• rodriguez

    Kolik ste už letos potkali plašanů v kratkém? (dres+kalhoty)

    0 0
    • Sirenna  

      Na to, ze byl prvni poradne teply den sem jich potkala fakt hodne, ale divila sem se jim, protoze ja mam svoje kolena rada a i kdyz vozim chranice si krataky vemu jen kdyz je opravdu teplo

      0 0
      • Radek Broz  

        Ja treba dneska jel v kratasech (jednak Dainesy kolena dostatecne zahrejou a jednak jsem neodolal si je vyzkouset (vanocni darek)) Stejne jsem v nich jen pozoval u Kralyka a Cozeho v krame, protoze na draze jsem hned prerval retez.

        0 0
        • Sirenna  

          Me Dainesa profukuje a gdyz se mi spoti pod chranicema nohy, tak to potom chladi a je to tak akorat na revma, ale v lete to chlazeni ocenuji:))

          0 0
      • klito  

        Kratasy,trochu teplo a jede se!!!Uz sem byl docela alergickej na ty teply leginy!hehe

        0 0
    • PietroUL  

      Pár jsem jich dneska potkal a docela jsem jim záviděl. Vyjel jsem ráno v dlouhejch a kolem poledne už mi bylo pěkný vedro. Proč plašani? Vždy? bylo 20 stupňů!

      0 0
      • rodriguez  

        uvidíme co budou dělat příští týden 8-))

        0 0
        • TinkTink  

          Nevim, proc bych ted nemohl vyjet v kratkych kalhotech a pristi tyden v dlouhych nebo s navlekama…myslim ze pojem plasani jsi prehnal

          (ja ted vyjizdim s nakolenikama od ATEX a jinak vcera sem byl s chranicema a za ty nefoukne a nefoukne…

          0 0
          • rodriguez  

            nikdo neříká plašan temu kdo má minimálně nákoleniky.. protože pro kolena je ta teplotní změna hodně drsná…jde spíš o to, že každej má jiný zkušenosti, no a prostě první volání, z kapsy vyhání 8-))

            0 0
            • TinkTink  

              Ja rikal nebo s navlekama…

              Ty chranice jsem vcera mel taky sundany a nicemu to nevadilo, kdyz jsem mel kolena v +20°C holy…takze se uklidni a nech tech urazek.

              0 0
            • enjoy  

              jestli ty se nahodou trochu moc neseres do cizich lidi. jinak dneska jsem si nadherne zaplasanil!:-))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja taky. Cestou na obed jsem si uz dovolil odlozit kulicha a salu, ale zimni bundu jeste neodkladam.

                0 0
                • enjoy  

                  jestli te videl rodriguez…

                  0 0
                • Radek Broz  

                  zajimavy je, ze na jare tak nejak ze setrvacnosti vsichni desne dlouho nosej zimni bundy a boty, ale kdyz je stejna zima v lete/na podzim, tak behaj div ne v plavkach;-) taky si toho vsimate? uvidite, ze az tech 17 stupnui bude v cervenci, budou v kratasech vsichni:o)

                  0 0
                  • enjoy  

                    ale to uz budou prej klouby „zvykly“:-)

                    0 0
                  • Lucka  

                    No ale to je naprosto prirozena situace…, jenze v lete se to nemuze tak pekne okomentovat jako pri prvnich teplych dnech…

                    0 0
                    • enjoy  

                      on si asi rodriguez myslel ze je nejlepsi a ze vi vsechno nejlip(abych neprehanel,tak tohle urcite:-)).ja bych ho taky dokazal okomentovat tak ze by se radsi sam zastrelil,to by nebyl problem.treba si prestane z normalnich lidi delat srandu. celej tenhle hon na „nahace“:-) mi nejak moc pripomina tema na starym bikeforu proti nehelmarum.

                      0 0
                      • ravo  

                        Četníky se Saint Tropes bych na ty naháče poslal:-)))

                        0 0
                    • Radek Broz  

                      to je pravda – ale jak se takovy jarni tlachani o nicem chytlo – uz 83 prispevku;-)

                      0 0
                      • fotis  

                        pretoze k tejto teme sa mozu vyjadrovat aj uplni zelenaci..(((-:

                        0 0
                  • RoadMan  

                    naprostý, ale naprostý souhlas.. já razím to, že když bude v lednu +25 stupňů tak prostě půjdu v tričku a kraťasích ven ať je leden neleden, ale jsem si jistý, že kdyby těch +25 v tom lednu bylo, tak prostě spousta lidí vyjde v zimní bundě a s čepicí – je přece leden!! (teplotu +25 schválně přeháním) Pak mám taky strašně rád ty řeči kolegyň : Ty jdeš jen tak nalehko? Ty nemáš čepici? Budeš mít rýmu, budeš nemocný. Nejsem. Naopak, když ony jsou tak zabalené a přesto pak nemocné jsou tak kde je problém?? V čepici a šále to asi nebude. Zkrátka ať si každý nosí co chce a co mu vyhovuje a o ostatní se nestará. Dneska jsem byl také jezdit a návleky jsem si nechal dlouhé a horko mi nebylo, bylo vidět pár cyklistů jen v kraťasích a asi jim to tak pasuje – já jim to neberu. Jinak u nás těch 20 rozhodně nebylo, když jsem v půl 6 přijel domů bylo 10 takže návleky se hodily.

                    0 0
                    • vasek80  

                      koukni na datum

                      0 0
                    • Jonáš1  

                      Přesně tak řídím se podle počasí ne podle ročního období.

                      0 0
                    • vasek80  

                      mrkni na datum

                      0 0
                      • vasek80  

                        kua zas 2×

                        0 0
                      • RoadMan  

                        nebooooj vím co je za den.. ten leden jsem dal jako příklad.. :-) ale celá tahle diskuze (celou jsem ji ale nečetl) by se mohla postavit i naopak.. plašani x opatrňáci (nijak hanlivě) a ona někdy přehnaná opatrnost taky škodí.. (si pamatuji, jak jsem jednou v červenci seděl v rozhicovaným autě v zácpě (bez klimky :-(( a kolem profrčel týpek na babetě ve vaťáku a rukavicích- nekecám a vidiny jsem z toho horka taky neměl) je to člověk od člověka.. nedá se to zevšeobecňovat.. někdo se dneska celý nabalil a stejně zítra lehne nachlazený a někdo dneska vyrazil nalehko a zítra v další dny bude v poho.. takže každému co jeho jest.. howg.. :-)

                        0 0
                        • Ralan  

                          Řekl bych že tím datem myslel to, že reaguješ na příspěvek z roku 2004 ;-)

                          0 0
                        • Ralan  

                          Řekl bych, že tím datem myslí, že reaguješ na příspěvek z roku 2004 ;-)

                          0 0
                    • MlokCZ  

                      Tak ono hlavně 15° koncem zimy/začátkem jara a 15° koncem léta a začátkem podzimu je opravdu velký rozdíl.

                      Koncem léta/začátkem podzimu je vyhřátá půda, nejsou nikde zbytky sněhu a nehrozí ty studené závany větru.

                      A ještě k tomu teď ta teplota pak mnohem rychle k večeru spadne dolu.

                      Prostě je to úplně o něčem jiném. A jinak se i přes stejnou teplotu na teploměru obléká jinak.

                      A nechápou to pouze právě plašani.

                      V Plzni to dnes vylezlo ve stínu přes 20° dle záznamu.

                      http://portal.chmi.cz/…L1PLZB01.PNG

                      Měl jsem dovolenou a byl na delší vyjížďce (byl jsem v rozmezí cca 12–17:30, to pro upřesnění teploty). Vzal jsem si dlouhé 3/4 a to lehce zateplené, nahoře krátkou moiru + dlouhý dres (nijak extra teplý) a vestičku. Vestičku jsem poměrně brzo sundal.

                      A bylo to akorát. Kousek dál od Plzně v lese místy i pod 15st. a občas slušné závany studeného vzduchu.

                      Kdyby to bylo v létě a na stejném záznamu té stejné stanice bylo přes 20°, tak jedu v krátkých a bude to v pohodě.

                      Dnes bych v krátkých trpěl opravdu hodně. Asi bych vydržel v tenkých 3/4, horko mi ale nebylo ani v těch zateplených.

                      0 0
                      • pepino  

                        „A jinak se i přes stejnou teplotu na teploměru obléká jinak.“

                        Krása, jak z Wericha. A pravda, 15 stupnů na jaře hřeje jinak jak v létě.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    mám opačný pocit. Po dlouhé zimě všichni při sebemenšího náznaku slunce a třeba 8 stupňů vyráží v krátkém za sportem a po ulici chodí bez kabátů – inu pocit vedra.

                    A když v létě klesne teplota pod 15 stupnů, tak se všichni nabalují do bund a křičí, jaká je zima.

                    0 0
            • blue  

              u nas se teda rika „prvni vyhrani z kapsy vyhani“ ;-)

              0 0
              • Lucka  

                U nas se zas rika, ze kdyz potkas prvniho kratkej kratkej, tak muzes sundat zimni termonavleky na tretry..:)

                0 0
                • blue  

                  tak to bych musel zacit odkladat vrstvy uz v lednu :-)))

                  0 0
                • Peslezedirou  

                  :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jezis ty ses zlatokopec.

                    Mam 3/4 gate i i tak jsem letos este nevyjel bez nakoleniku…a i tak mne boli koleno:D

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Blázne, venku pomalu třicítky a ty s návlekama na kolena :-))

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        blaazen mozna jsem..ale v sobotu to tak horke nebylo a jinak se na bajka dostanu az vecer:D

                        0 0
                        • blaf  

                          nejsi ;) vcera jsem vyjel poprve v kratasech a to jen protoze nemam 3/4, v kratkym dresu jsem jeste nejel, ono ve tricitce zase takovy teplo neni

                          0 0
                      • Richi  

                        Jo pomalý třicítky. To myslíš teplo v Řecku, nebo kočky co vám plouží po chodníku?

                        Já byl včera a bylo asi 13°. Návleky na kolena nemám, jen dlouhý.

                        Takže kraťasy a bunda. :-)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Tož nevím, Ostrava má asi specifické klima. Dneska tu byl pařák jak u moře. Jak bylo včera si už nevzpomínám, ale byl jsem venku v kraťasech a tričku (soudím dle toho, že nic jiného nemám ze skříně vytažené :-D )

                          0 0
                          • hribik A1  

                            to bol aj na druhej strane javorníkov. sa ani do kopca normálne šlapať nedalo. keď to takto pôjde ďalej, tak sa v piatok idem kúpať

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ale zase minuly patek jsem videl na ceste kole ostravice dve prijemne tvarovane kocky na bruslach…tak asi uz bude teplo-podle plavek tem kockam zima nebyla:)

                            0 0
                  • Kubiczech  

                    )-:

                    0 0
      • LukasX  

        Moje rec, tady v praze bylo dokonce 23 stupnu. Vzal sem si dlouhy rukav a docela sem si nadaval. Jak je pod dvacet mam navleky na kolena a dlouhej rukav, ale IMHO to dneska uz to bylo na kratky.

        0 0
    • enjoy  

      nechapu o co ti jde?tady v Praze bylo takovy vedro ze i na miste jsem se potil,tak nevim pri jaky teplote bych podle tebe mohl nosit kratky.jinak ja mel dlouhy,ale jenom proto ze jsem vyjizdel dopoledne.

      0 0
      • Sirenna  

        Tady v Liberci zas az takovy vedro nebylo :(

        0 0
        • JJ  

          Ale takova zima zas taky nebyla:) Ja ale nikoho v kratkym nevidel

          0 0
          • J.A.V.  

            Já jo. V úterý na cestě z Ostašova do Karlova sem potkal nějakýho maníka co jel v krátkým zatímco já měl zimní bundu, čapáky a neoprenový návleky. Ale dneska si možná ty návleky nevezmu…

            0 0
      • rodriguez  

        heheh já vím, že mě nemáš rád 8-))) ale nemyslím, že vyjíždět jen kvuli jednomu teplému dnu v kratasech a další týden zas jezdit v zminím je dobrý nápad…i profíci ted jezděj v kratasech s návlekama…přeci jen chvíli trvá, než si klouby v koleni zvyknou na změnu počasí, takže vyrazit najednou po měsících zimi do tepla je dost záběr pro tělo..no uvidíme za deset let 8-)))

        0 0
        • ravo  

          Řek bych že to platí nejen pro klouby, ale pro celé tělo. A vůbec tyhle výkyvy počasí jsou na dvě věci…

          0 0
        • PietroUL  

          O zvykání kloubů na teplo jsem nikdy neslyšel!? V zimě přece přecházíš z mrazu do tepla každej den.

          0 0
        • enjoy  

          me seres tim jak vsechno srovnavas s profikama,ted zase.dozvedet se ze sid je nejlepsi fakt nepotrebuju.a taky me popudilo ze mi prakticky rikas co mam nosit,jinak me budes zesmesnovat.bez si radsi oholit nohy,uz vylezli mouchy.

          0 0
          • rodriguez  

            a ja sem myslel, že stále nemužeš překousnout muj vyreklamovanej ram 8-))) no tak jako přeci jen kdo jezdi na kole denně ma k ježdění trošku jinej přístup, než plašan kerej celou zimu nejezdí a pak s prvním sluníčkem vystřelí v kra?asech 8-)) nic osobního 8-))

            0 0
            • enjoy  

              ani v tom nic osobniho byt nemohlo,do tvy kategorie nespadam.ten ram pokud vim nemohli prekousnout spise jini,ale treba me to taky nasralo,uz nevim,asi si me pamatujes lip nez ja tebe. jo a jeste jedna vec,dam ti moznost k vyjadreni k tyhle fotce,PLASANE:-))) http://www.bikehill.wz.cz/…ehillbig.jpg

              0 0
              • rodriguez  

                jo pěknej hit 8-)) ale ta fotka je z konca dubna minulýho roku…a je pravda, že ráno bylo asi +5 a kolem poledne už bylo asi 19, takže návleky šly pryč poněkud dřív než u ostatních..

                0 0
                • enjoy  

                  clovece,kazes vodu a pijes vino:-)) jakejch 19 stupnu?jak sis mohl dovolit pri tak nizky teplote sundat navleky?:-)

                  0 0
                  • rodriguez  

                    to si mám pamatovat přesně kolik bylo stupnu ? prostě jarní den..jeli sme si projet trat šela maratonu…a bylo odpoledne hodně teplo…

                    0 0
                    • enjoy  

                      pred chvilickou sis to jeste pamatoval.no nic:-) ja jenom ze tady bylo jeste vic,tak nevim jak si to myslel.nebo ty si vlastne asi narazel na takovy ty amatery na supermarketov­kach.tech bylo dneska hodne,docela jsem koukal.ale nevidim duvod delat si z nich srandu.

                      0 0
                • rodriguez  

                  hehe jen abys věřil 8-)) http:www.bikehill.wz.cz/enjoy.jpg

                  0 0
        • honzarb  

          a kdyz hraju nakej salovej sport, napr. florbal, jdu z mrazu do telocivny a pak hraju v trenkach, tak podle tvy teorie bych mel hrat v dlouhych?

          0 0
    • biker007  

      ja sem taky dneska vytahnul kratasy a kratkej dres. vesticka v kapse neprisla vubec ke slovu. skoda ze se to ma po vikendu zkazit ;-(

      0 0
    • fotis  

      v pondelok bolo 12 stupnov a napocital som 10… kratasov + dlhe rukavy 2… kratase + kratky rukav 1..polonahy korculiar:-))

      keby som ich stretol v lese tak nic nepoviem.. tych 12 stupnov sa da zniest ked slapes do kopca 12km/h..Ale ja som ich stretol na ceste a ked si vypocitas to chladenie pri 25km/h + vietor, tak to su kandidati na chripku.. inak existuju nejake navleky na kolena, ktore su nenapadne??(napr. damske pancuchy hnedej farby)

      0 0
      • Luke  

        nad „nenapadnymi“ navleky jsem taky premyslel a napadla me jedna vec. existuji takove navleky na stazeni kolena v hnede barve. kdybys koupil trochu vetsi,aby to moc netahlo, tak by to slo. akorat nevim, jak jsou teple. cenu jsem nekde videl okolo stovky nebo mozna neco vic…

        0 0
      • enjoy  

        proc neco nenapadnyho?vetsina cyklistu jezdi v obleceni co zbarvenim pripomina drahyho papouska,ale treba se oblekas min nenapadne.

        0 0
        • enjoy  

          vic nenapadne:-)

          0 0
        • fotis  

          nechcem aby sa mi smial okolity svet:-)) ked chcem ist do lesa, tak jedine cez mesto a aby na mna ukazovali prstom..tak to nemusim

          0 0
          • enjoy  

            tobe vadi cerny navleky?jinak ti muzu poradit abyses vykaslal na lidi,ale to uz urcite vis a taky to neni vzdycky jednoduchy:-) hele to co vidam ja,jak nekteri bikeri vypadaj,tak to musim kolikrat rozdejchavat a rozhodne to neni nenapadna cerna:-)

            0 0
            • fotis  

              a nejake gely proti zime nie su?

              0 0
              • enjoy  

                gely proti ohni jo,ale proti chladu fakt netusim:-) a neprehanej uz:-)

                0 0
              • ravo  

                Jo, nějaké masti jsou, ale bohužel si nevzpomenu, jak se to jmenuje. A taky nevím, jak dlouho to vydrží.

                0 0
              • Pavlos  

                Zkus si kolena polit benzinem a zapalit:)

                0 0
              • ravo  

                Pořád nevím, jak se jmenuje to, co jsem měl na mysli, ale tady máš taky něco, co se dá použít http://www.elefant-vitkov.cz/9337.htm

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ta cena je bomba!

                  0 0
                  • Roman  

                    Tyóóó, cena 0,00 kč za balení. A v reklamním baneru pod tím obrázkem píšou, že při odběru 5 balení je k tomu dárek zdarma. A jsou rejpalové, co budou přesto tvrdit, že nakupování přes net není výhodné. Vždy? to se Bobe vyplatí!

                    0 0
              • rasto  

                cyklokrosari (pro enjoye: a jini profici ;-) pouzivaj ruzne naplasti s hrejivyma polstarkama. mozna to je ten spravny produkt pro Tebe ;-) vazne: navleky jsou obcas nenahraditelne. a neni se zac stydet. kdybys byl z vesnice, tak neceknu, ale z Blavy… tam – ve velkomeste je kazdymu jedno jak se oblekas.

                0 0
              • blue  

                jasne ze existujou jak chladivy, tak hrejivy emulze… dost lidi je pouziva treba pri casnejch startech maratonu na podzim, aby nemuseli jezdit v dlouhejch dresech, kdyz se dopoledne zacne oteplovat

                0 0
          • MARIN  

            nejak nechapu proc by se ti mel nekdo smat :(

            0 0
            • fotis  

              ja som to vcera zle pochopil.. stale som myslel, ze hovorite o navlekoch co vyzeraju ako chranice.(ja som u nas zaregistroval len takyto typ a ten vyzera strasne). na ktorom obchode by som mohol pozret ako to vyzera??(na bikestore a trinnity nic nevidim)

              0 0
            • Roman  

              Celou dobu jsem myslel, že se bavíme o návlecích, co se dávají na kolena, nebo i na ruce a vypadají jako ustřižené a zkrácené čapáky. Podle mě je to úžasně užitečná věc a v životě jsem nezaregistroval ani náznak nějakého posměchu.

              0 0
    •  

      Přiznám se,dnes jsem neodolal krasnemu pocasi a vyrazil jsem jen v kratasech a mikine :)

      0 0
    • Luke  

      Tak dneska jen jednoho – kratasy a kratky rukav. Stal jsem na zastavce v rozepnute bunde a kdyz zafoukal vitr, tak me byla kosa. Tak nevim jak chlap skonci :-)

      0 0
    • Roman  

      Včera jsem byl na Mostecku (autem). Potkal jsem cca 50 kolistů, z toho cca 1/4 kra?áky nahoře i dole. Horší bylo, že odpoledne hlásili v reg.rádiu smrtelnou nehodu při bouračce kolista/motor­ka/náklaďák, ale nezapamatoval jsem si, kde přesně to bylo…

      0 0
    • mastihuba  

      tak nevim, kra?asy sem potkal na vyjížďce už začátkem února když teplota vylezla na +3( chlapíkovy bylo tak kolem 65let a smál se nám že sme jak tučňáci)

      0 0
      • Cyril  

        Nevíš náhodou jak se jmenoval? Když už existuje Churchilův syndrom tak a? nazýváme i tento jev správným jménem…

        0 0
        • mastihuba  

          to bych nechal anonymní, někdo to bude chtít napodobyt a zmrzne.

          0 0
        • enjoy  

          naprosto nerejpavej dotaz:jak je to s otuzilcema?banda duchodcu vleze do 2 stupnu vody a vsichni je obdivujou a co vic delaj to tak kazdej rok,tak mi reknete jaktoze ti skalni jeste chodi? jestli ten deda byl otuzilej tak proc ne?ja jsem taky treba uz tri roky nebyl u doktorky(nemusel jsem) a predtim jsem u ni byl jenom proto ze jsem jeste chodil na stredni(a vite jak to je:-).stydim se).na vejsce uz to nejde,tam se musi obcas chodit:-)

          0 0
    • Vojtíšek  

      Prvního jsem potkal 7.února 2004 Kra?asy, krátký dres. Bylo to v lese, ve stínu on jel ve sjezdu a computer mi ukazoval rovnou 0°C.

      0 0
      • mastihuba  

        to je lepší než ten můj, ten měl teplákovou bundu. Ale chápu – začínalo sněžit.

        0 0
    • MartinXC  

      No, včera jsme taky byli v krátkém, ale záleží kudy vede cesta. V Brně na přehradu a kolem, nám po sluníčku bylo horko (21st), ale cestou na Ríšovu studánku podél potoka bylo 11st – to bylo docela znát. Takže raději návleky do kapsy, tím chybu nikdo neudělá.

      0 0
      • marhi  

        No tak dres už jsem vzal krátký, člověk se pak tak nepotí a i po zimě víc vydrží. Kalhoty jsem nechal ale dlouhý. Za prvé jsem to vzimě přepálil a kolena mě bolí jak čert, a pak k večeru to ještě není ono. Ale na druhou stranu občas potkám i pěknýho sněhuláka. Příští týden to zas půjde do … Proč ale když je zrovínka hezky se potit jak vrátka od chlívku?

        0 0
    • RomanH  

      Mam kamarada, kteremu je 55 let, jezdi na silnicce 15tkm rocne a prevaznou cast roku (i kdyz je treba kolem 5-ti stupnu) jezdi v kratasech a treba ve vetrovce. Vzivote ho pry kolena nebolena a nema zadny zdravotni problemy. Na druhou stranu rikal, ze ma zase problem s promrzanim noh od treter, musi i pri vyssich teplotach nosit navleky – a ma pry zase kamose, ktery jezdi celorocne v obycejnych teniskach a je v pohode. Tak si to preber. Jinak je pravda, ze to spousta lidi podcenuje, to se musim Rodrigueze zastat, ale nerikal bych jim plasani. Mne takle pred dvema roky v lete prochladli kolena v Alpach a ted si davam sakra pozor, co si na sebe vemu.

      0 0
    • Tinker  

      Já jim říkám „amputáři“…

      0 0
    • Blade  

      Tak dneska mezi 16 a 18 hodinou cca 20 cyklistů, z toho 6 plašanů (4 komplet v krátkým, 2 jen nohy). Kdo má víc? :)

      0 0
      • Gorgov  

        já zas viděl tak 60% magorů v čapákách a zimních bundách. Hold sou asi zafixovaný na roční období, věřim, že kdyby byl červen, může bejt o 5 stupňů míň a pojedou v krátkym :)

        0 0
        • buba CZ  

          To,že bylo tolik stupňů ještě neznamená,že pojedu v kraťasech.Zem je ještě promrzlá a stromy taky,ikdyž se to nezdá a jde z nich chlad.Je to jiné teplo než v létě při těchto stupních.

          0 0
        • jecnak  

          Mne nic moc jinyho nezbyvalo, rano jsem vyjizdel a bylo –2C a uplne v kratkym jsem odpo zpet jet nechtel.

          0 0
      • nox159  

        to byli jiste silnicari co? oni jsou tak trochu jini :D

        0 0
      • jIrI___  

        Já dneska zas viděl pár zmrzlíků v zimních bundách a s čepicemi pod přilbou :D

        0 0
        • campijozo  

          Nevim jak jste u Vás měli teplotu, ale u nás bylo ve stínu 11 a to byla docela pro mě ještě zima :D. Skusil jsem to chvilku bez čepice a byla mi dooost zima :D Holt nejsem dost otužilý :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            pres den bylo tak max 8°C ve stinu..zadny hice…

            0 0
            • vasek80  

              západní čechy ve stínu 17 krátce po dvanácté a po návratu ve stínu 18,5.

              0 0
            • nox159  

              mam tu tedka 11°C a myslim ze ve stinu :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                mame 7°C

                online teplomer

                0 0
                • Jonáš1  

                  No oni to hlásily že bude tam u Vás na Ostravsku chladnějš teď máme v Plzni 11 stupňů.

                  0 0
                • jIrI___  

                  A u nás krásných 4,5°C. Ale přes den teplo jak sviňa, ranní probouzecí cigareta na balkoně proběhla jen v trenkách :D

                  0 0
                  • Vilém  

                    To byla spis predobedova cigarka, ne? U nas rano –5st.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      No, možná že i jo :). Něco před desátou hodinou to bylo a navíc na balkon přímo svítilo slunko.

                      0 0
                  • MaroH  

                    dneska v Paskově kolem baraku cely den v tričku a vyjezd v krátkem pohoda…nevim kolik mohl byt ale azuro slunicko svitilo a prijemne hřalo:-)

                    0 0
            • smith22  

              U nás bylo ve stínu 17°C

              0 0
              • Vilém  

                Na Marsu bych cekal krapet min.

                Jinak kousek severne od Brna bylo pres den cca 13–14 ve stinu.

                0 0
    • nox159  

      :D

      0 0
    • vasek80  

      Já dnes hoodně váhal. Vyjížděl jsem ve 12:30 a teploměr hlásil 17. V létě je hrana 15 a pod beru dlouhé. Jel jsem jen silnici a tak pořád na slunku.

      Volby krátkých jsem nelitoval. Vršek samozřejmě ještě dlouhej.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pruser je, ze na svalstvo neni takova zima, bo svaly topi..ale klouby netopi a neni na ne citit chlad…ja vyjel bunde, dlouhych navlecich(nemam dlouhe gate) a na kolena jeste jedny navleky a bylo mi prijemne a nic neboli…vyjet s holyma kolenama, tak ted skucim…

        Neni to o tom, ze nekoho z chladu boli kolena a nekoho ne. Je to o tom, ze nekoho zacnou bolet drive a nekoho pozdeji;)

        0 0
        • vasek80  

          Mě bolí koleno jak sviň po středečních 5 hodinách v +6 a dlouhých klahotech. Dokonce jsem váhal jestli dnes vůbec půjdu na kolo, ale nakonec jsem šel na 2 hodiny a koleno bolet přestalo, tedy trochu.

          0 0
          • Jonáš1  

            Jo to víš mi co děláme v zimě venku viz letos – 20, tak přeci jenom jsem už trošku jinde, taky nejsme žádný béčka.

            0 0
          • MlokCZ  

            Kolem 5° pokud jedu asfalt, tak vozím už čapáky vepředu a hlavně přes kolena s membránou.

            0 0
        • Jonáš1  

          No tak záleží jestli jsi taky zmrzlík nebo je ti pořád horko, já měl noční a chodil jsem venku v noci pouze v tričku a montérkovej blůze a vestě a bylo –1, a v poledne mn bylo vedro že jsem šel v šortkách.

          Za posledních deset let žádný nemoci, angíny, zápali plic apod.

          A to už v květnu se chodím cachtat do studený řeky Střely.

          0 0
        • Jonáš1  

          Taky kdyby jsi sledoval počasí, jako že to tady asi nikdo nesleduje tak bylo v Záp části Čech, nejteplejš z celé ČR, tady většina jezdila v krátkých.

