• BOREK

    kolik vypijete kavy a jak jste na tom s tlakem /max systolicky a min diastlicky/?

    0 0
    • Lance  

      jak kdy, 2,3,4 dve vetsinou vzdy,ale kazde rano mam jedno,jinak davam si turka i pred spanim dobre se mi spi,me to nepovzbudi vecer,ze bych neusnul, slovum v zavorce nerozumim:)

      0 0
      • BOREK  

        toz dve cisla co ti rekne doktor kdyz ti meri tlak

        0 0
      • BOREK  

        sakrys mam tam chybu :) oprava:diastolicky :)

        0 0
      • zizu  

        no ja si dám tak max jedno deně max. a to jak kdy ale jen když mám chu?. mám nízký tlak takže mě to spíš uspí než povzbudí.

        0 0
    • mn  

      kafe nepiju. nějak jsem mu nepřišel na chu?.

      0 0
    • Beeda  

      musim si udelat, jsem dnes jeste nemel, ale 2–3×, 1/3 zalita mlekem, kosta cukru, 80/125, piji pro chut, ne abych se nakopl, nepusobi na me, docela offtopic:-) B.

      0 0
      • Lance  

        jedna kostka je malo, vetsinou davam tri,zivot je sladky:)

        0 0
        • Smazaný účet  

          3 lzicky kafe, 3 cukru a 1/3 mleka :)) tot 3_3 kafe co mam tak tak rad, no a dam tak 4ri kousky prumerne :)

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Vetsinou zadnou, ale nekdy i min.

      0 0
    • Darkson  

      3–4 slabší kávy(capppuchina). a jsem hypertonik. tedy ne následkem pití kafe, ale dědičně. tlak tak 140–150 na 90–95

      0 0
    • Medi  

      Zrovna jsem dopil pravidelné ranní kaféééé od kolegině a pravidelně přitom mrkl na BF a konečně nějaké pořádné téma :-))). To je aspoň ranko. Další bude home kafčo v 16:15 a šlus. Tlak mám OK kolem 120/80, ale myslel jsem, že ho mám špatný, páč se mně při hokeji v hale ( výraz florbal bych si nedovolil použít ) točila hlava při rychlém stoupnutí ze střídačky.

      0 0
    • wroum  

      tak 3 tydne + 2 meltovy.

      piju espreso z vlastniho espresovaru, bez cukru. s hodne mlikem nebo bily kafe (melta) s hodne mlikem a trochou cukru. tlak? nekdy musim dost tlacit, ale nakonec se to vzdy povede :-)

      0 0
    • Ruprecht  

      3 až 4, bez cukru. Tlak mám tak nízký, že mám to kafe předepsané od doktora:-)

      0 0
    • dalimil  

      kafe je bláto v hrnku…

      0 0
    • grafik  

      kafe (CARO) piju tak max. jeden salek vikednu a z toho 1/3 zaliju mlikem. Tlak mam v prumeru: 130/82. medavno jsem mel s tlakem potize, kolisal mi po dobu necelych 14 dnu od 130/78 do 155/98. Na kole jsem v te dobe vubec radeji nejezdil.

      0 0
    • Vrci  

      Vůbec žádný, nechutná mi.

      0 0
    • Martin  

      V práci tak 4–5 denně. O víkendu tak 3. S mlíčkem a jednou kostkou cukru:-)

      0 0
    • preacher  

      Kafe nepiju, tlak 120/80 či jak se to píše…

      0 0
    • Krutor  

      2–3, nějak to vždycky střídám – rozpustný, turek, překap. No a není nad dobrý presíčko. Tlak v normále 125/85 cca., mám letos 40-ku. Ale k normálnímu tlaku mám nenormální tep ! V klidu mezi 80 a 90 a jak začnu šlapat, by? jen lehce jedu už min. 135–140. No a naposled na spinningu (neplivejte na mě, ryzí bajkeři – už sem byl dost nadrženej začit točit pedálama :-) jsem na tepáku našel max. 207 !! Ale jinak se cejtím v poho. Máte někdo podobnej „problém“? JARU ZDAR !

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kafíško… jojojo… 2–3, spíše tři. Jedna lžička jacobsu moccapres a tři cukru, asi centimetr mlíka. Žádný lomcováky. Nic to se mnou nedělá. Klidně usnu. Tlak mám asi normální.

      0 0
    • Glum  

      Tak 2–3, ale silny. Kdyz me donutej pracovat hlavou a blizi se neprekrocitelny termin, tak i 6. Tlak asi 140/85 (coz asi normal, je mi 46). Mam jiny problem: kdyz mi nekdo meri tlak, ve chvili, kdy mi zacne omotavat ruku tou gumou, mi tlak okamzite stoupne. Nejsem schopen to ovlivnit. Kdyz zmeri a povida si se mnou treba o kolech nebo lyzich, uklidnim se a meri-li znova, tlak klesne na normal. Kdyz nasledne rekne treba „vubec se mi to nelibi“, okamzite tlak zase stoupa.

      0 0
      • Jester  

        Tomu se rika „syndrom bileho plaste“. To je fakt terminus technikus, nevymyslel jsem si to.

