Mažete někdo kufr u bot-proti sněhu

65 nepřečtených
  • vlk

    mažete někdo nějakým přípravkem kufr u bot aby se na něj nelepil sníh?Kdyžtak jakým.

    0 0
    • Matts.  

      opa? ďalšia „duchaplná“ otázka typu sneh versus bike.

      0 0
      • vlk  

        co proti tomu máš toto je největší problém u nášlapů v zimě obecně.I když máš ty novější typy ala shimano 540 či šlehace, tak když jdeš sněhem tak se někdy na kufru vytvoří ledová vrstva, která nejde jen tak lehce rozbít.Za zeptání nic nedám a slyšel jsem, že něco takového existuje.

        0 0
        • Matts.  

          proti tebe nemám absolutne nič, len jazdenie po snehu na bike je absolútna idiotina. Všimni si, koľkí sa tu trápia s týmito problémami, aké špalky, rýchlo sa opetrebujú, ráfy sa ničia,a pod., už z toho je jasné, že bike nie je vyrábaný na sneh. Len toľko.

          0 0
          • mastihuba  

            no ja nevim, ale na sněhu a ledu se opotřebují i lyže a snoubord, alias SPOTŘEBÁK – nechápu lidi co mají kolo vystavený v obýváku a jezdí jen když je bezprašno a bezmokro.

            0 0
            • Matts.  

              Daj si v lete na lúke bežky na nohy a trošku si zabehaj, čo myslíš, čo si o tebe pomyslia? Nuž len to čo ja, keď vidím cyklistu na snehu. Jebnutí obidvaja.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Snad jen bych ti doporucil zrusit svou registraci a prihlasit se zas az v lete.

                0 0
              • fousac  

                klidne si vem sjezdovky a az me na ty rozkvetly louce predjedes, mas u me panaka… ;))

                ach ty predsudky…

                0 0
                • Matts.  

                  aha, tak ty si postihnutý už od detstva, potom pardon.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A tohle je muj oblibeny letni sport (jsem ten vpravo:) http://photos1.blogger.com/…DSCN3319.jpg

                    0 0
                    • Matts.  

                      škoda že mi tú stránku nejde otvori?, ale aspoň sme to tu trošku rozhýbali, bola už bohová nuda. Fajn zábava, všetci proti jednému. Ozaj Pá-dlista, poznáš heslo dňa?

                      Nikdy nehovor že niečo nejde, lebo vždy sa najde blbec, ktorý nevie že to nejde a urobí to.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        A jen diky takovym muzes, ty v lete a my kdykoliv se nam zlibi, jezdit na horskym kole.

                        0 0
                        • Matts.  

                          Páči sa mi to, na takú debilnú otázku a už 30 príspevkov. A to len preto, že ste niektorí veľmi ješitní. Dokonca mi doporučujú zruši? registráciu. To bolo aj za komoušov, žiadna opozícia, žiadne argumenty, zavrie?, zastreli?.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Jsem myslel, ze jsi sezonni biker a tohle je bikeforum pane lyzari :)

                            0 0
                            • Matts.  

                              Strácaš vietor v plachtách, nie som len lyžiar, predstav si že jazdím aj na bicykli ( v priemere cez 7000 km ročne).

                              0 0
                              • vlk  

                                hele jak tak koukám ty asi nejsi natolik zdatný jak kondyčkou tak stylovem jízdy aby jsi byl schopen v zimě na kole jezdit.

                                To že tebe to nebaví nebo, že na to nemáš to je tvoje věc ,ale co kdyby jsi nechal ostatní, co si to velice užívají.

                                Proč jsi laskavě přispíval do tohoto příspěvku, když ani v zimě nejezdíš.Co buzeruješ když o tom nic nevíš.

                                0 0
                                • fousac  

                                  kliiiid… treba se tam u nich da jenom po nasolenejch silnicich, protoze lesy jsou plny hladovej vlku (to neni narazka:) a medvedu a tudiz pro bikera nebezpecne.. :D

                                  0 0
                                  • Matts.  

                                    Dobre si to vystihol. V okolí B.Bystrice (N.Tatry, V.Fatra, Slov. Rudohorie) je vlkov požehnane, tých sa ale vobec neobávame, pretože v človekovi nevidí koris? a preto na neho ani neútočí. S medveďmi je to ďaleko horšie, sú premnožené a je možné sa s nimi stretnú? už 10 km od mesta (Kremnické vrchy).

                                    0 0
                                • Matts.  

                                  Až tak zlé to so mnou nie je, ako píšeš. Už som to tu spomínal, komunisti zakazovali iný názor ako ten ich „správny“. Už pri prvej reakcii na tvoju otázku som presne vedel ako to skončí, že sa všetci do mňa naveziete. Skočili ste na to, ako mucha na hovno a dali ste sa strhnú?. Super zábava, čo samezrejme nič nemení na veci, že 90% tu položených otázok je riadne priblblých, len preto aby sa niekto zviditeľnil a vykecal.

                                  0 0
                                  • fousac  

                                    DINX!

                                    0 0
                                  • vlk  

                                    pro mne toto zrovna není přiblblá otázka, slyšel jsem o nějakých olejových sprejích které se na takové účely používají-spíše na řetězy a převody.

                                    Mě zase spíše vadí to, že když někdo položí otázku, že mu na ní odpovídají lidé co tomu vůbec nerozumí, nebo, že mu odpoví úplnou blbost nebo že se začnou v daném threadu bavit úplně o něčem jiném-to je tento případ.Kokni kolik lidí přispělo-a kolik jich odpovídalo na moji otázku -ani ne 10 procent

                                    0 0
                                  • Freestyle MTBer  

                                    Nekam anonymne vlezt strhnout hadku uplne debilnima hlaskama a pak prohlasovat jak je to tam priblble bych cekal tak od nakeho 13-ti leteho fakana.Tak se ti to povedlo huraaaaa.Uzij si svoji chvilku slavy a bez do ******.

                                    0 0
                                  • RomanP  

                                    Hm, doteď jsem myslel, ze diskuze jsou určeny k vykecávání.

                                    Jinak, názor ti tu nikdo nezakazuje, nejezdi, ale s tím navážením si začal přece ty.

                                    0 0
                              • Pá-dlista1  

                                To musis mit dost naslapane ty dva hezke vikendy v roce :)

                                0 0
                          • Mamut  

                            //

                            Matts. (22.02.2005 12:21:32) …len jazdenie po snehu na bike je absolútna idiotina. …je jasné, že bike nie je vyrábaný na sneh.//

                            Zvlastne zneju reci o komancoch a zakazanej opozicii prave od teba.

                            0 0
                          • RomanP  

                            To bolo aj za komoušov, žiadna opozícia, žiadne argumenty, zavrie?, zastreli?.

                            Ale teď je to jinak, ty seš tady se svým názorem opravdu sám a ostatní ti narozdíl od „komoušů“ říkají upřímně svůj názor, není to ješitnost.

                            Sekni sem jestě jednou tu o tom, jak bajk není konstruován do zimy, mě se po ní dobře usíná :-)

                            0 0
          • MaPa  

            A kdyby Bůh chtěl aby lidi lítali, dal by jim křídla…

            0 0
          • fousac  

            dest a tim vznikle zalezitosti (blato a dalsi mokry sra.ky) daj podle me kolu mnohem vetsi zahul nez cistej bilej snih… kdybych mel jezdit jenom za sucha a vyhybat se pripadnemu dest, to bych moch rovnou doma v obejvaku trapit trenazer.. no kdyz by bylo pekne, sel by i vyndat na dvur.. ;)))

            0 0
          • RomanP  

            Proč by to měla bejt idiotina? Jenom proto, že jsou s tím problémy? No to s autama na sněhu taky a jezdí se dál. Jinak kde ses dočet, že bike není na sníh vyráběný :-). Taky se občas projedu a myslím, že to trápení jak si to nazval stojí za to, nikdo mě k tomu nenutí. Takže proč nezařádit na sněhu, když to lidi baví. No a tohle fórum je od toho, aby si ochotní lidé zde vyměňovali podobné vychytávky, no a pokud nejsou, tak to alespoň zkusil.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            To jsou argumenty…co jsi jmenoval se tyka kol s rafkovymi brzdami, coz maji kola na snih skutecne nevhodna, ale da se s nimi jezdit na snehu stejne jako na lyzich po trave. Jenze kdyz si to chces uzit musis mit lyze koleckove, jinak taky kotoucove, stejne jako kolo na snehu :)

            0 0
          • R.1  

            Chodim na biku kazdy den aj v zime, do roboty napriklad. nevidim na tom nic extra. Len tolko. (inak povedane, u mna si **** :))

            0 0
          • RomanH  

            Nevis, o co prichazis. Ja si ted v sobotu uzil asi nejlepsi zimni bajking za poslednich 5 let. Predjizdel jsem do kopce bezkare, napadnuty snih dostatecne zakryl ledove plotny tak, aby to neklouzalo. Pka jsem objevil cestu, kde traktor odhadem tak den prede mnou projel cestu v te casti lesa, kde jsem jeste nikdy nebyl – najednou nikde ani zivacka, snih krupal pod koly, ktere jely na hranici smyku. Strasne me to bavilo a zrovna v jednom sjezdiku, kdyz uz jsem si rikal, jak jsem dobrej, mi podjelo predni kolo a ja letel pres riditka do mekouckeho snehu mimo cestu – proste parada :o) Na to jsem se tesil uz od podzimu.

            0 0
            • fousac  

              jj.. sobota a nedele na brdech bylo super.. a bezkari jen tise zavideli, ze nam ty biky jedou mnohem lip, nez ty jejich divny prkynka.. :D

              0 0
          • Daf  

            Delaji se treba specialni plaste s hrotana na snih. Proc myslis ze by se delali projizdu na silnici urcite ne. Jizda autem po snehu se taky muze zdat jako blbost, ale zase tady mas treba svedskou rally :)

            0 0
          • Volf  

            Dočetl jsem se tady pár názorů kde do tebe docela šijou. Myslím si, že problém je v tom, čemu se říká ježdění ve sněhu. Já třeba letošní zimu poprvý nezazimoval a jezdil. Jenže jezdím po lese kde jspu vyjetý cesty od lesáků a je fakt paráda být takto v lese a ještě vlasně nemusím do soli, protože mám možnost se jí vyhnout. Na druhou stranu mám dojem, že spousta lidí snad jezdí v metrovejch závějích a potom si říkám jestli nejde jen o kecání, protože jak se dostaneš do hlubšího sněhu tak je to na po****í. Je to jen můj názor, ale moje ježdění v zimě je vlastně ježdění mimo sníh, protože jedu po ujetý cestě a spíš mě zajímá jestli to je u ostatních stejný, protože moc nevěřím, že někfdo jede po náby ve sněhu, pokud to teda nevezme jen na louku za barák vyválet se do závějí.

            0 0
            • fousac  

              my jezdime cca nasledovne:

              do kopce to v hlubokym a malo odusanym de fakt blbe.. lepsi tlacit rovinka se da v ledascem, ale nekdy to bejva pekna pakarna… nadhera je do tvrda a hladka ujezdenej snih, da se cerstve napadlej do cca 40cm hloubky pokud je hladky a tuhy podlozi (lesni asfaltka, sotolina), ale je to fuska.. no a z kopce se da skoro cokoliv.. ;) zalezi i na rychlosti, cim rychlejc, tim se jede lip.. metrovy zavejej opravdu nejdou ject… (teda se mi to jeste nepodarilo)

              0 0
              • vlk  

                souhlas.A ještě je dobrý když je projetá stopa od terénního auta.To u nás už přesně vím kde to bývá v lese a tak plánuji trasu tak abych kopce nahoru jezdil především těmito cestami.

                0 0
                • grafik  

                  pred 14 dny jsem jel trasu bystrice-posluchov-radikov-pohorany-veska a celkem des – vsude bylo az nechutne moc bezkaru … uz aby ten snih opadl :)

                  0 0
                  • fousac  

                    bezkari sou dobry… v hlubsim snehu delaj takovy docela slusne sjizdny koleje.. :DDD

                    0 0
                    • grafik  

                      hm jenze nekdy je to o hubu nebo o slusny konflikt a z toho jsem uz vyrostl :D … a nejaky pekny fotecky bys nemel, kdyz se tak porad vyzivas v ‚downhillu na snehu‘ :D Na svym webu malo tesas …

                      0 0
                      • fousac  

                        sme nad tim premejsleli docela dost.. no urcitou vyhodu ma ten bezkar v hulkach.. ale dokovad si nesunda lyze, je zcela neakceschopnej.. to je neco jako v lete inlajnari.. taky vlastne neskodny.. :DDD

                        no vazne: obcas se do ty „stopy“ proste vjede, ale tady na brdech to spis jsou jenom stopy nez „stopy“.. bezkaru sme potkali dost pres stovku a bez konfliktu, jen mivaj dost nechapavy vyrazy.. ;)

                        foto nejni, protoze fotak nejni..

                        0 0
                        • grafik  

                          AND TO VLK: nechapavy vyrazy bezkaru a vubec lidi okolo kterych projizdim mam taky rad :)

                          0 0
                  • vlk  

                    mě běžkaři nevadí.Je to sranda, když je předjíždím :o)) Vždycky tak nechápavě koukají.Jinak i já jsem běžkař.

                    0 0
            • mastihuba  

              No všichni asi víme, že ve sněhu to jede blbě a klouže to. Asi záleží na tom jak je kdo velkej magor a podle toho se pustí do hlubokýho sněhu. Záměrně neuvádím výšku sněhové pokrývky, aby mne někdo nechytal za slovo. Podstata je spíš v tom nesedět doma na zadku, když venku neni „idealní“ počasí na kolo.

              Ještě k dotazu Vlka. U řetězu muže mít podobnej olej opodstatnění, ale u kufru bych ho nehledal. Jestli to pomáhá tak možná jen do doby než to z toho ten led a sníh vytlačí což nemůže trvat dlouho.

              0 0
              • Volf  

                Jo je fajn, že se člověk dozví o ježdění ve sněhu aby neměl nějakej mindrák, že je lazar. Já mám výhodu, že můžu po lese najezdit kolem 50 kiláků a přitom nejsem dál jak 10 kiláků od baráku.

                0 0
    • tomaasz  

      Mažu grogem nebo teplou griotkou a funguje to super – neleju to na boty, ale do sebe.

      0 0
    • fousac  

      ne.. vozim platformy a ostatni mi jen tise zavidi.. :))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsem si jednou vzal platformy (je mam skoro furt) a Sirenna SPD (taky na DH porad). Dole bylo sucho, ale kdyz jsem vytlacili do pul kopce zacinal snih a nepral bych ti slyset co jsem si vsechno vyslech napric tomu, ze jsem ji SPD doma rozmlouval :)

        0 0
        • fousac  

          copak?? vratila ti nektere tvoje „vyukove“ lekce??? :DD

          ja ted vozim platformy ponevadz muzu vozit teplejsi boty, na snehu a naledi se z toho mnohem rychlej vystoupi.. a odpadaj problemy s naslapavanim.. ;)

          0 0
    • TinkTink  

      …motorovej… :)

      0 0
    • jonti  

      myslim ze ti tam nijake mazanie nepomoze, ked sa tam natlaci po dlhsom tlaceni biku sneh a stvrdne. Vzdy ked striekam retaz tak trochu oleja na retaz strieknem aj na pedaly, lepsie sa tak naslapava.

      0 0
    • RUMcajs  

      Řidké oleje typ Konkor, nebo WD 40 se mi moc neosvědčili. Líp je na tom hustá vazelína. Neboj se pedály pořádně opatlat a pak našlápnout, on tu husto vazelínu sníh tak lehce nesmyje jako ty oleje.

      0 0
    • tk  

      a co vosk na lyze ve spreji? ja to chtel vyzkouset, ale presel sem na timy. na jejich „mosazny“ kufry se snih tolik nelepi.

      0 0
      • McBlacky  

        spíš je problém když je kufr zapuštěn hodně v podrážce a guma, nebo plast je hodně blízko, sníh se tam lehce zachytí, upěchuje do tvrda a neuděláš nic. Samozřejmě jde o to jak často je nutnost tlačit/pomáhat si nohou ve sněhu. Na zimu jsou lepší platformy, tolik toho zase stejně nenachrtíš v terénu a dát na nich 50 a víc km není problém.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.