          Ono na tom Východě je fakt že bylo chladnějš, dokonce to i hlásili.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jak neni nad 20°C tak s holyma kolenama nejezdim..takze tak:) Jak jezdi ostatni, neni zadny ukazatel. Svet je plny blaznu:)

            0 0
            • MlokCZ  

              Přesně. On byl kolem Plzně v krátkých, já dnes rozmýšlel jestli vzít 3/4 tenký nebo trochu zateplený a raději jsem vzal ty zateplený.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je bezne vozim 3/4 endura gate a moc se nehonim, takze mi eni ani moc vedro behem leta v lese. jabo bonus mam vpodsatte porad kryte kolena, byt jenom latkou kratas:)

                0 0
            • DaSnail  

              takytak 8o)

              0 0
        • nox159  

          s tim souhlasim… zitra uz ale capaky neberu vemu jen navleky a sundavat je jiste nebudu… kolena a kotniky musi byt v teple to je zaklad :)

          0 0
          • Jonáš1  

            Stačí sledovat, kamery a podívej se na teploty a podívej se na rozdíl Plzeň / Ostrava podívej jaký jsou tam rozdíli, zítra by se to mělo ale vyrovnat.

            0 0
            • nox159  

              co bych potreboval sledovat, na to abych vedel ze mam mit kolena v teple nepotrebuju nic sledovat :)

              0 0
          • Jonáš1  

            Jo jenomže já když je mám v moc velkém teple tak si zpotím kolena a je mi zima to je problém, tak já jezdím bez nákoleníků když je takové teplo, i dneska když jsem jel v krátkých tak jsem zastavil a normálně jsem měl spocený kolena ůplně mi z nich tekl pot jako v létě.

            Každej tu teplotu vnímá jinak někdo je víc zimouhřivej, někdo třeba už v patnácti stupních, je pro něj teplo, to je hodně individuální.

            To ani nemá cenu řešit tohle vlákno.

            V neděli se to otočí u vás na Ostravsku bude ještě teplo když to tady se má začít zatahovat a ochlazovat. Tady v Záp Čechách je vždycky dřív teplo nebo zima, protože fronty většinou jdou od západu.

            0 0
          • Prtko.cz  

            Ty jezdíš na válcích v čapacích?

            0 0
          • nooski  

            Dneska jsem vyjel v letním dresu s návleky na kolena a dlouhým termotrikem pod dresem a bylo to ok. Samozřejmě až na Hukvaldy pod oborou, kde snad mrzne i v červnu. Konečně trochu tepla tady na SV :-)

            0 0
          • Gorgov  

            Vy jste nejaky poserove mi prijde :) Jeste tak u profika to pochopim, kdyz na tom sedi denne 6 hodin, ale na tuhle turistiku se do 20 stupnu navlikat do navleku a sirit tu moudra o teplejch kloubech jak na nejakym geront-foru… No nevim, zda se mi to trochu moc uzkoprsi.

            0 0
            • nox159  

              do 20°C navleky nevozim… ale tak do 18°nechavam navleky pres kolena a pohoda :)

              0 0
              • Gorgov  

                Dobra, tohle uz smysl dava, taky sem si tu hranici dal na 18 stupnu. Ale vetsinou je tezky odolat a neshodit konecne ty hadry dolu ikdyz je lehce pod:) A na zitra nam tu hlasi 21, tak to sundavat rozhodne planuju :)

                0 0
                • nox159  

                  ja si vemu rano dlouhe navleky do batohu kratke navleky a pri nejhorsim si je prohodim… :)

                  0 0
            • Lada,s  

              Na šmrdlačku do lesa možná, ale na dlouhý silniční švih to na kraťasy fakt podle mě ještě není. Tepla a horka si ještě užijeme až až, tak nechápu co plašíte :-)

              0 0
    • vasek80  

      Hlásím 18 ve stínu a jde to nahoru. Až vytrávím jdu na kolo a beru si krátké…

      0 0
      • HarryTP  

        Já taky:D

        0 0
        • De.Fly  

          u nas na jihu neco kolem 20, dneska je to vskutku na kratky a to jsem vetsinou zmrzlej..

          0 0
          • pantauleo  

            Na západě také 20°C, krátké kalhoty, termotriko krátké + termotriko dlouhé + vesta, čepice pod helmu a krátké rukavice.

            0 0
    • nox159  

      tak hlasim 22–24°C ve stinu mel jsem navleky na kolena, funkcni triko kratky dres navleky na ruce a vestu a bylo mi dobre ( vestu jsem v pulce sundal ) a samozrejme vyssi hrube ponozky…

      nepotkal jsem nikoho kdo by jel kratke/kratke :)

      0 0
      • jachymk  

        Včerejší odpoledne kraťásky, krátký rukávy a na batohu bunda. Bylo mi krásně v kopci dokonce i horko.

        0 0
      • AsiJura  

        Ano nepotkali jsme se, jel jsem v kraťasech a funkčním krátkém triku a bylo mi místy horko, větrovku jsem nahodil až na sjezd kolem pěti hodin k večeru.

        0 0
    • vasek80  

      Tak nějak koukám, že dost vozíte návleky na kolena. Koukal jsem na kupkolo a výběr by tam byl. Horší je to s odhadem velikosti. Jaké by jste kdo doporučil?

      0 0
      • vasek80  

        Ještě doplním, že bych ctěl právě pro teploty kolem 15ti

        „Odkaz na kupkolo, ale může být i koloshop a jiné.“http://www­.kupkolo.cz/pro­dukty/obleceni109/na­vleky-ruce-nohy-kolena195/

        0 0
    • Sitic  

      tak v tom případě jsem plašan, ale dnes bylo hezky a teplo :D

      0 0
    • Kubiczech  

      Dneska krátké, podkolenky, návleky. Takže vlastně dlouhé. A třeba v Maštalích jsem byl docela rád, zejména v těch údolích, kam slunce moc nesvítí a ledu se rozmrzat moc nechce.

      0 0
    • honzarb  

      co to je za blbej dotaz? ja vyjel v kratasech a prijde mi to normalni, kdyz je venku 20°C… nechapu.

      0 0
    • l-e-t-o  

      dneska 55 km v kraťasech a dresu s krátkými rukávy a pohoda

      0 0
      • nox159  

        jedes zitra? klidne bych se odpoledne pridal…

        ale jezdim hodne pomalu…

        0 0
      • vsn  

        dneska 130 v kratasech a návlecích na kolena + moiře mono a lehkým dlouhým dresu … na samotný kraťasy to podlě mě ještě nebylo … :) (na tréning)

        0 0
    • Toutou  

      Dneska tady asi 17 ve stínu, 55 km, krátkej dres a elasťáky nad kolena, zima nebyla ani chvilku. Dokonce mám trochu spálenej ksicht.

      0 0
    • Coffin Corner  

      Trochu jsem to včera s tím jarem podcenil a asi kilometr šlapal pěšky ve sněhu s kolem na rameni. Místy jsem se propadal až dvacet centimetrů a nadával si, že nemám dlouhý čapáky, jak to studilo do lýtek. Ale po nečekaném najetí na ledovou plotnu v lese a následné frasně spojené s koupelí ve vodě, to bylo potom stejně jedno… :)

      0 0
      • Toutou  

        To nebylo tak hrozný, když jsi to ještě stíhal fotit :P

        0 0
    • maajkee  

      Jo jo, dneska jsem taky viděl spoustu hazardérů v krátkých gatích a dresech. Já vyjel v termotrenkách, v dlouhých čapákách, 2 vrstvy funkčních trik (jedno s louhým rukávem) a na vrch vestu. Chvílema mi bylo teplo, ale to bylo právě po tý zimě fajn, konečně se pořádně zahřát.

      Dřív jsem byl taky blázen a pak jsem nadával, že začlo bejt hezky a já jsem nastydlej doma.

      0 0
    • vasek80  

      Proč to neskočilo na konec netuším.

      0 0
    • vasek80  

      Včera 5st. ve stínu a jeden magor v krýtkých a se šálou kolem krku.

      0 0
    • xshreck  

      :) no myslím že na borečka v krátkých kraťasech, zimní bundou a ochlupením ala gorila v –1 zatím vyhrává :D

      0 0
    • iron.hide  

      no co, aj dnes na 2.etape pariz-nice bolo vela cyklistov v kratkom, dokonca aj bez navlekov na ruky. a to su prave v strede krajiny

      0 0
    • Blade  

      Hlásím svýho prvního letošního plašana v Tišnově na Klucanině. Sice krátký jen na nohy a na ruce dlouhý, ale i tak je to první vlašťovka:)

      0 0
      • Slavoš  

        Tak včera v 14.50Hod u Hranic na Moravě kraťasy a krátký triko,můj první nebyl,ale byl na kole.

        :-)

        0 0
        • Martin  

          v OL jsem jich už taky pár zahlídl

          0 0
          • jIrI___  

            V Ostravě taky. Ale zrovna včera to bylo na krátké nohavice už úplně v pohodě (13°C ve stínu).

            0 0
            • Slavoš  

              13°C ve stínu,teď na jaře je pohoda na krátký ? Naštěstí si to klouby všechno pamatují a dají ti po čase vědět,jak ses k nim choval.

              :-)

              0 0
            • Mig_all  

              včera na krátké? Foukalo jak sviňa, byl jsem moc a moc rád, že mám dlouhé…

              0 0
            • Azmir  

              Ale vítr takový, že jsem pomalu i z kopce musel šlapat :)

              0 0
      • Blade  

        A včera jeden prostovlasý silničář s holými koleny v Černé Hoře. Asi už je fakt jaro:)

        0 0
    • lokoj  

      Nedalo mi to a musel jsem vám toho dnešního plašana vyblejsknout :-)

      0 0
      • prvniodkonce  

        Nižbor > Beroun ?

        0 0
        • lokoj  

          jj z Nižboru na Beroun

          0 0
          • JakeF  

            Já si říkal, že je mi to povědomý :D. Já byl kousek dál na západ a teda na krátký to fakt nebylo, na slunci a po větru bych asi snes návleky jen na kolena a vršek o vrstvu míň, ale ve stínu jsem byl rád za každej kousek :D.

            0 0
            • prvniodkonce  

              Já právě dneska dopoledne jel z Berouna na Nižbor a na bundu mi tam sedla včela! No a když už vylézají včely… :D

              Jinak já jel čapáky a zimní bundu, ale sneslo by se dlouhé triko, roubaix a vesta, včera v tom dešti a 3°C mi naopak mrzly prsty u nohou i v neoprenu, a zítra maxima kolem nuly, člověk by z toho zešílel.

              0 0
              • vasek80  

                Ten březen nás letos trestá za teplej prosinec.

                0 0
                • JakeF  

                  Náhodou, dnešek byl paráda, skoro všude sucho, tak byla možnost vyzkoušet silničku :). Zítra zas do Prahy do školy, tak ať je klidně hnusně, ale v pátek a o víkendu chci zas hezky :D.

                  0 0
      • Biker jak Pes  

        Ten vypadá docela oplácaně, takže ho to asi hřálo. :)

        Nicméně dneska cca 3st., vyjel jsem navlečený v normálním zimním hábitu a potkám borce ve 3/4 kraťasích… lidi už fakt magoří…

        0 0
        • vasek80  

          U nás v lese 7 a když jsem v šoku zjistil, že na mé oblíbené stezce je ještě sníh, tak jsem vyjel na silnici a teplota se pohybovala mezi 10–12.

          U baráku jsem měl 12 a tak jsem měl hejblata vzít si krátké a pod ně zateplnené návleky na celé nohy od Force, nakonec vyhrály dlouhé a pod ně návleky na kolena. Bylo mi fajn a byl jsem rád.

          0 0
        • jIrI___  

          Nemagoří, otužují se :)

          0 0
        • Kubiczech  

          3/4 s kolenama jsou ještě v pohodě.

          0 0
      • tonik666  

        Vypadá jako Darkson. Ale ty kalhoty Kalas, nevím nevím

        0 0
    • Smazaný účet  

      já tu jezdím v kraťasech už pár dní…i v krátkém dresu, jen to chce neprofuk vestičku, páč dost funí, jinak pohoda :-)

      0 0
    • mastihuba  

      Proč zakladat nový vlákno že. :)

      0 0
      • enjoy  

        To neni spatny, najit se v tematu pred deviti lety:-)

        Nicmene k veci:-), moje kolena by dnes mohla vypravet, jak chytre bylo jezdit v kratkych..

        Kluci pokud je vam 20 a mate pocit, ze jste v pohode…vemte si ty navleky:-)

        0 0
        • laversa  

          Proč kolenům do budoucna vadí když prochladnou? Je mi okolo těch dvaceti, tak si nechám poradit ;)

          0 0
          • jirkas  

            proč? tak jestli ti tohle nedojde samotnýmu, tak můžeš být rád, že vůbec umíš číst

            0 0
            • laversa  

              Děkuji za velmi přínosnou odpověď. Já se pokaždé divím, proč lidi jako ty vůbec odpovídají ve vláknech.

              Mohl jsem napsat, že si myslím, že pokud je problém, když kolena prochladnou, tak je možná dle mého názoru způsoben ztuhlostí šlach, nedokonalém prokrvení okolních tkání, zhoršenou cirkulací kloubní tekutiny, což způsobuje větší opotřebení kloubu. Ale jelikož medik nejsem a nejsem schopen tuto myšlenku verifikovat prostřednictvím ničeho lepšího, než je má domněnka, tak mi přišlo lepší se rovnou zeptat a nevypisovat mé myšlenkové pochody. To mi přijde legitimní.

              Dle -tvé- logiky bych mohl na závěr ještě dodat, že můžeš být rád, že si umíš utřít pozadí, když tě nenapadlo zohlednit třeba tuto možnost.

              (Ale pokud byl v tvé reakci ukryt jinotaj obsahující vysvětlení, tak se omlouvám, že jsem ho neodhalil.)

              0 0
              • jirkas  

                Na hloupou otázku, hloupá odpoveď.

                0 0
                • laversa  

                  Ještě něco užitečného přidej, prosím.

                  A vlastně, jak bys to „medicínsky“ popsal, pro mě hlupáka?

                  0 0
                  • jirkas  

                    K tomu není potřeba znalost medicíny, stačí zdravý selský rozum.

                    0 0
                    • laversa  

                      Pokračuj, prosím!

                      0 0
                    • enjoy  

                      Bohužel, nestačí..

                      Mně zdravý selský rozum říkal, je ti teplo?Je.Tak si vem kraťasy a že je venku 15 nad nulou neřeš.

                      Ale některý věci je lepší brát jako dogma a né to do podrobna rozpitvávat.

                      0 0
                      • jirkas  

                        pražák nemůže mít SELSKÝ rozum :-P

                        0 0
                        • enjoy  

                          To fakt asi ne..

                          Otázka je, jaký je rozdíl mezi pražským selským rozumem a venkovským selským rozumem:-)

                          0 0
                      • jIrI___  

                        Tak, kolem těch 18°C to už je jasná teplota na kraťasy. Nač se zbytečně topit

                        0 0
                    • Coffin Corner  

                      Jaký zdravý selský rozum? Každý oftalmolog ti dneska řekne že klasická pověra našich babiček :„Máš tady tmu, zkazíš s oči!“ je blbost na kvadrát. Po čtyřicítce prostě začne oko degradovat a stejný je to s ostatními orgány a klouby.

                      Především je ale všechno hodně individuální. Poděs, kterej nosil do třiceti kraťasy i v zimě nemusí mít do osmdesáti problémy a na druhou stranu, na teplo úzkostlivě dbající člověk může být ve čtyřiceti zralý na výměnu kloubů.

                      Ten kluk se o tom snaží přemýšlet, ty jen bez uvažování papouškuješ pověry a ještě arogantně…

                      0 0
                      • jirkas  

                        o-kej…a teď mi řekni, jak on má vědět, že je jeden z tisíce, kterýho ve stáří nebude nic bolet?

                        0 0
                  • raceman  

                    par MUDRcu se tu pohybuje, tak ti to treba osvetli .)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    tyvole, ty se kyt:D

                    0 0
          • Petr.T.M  

            Těžko říct proč, ale funguje to tak. Tělo má paměť. Funguje jako „houba“ vstřebávající dobré i zlé. A pamatuje si velmi dobře. Kumuluje se to v něm všechno. A až se to nastřádá … Všechny „hříchy“ proti zdraví, kterých se člověk dopouští z mladické nerozvážnosti až do řekněme cca 35 – 40, ( do kdy vše ještě funguje jaksi samospádem bez údržby) se pak po čtyřicítce (+ -) začínají vracet jak z bumerangu. Jsou o tom i odborné články. Takže záda, ledviny, kolena, … A jistě nejen to. Taky chlast a kouření atd. atp…

            0 0
          • Smazaný účet  

            protože v podchlazených kloubech zatuhává kloubní maz a tuhnou i šlachy, jako mladej to „urveš“ a je ti to jedno, ovšem dochází k nadměrnému opotřebení kloubů a namáhání šlach a to se samozřejmě kumuluje s časem…

            0 0
          • Smazaný účet  

            nenechas, tak nemel hovadiny…

            0 0
        • iron.hide  

          a jak sa to prejavuje, jaky je to pocit?

          bolia ta aj ked nie si v pohybe, napr rano ked sa zobudis?

          0 0
          • enjoy  

            V podstatě mi zatím fungují normálně, chodím:-).Ale cokoliv co vypadá jako dřep už je cítit, zprvu hlavně zvukově, prostě vrzání, křupání, pozdějí v jednom koleni občas píchnutí.Já to ještě podpořil pár lety posilování a bylo tam hodně dřepů a mrtvých tahů, což mi taky asi moc nepřidalo.Když by mi teď někdo říkal, že v posilovně musím bezpodmínečně dělat dřepy atd. poslal bych ho dnes do ******.

            Zatím tedy chodím, běhám, jezdím.. jen prostě vím, že kdybych dělal určitý věci jinak, tak bych dnes o těch kolenech třeba zatím nevěděl.

            0 0
          • tonik666  

            Moje kolena taky zlobí. Nevím jaký podíl mělo jěždění v krátkých (a to jsem jezdil dřív občas už od 10 stupňů), každopádně teď mám asi 2 roky potíže, zejména s levým kolenem. Bolí při celodenním sezení u počítače v práci, a cítím ho při delších vyjížďkách, zejména když se jede rychleji.

            Svůj podíl má příšně plochá noha, zkrácené šlachy a svaly, nějaká lehce atypicky tvarovaná češka (dysplazie) a možná další faktory. Zatím je to únosné a jezdit můžu. Pomáhá konzumovat želatinu a pít nutred flexit drink, a protahovat se, ale samozřejmě, že to úplně nezmizí.

            0 0
        • raceman  

          zapomnel si na kotniky :)

          0 0
    • prvniodkonce  

      Tak vážení, dneska jsem byl plašan i já :)

      0 0
      • JakeF  

        Já zodpovědně v 3/4 a teď mám proužky i na lejtkách :D.

        0 0
        • borda  

          No jo, ja taky :-)

          0 0
        • jIrI___  

          Kdyby sis neholil nožiska, tak žádné proužky nemáš, protože chlupy to dokonale odstíní :D

          0 0
        • prvniodkonce  

          Abych nepůsobil nezodpovědně, tak dodávám, že jsem měl hřejivku a jel na bajku, nahoře dlouhý rukáv :)

          0 0
      • Biker jak Pes  

        Vzal jsi mi příspěvek. Ke konci švihu už mě nebavilo pařit se v návlekách a 30km před barákem jsem je sundal. Krásně bylo… :)

        A už mám spálené zápěstí. :D

        0 0
      • radek.n1  

        Dneska super, 3/4 + tričko a pohodička :).

        0 0
    • kali222  

      s tema prouzkama kecate, neopalovalo to :D nebo moc stromu… :D

      0 0
      • JakeF  

        Bys měl vidět moje nohy :D Ale je fakt, že jsem tam celkem chvíli pobyl, jsem plánoval 120 a nakonec to bylo skoro 160…

        0 0
    • Pumsc  

      dnes z fachy holý kolena a dres:-P,bylo hafo pěkně

      0 0
      • rasken  

        jojo dneska po praci krasnej relax bez navleku a odpocinek ze vcera stoho masakru viz bajkove vyjizdky:))

        0 0
      • Lance  

        dneska rano 6:50 plasan v kratasech, ale to byl nejaky pajac asi, fakt je ten, ze slunko svitilo, tak asi proto

        0 0
    • Smazaný účet  

      vcera kupa plasanu..ja v dlouhych navlekach a bylo mi prijemne…

      0 0
      • jIrI___  

        Nejel jsi přes traily na bobrovníkách?

        0 0
        • Smazaný účet  

          nejel…kolem odry k mostu, jistebnik, klimkovice, hylov, mexiko, wapka a dom:)

          lazne-mexiko docela bahniste:(

          Na traily se mozna podivam o vikendu,a le spise ne bo ma chcat…

          0 0
          • jIrI___  

            Chyba, chtěl jsem vědět jak to tam vypadá s bahnem :). Já jel jen po cyklostezce na opačné straně řeky a zaskočila mě tam vysoká hladina, takže kus cyklostezky byl pod vodou a musel jsem to objíždět přes poorané pole kde to kurvanejelo a málem jsem tam nechal plíce i když jsem snad nepřekročil rychlost 10 km/h :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              hmm..zajimave:) Tak aspon vim, ze tama nemam jezdit:) Diik:D

              Predpokladam, ze je to zatopene kvuli tajicimu snehu a ne kvuli hladiny reky…

              0 0
              • jIrI___  

                Tak jasně že jo, ten tající sníh zvedl hladinu, takže je to neprůjezdné kvůli hladině a ne kvůli sněhu :D. Neprůjezdné je to zhruba od odbočky na Martinov takových 200 m směrem na Třebovice.

                0 0
    • HonzaRez  

      V neděli bylo pěkně a teploučko, ale jak krásně mi bylo ve dvou trikách pod bundou a dlouhých elasťákách. Kdybych byl krátký, tak bych se zas tak pohodlně necítil, ve stínu byla kosa…

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Jedna věc jsou stupně, ale ve stínu je fakt kosa, u řeky je kosa, vítr je studený… Stupně na teploměru navíc na sluníčku za oknem jsou celkem informací druhořadou. V neděli dres a dlouhý návleky ruce + nohy, k tomu vesta a bylo to chvílemi skoro málo (silnice).

        0 0
    • MichaelSimek  

      ja byl skoro plasan vcera, kratasy s navlekama pres kolena, kratkej dres a kratky termotriko pod tim, bylo me akorat…v nedeli jsem byl jeste v dlouhejch a to bylo obcas moc teplo

      0 0
    • duk  

      Včera přes poledne jsem taky plašil, na sever od Prahy teploty vysoko nad 20 :-) Akorát jsem se za těch 4,5h lehce připálil, proužky už jsou

      0 0
    • vasek80  

      Dnes jsem byl za idiota.

      Vyrazil jsem v 18 st. v dlouhých + dlouhým + termotriko v dlouhým a vesta. Za chvíli vylezlo slunce a termotriko jsem po 10 km schovával do pařezu a zbytek s rozeplou vestou a spocenýma zádama.

      0 0
      • prvniodkonce  

        Tady v Praze bylo dnes proti včerejšku zima. Dnes jsem byl 2× a pokaždé v dlouhejch, nahoře craft zero + roubaix + vesta.

        0 0
    • metr-x  

      Dneska bylo krásně, tak jsem na sebe hodil funkční tričko a vestu a na nohy kalhoty + návleky. Ale někteří lidi si fakt myslí, že vykoukne slunko a je všechno OK. Cyklistů jenom v tričku a kraťasech jsem potkal hodně..

      0 0
    • metr-x  

      Dneska bylo krásně, tak jsem na sebe hodil funkční tričko a vestu a na nohy kalhoty + návleky. Ale někteří lidi si fakt myslí, že vykoukne slunko a je všechno OK. Cyklistů jenom v tričku a kraťasech jsem potkal hodně..

      0 0
      • jIrI___  

        Však dneska bylo v Ostravě horko jak cyp, jsem nechápal lidi v dlouhém, když jsem se potil v krátkém :D

        0 0
        • metr-x  

          No přiznám se, že jsem šel do školy v kraťasech, ale na kole mám radši nohy v teple :-D

          0 0
          • jIrI___  

            Já to měl přesně naopak, při chůzi se nezahřívám tolik jako při jízdě na kole :D

            0 0
      • Smazaný účet  

        jak pises…slunko hreje na ruce, tak hura ven v kratkym:)

        0 0
      • xshreck  

        taky jsem radši v teple ale někdy se opálit musím :D vezl jsem sebou ale dlouhý dres a návleky na kolena. Kdyby byla kosa :)

        0 0
    • prvniodkonce  

      Tak kolik jste jich napočítali tento víkend? :D

      Já asi 10, a to jsem nebyl na „renomovaných“ cyklostezkách. Teplota na západ od Prahy max. 12 °C a vítr 2 – 5 m/s…

      Stačí v televizi vyhlásit, že bude teplo a už to jede, přitom před 14 dni bylo snad ještě tepleji.

      0 0
      • terkad  

        Moc ne, většina byla rozumná, Ale včera jsem potkala dvojku v kraťasech a k tomu snad zimní bundy. Vypadali na těch kolech docela vtipně :)

        0 0
      • terkad  

        Moc ne, většina byla rozumná, Ale včera jsem potkala dvojku v kraťasech a k tomu snad zimní bundy. Vypadali na těch kolech docela vtipně :)

        0 0
      • jIrI___  

        Když svítí slunko, tak je to v cajku. Jakmile ale zajde, tak je na můj vkus ještě celkem kosa :)

        0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        Nepočítaně… :-)

        0 0
    • joudys  

      Co vás to tak vzrušuje v čem jezdí druzí?

      0 0
    • Japhy  

      Celou zimu jsem neměl potřebu vytáhnout zimní čapáky, kombinace volný kraťasy a dlouhý teplý návleky se mi víc než osvědčila. Odpolko to zkusim bez návleků, je tam nádherně. A dám si škopek na zahrádce.

      0 0
    • kastan02  

      Letos jsem byl venku 8× a ani jednou nikdo v krátkejch. Je, ale fakt, že nějaké davy cyklistů se zatím u nás nekonají.

      0 0
    • jIrI___  

      Já dneska už kraťasy taky vytáhl, na slunku pařák jak sviňa.

      0 0
      • Kytka_mh  

        Pařák na slunku ano – ale zajedeš v podvečer do stínu a mastíš to z kopce…

        Jsem zvědavý na ty teplomilné za pár let.

        0 0
        • Japhy  

          Tak zrovna včera bylo až do cca 17:30 krásně teplo a na závěrečný sjezdík stačilo natáhnout dlouhý návleky. Na kolena jsem háklivej, radši se peču než mrznu, ale dosť bolo dlouhejch nohavic.

          0 0
        • Spící kníže :-)  

          Taky to tak vidím, dneska výlet 12:30–18:00 do těch 16 hodin pokud svítilo jel jsem v dlouhým vršek i spodek + vesta.A hlavně rukavice na celý ruce. Stále je při vyšší rychlosti studený vzduch okolo rukou. Jinak ale teplotní pohoda, nejak se člověk nepotil. Jak jsem míjel kraj Jihlavy po škarpě ještě sníh. Hodně rychlý sjezd v lesní pasáží kde nesvítilo hlavně po té 17 hodině už zima. No a světe div se borci v krátkým dresu vršek i spodek a bez helmy. Asi speciální oddíl. :-)

          0 0
      • bosmilan  

        na Visalajich bylo docela chladno,takže jsem byl rád za návleky a dlouhý rukáv

        0 0
    • h.mad  

      Dlouhý kalhoty fakt jenom když je hnusně nebo pod nulou, kolena jsou v teple v chráničích…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak kolik jich už tenhle rok máte? Co vyjedu (za sluníčka), tak nejakého magora v krátkém (ruce nebo nohy) potkám. A to je jedno, jestli je pet nebo deset stupňů. Prvního jsem videl nekdy začátkem března.

      0 0
      • Jimm22  

        Byl jsem v krátkém i na štědrej den v –5°C, na kolenách chrániče a ty hřejou dost a od kolene po kotník mi zima nikdy nebyla :) Nahoře samo kupa termohader

        Ale potkávám jich pravidelně několik co jezdí kolem 0 a holou hlavu, ani helmu nic, ti musí být omrzlí jak sviňa

        0 0
      • zdenal8  

        Někdo už má i opálený rukávy :-)

        Já si pro změnu potkávám lidi, co jezdí navlečený jak kdyby bylo pod nulou.