        0 0
        • Glum  

          Jo, „syndrom bileho plaste“ byl nakonec jejich zaver. Vloni mi kvuli tomu dali snimac na 24 hodin (tlak, EKG), hral jsem s tim soutezni utkani v tenise a cvicne dal na kole kopec od reky na Tocnou co to slo, a vsechno bylo OK.

          0 0
          • Jester  

            No fyzicka zatez tlak snizuje … Tak se nediv :-)

            0 0
          • mike!1  

            tak to mám taky. jak mi dají tu gumku kolem ruky, tak to začne:-) a když si tlak mšřím doma, tak je to v poho:-))))))

            0 0
    • fousac  

      po ranu v rachote jednu kavicku do meho krasneho puntikateho hrnicku pullitracku.. ;) bez cukru a jinych prisad..

      0 0
      • fousac  

        jeste doplnim.. v unoru mi doktorka rikala, ze tlak mam v poradku… ;)

        0 0
    • Daum  

      kafe… fuj. Vsichni by meli pit zeleny caj. Ale jinak s pullitrovym hrnkem souhlasim…

      0 0
    • cabbage  

      to se blbe pocita, kdyz vypiju tak 3–4 kafe za rok:)

      0 0
    • Radek Broz  

      Jak kdy – tak 3–5 docela silnyho Nescafe bez cukru, bez mlika.

      0 0
    • Hanysek  

      Jedno rano doma, a vetsinou jedno odpoledne v praci. Vetsinou preso, mala kostka cukru. Tlak normal.

      0 0
    • RomanH  

      Mam rad silne kafe z mensiho salku bez mleka a cukru. Ted jich vypiji v prumeru 5 denne. Ale byla doba, kdy jsem v na sluzebnich cestach dal i 15 kav za den (v kazde kancelari v podniku se clovek stavil poreferovat o zmenach v programu a skoncilo to kafem). Tlak mam uplne OK. Kafe piji proto, ze mi chutna, ne proti unave – klidne si dam hrnek kafe pred spanim a spim jak budulinek.

      0 0
    • Luke  

      Taky nepiju Jak říká kámoš: „vypadá to jak vyvařené ponožky“

      0 0
      • 0702  

        3–4 presa z mé domácé dílny, dolito smetanou, oslazeno medem. To je bašta. Po zánětu žlučníku jsem se rok léčil s vysoým tlakem (180/130) a podle doktora odsouzen na doživotí žrát prášky. Vytrvalým ježděnáím na kole, kouřením a pitím kafe jsem se probojoval zpět na mých 130/90. Takl kam ta věda teda kráčí ?? P.S. nokoho nezatracuju. Ten kdo má radši pivo, a? si ho dám, pro mě je vrcholem blaha, vydrápat se někam na kopec a v klídku si tam před hospodou vypít dobré kafe. Ač kuřák – vadí mi zakouřená hospoda. Tak to je.

        0 0
    • Lister  

      Nejlepší kafe je čaj.Třeba kvalitní Darjelingu, tomu se nic nevyrovná. Kafe tak 4× za měsíc a to až teď v práci. Předtím prakticky vůbec. Udělám si silného turka a za půl hoďky jsem tuhý.

      Tlak 125/80, heomoglobin 160, hematokrit 0,50, trombocyty 350, leukocyty 5, cholesterol 2,85, HDL 1,8, LDL 1,05, Na 140, CL 105, K 5,0, atd atd :-)))

      Celkem brutál offf topic :-))

      0 0
    • slou  

      Kafe tak 4 do měsíce a to mi nijak nevadí, ale radši si dám dobrý čaj. A tlak, no naposledy u doktora když mi ho měřil tak byl dobrý, numera nevím.

      0 0
    • jihra  

      S tím vztahem mezi kávou a tlakem je to zajímavé. Asi před 2 roky mi doktorka zjistila zvýšený tlak (holt po padesátce když se ráno člověk vzbudí a nic ho nebolí, tak je mrtvý) a tak do sebe od té doby rvu každé ráno nějakou tabletku. Tlak je teď v poho – cca 110–120/70–80. Je ale zajímavé, že když mi doktorka předepisovala ty prášky, tak jsem se jí zeptal, zda musím omezit kafe – no a bylo mi řečeno, že 2–3 kafe denné neškodí. Tak si dávám 3–4 denné a tlak je furt dobrý.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já bych diskuzi doplnil o další otázku: taky musíte po kafi tak moc čůrat?

      0 0
      • Lance  

        spravne, to bude asi tim,ze kafe je mocopudne, jdu i 6× behem peti minut,takze se minevyplati vubec odchazet

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak to jsi mě potěšil. Nejsem na tom tak špatně. Já si dám v půl osmý hrnek kafe, pak v devět uvařim konvičku čaje, a během dopoledne jdu tak 4–5×…

          0 0
      • Cejlon  

        No já mám takové pocity po vypití kávy.Ale jenom po turecké kávě.Proto tak nerad chodím randit do kaváren:-))

        0 0
      • Lišák  

        Jj a někdy nejen čůrat :-) Jak říká kámoš: „Kafe-to je katalyzátor!“

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse