• Kreten

    Mozno ozaj blba otazka, ale uz dlhsiu dobu ma sere lanko zadnej brzdy. ked dopadne, tak vzdy vyleti bovden. lanko je asi malo nasponovane. skusal som ho dotiahnut kombinackami, aby som ho nasponoval, ale ziaden uspech. poradte pls nejaku radu. je to lanko od kotucky

    0 0
    • Daf  

      Mozna by pomohla nejaka pruzinka mezi ramena te brzdy.

      0 0
    • Dumbo  

      nemas kratky bowden ?

      0 0
      • Kreten  

        vyzera ze nie

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jsem to moc dobre nepochopil. Kdy presne to vypadne a odkud?

          0 0
          • Kreten  

            no na tej tycke od hlavoveho k sedanke, ja mam lanko vedene zospodu a obcas ked skacem tak po dopade vyskoci bovden, stlacim zadnu a nic. prehadzku som nasponoval postupnim nastavovanim, ale toto? nepomaha ani ked sa hram s tym doladovacim sroubikom na kotucke.

            0 0
            • McBlacky  

              a máš tam koncovky na těch bovdenech? normálně bych se na takovou hovadinu neptal, ale u tebe je možný chlape všechno …

              0 0
            • Pá-dlista1  

              To by me ani nenapadlo vest k zadni kotoucovce rozdeleny bovden a jeste spodem. Natahni si bovden zespod horni ramove trubky a po vzpere zadni stavby v jednom kuse ke kotouci a je po problemu.

              0 0
              • Kreten  

                no to lanko tam je tak odvyrobi. nebude mi potom to lanko vyletovat z paky? na starom bajku som mal podobny problem a stacilo dotiahnut tie sroubiky na celustiach co nutia celust sa vracat. neni neco take aj na kotucke?

                0 0
                • tomPY  

                  A namazal si bowden?

                  0 0
                  • Kreten  

                    no tam bysom problem nehladal. ide to uplne lahucko. neexistuje nejake nastavovanie sili vracania tej kotucky?

                    0 0
                • Pá-dlista1  

                  Z paky? Asi by foto lecos naznacilo. Nedovedu si vubec predstavit jak to musis mit vedeny, ze ti to dela takovy brikule. Me tam bovdeny drzi i bez lanka.

                  No muzes zkusit rozebrat prase a vyvrtat si dirku jinde, ale to v zasade problem neresi.

                  Zkus to nejdriv vest jinudy a s novym bovdenem. To vypada na zadrene bovdeny. Vratit tu kotoucovku by mohla (mela?) trebas i samotna brzdova paka. Vraci se ti samotna kotoucovka bez lanka? Jestli jo, tak to musi tuplem stacit.

                  0 0
            • Vašur  

              Tady je vidět, jak důmyslně naši zákonodárci vyžadují, aby mělo kolo dvě na sobě nezávislé brzdy! Jinak bys tenhle problém už tady nemusel řešit.

              Vážně: měl jsem už hodně různých brzd, ale tohle se mi ještě nestalo, a? jsem sílu vratné pružiny šteloval všelijak.

              0 0
    • davevi  

      to je nejaký zapeklitý :-)))

      0 0
    • Bleda tvar  

      a brzdi ti ta kotucovka???

      0 0
    • MARIN  

      teda videl bych to na moc dlouhy bovden a resil bych jak uz nekdo psal bovdenem v jednom kuse od paky az k brzde

      0 0
    • Kreten  

      no rozmyslal som nadtym celym bovdenom, ale neda sa to vyriesit nastavenim pruziny, co vracia to lanko? kde v kotucke je ukryta? vozim mechaniku tektro

      0 0
    • jonti  

      nestacilo by vyriesit problem tym ze by si ten bowden pripevnil k ramu na mieste kde vylietava eskapaskou? Potom urcite nevyleti.

      0 0
    • Kreten  

      ale vazne. chcem si to spravit poriadne. da sa to niekde ne kotucke nastavit?

      0 0
      • liki  

        A vracia sa ti páčka? Na páčke máš nejaký šróbik niekde na puzdre. Skús sa s ním pohra?.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        No to mi nerikej, ze ti o takovy kus vyleze. Jo a psal si, ze mas vedeny lanka spodem a jsou vrchem ve spod horni ramove trubky :) Dej si bovden v kuse.

        0 0
        • Kreten  

          no inak bysom asi nezakladal toto forum. sorac ak som to zle napisal, kade ide to lanko

          0 0
          • Rolei  

            Ale odfotil si to pekne! Já jsem řešil něco maličko podobného a vyřešil jsem to svojsky – kladivem. Není to pěkný způsob ale funguje to. Prostě jsem ty ty uchyty trošku sploštil aby tam ten bovden byl na fest…

            0 0
            • actus  

              no najprv som rozmyslal nadtym bovdenom, ale teraz to urobim asi takto. nechce sa mi tam davat novy bovden. inac cim mazete bovdeny?

              0 0
      • Vilém  

        Co to tam mas za koncovku bowdenu?Na te druhe fotce to vypada jako by to bylo necim omotany.Ty navarky jsou zvlastni,nevim jestli kdy tam das treba obyc kovovou koncovku,jestli tam bude drzet.Kazdopadne bych vsak pritahl bowden k horni trubce stahovaci paskou.

        0 0
      • Vrci  

        Nevypadává to bokem? Nezdá se mi, že by to mohlo vylítnout směrem dopředu. Pak by pomohla silnější koncovka.

        0 0
        • Vašur  

          Jak jsem viděl fotky, tak je to jasný: ty navářky jsou dělaný na hadičku hydrauliky a proto mají velkou díru ze strany. Pokud tam dáš koncovku bovdenu, tak se pochopitelně nemá o co opřít ani dopředu ani do strany. Řešením je tedy skutečně, jak tu už bylo uvedeno, bovden v jednom kuse. Pokud to necheš, tak bys asi musel do těch držáků nabouchat nějakej kalíšek, co by tvarově odpovídal normální koncovce na bovden. Na brzdě mi ale každá iprovizece přijde dost nebezpečná.

          0 0
          • Kreten  

            alebo kupit hydraoliku:D no tak asi pojdem to toho bovdenu v jednom kuse. inak mam si ho dat aj na prehadzovacku? vyhodu vidim aj v tom ze mi nepojde do bovdenu sajrajt. ma to aj nevyhody?

            0 0
            • Vašur  

              Výhoda dělenýho bovdenu je v mešim tření a v pohodlnym čištění a mazání – po uvolnění můžeš bovdeny bez rozštelování nastavení posunovat a lanko mazat. Ze zkušenosti (celý bovden jsem měl jen na přední mechanický kotoučovce) tam zase mazání vydrží a nečistoty tam nelezou. Tak mi z toho vychází, že tahle výhoda dělenýho bovdenu je nevyužitelná. S celym bovdenem k zadní brzdě byl problém na dámskym rámu, protože tam se to na tý dýlce ještě nechutně kroutilo a navíc s děsně malejma poloměrama a taky tam byl většinou málo kvalitní bovden. To taky asi nebude tvůj případ. Takže proti bovdenu vcelku mluví jen vyšší cena :-)

              0 0
              • Vašur  

                Ale na přehazovačce jsem ho ještě vcelku neviděl!

                0 0
                • Vilém  

                  Mam ho i k saltru v jednom kuse na trech kolech a nemuzu si vynachvalit.Nemusis se o to starat.Jednou rocne davam novej + lanko.Proti mluvi snad jen vaha.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.