        0 0
        • wilda81  

          Pri zastavkach na pivo promrznes. Neni radno si zahravat. ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            To je presne ono! Dve az tri pivka a sem rad za bundu…a posledni pivko uz dopijim v rukavicich:)

            0 0
            • zdenal8  

              Myslim, že ještě není ideální počasí na to, vysedávat někde u pivka. Navíc až tak na lehko nejezdim. Většinou mám cestou domů v batohu zateplený doplňky, co jsem měl na sobě ráno, když bylo 5 pod nulou.

              A ono jet navlečenej a pak bejt spocenej taky neni úplně ono.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Idealni pocasi na pivkovani jeste neni, to souhlas. Ale i za nepriznivych podminek je treba trenovat!

                0 0
        • Jimm22  

          nepotkáváme se přes tejden? :D

          Tak občas to neodhadneš a vyrazíš víc-míň oblíklej a obojí je na hovno bo je pokaždý zima

          0 0
      • skorpion  

        Uz pri lahkom mraze sa da jazdit v sortkach ;-) Na kolena zateplene navleky a nemam problema.

        0 0
        • kotew CZE JIHLAVA  

          no dneska to bylo na pováženou,pravej palec ještě omrzlej ted¡ a z bot když jsem do toho dupal v Jeníkovskejch kopečkách,tak mi tekla voda z bot:DD ale to byl důkaz že ještě nemrzlo,i když mám na tacháči pana Celsiuse,dneska zima zima zimička,Vysočina Ole aspoň nebude rýmička:D

          0 0
          • skorpion  

            chodidla sa asi najhorsie zatepluju. Niekedy ani 3 pary ponoziek nepomozu :-) To je jedina cast tela, ktoru este nemam vychytanu. Ale pravdupovediac, na chodidla mam zatial najhorsiu vybavu. Do dalsej zimy budem musiet poriesit nieco kvalitnejsie. Derave tenisky uz proste nie su ono :-)

            0 0
            • Lenka.05  

              Ja uz dala zimni tretry do skrine, ale jeste je asi vytahnu jak tak vidim predpoved na duben

              0 0
        • VladexAndroid  

          to já naopak někdy i při skoro +20 stupních jezdím ve spodkách..a nemyslím cyklo spodky ;-p

          no nám starým už není tak teplo jak vám mladých – připravujeme se už na kremaci tak jezdíme zateplení ať je nám furt teplo

          0 0
          • postman79  

            Tak záleží, jestli na spoďáry ještě něco navlíkáš, to už by ti bylo asi horko.

            0 0
    • Jamin  

      Ano, dneska ráno – Bílá Hora –2 stupně, borec v tříčtvrťácích. Já to nedal mentálně a šel na bus.

      0 0
    • pastorekhonza  

      hodně.

      0 0
      • lukan  

        já jsem taky viděl pár bláznů – nejvíce nechápu holé kolena (když teda jednoznačně není počasí na holé kolena)

        0 0
    • o.unca  

      Dnes! Borec na silnici, to je kua neuvěřitelné…-D

      0 0
      • mr.ricardo  

        Dneska bylo 13 stupnu, to uz se celkem da, ale v prosinci jsem v Troji potkal bezce v kratkejch bezeckejch trenyrkach a tricku, byly asi 2 stupne a snezilo :) to je magor …

        0 0
      • jIrI___  

        Nevím jak v Brně, ale v Ostravě bylo kolem 13°C. To bych se spíš podivil, kdyby někdo jel v dlouhých :)

        0 0
        • MlokCZ  

          A k tomu slušně foukalo a přízemní teplota byla převážně výrazně nižší (jen cca od 12 do 14:30 byla mírně vyšší).

          Ani jsem si do práce nebral na nohy nic tenčího než co jsem jel ráno v dlouhých roubaix čapákách (+ Defrostery) a odpoledne mezi 15–16:30 to bylo zcela v pohodě. Jak hodně foukalo, tak nohy ani trochu spocené a horko mi nebylo.

          Teplotu jsem měl po celou dobu dle Garminu 11°C-13°C.

          Tedy k holým kolenům opravdu daleko. Místo dlouhcýh roubaix bych nejprve bral teplé 3/4, pak tenké 3/4 a až teprve potom krátké.

          0 0
          • zdenal8  

            Nemůžeš to hodnotit podle sebe. Každý to má jinak. To co píšeš na teplotu kolem 12°C já třeba vozím s klidem už při 8°C.

            0 0
            • MlokCZ  

              Kolik kdo potřebuje oblečení je individuální, to samozřejmě souhlas. Ovšem holá kolena v 13°C je nesmysl pro každého.

              A jel jsi dnes? Není 13°C jako 13°C. V zimě je to něco úplně jiného než třeba když se ochladí večer v létě. V létě bych se při 13° v roubaix čapákách uvařil a možná bych měl ještě tenké 3/4 (v létě teplé 3/4 beru cca pro 8–13°).

              Teď to od země pěkně táhne, jak je třeba ještě všude spousta ledu ve vodě (konkrétně třeba v Boleváku kolem kterého jsem jel dnes a dalších rybníků za ním bylo ledu ještě poměrně hodně), atd.

              0 0
              • zdenal8  

                Konkrétně ten den jsem nejel, ale jezdím běžně celý rok do práce. Z Dobřan na Plzeň většinou kolem řeky. I v zimě, takže ty teploty a pocity mi vysvětlovat nemusíš. Taky dost záleží kudy jedeš a na jak dlouho to plánuješ.

                Jenom tvrdím, že každý to má s teplotou a oblečením jinak a musí si sám vyzkoušet co mu sedí. Někomu zima nevadí, někdo má rád zase teplíčko. Toť vše.

                Proto taky nechápu občas ty dotazy co se tu objeví. Jako co si mám oblíct, když je 8°C, jakou bundu při 12 apod. To si pak říkám jestli to téma vůbec zakládá dospělej člověk.

                0 0
              • Tomínos  

                Tak samotný kolena budou v tomhle dostávat kouř, když budou holá, já vozívám kraťasy a k tomu na kolena návleky, když jsem to nedělal, měl jsem z kolen pěkný chrastítka.

                0 0
              • Pedro404  

                Jakej je rozdíl mezi 13 stupněma v zimě a létě, pokud se skutečně jedná o teplotu 13 stupňů v oblasti kolenou?

                0 0
                • Honzis  

                  zjara a na podzim je sice 13C ale okolí je „promrzlé“ a minimálně subjektivně 13C ráno v červenci sneseš líp než dnes odpoledne.

                  0 0
                • gerrard  

                  Tepla zeme v lete vyzaruje tepelne zareni, ktere ti ty kolena ohriva. V zime je zem studena a nic nevyzaruje. Stejne vnimas jinak teplo z kamen a z podlahoveho vytapeni.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Mně příde, že pokud je u kolen teplota vzduchu v obou případech 13 stupňů, tak musí bejt jedno, odkud je ten vzduch zahřívanej? Pokud má 13 stupňů, tak má prostě 13 stupňů. Spíš bych řek, že pokud máš 13 stupňů u kolen díky teplu vyzařovanýmu ze země, tak o kus vejš kolem hrudníku budeš mít menší teplotu, než kdyby ten vzduch měl 13 stupňů tak nějak plošně?

                    Je to samozřejmě irelevantní debata bez aplikovatelnosti v praxi, ale příde mi to jako zajímavý teoretický zamyšlení.

                    0 0
                    • plzakj  

                      Spis jde o to, ze nevozis teplomer na kolenou, ale je nekde za oknem obydlene oblasti. Kdyz pak projizdis jarni udoli, stinne lesy atp. tak tam je teplota daleko nizsi. Naopak v lete ty rozdily tak velky nejsou.

                      Tak jako tak, at si kazdej vozi, co chce. Ja si casto beru navleky pres kolena i v lete rano, kdyz svistim z kopce do prace.

                      0 0
                    • obda  

                      Hehe, moje maturitní otázka :) Teplo se může přenášet vedení, prouděním a sáláním. „Vyzařování tepla“ je právě to poslední. Jak to funguje ve dvou stejných místnostech se stejnou teplotou vzduchu ale jinak teplými stěnami je pěkně vysvětlené na wiki Pokud chceš zjednodušenou verzi, můžeš udělat pokus. Jak ti bude venku teplo, když vzduch má 8 °C a je pod mrakem? A jak se budeš cítit o 1 minutu později, když vykoukne sluníčko (a vzduch má stále 8 °C)? Ostatně sálání tě zahřeje i ve vakuu, kde o nějakém vedení a proudění nemůže být řeč. I u vesmírných lodí je nutné řešit přehřívání :)

                      0 0
                      • Pedro404  

                        To je super, sem se dozvěděl něco novýho:)

                        Bude ale rozdíl např. ve zdravotním dopadu na kolena, když se jedná jenom o vnímanou teplotu?

                        0 0
                        • gerrard  

                          :) Bude ti proste vetsi zima. To jestli je to dobre na kolena nebo neni necham na tobe. Ja v tom mam jasno. Ja vozim dlouhe, ja mam svoje kolena rad.

                          0 0
                          • Pedro404  

                            Já zas vozim celoročně chrániče, jak píšu vejš, je to čistě teoretická debata.

                            0 0
                        • mr.antik  

                          není vnímaná ale skutečná

                          0 0
                          • Pedro404  

                            To právě nevim, na tý wiki, co obda linkoval, se píše o perceived temperature.

                            0 0
                            • gerrard  

                              Kdyz to max. zjednodusis, tak mas dve teploty. Realnou co nameris teplomerem a pocitovou. Pocitova je nejake vyjadreni, jak vnimas realnou teplotu. Ovlivnuje ji treba rychlost vetru, vlhkost vzduchu a taky vyzarovani tepla z okolnich predmetu. No a ta je na jare nizka, protoze zem je studena, takze toho moc nevyzaruje. Krasne si to uvedomis, kdyz jsou na jare mraky a strida se kdyz slunko sviti a nesviti. Jakmile prestane svitit a ohrivat te, tak ten pocit zimy je okamzite vetsi, nez kdyz sviti. A pritom je teplota vzduchu porad stejna a nemeni se.

                              0 0
                        • h.mad  

                          To se dá zkusit. Vem plechovku píva a nějakej větrák. Změř teplotu a pak na tu plechovku dej mokrej hadr a pust větrák a změř to po půl hodině třeba a budeš vědět o kolik ti kolena chladnou :-)

                          0 0
                          • ˘Ö˘ Krab  

                            A jak tímto pokusem zjistíš, nakolik se projeví zvýšená tepelná vodivost vlhké tkaniny na kolenou a nakolik adiabatické ochlazování?

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        jasně, však v mikrovlnce se jídlo taky ohřeje a teplo tam není… :-)

                        0 0
                      • MlokCZ  

                        Kromě sálavého tepla (které se v létě opravdu hodně liší) tu jsou i další faktory.

                        Teplota naměřená teplota v místě kolen také nemusí být pořád stejná.

                        Teplotu srovnáváme z dostupných údajů, tzn. např. měření meteo stanic (teplota v 1m v kryté stanici) nebo třeba z Garminu na řídítkách.

                        A pak teplota vzduchu bude v zimě chvílemi rozdílná. Přízemní teplota bude nižší než v létě. A pak tu máme lokálkní místa, kde se drží nižší teplota (která se nestačila prohřát). V zimě během jízdy na takových míst narazíš na spoustu, ale jak jsou to malá lokální místa, tak se při průjezdu ani Garmin nestačí ohřát a reagovat, takže v záznamu budu mít pořád třeba 11–13°C i když projedu celou řadu míst s nižší teplotou.

                        V létě to bude často přesně naopak (na těch 11–13°C to klesá z předchozí vyšší teploty), že budu potkávat lokální místa, kde bude naopak ještě pořád tepleji a ochladí se později.

                        A snad tohle musí každý znát z praxe, pokud aspoň trochu jezdí v zimě. Třeba boty. Při zmíněných 11–13°C minulý týden jsem v Defrosterech s mírně teplejší ponožkou neměl žádný problém (nebylo vůbec horko).

                        V létě bych se při 11–13°C s mírně teplejší ponožkou v Defrosterech uvařil.

                        0 0
                        • Pedro404  

                          OK, to dává smysl:)

                          Z praxe to neznám, protože už pár let nemám venkovní teploměr v bytě, natož přímo na kole, takže netušim, do jakejch číselnejch teplot vyjíždim.

                          0 0
            • gerrard  

              Zem je jeste studena a nevyzaruje teplo. Ted je ten pocit zimy jiny pri teto teplote nez v lete, kdy se zem uz nahreje. Porad je to jednoznacne na dlouhe dlouhe.

              0 0
              • jakub_kencl  

                není to sice o cyklistovi, ale ráno pod Barranďákem na Smíchovské straně venčil chlápek dogu a měl krátké/krátké a byl totál bos. Garmin ukazoval 4°C

                0 0
                • plzakj  

                  Ten byl jeste nafrcenej z vecera.

                  0 0
                  • jakub_kencl  

                    Hmmm, tak to musel být mejdan jak sviňa, když klofnul tu dogu a šel s ní za rozbřesku na romantickou procházku :-D

                    0 0
                • Coural  

                  Dneska okolo 6:30 tam spal frajer omotanej okolo tý značky přístaviště, nebo co to je. Zima mu evidentně nebyla, byl v dlouhých kalhotách.

                  0 0
                • jatichy1  

                  Jojo toho u Vltavy mezi Chuchlí a Barrandakem potkávám pravidelně. Většinou je bos, ale když bylo pod nulou a snih tak boty měl..

                  0 0
      • Lada,s  

        já jsem jednoho plašana potkal už ve středu…kolena mu poděkují za pár let :-)

        0 0
    • Yura  

      Mame souseda co chodi jenom v kratasech celorocne.. Zima, snih a on zimni bunda, cepka a kratasy.. :D

      0 0
      • plevka  

        ve Štramberku zas jeden chlap chodí celý rok bosky, v zimě jsem ho potkal a nechápal jsem :D

        0 0
      • plzakj  

        Pavel Nový :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pavel Nový snad díky tomu i málem dochodil úplně.

          0 0
          • Martin  

            Není to nějaká dezinformace?

            0 0
            • Auditor  

              rychlý dotaz na gůgl vyplivl info o západonilské horečce, pravděpodobně z dovolené v Egyptě – to co mu bylo bylo virového původu.

              Takže ne kvůli nošení krátkých kalhot ..

              0 0
              • Delkim  

                Byl o tom dokument, co se mu stalo, neskutečný jak ho to málem zabilo.

                0 0
      • -b-n-x-  

        Vetsina zvirat chodi „naha“ celorocne :-)

        0 0
        • Yura  

          Aha jo to dava smysl lol. Az na to, ze zvirata co zijou v mistech, kde je zima jsou na to prizpusobena, stejne tak jako se lidi prizpusobili a to tak, ze na sebe neco hodi, aby si udrzeli teplo kdyz nemaji srst, ktera by jim v zime zhoustla apod. ze? Takze for fakt nevysel..

          0 0
          • plevka  

            třeba ryby plavou furt nahaté a nemají srst :D

            0 0
            • Martin  

              a co takoví prvoci?

              0 0
            • Yura  

              Ja ti to fakt hledat nebudu jak je to s termoregulaci u ryb. Jsou ruzne druhy ryb, ktere by neprezily v chladnych vodach a naopak ryby co by neprezily v teplych vodach atd.. Faktem zustava, ze kazdej druh je nejak prizpusobenej aby mohl zit tam kde zije a clovek je prizpusobenej na chlad tak, ze se oblece nebo to tady chces poprit? Tak se objednej u Chocholouska. Ja ti s tim neporadim..

              0 0
              • pepek  

                Člověk v původním prostředí se neoblíká. Tady to není původní druh, stejně jako třeba žirafa, které ovšem nikdo kabát nedá .

                0 0
                • Yura  

                  Uz kdyz lovili mamuty, tak pres sebe meli jejich kozichy. Ti jeste pred nima nezili nikde kde jsou teploty hluboko pod nulou, takze byli ok, stejne jako v karibiku hadry nepotrebujes.. Proste koment od bnx je uplnej nesmysl. Verim, ze to bere jako klasicke bf rejpani, takze toho nechame co..

                  0 0
              • plevka  

                Yurko, já jen žertoval..

                0 0
                • pepek  

                  To mu nedělej, Yura imigroval z Japonska, žertu neznaje, nechápe.

                  0 0
          • -b-n-x-  

            Me to proste fascinuje jak ty zvirata ziji celorocne venku, kolikrat zmoknou, jsou na vetru, na mrazu, atd…

            Yuro, i kdyz jsou „prizpusobena“ tak to je obdivuhodne. Schvalne, zkus bydlet 2 mesice nonstop venku bez strechy nad hlavou,

            0 0
            • Yura  

              Co je na tom obdivuhodneho? Lidi tak zili vetsinu casu, jen se dozivali 20 max 30ti let. Uvedom si uz ty jelimane, ze ty zvirata jsou na zivot kterej zijou prizpusobena. Co na tom tvuj mozecek nechape? Stojici jelen v zime v lese neni ekvivalent stojiciho naheho homo sapiens v zime v lese. Homo sapiens zabije kamose srnce, oblece si jeho srst, vleze si do jeskyne a u vchodu si udela ohen. Je to uplne to same jako kdybys tvrdil, abych si vyzkousel byt den pod vodou jako ta ryba. To asi nedava moc smysl ze.

              0 0
            • snas89  

              Solzenicin v soustrovi gulag popisoval ze byl hroznej pruser kdyz nekoho sebrali v lete.

              To pak bylo mozny ze na gulag na sibir te poslali v zime jen v kratkych rukavech a sandalich.

              Nekdo to dal. Spousta lidi ne.

              0 0
      • Tencovozikmin  

        A co ten exot co chodi na Lysou kazdy den a temer nahy?

        0 0
    • plzakj  

      Dnes odpo v Plzni v lese 12st, jeden kratky-kratky, druhej kratky-dlouhy.

      0 0
      • Delkim  

        Já dneska neprofuk zateplený kraťasy plus návleky na ruce, nohy i tretry, zateplená vesta, lehké rukavice a pod helmou neprofuk čepice :) A bylo to akorát!

        0 0
        • zdenal8  

          To sem zvědavej, co budeš vozit v zimě, až uhodí mrazy.

          0 0
          • Delkim  

            to je logika… takže jsem měl dneska ve 12 stupních ve sjezdech v 60 km/h v pocitové teplotě tak 4 stupně mrznout v letních hadrech??? bože…

            btw až uhodí mrazy? tak to bych si vzal zateplené dlouhé čapáky, zimní tretry, hořejšek to stejné bez vesty ale se zateplenou WS bundou od Gore, kuklu a na ruce normální zimní rukavice

            0 0
            • 01carbon  

              teda na tom trenálu musí být ale kosa :-)

              0 0
              • Delkim  

                Náhodou dneska jsem byl fakt venku:)

                Výbavu mám i do mrazu, píšu co „bych si vzal“, ne že do té kosy nakonec vyrazím. Letos by mi mrazy měl vyřešit FLUX :)

                0 0
                • 01carbon  

                  já byl dneska po 1,5 měsíci také venku. Ještě musím vyřešit zimní tretry jinak jsem připraven. Stačí když vyjde zima rozkazem :-)

                  0 0
            • zdenal8  

              No já jenom, že někdo, kdo třeba dojíždí na kole celou zimu do práce na kole, tak to má s tim vnímánim teploty nastavený třeba trochu jinak.

              Takže pak třeba já při 12st v kombinaci krátkej krátkej nevidím žádný problém. Mě spíš přijde divný, když v 10st. potkám bikera navlečenýho v zateplených čapákách, softshelce a s kuklou pod helmou. To už teda beru návleky na kolena.

              0 0
              • Delkim  

                Téma ale není jenom pro bikery. Na to nezapomínej. Silničář ve volném terénu má při rychlosti +35 km/h pocitově úplně jinou teplotu než ty v lese…

                0 0
                • zdenal8  

                  Jezdim obojí, takže o rozdílech mi nemusíš vyprávět. Je to jen o tom, co kdo snese a jak to má nastavený. Mám třeba v práci kolegu, co v zimě (teploty pod nulou), chodí v kulichu a v tričku. A pak další, co na dojíždění na kole pod 5st odloží kraťasy a sandály a vezme boty a dlouhý kalhoty, protože už prej lidi maji divný řeči.

                  0 0
                  • Delkim  

                    Ale jo, to já beru. Jen je taky rozdíl jet kousek do práce a vyrazit na švih +100 km v členitém terénu atd…

                    Prostě to nejde paušalizovat. Nicméně většinou je to „slabší“ oblečení jen o lenosti si obléct něco teplejšího.

                    0 0
                    • zdenal8  

                      Tak na tom kousku do práce (u mě jenom 12km) je to spíš o tom, že třeba spěcháš na píchačky a když se víc oblečeš, tak to po ránu zdržuje a hlavně z tebe leje už po 2km. Takže je ideální se obléknout tak, aby ti byla ze začátku trochu zima a s sebou něco lehkého na přioblečení kdyby náhodou.

                      A na základě toho nelze hodnotit, že někdo někde v lese potká někoho v krátkym dresu ve 12st. když ví prd odkud a kam dotyčný jede.

                      0 0
                  • Smazaný účet  
                    0 0
                    • zdenal8  

                      jj, to už jsem někde četl. Myslím, že „Cyklistické maso v české kotlině“.

                      0 0
      • jIrI___  

        12°C je na kraťasy úplně cajk, hranici nasazování návleků na kolena mám kolem 9°C. Ale dres vozím samozřejmě dlouhý nebo aspoň návleky na ruce.

        0 0
        • Martin  

          brrrrr :)

          0 0
        • jannk  

          Taky mam takoveho kamarada – akorat si od cca 40 stezuje, ze ho boli kolena a odmita videt souvislost s tim, ze mu nekolikrat tydne prochladnou. Pocitam, ze kolem 50 s kolem a behanim uplne skonci.

          0 0
          • onuce  

            A jak by měl občasný chlad kolenům vadit? To by musela snad zamrznout… Respektive co proběhne v koleni v chladu za poškozující proces?

            0 0
            • Martin  

              poškozuje se chrupavka – když je prochladlá, tak nemá ideální parametry a je křehčí.

              0 0
              • onuce  

                Aha! Děkuji. No a já celý cykloživot, pokud je odpoledne teplo, vyrážím ráno i do téměř mrazíku v kraťasech! Teď mám strach, abych také někdy ve stáří nezačal mít problémy s koleny.

                0 0
        • Tencovozikmin  

          Tak to uz sem zmenil,kolena zacinam hyckat,na vyjizdku pod 15 vzdy navleky,nebo spis tenke capaky.

          0 0
          • Martin  

            já pod 17°C

            od té doby, co mi na zimní vyjížďce prochladlo koleno a od té doby občas zlobí, tu kosu nepodceňuju

            0 0
        • slavekRM  

          To jsem si říkal taky po celou dobu bajkování a ještě jsem si pochvaloval, jak jsem otužilý. Problém s klouby přišel v cca 45 a trvalo skoro tři sezony než jsem je dal dohromady. A 100% nejsou ani dnes…

          0 0
    • nooski  

      Včera ráno 7 stupňů a mlha ze nebylo vidět na 50 metrů. Ani to nezabránilo plasanum vyrazit v krátkém-kratkem…

      0 0
      • HonzaRez  

        A pokud ten v krátkém-krátkém nemá s té situaci ani jedno světlo, stává se z plašana idiot, ke kterému dlohodobě směřoval. Na cca 2Km ve městě u řeky jsem jich viděl bez světla v mlze nepočítaně…

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • plzakj  

      Hoši, plašani v kraťasech je jedna věc. Ale kozatá blondýna v tílku v lese. To je úplně vo něčem jinym :-)

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      V Bergenu celý peleton, asi by měl klukům někdo z BF poradit, že v krátkým se už nejezdí…

      0 0
      • kadlec  

        a nekteri i rozepnutej zip u dresu az do pasu

        0 0
      • plzakj  

        Je fakt, ze nekteri na tech cyklostezkach v lycra trenkach vypadaj, ze jedou o titul MS.

        0 0
      • jIrI___  

        Dneska u nás třeba bylo 15°C, takže to je vyloženě na krátké nahoře i dole.

        0 0
        • James.Sniper  

          To bych si zedřel zubní sklovinu jak by mi drkotaly zuby v té kose. Mám rád teplo. :-)

          0 0
      • Martin  

        jejich klouby, ne moje

        0 0
      • Delkim  

        To máš jako u tučňáků. Na krajích se to točí a uvnitř balíku to máš na plavky :)))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Vcera jsem vyjel obleceny do zimy…dlouhe navleky na nohy + plina + volne kratasy pres to, nahore natelnik, triko s dlouhym a volny dres (enduro p*co). Po prvni kopci slo triko a dres dolu a az do sesti jsem si liboval v natelniku:) nohy zustaly v teple radeji.

      0 0
    • mr.a  

      Tak už to začalo – na křivoklátsku dnes potkáni 4 „plašani“ s holými koleny a 3 z toho měli i krátký rukáv…u všech odhaduji, že jim bylo 30 max…bylo po desáté a ve stínu bylo nějakých 12 stupňů…asi jsem měkota, ale ve stínu a při sjezdech jsem na silnici byl rád za dlouhé návleky od Kalaše na nohou a neprofuk bundu…

      0 0
      • Tencovozikmin  

        A dobře děláš

        0 0
      • Smazaný účet  

        No..my mme na slunku skoro 20…ale na kratasy to fakt jeste nevidim…

        0 0
      • losik_p  

        byl jsem dneska zatím pěšky na nějaké cachky a tričko+tenká mikina bylo hodně na hraně, nedokážu si představit na kole s krátkým.. na slunku kolem 12 st

        0 0
      • Martin  

        Jejich klouby… ale taky jsme byli mladí a neklidní :D

        0 0
      • puka  

        V lese v tříčtvrťákách a mikině jsem včera jel. Tak co, jsi z toho nesvůj?

        0 0
        • -b-n-x-  

          Já jsem nesvůj z té mikiny. To muselo být dost horko. :-)

          0 0
          • puka  

            Naopak. Ještě jsem měl chuť si vzít návleky, podvlíkačky a alobal do bot.

            0 0
            • Martin  

              a na hlavu…

              0 0
            • -b-n-x-  

              Já jel včera v trenkach, tričku (dvě vrstvy), a bylo to ok. Samozřejmostí jsou u mě navěky na kolenou, ale ty vozim tak do 25 stupňů.

              Kromě průjezdu nějakými tunely, to bylo ok. Akorát když jsem se v 6 vracel ze Zbraslavi po cyklostezce, tak jsem si na sebe ještě hodil tričko s dlouhým rukávem.

              0 0
              • puka  

                Proto mám 3/4, který dosahují až na kolena

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Ty jsem si konečně letos také pořídil. A to jsem je kupoval asi tak 10 let :-)

                  0 0
        • mr.a  

          Ze tříčtvrťáků odpoledne rozhodně nesvůj nejsem, v 10 dopoledne s holými koleny bych asi byl… Mimochodem jestli jezdíš po lese stejně rychle jako když ji valíš po silnici, tak klobouk dolů 

          0 0
      • jIrI___  

        U nás na slunku 21°C, jen blázen by se pařil v dlouhých.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • tomxxx  

      Vcera sem potkal holokolenace tri, z toho jeden uplne v kratkem komplet.

      0 0
    • theedge  

      Byl jsem se s malou a potkal jsem 4ks frajerů komplet v krátkým – holý kolena a lokty :-) a tvářili se hrozně odhodlaně.

      0 0
      • puka  

        Nooo, a?

        0 0
        • theedge  

          Aaaa nic :-) Jen že sice občas svítilo sluníčko, ale jinak bylo 12st. a k tomu foukal dost studený vítr :-) Ale jinak vůbec nic :-D jsou to jejich klouby ;-)

          0 0
          • puka  

            Třeba žerou výživu pro koně, tak je to trápit nemusí. Nevidím důvod k linčování ostatních za nedostatek oblečení. Taky nadáváš lidem, kteří kouří?

            0 0
    • theedge  

      Mas pocit ze nekoho lyncuju ?

      0 0
    • bezdratova.sprcha  

      A nezapomněli jste si taky poznamenat, jestli měli správně orientované nápisy na pláštích?

