Athlon vs. Semphron- nejebejte mě

43 nepřečtených
  • davidak

    Omlouvám se za totální OT, ale tady mi to připadá rodinnejší a určitě tu je dost odborníků- shořel mi procesor Athlon XP 2100 a potřebuju si koupit co nejdřív novej- uvažoval jsem o Bartonu 2600, vyjde asi na 3000 Kč. Nebo je lepší ušetřit a jít do Semphronu? Nevim, jestli menší pamě? jádra procesoru má velkej vliv na výkon.. Anebo nějaký jiný AMDéčko kolem 3000? Dík, David

    0 0
    •  

      hm barton už je nechutně nahypovanej cenou – nevyrábí se a tím po něm zrostla poptávka a tím pádem i cena, ruce pryč, pokud je to rodinne pc spíšse s multimedialnim zaměřením tak ber Semprona, je to nástupce Durona, prostě lowend procesor, jinak ma oproti bartonu poloviční L2 cahce, výrobní technologie je stejná, pokud to máš na hry, tak s ohledem na hry a budoucnost bych bral socket 939 a amd 64

      0 0
    • CZiko  

      do Sempronu bych nešel nikdy… to je totální shit. Bude to všechno brzdit… Já osobně bych vzal Amd Athlon A64 2800+ 64-bit HT — na www.pctuning.cz ho mají za 2969,–kč

      0 0
      • davidak  

        já mám ale socket A :(

        0 0
      •  

        ty ses lolek, zaprvy je to 2600 bez DPH za druhy je to blbej socket 754, kdyz uz A64 tak jedine socku 939..... a to ze je sempron šit bych netvrdil, prostě lowend cpu

        0 0
    • Smazaný účet  

      podle me barton lepsi nez sempron :)

      0 0
    • Tomcat  

      Athlon XP = starejprocesor Semphron = lowend procesor Athlon64 = novej procesor

      cena: duron < Sephron < athlonXP <Athlon 64

      výkon:

      Duron < Sephron < athlonXP < Athlon 64

      Stím že na Duron, Sephron, AthlonXP nebudeš potřebovat asi novou desku.

      Ale co seženeš za 3000,– ti z křiš?álový koule neřeknu.

      zkus se podívat na www.cybex.cz , www.czechcomputer.cz , www.alzasoft.cz

      0 0
      • Tomcat  

        Jo jen tak mimo, CPU jen tak samo od sebe neodejde, takže pokud si mu pomoh (přetaktování) tak klídek, nebo mu něco pomohlo, takže to vyměň, nebo se to bude opakovat a kvůli takový blbosti jako např. zdroj za 1000,– ti odejde zbytek za 30000,– třeba jeko mě.

        0 0
        • davidak  

          byl to nejakej retez udalosti- nejdriv se zadrel vetrak na grafice(gf3ti) pak se neco spalilo v monitoru a pak ten procesor..

          0 0
    • 2-czech  

      mam na notebooku Semprona 3000 a na stolnim Bartona 2500 a musim rict ze jsem s nima maximalne spokojenej, hlavne ten Sempron v notasovi je za super cenu! A cache ma na rozdil od 2800 myslim 512kb…klidne bych do nej sel…

      0 0
    • Orbis  

      jako programator (budouci:-)) nti doporucim 64 jsou dost vychytany, teda kdyz uz musis mit AMD ja preferuju Intel P 4 ale nova zakladovka je dost velka castka. Velikost pameti jadra hraje dost důležitou roli při všech operaci, to mas to samý jako s RAMkou čim ji máš větší, tim je to lepši. Ještě se ti mrknu na AMD jaký ted a hlavne za kolik sou:-)

      0 0
    • Jirik123  

      co mas za desku? jestli mas nejakou starsi, tak by ti tam ani nemusely jet, takze nejdriv bych doporucil mrknout na stranky vyrobce a zjistit podporovany procesory + pripadne flashnout novej bios

      pri vyberu procesoru se rid jen jejich skutecnou frekvenci, ratingy mezi semprony a bartony si nedopovidaj, jinak u athlonu xp je rozdil mezi cache 256KB-sempron/512KB-barton vetsinou do 5 procent…tudiz sempron 2800+ na 2Ghz ma cca stejnej vykon jako barton 2600+ na 1,91Ghz, ale je o par stovek levnejsi.

      pokud se nebojis overclockingu tak doporucuju athlon xp-M 2600+ to je mobilni cpu(ma nizsi napeti a tim padem spotrebu), ma otevrenej multiplikator a da se velmi dobre taktovat az kolem 2,5Ghz, ale na to potrebujes dobrou desku,zdroj, chladic… a musis o tom neco vedet:-) jinak ten se moc bezne neprodava ale da se sehnat na http://www.rsc-computers.cz/ za 3100,–

      jinak pokud ses z prahy tak doporucuju si porovnat ceny na www.fanousek.cz

      0 0
    • goofy  

      no ja bych shel klidne do toho Sempronu… 3000+ uz ma 512k cache… ty slabshi ji maji polovicni… http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?…

      0 0
    • vlk  

      doporučil bych ti se zeptat tady http://oc4um.murder.cz/

      Jinak když už amd tak jedině 64.Já preferuji P4HT

      0 0
      • goofy  

        chci videt, kde sezenesh AMD 64 na soket A

        0 0
        • vlk  

          to jsem neřek že si ho má koupit.Já jen sdělil co si o procesorech AMD myslí.

          0 0
          • goofy  

            tak to jo… taky sem ted kupoval kompa a uvazoval sem mezi AMD 64 na 939 a P4 na 775… a nakonec sem skoncil u P4, ale jenom kvuli desce… :o)

            0 0
    • cert  

      Zalezi jakou mas desku a pameti, jestli zvladaji 400 MHz (VIA KT600, KT880, nForce2) tak se ti nabizi reseni pro socky: Kup sempron 2300+, a pretaktuj ho ze 333 na 400 MHz (zmenou frekvence v biosu), melo by to jit vklidu a stoji jen kolem 1700 s dph + 250 za vetsi chladic. http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?…

      0 0
    • revish  

      Sempron nebrat, je to shit. stavel jsem comp pred tremi dny. za 3030kc jsem koupil Athlon xp 2600+ barton i s chladicem. dost lidi mi reklo, ze sempron neni dobry a nevyplati se ho kupovat.

      0 0
      • goofy  

        aha, to bude proto ze ma Sempron 3000+ jadro barton, ze?

        0 0
      •  

        hm takovy JPP co? co je na nem spatnyho? Prej se nevyplati kupovat, uvedom si ze je to LOW END CPU, to znamená do kanclu, a na multimedia jako rodinny PC s obcasnym hranim her, neni to stroj na pracovni pouziti treba renderovani grafiky nebo ruzny CADy. Proste Semrpony pro Socket A jsou ATHLONY XP(Troughberd B) s jiným nastavením a poloviční L2 Cache, takze nevidim jedinej duvod proc by meli bejt tak shitovy kdyz maj stejny jadro a polovicni cache, jo sice to poznat je ale shit to neni, neco jinyho je u soketu 754, tam je to celkem dost dobrej cpu

        0 0
        • revish  

          mas pravdu ted jsem na to koukal podrobneji. nejak mi to uslo. dik za vysvetleni

          0 0
    • Pavlos  

      Vyhledat veb vyrobce desky Stahnout novy bios a nahrat Koupit procesor ktery deska maximalne unese;)(read me k novemu boisu)

      0 0
    • davidak  

      Tak už jsem se asi rozhod, dik vam vsem za cenny rady. Pujdu do Semphronu 3000+, kterej ma jadro Barton s 512 pamětí a stojí ± stejně jako Barton 2600+. Deska je to MSI KT4V, měla by to po upgradnutí biosu zvládnout.

      0 0
      •  

        bios ke stažení zde: http://www.msi.com.tw/…s_detail.php?… flashoval si bios pokud ne rád pomohu

        0 0
        • davidak  

          Prosimtě, Sempron běží na FSB 333, deska to podporuje, ale moje DDR jsou 266– není to problém? Dík moc. David

          0 0
          •  

            to je VELKEJ problem, potrebujes jeste novy ram s certifikací na DDR 333

            0 0
            • davidak  

              slysel jsem ale, ze nektery desky pouzivaj jakysi ruznorody FSB pro cpu a pameti..

              0 0
              •  

                no to asi myslis deličku prostě se dá napevno nastavit že budeš mít AGP 66 Mhz a PCI taky, dobrý na přetaktování no a pak je moznost pro FSB bud speed nebo HLCK+ a to bude asi ono, jenze pameti to museji zvladat

                0 0
                • davidak  

                  to bude vono. jak zvladat- to nechapu. no takze procesor by se v mym pripade zpomalil na 266, deska tez, cili nevyuziju celej potencial procesoru, to je ten problem? jsem amater, tak se oml. za pripadny bludy..

                  0 0
                  •  

                    jataky nejsem zadnej guru =) SDRAM Frequency (SDRAM Clock)

                    Zde se nastavuje rychlost frekvence pamětí nebo její přírůstky (úbytky) od taktu sběrnice. Možnosti bývají zpravidla HCLK +33MHz, HCLK –33MHz. Pro paměti, jejichž specifická rychlost je vyšší než rychlost sběrnice to praktický význam nemá. Lépe je se řídit rychlostí FSB.

                    RAM Ratio CPU:DRAM (SDRAM Ratio)

                    Nastavuje aritmetický poměr mezi kmitočtem reálné FSB frekvence a taktem paměti. Poměrovému koeficientu se také někdy říká násobitel, dělitel, apod. Možnosti bývají různé : 1:1, 3:4, 4:5, 5:4, 3:2 apod.

                    Př 1. Pentium4, které běží v QDR režimu na FSB 400MHz, 533MHz a 800MHz je v reálném režimu určeno FSB kmitočtem 100MHz, 133Mhz a 200MHz. Při nastavení poměru 3:2 při použití 200MHz (800MHz QDR) Pentia4 bude výsledný takt pro pamě? (200 / 3 ) * 2 = 133 MHz. Na této frekvenci pracují moduly DDR266 (PC2700). To je samozřejmě velmi hloupé, provozovat DDR266 na Pentiu4 s 800MHz FSB, ale pokud nemáte zrovna korunky na koupi zánovního DDR400 modulu, je to taky možnost.

                    DRAM Ratio je dozajista záležitostí pro ladiče a overclockery, protože často vyvstane problém neschopnosti „udržet“ krok s procesorem při zvýšení FSB. Proto je více než vítané nechat FSB s CPU v přetaktovaném stavu (např. 133MHz → 166MHz) a právě poměrem 3:2 zachovat původní specifikace a frekvenci paměti na 133 MHz (266 MHz DDR).

                    Doporučení : Overclocker si poradí, ostatní raději nechte AUTO nebo 1:1

                    výtah z www.pctuning.cz

                    0 0
                  • Jirik123  

                    muzes skusit ty pameti pretaktovat, v biosu na nich pridej napeti tak do 2,8V to je bezpecny(vychozi je 2,5V) pripadne musis zhorsit casovani. pokud to neni uplnej shit tak by to mohli zvladnout

                    0 0
                    • davidak  

                      No a kdyz zvysim napetim tak se automaticky zvysi frekvence, resp. jak se dostanu na presnou hodnotu 333?

                      0 0
                      • Jirik123  

                        pokud bude tvoje deska ten procesor znat, tak nastavi fsb na 333(resp 166ddr) automaticky, pameti se ti tim padem taky daji na 333, protoze pokud vim tak na via KT400 jeste neslo nastavit pametem delicku tzn aby ti bezely min nez fsb

                        napeti se zvysuje proto aby to pameti ktery jsou znaceny jako 266 slapaly stabilne na tech 333

                        0 0
                        • davidak  

                          jo tak. no dneska odpoledne uz to bude, tak pak dam vedet, jak to dopadlo. dik moc.

                          0 0
                        • davidak  

                          tak to nejde taktnout, musim vymenit pameti za 400. :( skoda.

                          0 0
              • Tomcat  

                Jo to je pravda poslední synchronní chipset byl Intel440BX a snad via KT133. To jesli to ,ale jde nastavit záleží na konkrétní desce. Takže konzultuj s manuálem. V ideálním případě půjde nastavit nezávysle frekvence pro CPU, pamě? a AGP&PCI

                0 0
      •  

        jeste malej dodatek ten rating je ruznej u athlona a semrpona, athlony se porovnavaj s pentiama 4 a semprony s celeronama

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.