osobne bych za nej dal tak max. 20 000 Kc

    Ty Mavic zapletena kola jsou pry nova

    Diky za pomoc

    Trek 8000

    • stáří – 3 sezony
    • rám – vel. 19,5", ZR 9000
    • vidlice – Rock Shox Duke 80mm
    • osazení
      • řazení, přesmykač – Shimano LX
      • přehazovačka – Shimano XT
    • kliky, převodníky, sedlovka, sedlo, řídítka, představec – Bontrager select
    • brzdy – Avid 5
    • ráfky – nové Mavic CrossLand
    • pedály – Shimano SPD
    • původní cena – 54.900 Kč
    • prodejní cen – 25.000 Kc
    0 0
    • McBlacky  

      bych za něj nedal ani 20. max tak 15, ale do tři roky jetýho s dukem bych stejně nešel.

      0 0
      • blue  

        zase na druhou stranu to je slusnej ram a zalezi na tom, jak na tom ten dotycnej jezdil… ale 25 bych taky nedal

        0 0
        • McBlacky  

          kdyby to bylo všechno v pořádku tak těch 20 je limit, ale po mých zkušenostech s čím a jak se zde obchoduje po bazarech by to byla vzácnost :)

          0 0
    • Ruprecht  

      Ono není ani tak důležité stáří, ale jak se s tím kolem jezdilo :-)(a kolik má najeto). Pokud stálo tři roky v garáži tak je ta cena v pohodě :-)

      0 0
      • Lance  

        Proto je lepsi kdyz kolo kupujes s tim,ze ho casem budes chtit prodat, na nem vubec nejezdit!!!

        0 0
      • Smepet  

        Beru to tak, ze kdyz si nekdo koupi kolo za 50 000 Kc, tak je to blazen do kola, co na nem hodne jezdi a je to jeho veliky konicek. Neverim tomu, ze by kolo lezelo vetsinu roku v garazi. Predpokladam, ze kolo bude hodne jety. Zase tam jsou nova kola. Jeste dulezita je ta vidle, v jakym bude stavu. Zbytek jako stredy, retez jsou podle mne prkotiny, ktere se stejne musi menit asi jako olej u auta.

        0 0
        • blue  

          to by ses docela divil, kolik je lidi, pro ktery plati, ze pocet najetych kilometru je neprimo umerny cene kola

          0 0
        • RomanH  

          Presne jak pise Blue. Muj svagr je ten stejny pripad – behem 3 let na biku za 50tkc najel 700km a postupne menil vidlici, plaste, sedlo… Nakonec kolo po tech trech letech prodal a koupil si masinu. Takze jak zde uz nekdo psal, nasadit novej retez, zkusit projet a kdyz to bude dobry, tak za 20t kc je to dobrej kauf.

          0 0
    • kandik psi zub  

      pokud bych se na nem projel a nemel by vady jako vrzani, strilejici retez, ruzny vule atd. tak bych za nej dal dvacet

      0 0
    • MARIN  

      Vzal bych novy retez nasadil to projel se v poradnym kopci,pokud by nestrilel retez tak kontrola vule prehazky a presmyku,vakl vidlice,mrknul jak jsou ojete plaste obrzdene spalky,prosezene sedlo. Pokud by bylo vsechno v poradku stejne bych vic jak 20.000,–nedal :)

      0 0
    • McBlacky  

      jestli tam jsou nový kola, tak to klidněmůže znamenat že ty starý na tom sjel na prach. tady jsem nedávno něco napsal o tom na co si dát pozor, zdaleka to není all, ale něco tam je http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
      • Smepet  

        Jo,
        ty rady nejsou spatny, ale to abys prisel k ojetymu kolu s plnym vercajkem a zacal rozebirat a kontrolovat. Ocima taky neco poznas, ale ne vsechno. Jinak to kolo ma najeto 3 300 km, pred sezonou vzdy servisovano v Progress cycle.

        0 0
        • blue  

          jestli to ma fakt za tri roky najeto jen tohle, tak bych na nej zkusil zatlacit, at to stahne minimalne na tu dvacku, pak bych to bral

          0 0
        • McBlacky  

          kdybych kupoval ojetý kolo za tyhle peníze tak bych si s tím vercajkem fakt přišel. Já to teda dělám tak že nakupuju jetý komponenty a bike si složím z mixu jetých a nových dílů.

          0 0
        • Daf  

          Hele jestli to ma najeto jen 3300km tak to kolo musi vypadat jako novy. Potom by tech 20k byla docela dobra cena.

          0 0
        • Lišák  

          Jenom dotaz: Pokud má najeto 3 300, proč má nový kola? Pokud najede ročně 1 100km, tak asi nepozná rozdíl v kolech co tam byly a v zapletených Mavikách (že by se mu původní nezdály dost dobrý)…

          0 0
          • MARIN  

            Treba proto ze si na najeti 3300 zaq 3roky poridil kolo za 50000, nekdo na to proste ma a koupi si treba jen to co se mu zrovna libi/zda se mu jako dobre/vyhodne. Proste neresi problem s $$$

            0 0
    • wroum  

      maximalne 15. vse je bez zaruky a nic tak uzasnyho na tom biku zas neni. 25 je podle me sci-fi cena za 3 roky stary kolo.

      0 0
      • McBlacky  

        konečně někdo kdo na to pohlíží podobně :)

        0 0
        • Smepet  

          Tohle jsem potreboval slyset,za 15 by by to byl rozumny obchod, kdyby bylo vse OK :-)

          0 0
          • McBlacky  

            pro prodávajícího to nebude moc rozumný :) ale za tuhle cenu má šanci se toho zbavit brzo. Za 25 ho neprodá, za 20 možná ale bude to trvat a nakonec se nechá ukecat na 18 :)

            0 0
            • LukasX  

              presne moje zkusenost se starym kolem.Pekne servisovany, v dobrym stavu .. puvodni cena 20, chtel sem po 2 letech 12 .. to bylo nerealny, sel jsem na devet a nakonec abych se toho zbavil sem se nechal ukecat na osm. IMHO jako druha strana bych si nikdy kolo z bazaru nekoupil (krome nejakyho zimaka do 5ti tisic). Clovek nemuze vedet, jak na tom to kolo je. Prodavajici muze tvrdit cokoliv. Radeji prisetrit a koupit novy. Navic stejne osazeny koupis uz ted o 15tis levnejs, nez pred 3 rokama.

              0 0
              • moratii  

                no ono je to taky tezky, kdyz chces mit kvalitni komponenty – a jak pises, ze je lepsi si prisetrit na nove tak to je taky blbost – kdyz chci mit poradny bike, tak to abych setril pekne dlouho – neco lepsiho cca 50000Kc…

                0 0
                • moratii  

                  ps:Vetsinou stav kola poznas uz pri prvnim pohledu…Jak je domlacene a tak celkovy vzhled a po projizdce i ten zbytek – hlavne jde o ram,vidlu a kola…Pokud jsou v h..... kliky,saltr,atd tak ani ten nejlepsi mechanik s tim nic pred prodejem neudela…Nejlepsi je kupovat dovezene kolo a nebo od nejakeho starika, jak jsem to udelal ja…)

                  0 0
                • LukasX  

                  No ja ti nevim covece, hlavne ten bajk co pises .. jakou ma sestavu by IMHO uz nestal rozhodne 50! Napriklad Merida MATTS SPECIAL EDITION-V je to komplet XT (kliky, prehazka, presmykac, razeni, naby) brzdy AVIDy 5 za 29990 NOVA!!! jenom vymenit vydli a je to ok.

                  0 0
              • blue  

                no a proto lidi kupujou bazarovy veci… protoze z nejruznejsich duvodu nechtej nebo nemuzou prisetrit a koupit novy

                0 0
          • Vymi  

            hele a nebylo by lepsi koupit za tech 20 lespi zaklad???? tedy nove kolo – prece jenom zaruka, celkovy chod vseho a tak… jen se ptam… ja taky mam stare kolo zruba rok a ted jsem si kupoval za 18 nove veci na kolo… aby te to pak nestalo vic… :-////

            0 0
            • Azazel  

              rozhodne bych koupil nove kolo za dvacku a pak postupne vylepsoval, ja koupil predloni jete za 18 … no des a hruza, po druhe sezone me z toho zbyla jenom kostra, sedlo+sedlovka, riditka a kliky, presmyk, brzda a predni kolo, za dva roky sem do toho musel natlacit dalsich 15, kdybych tehda koupil nove za 20, tak sem menil maximalne retez a plaste

              0 0
          • BH  

            no z meho pohledu je 20 tis. realna cena -za 15 bych ti prodal take leda kradene, rad videl, kdo z tech, co Ti tuto cenu radi ,by Ti tak pod cenu prodali sveho milacka.Ovsem bez prohlidky kola je to strileni od pasu, zalezi v jakem skutecnems stavu je.zda ty km nejsou fiktivni.Ale to se da snadno poznat (zuby na taliri, gripy-pokud jsou originalni apod.).Je jasne, ze cim nizsi cena , tak je to lepsi kauf pro Tebe, ale za tech 20 by to take nebylo tak spatne.

            0 0
            • wroum  

              kdyby mel kazdej prodavat sveho milacka za tolik, na kolik si ho skutecne ceni, nikdo by nic neprodal protoze by novy stejne vybaveny kolo bylo levnejsi. a kolo co je v dotazu by tech 20 mohlo stat pouze v pripade, ze na nem nikdo nenajel vic nez par km. 15 000 mi prijde kompromisni cena. prodavajici nemuze pocitat s tim, z mu nekdo da za tri roky starej bike vic a kupujici cenou vyvazi rizika vyplyvajici z absence zaruky a pripadnou vymenu dilu.

              0 0
            • TinkTink  

              Z meho pohledu je 15 litru dobra cena…rozprodal jsem svoji meridu za malo penez taky…nevim proc bych za tendle stary kram mel dat vic…je to prece 3 (slovy TRI) roky stary vehikl…

              0 0
    • slou  

      Tak max tu 20, ale i tak je třeba to vidět. JInak nevím jaký vliv má kurz dolaru na cenu kol u nás. Koukni třeba na Konu kolik stojí v USA za kolik ji maj v euro a kolik stoji u nas :)

      0 0
    • Tomcat  

      Cena tak pod 20, ale proč něco takovýho koupit

      0 0
    • Siddha  

      jde o to, jestli toho clovicka znas a vis jak a kolik na tom jezdil. jestli jo, tak za 20 je asi ok…

      ja nedavno koupil myslim slusne jetyho Authora Magic 05 na LXu za 8500. Ale pocitej s nejakejma dalsima nevyhnutelnejma investicema v kratkym casovym horizontu jako retez a rafek…

      0 0
      • Smepet  

        tak jsem zjistil, ze je to kolega z prace, oddeleni marketingu. Z koupe ale nic nebude, je tvrdohlavy jak beran, 25 tis. za 3lety kolo nedam, pry ma dalsi 2 zajemce. Co se tyce novych rafku, koupil je proto, ze zadni bouchnul o kamen, ma ho doma, muze ukazat. No nic, budu hledat dal.(Shanim slusny lehky kolo pro tchana)

        diky za rady

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.