      0 0
    • Smazaný účet  

      je to hrozný…kraťasy nebrat!

      0 0
    • HonzaRez  

      Potvrzuju včera nejmíň jednoho holokolenáče. Ale taky jsem viděl silničáře, který dobře fofroval a byl celý v dlouhém. Já jsem měl dlouhé lehčí čapáky a lehkou látkovou bundu a chvílemi mě profouklo…

      0 0
      • Infidel  

        Hmm, gratuluju!

        0 0
      • Rowdy  

        Já byl včera na silnici taky celej v dlouhým. Páčto jakmile člověk opustí Polabí a vydá se do kopečků, ono těch stupňů jaksi ubývá (no a taky ubývá cyklistů, nahoře nepotkám ani nohu). Nahoře pak i člověk prochladne, když jede přes les nebo pak ve sjezdu dolů.

        0 0
      •  

        včera český ráj +14 a tříčtvrťáky byly úplně v pohodě, už mám trochu opálený obličej, holeně a lýtka

        0 0
        • Lišák  

          3/4 jsou v poho. Klouby jsou zakrytý, lýtkový svaly se zahřejí a kostem je chladno celkem putna.

          0 0
      • puka  

        No to je idiot.. měl jsi ho zastavit a upozornit ho na tento neduh. Je to jeho zdraví.

        0 0
    • KoudakT  

      Včera jsem na stezce podél v úseku UH Spytihněv u Moravy potkal dva, co mají složitý vztah ke kolenům. Jinak mi přijde, že lidi zapomněli přes zimu zdravit. Ale taky to mohlo být tou stezkou.

      0 0
    • Martin  

      opatrně, třeba Miloš Fišera nebo taky Vráťa Kubeš – ti jezdili celou sezónu v kraťasech a rozhodně to tedy nebyli plašáci

      vlastně pochybuju, zda vůbec existuje B-F persóna, kterou by nestrčili do kapsy

      0 0
      • -b-n-x-  

        Tak otazka je, zda-li tohle tvrzeni bylo pravdive i pred 14 lety :-)

        0 0
      • Lišák  

        A to v krátkým i trénovali, nebo jen závodili?

        0 0
        • Martin  

          já zažil tréninky s Kubešem a ten v krátkém i trénoval, za Fišery jsem byl mladej dorostenec a sledoval jsem ho s uctivým odstupem jako nějaké božstvo, takže si nejsem jistý, jestli všechny tréninky jezdil v krátkém, ale vesměs ano

          0 0
          • Lišák  

            No, já si svoje kolena budu stejně dál chránit, ať už profíci jezdí v krátkým, nebo v dlouhým. ;-)

            0 0
            • Martin  

              o tom žádná, já jen chtěl vyjádřit, že ne každý v zimě v kraťasech musí být nutně plašák

              0 0
    • Petr L2  

      U nás je jeden takový otužilec, co chodil celoročně v pohorkách a kraťasech, jaké je roční období a aktuální teploty se u něj dalo většinou poznat podle toho jak přecházel z trika k flanelové košili, mikině a občas nasadil bundu. Dnes má kalhoty celoročně a k nim dvě berle a to mu netipuji ani pade …

      0 0
      • Smazaný účet  

        a má to určitě z chladu? neujel mu třeba vlak…nohy?

        0 0
        • Petr L2  

          Hele nohy má celé, ale zdá se, že poněkud mimo původni kondici…

          0 0
      • jIrI___  

        Tady se zas pohybuje jeden důchodce, bývalý horník, který na hory chodí v zimě i v létě zásadně bez trička a fyzičku má lepší než většina populace o generaci mladší. Tzn. vypovídající hodnota naprosto nulová.

        0 0
        • Smazaný účet  

          je mu dvacet a je to invalidní důchodce? to by sedělo…

          0 0
        • losik_p  

          tady = na Lysou?:) pokud ano, tak mne je zima jenom co vidím jeho fotky :)

          0 0
        • -b-n-x-  

          No tak to ale pozor! Bez tricka je to naprosto v pohode. A je to uplne neco jineho nez zakryvani kloubu (zvlaste kolen). Cast tela, ktera se zakryva trickem, se pri telesne namaze celkem zahriva, takze tomu telu to nemusi vubec vadit.

          0 0
    • nooski  

      Dneska 3°C vítr a samozřejmě nějaký plašan v kraťasech. Zajímavé, že z mé zkušenosti se tato sorta lidí rekrutuje z řad starších občanů. Na druhou stranu je známo, že rozum a věk mají pramálo společného.

      0 0
      • Martin  

        tak já byl dnes sice ne na kole, ale běhat, ovšem v tričku a kraťasech

        ono bylo sice 16 stupňů, ale asi jsem teda blbej

        0 0
        • puka  

          Taky jsem sebevrah – kraťase a tričko v lese. Na přejezd jsem si vzal košilu aby se neřeklo.

          0 0
        • jIrI___  

          A ještě můžeš chodit? Podle místních zmrzlíků bys už měl mít minimálně rozpadlá kolena :D

          0 0
          • Martin  

            jo, jo, podle místních expertů jsem teď úplně na šrot…

            0 0
      • Smazaný účet  

        jako že když v devadesáti jedeš na tom bajku a je mínus deset, tak musíš dávat bacha, páč by se ti to mohlo za dvacet let vymstít?

        0 0
    • plzakj  

      Priznejte se, kdo ste byl dnes v bezkotoulkach z Beskyd

      0 0
      • nomecz  

        Tak s takovou tukovou izolaci se to jezdi :)

        0 0
        • Lišák  

          Skoro bych řekl, že kolena tím tukem moc isolovaný nemá.

          0 0
      • tromboonen  

        To vypadá minimálně výrazem a zaujetím jako martin21, ne?

        0 0
        • -b-n-x-  

          Ten má jiné kolo. Ale třeba si někde půjčil nějaký fat.

          0 0
          • tromboonen  

            Von a jeho výraz a forky dělaj fata z každýho kola :) I toho bněžnýho jeho, zas to byla spíš sranda a nijak agresivní, prostě mi jej ten kraťazák připomněl jak kraťasama, tak pozicí, ale ten byl asi tak zakouslej a naprimovanej kvůli zimě, ne furt i v létě jako Martin :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Tý jo, neřešit zimní cyklohadry, ušetří desetitisíce :)

        0 0
      • novas752  

        Tomu ty klouby za par let podekuji. :)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Mě stačil jen pohled nato, a moje klouby mu děkují již teď.

          0 0
        • tromboonen  

          Dnešní mladí, třeba 20 let syn, chodí po městě v kraťasech i v –10… asi je to frajeřina, v Praza a na cestu do školy většinou tramvají možná ne tak nebezpečné, ale zabavil bych mu to po říjnu až do června, bere si kraťasy i na hory, ale snad prý jen na ubytovnu, ne na SNB nebo lyže, na kole nejezdí, na výchovu nemám vliv protože je mnou adopt, ale čtrnáctiletej můj to chce za každou cenu dělat taky, asi aby se vyrovnal vzoru bráchovi, zatím snad ne co víme, jen chodí v plátěných letních kalhotech místo zateplených zimních nebo aspoň jeansů, prej v teplejch by se zbláznil ve škole, kde maj šílený teplo, údajně +25 a více ve třídě i v posledním patře na půdě, u reál gymplu státního, to mi nějak nesedí, ale je to taky debilita místo 20–21 nebo i méně protože to není koupelna a chodí se tam přes celou Prahu kde je třeba –10 nebo míň, navíc to musí stát, stará budova na Malé Straně, ne žádná moderní krabuice z umělé hmoty… holt jiná doba, ale v krátkým na rychlý sport na sníh jinak než třeba nachvíli na pochod do kopce s mega batohem když je už vařící je blbost a zaděláno na problém hned nebo aspoň pozdějc…

          0 0
          • Martin  

            Zdejší Odborníci tvrdí, že kloubům zima nevadí. Takže bych to nehrotil.

            0 0
            • tromboonen  

              Cha cha, my co je nám víc než 15–30 víme svoje, ostatně jsme věděli i tenkrát snad… u cizích jejich blbost, u někoho z rodiny taky, ale ovlivní to i zbytek rodiny a prachy potečou na léčbu i vybavení až bude starší, místo na dobrý věci, ne nutně jen z jeho peněz a i tam na úkor rodinného majetku a jeho údržby, plus ta inspirace a umanutost mladýho, toi už je k nevydeŕžení, já neovlivním definitivně ani u jednoho, můj tvrdej přístup není dovolen, bohužel, jen poukazuju na obrovskej rozdíl ve vnímání a asi i důvodech, co mezi mladými dneska bude tak nejmíň do 30"ti" (ti pro Tebe), patrný i tady myslím, nebo jsem už starej děda, to je taky možnost ve 46 :).

              0 0
              • Martin  

                Já jsem měl vždycky rád teplo na klouby, takže nějaké plašení v prvním jarním slunku se moc nekonalo.

                I tak jsem si ale zmrvil pravé koleno, když jsem kdysi oblečení podcenil, nevzal si podvlíkačky… a při zimním najíždění mi prochladlo… od té doby to jaksi není ono.

                0 0
          • -b-n-x-  

            Hele, neber to prosím nijak zle, ale neměl jsi teď někdy mrtvici?

            Ten tvůj projev tak vypadá.

            0 0
            • tromboonen  

              Asi ránu do hlavy nebo taky ne, každopádně měsíc v nemocnici, ale žádné fyzické potíže, jenom doktoři s jinejma infoirmacema a jistící se, snažím se sem psát jen rady a ne nepřátelsky, jako tady Strakáčovi, akorát je to delší, to sorry, plus mi šíleně blbne psaní na klávesnici, ale je možný, že je to tou změnou, ale to na dálku nepoznáte, když jsem se schválně zklidnil abych neprovokoval :) Do tebe jsem zas ryl hlavně kvůli nelogické formulaci názor příspěvku místo muže/Tvůj, ale bylo to jen pro srandu, fakt. Sorry

              0 0
              • Smazaný účet  

                „žádné fyzické potíže“ – jo, to může bejt :-)

                0 0
                • tromboonen  

                  Myslím tenkrát, odvezli mě tam shodou náhod, protože jsem díky fyzické práci a novému telefonu a poči nebyl aspoň podle ženy co byla ve Vídni a jenom díky informacím, co měli předem (byli to Políši a nevěděli, že jsem na volné noze, nebo je v úterý ráno je přítomnost doma in špína na mě normální, od barvy/mořidla, i když lihovýho, co jsem v podělí pozdě použil na dřevo, ne známkla pokusu o sebevraždu, prostě blbá shoda náhod a neinformovanost a nenechali si to ode mě vysvětlit, resp neptali se), že mě hned vezmou zpět, ale musí, ani mě nenechali vzít si věci, zavřít dům nebo bránu, nikdo jiný tu nebyl, je to barák na vesnici, nakonec přijela jimi zavolaná sanítka, doktoři zjistili v ´hlavě nějaké následky (malinkou sraženinu venku u lebky plus něco "pevného 2× vepředu za čelem), já vím akorát o nárazu do polic v dílně asi den nebo dva předtím v dílně, měl jsem zastrupované jizvy na tváři a čele, ty rychle zmizly stejně jako 1,5 těch dvou tvrdých věcí vepředu, takže to mohlo být od toho, ale nikdo neví a já necítil problém ani po nárazu ani za den nebo dva, ale hematom furt stejný v a po nemocnici… obojí tam ale vevnitř mohlo být dříve/po dřívějším zranění, jenže se taky objevilo naštípnnutí podle latinských názvů ne na stopro jistě, ale zřejmě externího odděleného výrůstku vzadu pod temenem, které si nepamatuju ani kdy a proč, ne po nárazu zepředu, ale žádný problémy jsem neměl a nemám fyzicky, jen doktoři v okresním špitále se drželi doslova podezření policajtů že jsem potenciální sebevrah nebo závislák, i když doma později při prohlídce našli jenom ta mořidla (v dílně zima, flašky byly v pokoji nebo v kuchybi, ale rozhodně jsem z nich nepil), prostě blbá náíhoda/shoda v informovanosti doktorů od políšů co buď byli předem mimo, nebo jen vesničtí jakože vědí vše, nebo odborníci na sebevrahy a závisláky, což je třeba v okresním nměstě možný… doktoři se od objevení těch následků a poškození i vnější kosti sichrujou, poslali me na 200 vyšetření i po laskavém propuštění místo za pár dní před silvestrem i z po známostech nervové lůžkárny z Motola, kde jsem byl jediný co reagyje, zná datum a nepočůrá se… prostě radši, plus doporučení až zákaz neřídit, prej by mohl být jen tak výpadek vědomí nebo tak, ale nebyl ani sekundu náznak nebo slabost za měsíc a něco ani potom, prostě CZ dravotnictví, všichni se střídali aniž by si předali informace, asu ty vánoce, jsem za náš systém vděčný, ale tohle bylo horší než naposled co jsem byl na homolce na JIP se střevem a to bylo před více než deseti lety a čekal bycxh méně socialismu aspoň v té Praze a po známostech, odborně a osobně bylo, ale jen malinko víc než před těmi deseti, jenže organizace o poznání horší, takže vše ovlivněno nedostatkem informací a diskusí a opatrností, což teda z jejich pohledu chápu, to poslední jo, ale měli aspúoň v tom Motole líp komunikovat spolu, osobní lékař snad jako jediný diskutoval se mnou a informoval mě, jenže byl tam jen na přeskáčku protože vánoce a ostatní bu%d nevěděli neboi je to nezajímalo a drželi mě tam i přes něj o dva týdny dýl a pak domů jen pod slibel neustálého dosźoru manželkou :), i a hlavně od ní a pak šílený maraton spíš admin vyšetření i když jinak chodím na kontroly k nim… vše ovlivněno zprávou z první okresní nemocnice (resp. od policajtů) než medicínou, což mi v Praze řekli, někteří, ale do zprávy opsali původní a dodržovali ty informace furt i když snad věděli, že nejsou nutně správmé ani jediné… sorry zas dlouhé, čumím vedle toho na Palach dokument :)

                  0 0
                  • Martin  

                    Mno, nějaká afázie tam bude :)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Nebo nuda a závislost na bf místo drog nebo alkáči co na mě vymysleli ti Políši? (Sami bez info) :) Jo aha, nevěděl jsem, co je afasie… nebude ji mít spíš moje klávesnice, nebo fakt žvaním nejasný blbosti i přesto, že jsou dlouhý?

