TFmax-výpočet x výsledky měření

20 nepřečtených
  • Daník

    Pokud jste si nechali udělat test na TFmax, kterému z běžně doporučovaných výpočtů nejvíce odpovídal, nebo do jaké míry se lišil?Našel jsem zatím následující algoritmy, každý vychází dost odlišně (pro muže):

    1. 220-věk
    2. 204–0,69.věk
    3. 210–0,5.věk-(0,11.hmotnost)+4
    4. 210–0,5.věk-5%hmotnosti+4
    0 0
    • Beeda  

      Me loni fungovalo 220–38 :-) B.

      0 0
    • climber  

      Algoritmus 220–33 mi moc nefungoval, protože takový tep se mi zatím nějak nepodařilo dosáhnout.

      0 0
      • Beeda  

        nj, ale me neni 38:-))

        0 0
        • Daník  

          jsem koukal, jestli jsi se překlepl, nebo střílíš automatickzyod pasu o 10 míň jako můj kámoš, když se ho baby zeptají…

          0 0
          • Beeda  

            Spis to je takto, mam max nekde kolem 182, no a 220–38(kde 38 je konstanta, ne vek) to da, spis to bylo mineno to co tu uz nekolkrat zaznelo, ze tyhle vzorce nejdou obecne pouzit…B

            0 0
    • Lada1  

      na to se musí vědecky a ne takové vzročky pro MŠ !

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No ja ti nevim jestli bych ten ctvrtej vubec spocital :)

        0 0
      • Daník  

        Hledám vědecký vzorec!

        0 0
        • Lada1  

          tak hledej smudlo, hledej :-) Pristup bych volil

          1. statisticky – aproximaci (coz nevim tedka jak dobre urcit ten horni interval)
          2. analyticky – variacni ulohy s hledanim nejake variety, ktera by umoznovala maximalizaci funkcionalu TFmax za limitni podminky vitality ->0.
          0 0
          • BH  

            to je pekna ptakovina.I kdyz s tou statistickou metodou na tom neco bude, ovsem vypocital to tak , ze bych zjistil odchylku vypocetu dle vozorce od namerenych hodnout a to u stastickeho hodnotneho vzorku lidicek a pak tajkto zjistene odchylky jednoduse zprumeroval, tuto zprumerovanou hodnotu bych pak pouzil jako koeficint do puvodniho vzorecku.

            0 0
    • robin!1  

      A k čemu ti je dobrý Maximální tep ( vždy? je ti jedno jesli máš 195 nebo 205 ), při každé činnodti je jiná. Já mám na spiru 192 a při spininku 214 takže k čemu ti je to dobré vědět, vždy? to je jen hranice o které víš že už jsi ji přežil:-)

      0 0
      • Lada1  

        TFmax je pouze jedna ! Je to frekvence, kterou uz tve srdce nemuze prekonat. Takze u tebe je to 214 napr asi. Nebo si taky meris TFmax , kdyz lezis na gauci nebo jdes po ulici ?

        0 0
        • robin!1  

          Je jen jedna, ale to číslo ani vědět nechci, protože zjiš?ování hodně hodně bolí, jestli je tu někdo z VUTčka tak určitě zná Strojařké schody ( neboli vyběhnutí 16ti pater ) tak tam mi musela jít maximálka přes 220, ale za cenu vidění totální mlhy a 15min mi bylo fakt na nic. A k tréninku je to číslo na nic a přiblížit se mu je taky venku na kole nemožné, protože to dříve z kola zpadnete.

          0 0
      • Daník  

        V podstatě ji chci jen pro určení vhodných tepových intervalů pro trénink a výkon, AP, ANP, abych věděl, kdy makám se správnou intenzitou a kdy jsem to přehnal a brzy odpadnu:)

        0 0
        • xstefi  

          No hele, podle me na to univerzalni vzorec neexistuje. Tepovka zavisi urcite na zpouste veci v tvym organismu a da se jiste vymyslet aproximacni vzorec. Jenze jak vys, ze prave ty nejses extrem at uz s nizkou ci vysokou tfmax?

          Jen tan na okraj, nestalo by za to investovat tech 800 voci do zmereni? Kdyz si to rozpoctes na dni v roce, tak to je lace :) nehlede k prinosu do budoucna.

          0 0
      • Daník  

        PS-všude totiž doporučujou vhodná pásma podle % TFmax.

        0 0
        • MARIN  

          vsechno to jsou ale jen obecna priblizna doporuceni, ktera tipuju tak z 80% nesedi se skutecnosti takze obetuj 700,– na odborne vysetreni kde ti navic i poradi jak trenovat

          0 0
    • MaPa  

      Ti do sbírky přídám ještě jeden: TFmax=(200-věk)+K K=20 pro muže K=30 pro ženy

      imho: I když to spočítáš (je jedno dle jakého vzorce), nikdy nebudeš vědět, že to na tebe pasuje.

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.