• Kreten

    tak som ohlo petku na prehadzku. da sa to nejak vyrovnat vo zveraku? co stoji nova petka na gt chucker?

    0 0
    • Mooky  

      asi zalezi na tom jak moc si ji ohnul … ja sem loni taky ohnul patku, prehazovacka si delala co chtela, ale nastesti to nebylo tak hrozny … hodil sem to k nam do servisu a na miste mi to za padesat kacek narovnali … nastesti to slo v pohode a vse je ted v cajku

      0 0
    • Vrci  

      Já ohnul patku předloni na GT ZR, šla srovnat, ne ve svěráku, ale pod lisem u zámečníka.

      0 0
    • BH  

      po slovensky se hovori „odtrhove usko“, nie? pokud to neni moc (je vyhnuta do strany, da se srovnat na kole pripravkem na rovnani patek. Ve sveraku to asi neudelas. Ovsem u tech vymenych patek je nebezpeci, ze krupne, nebot se zamerne dela z materialu, ktery ma nizsi pevnost, nez napr. material ramu.Cenu na tyto GT nevim, ceny patek se pohybuji od 150 do x Kc. Patka se da vyrobit i na CNC masine,

      0 0
    • Daf  

      Existuje na to rovnaci pripravek v dobrem servisu ho budou mit.

      0 0
    • rock  

      Zkroutil jsem patku. Koupil jsem za dvě stovky novou a když jsem ji vyměnil, zjistil jsem, že je pořád křivě, byla jemně hnutá i ta část patky, co už výměnná není. Srovnal jsem to doma, pomocí dostatečně mohutného (kvůli velké páce a pevnému uchycení) francouzáku … výsledek je perfektní, práce na 10 minut …

      0 0
      • BiSon  

        Ja to na starym ocelaku rovnal hasakem :-) dyl mi trvalo prinyst hasak ze sklepa nez samotny rovnani.

        0 0
      • winetou  

        …zmákol som to podobne. Francuzák a pohoda.

        0 0
    • robero  

      ja ohnul patku na podzim cca o 1cm, nejdriv jsem chtel rovnou kupovat novou, ale zjistil ze cena patky se u GF pohybuje od 300 do 500 Kc, coz je za ten kus hliniku cena silena. Noname patky v cene kolem 150,– nepasovaly ani jedna. Po podrobnym prozkoumani na rovnym stole, ve kterych mistech je ohla, jsem ji strcil do sveraku a vzal osvedcene kladivo (vaha 2kg) a srovnal to… Rekl bych, ze ted je v puvodnim stavu, razeni jde naprosto OK. Jinak jak uz tu bylo zmineno existuje na to spec. naradi (nasroubuje se do patky misto prehazky a ohejba do ty doby, dokud neni rovna – na ty pace je ocelova tycka, ktera vymezuje stejnou vzdalenost od rafku v ruznych polohach – predpokladem je vycentrovanej rafek samozrejme…)

      0 0
      • Kreten  

        no uz som to zaniesol do servisu. chlapik mi povedal ze za kilo mi to spravi. inak ze nova patka na gt stoji tak 600. inak nema nekto skusenosti s chranicmi na prehadzku na gt? normalny mi tam nepasuje, malo miesta pri patke. nevyraba sa nieco specialne?

        0 0
        • Vrci  

          Takže tvým cílem je přišroubovat něco na rám, aby v případě rány to nepobrala patka, která se dá srovnat nebo vyměnit, ale aby to schytal rovnou rám.

          0 0
          • Kreten  

            to tie chranice na ram tomu viac skodia ako pomahaju?

            0 0
            • Mamut  

              Nomen omen.

              0 0
            • Vrci  

              Ber to takhle: rám je z relativně tuhýho hliníku, patka je z měkkýho hliníku, chrániče bejvaj většinou ocelový. Takže když spadneš bez chrániče vohneš to co uhne jako první – patku. Když spadneš s chráničem, tak ten to buď nevydrží a praskne, a proto ti moc nepomůže a nejspíš ho namotáš do přehazovačky nebo, v případě nějaký festovnější, půjde celej ten tlak do rámu. Rám je samozřejmě mnohem pevnější (je to trojúhelník), takže se možná nic nestane nebo si uděláš z rámu štafle.

              0 0
    • black.horse  

      Když Tě všechno zradilo vem do ruky kladivo! Co nepůjde silou, půjde ještě větší silou;-)

      aneb heslo strojařiny:-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.