                      0 0
                      • Martin  

                        Ztrácíš nit a chybí ti slova :)

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Aha, takže ne klávesnice, i když se slovama z paměti jsem měl problém i předtím:) Budu se na to soustředit i v nové „misi“ :) Dík!

                          0 0
                        • zdenal8  

                          Ale jestli jsem se nepřehlédnul, tak to všechno dokázal nalejt do jednoho souvětí.

                          0 0
                          • Martin  

                            Inspirace Tanečními hodinami :)

                            0 0
                            • tromboonen  

                              To z hlavy neznám, Palach už se zapálil (v TV pro jistotu, aby si někdo nemyslel, tak jdu pryč). Děkuji a vážně!

                              0 0
                          • tromboonen  

                            A to není jen tak, taky následek úrazu hlavgy, pokud tam nejsou poruchy větné staby? (Nevím, doufám a dělám si srandu:)

                            0 0
                      • onuce  

                        Ale ne, je to dobré, rozumím Vám. Doktoři jsou jen pro zlost. Když mi bylo nejhůře, ještě mi přidali, že prý určitě spáchám sebevraždu, když matka před tím také. Musel jsem jim to rozmlouvat, místo aby to rozmlouvali oni mně. A stejně to mám v anamnéze. Naposledy jsem si nesl doporučení na vyšetření boreliózy a tam opět: sebevražda matky. Asi jsem v podezření, že jsem chtěl spáchat zákeřnou sebevraždu klíštětem. Tak Vám přeji, ať se od té lékařské hydry brzy oprostíte!

                        0 0
                        • tromboonen  

                          No, mezi náma a slušně, některé projevy od Tebe (pořád tykám abych nbeměnil, ale slušně), hlavně z minulosti, ale i dnes, se jim nedivím,. občas nezníš zrtovna optimisticky… ? U mě to bylo hodně o začátečních informacích a přístupu vesnickýchpolicajtů a doktorů, i když profi a slušní, střídání a nepředávání info a hlavně dezinformace ze začátku vše rozhodla… kdybych je kontaktoval sám po potížích (doktory) a oni přes specialistu udělali bez toho stejný rozhodnutí čekat a sledovat mě v nemocnici, chápal bych to lí, i teď to chápu, z jejich pohledu, jen mě vadí že je to hlavně „dřevěná“ pozice v tomto případě, horší než jsem zaý´žil před více než deseti lety, jiank se jim podřídím i když se mi to nelíbí, kvuli teorii a budoucnosti, jen teď je to fakt pod vlivcem jiných věcí (u mě)…

                          0 0
                          • onuce  

                            V pohodě. A proč byste mi neměl Tykat, to je snad samozřejmé.

                            0 0
                            • tromboonen  

                              Když trváš na vykání mě a všem jako kdyby to bylo tady normální?? Minimálně mě můžeš tykat prosím, jestli potřeba tak se virtuálně obejmemem a tykáme si odteď i od Tebe? dík.

                              0 0
                              • onuce  

                                Souhlasím a děkuji. Až na toho virtuálního Brežněva :) Odteď Vám také Tykám. Ale jak již jsem psal jinde, měl bych v tom zmatek, Vykat a někomu Tykat… Nicméně Vykání je nadřazené a tedy pokryje i Tykání. Ačkoli tedy paušálně Vykám, pro Vás od teď z toho bude platit jen složka Tykání.

                                0 0
      • Strakááč  

        Borec no :) kámoš z práce taky chodí do práce celej rok v kratasech a mikine… je tak zvyklej… ale tak my děláme venku jen chviličku.. naložit,vyložit nakladacek plnej skříněk, vynosit cajk a dělat uvnitř v baráku.. :) ale někdy to trvá i dvě hodiny :))

        Jinak v zimě, hlavně ve sněhu když je mokro nebo to klouže, si beru kratasy taky a přes kolena chrániče… koukaj mi vlastně jen lejtka kousek a tam je mi zima tak dvě minuty a pak už o tom nevím :)

        Klouby je potřeba mít v teple i v létě když je studenej vítr… kdykoliv je pod 20st by se kolena měly chránit.. spravnej fitnesak v posilce vám řekne, že dlouhy kalhoty a dlouhy triko je nejlepší.. chrání se tak všechny klouby.. případně aspoň kolena mít prekryty… klouby se tam hrozně opotrebovavaj a kdybyste nekdo zkusil v kratasech dát 4 série dřepů po deseti do.mrtva… v mrazu.. druhej den by vás boleli kolena, jak nikdy..

        0 0
        • tromboonen  

          Klouby se opotřebovávaj i u toho co děláš Ty, jestli Ti to ještě neřekli, manuální práce, pohyb furt po nohách a časté klečení nebo práce u země/ohýbání končetin a namáhání kloubů fyzicky, ať už v dílně, nebo při měření či instalaci u zákazníka… záleží samo na typu a konstituci člověka a těla, jenže dneska jsme jinakl stavěný, nebo aspoň totálně jinak vyvinutá za života i než naši nejbližší příbuzní, protože jsme, hlavně dnešní pod 30, ale i my dneska 40, jinak živený (možná líp, ale víc a bez fluktuace, plus většinou aspoň kdysi v dětství třeba furt masem ne s nejlepším původem nebo vlivem na nějaké věci v nás… ). Třeba můj otec co má pořes 80 na to ani nevypadá a má větší páru i chuť do manuální práce než já, skoro, jediný co mu nefunguje je jedna noha, občas problém s pohybem sám, protože divný vliv minerální výživy co se mu tam nedostane, jinak je ale původem syn statkáře narozený 1935 (otec) a až do cca šedesátejc let pracující buď manuálně jako dělník nebo strojař, v továrně/výrobě, ale i doma na statku… až pak jej komouši jako syna kulůaka nechali jít na školu, postupně architekt a práce v kancelářči a na stavbách, napřed pro státní podnik před 89, pak soukromně po 1990, ale pořád doma i na statku, stavěl si sám v podstatě řadový barák, protože to jinak nešlo a já nevím co ještě… já jsem proti němu při práci i přes sport skoro jako tintítko ve 46 r., ale je to možná částečně tím, že spoplu děláme jen u něj na baráku jeho věci a on mě k nmičřemu nepustí, protože to prostě neumí… když mu odpoledne už nefunguje noha ani na stání ani na chození, vezme si tramadol a dvojku červenýho (zajímavá kombinace, jinak už ale skoro nepije) a maká dál, celkově třeba od 8 do 8 večer, to je na šlověka přes 80 úctyhodné a moc jsem jich neviděl (i když vím, že můj otec to sám když tam nejsem má jinak, to dělá jen určitý hodiny, ne 12 hod denně…). Každopádně myslí na budoucnost, ne na frajeřinu, vyplatí se to, i kdyby to bylo lichý… a dlouhý kalhoty i do práce pokud hrozí teplota pod +25, což může někde být i v létě… taky špína a poranění přes montérky nebo jeansy je těžší než na holejch pod kraťasy :)

          0 0
          • Rowdy  

            Člověče, možná už tu druhou láhev nepij. Nebo po ní nedávej příspěvky na forum.

            Současná generace má historicky vůbec nejlepší podmínky k čemukoli. Žádná předchozí se k našim podmínkám ani nepřibližuje. To ovšem znamená, že každýmu je také umožněno si svůj život zničit víc, než bylo možné předtím.

            Ale svým otcem se neoháněj. Jestli je lepší, pak rozhodně ne tím, čím si musel projít. Jestli je lepší, vyčítej to jen sobě. Chci říct, každý jsme strůjcem svého štěstí. Dřív fakt nebylo líp. Opravdu ne.

            0 0
            • tromboonen  

              Mluvil jsem přesně o tom co ty, jenom asi obsáhleji a sorry, pokud jsi to pochopil jinak, Lahev v tom není, nebyla už dlouho žádná, ani kapka (přes měsíc), možná píšu jinak, kvůli té ráně do hlavy (nem,yslím, plus překlepy kvůli klávesnici), ale dělám to schválně nekonfliktně, to je vše…

              0 0
              • Martin  

                Ty jsi praštěný ještě víc než obvykle? :)

                0 0
                • tromboonen  

                  Po údajném zranění hlavy, doktoři neví, ale z opatrnosti mě omezujou a informace nemají, prý pokud to proběhlo (ani já nevím, jestlu ty fyzický „následky“ nejsou stašího data), tak jedna ze změn by mohla být změna komunikace, ale jen v přímém srovnání s před prosincem??? Já se ale minimálně snažím komunikovat alespoň tady anonymně extra neutrálně, což je možná jinak než předtím, delší a složitější, ale že bych třeba tady dával opačný smysl nemyslím, jen možná moc dlouhý… sorry

                  0 0
                  • Martin  

                    Tak se opatruj chlape :)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Jo ,asi se nic neděje, aspoň to necítím a psát anonymně se snažím neutrálně, ale asi je to delší a někdy zdánlivě zmatenější možná, taky těmi překlepy od klávesnice… Ale dík.

                      0 0
                      • n_bye  

                        Vidět to na tom textu je. Já měl předloni mrtvičku tak sem si tim taky prošel. Tehdy (po tý mrtvici) sem se taky cejtil ok a teď zpětně to období mám hodně zamlžený, takže sem ok moc nebyl.Nakonec snad bez následků a jsem stejnej osel jako dřív. No tak držim palec ať si dobrej.

                        0 0
                      • Rowdy  

                        Promiň, jsem myslel, že to je jak u Onuceho nějaký to víno. Drž se.

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Dík všem, snad nejsem moc otravnej, to se právě snažím nebýt, ale možná moc radím, to ale není myslím jeden z následků zranění, ale mělo by být bf normální, jako je na jiných cyklo fórech ve světě, teda kratčeji než já :) Ani podle netu, ale co já vím… co je vidět, nemůže být jen zmatek z klávesnice a psaní??? Nebo nedávám fakt smysl? Nebo jen kdyby to člověk čet opatrně, což u dlouhého textu s překlepy není jednoduchý, uznávám… sám nepoznám, jak to je, hlavně jestli je to hlavou nebo jen mou snahou být jenom pozitivní a radící, ale ta je vědomá, srovnání s mými texty před prosincem je jenom informativní, to jsem už si dával nacha moc nekecat a neradit, ale občas zas byl stručně sarkastickej, taky ne negativně, ale možná to tak nevyznělo, holt na netu člověk není furt stejnej a osobně mě tady z bf málokdo zná :) Tak jem info jestli dělám něco nelogickýho kormě překlepů (třeba logigu), plus jestli neotraviju, což teda nezkouším, nebo změna třeba i oproti mým prvním příspěvkům, které byly taky dlouhé a možná složitější, tak jsem to právě změnil taky vědomně aspoň tenkrát určitě… Tentokrát ani flaška, ba ani sklenka a ani bojovnost, zato snad jen rozum, ne jeho porucha, obojí se rychle sźlepší :) Děkuji!

                          0 0
        • zdenal8  

          U nás dělá jeden, ten chodí celej rok v kraťasech a v tričku. Když je fakt zima, tak si k tomu vezme šálu a kulicha.

          0 0
      • iron.hide  

        asi tak

        0 0
    • wilda81  

      Dnes 13°C. Ulovili jste nějakého?

      0 0
      • THORX  

        Já měl jednu nohavici pod kolenem

        0 0
      • zdenal8  

        Jestli se počítají kraťasy + návleky na kolena, tak ano. V tom jsem jel včera i dnes.

        0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        tvl kde to žiješ, u nás kolem 0°C, ledovej vítr jak sviňa a mlhovina:-)

        0 0
      • Martin  

        Podle zdejší Elity je 13 °C na dlouhé dost :) takže předpokládám, že Elita už v krátkém vyjela.

        0 0
      • Strakááč  

        Já měl kratasy… ale chrániče kolen taky.. :P bez nich bych to nedal…

        Dneska vítr humus hnus… nic mě nedokáže ****** víc.. jak ledovej vítr…

        0 0
    • plzakj  

      Za 2 hodky na silnicce 6 kousku.

      A co dneska predvadely biomatky a pejskari, to mi hlava nebrala.

      0 0
      • Lance  

        Povídej. Prehanej.

        0 0
      • jIrI___  

        Dneska odpoledne bylo kolem 15°C a i přesto jsem potkal spoustu zmrzlíků zabalených od hlavy k patě, asi mají rádi když jsou naložení ve vlastním potu :-)

        0 0
        • Martin  

          Sejdeme se na ortopedii…

          0 0
          • LM  

            Asi tak, na sluníčku je sice teplo ale když jsem ve tři odpoledne projíždel žlebem vedle potoka kde skoro nesvítí, tak tam bylo dole bahno ještě ztuhlé a na začátku jinovatka…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přesně tak, v údolích potoky zamrzlý, byl jsem rád za komletní zimní výbavu.

              0 0
              • Martin  

                Jako jo, slunku může být kolem 5-nácti, ale zem je promrzlá durch, i když je na povrchu blato. Takže zdání klade, i když Otužilecká Šlechta tvrdí opak.

                0 0
                • Lišák  

                  Pěkně ten trolling jIrI__mu baštíte. jIrI__ je známý otužilec, co kolo na zimu odstavuje.

                  0 0
                  • Martin  

                    Říkejte nám „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru…“ :)

                    0 0
                • zdenal8  

                  Ale prd, promrzlýho nic neni. Od minulýho týdne koupu základy pro zahradní domek (ručně, protože neni čas čekat na bagr) a promrzlýho neni vůbec nic.

                  Tohle tvrzení se dalo používat před x lety, když byla fakt zima. Ale teď za poslední roky aspoň tady u nás opravdu mrzne tak 14 dní za zimu a to je jako nic.

                  0 0
                  • Martin  

                    Ono se to nezdá, ale u nás jde od země slušná kosa.

                    0 0
                • Pessinger  

                  Země pod mrtvolou je ještě vlahá, to sedí :-)

                  0 0
        • iron.hide  

          nj ked ma clovek chripku, tak je fajn ist sa vypotit na bajk

          0 0
    • THORX  

      Dneska kraťasy od 15:00–16:15 :) 25km pohoda

      0 0
    • DaD  

      Já už borce v krátkým při 10 stupních neřeším, ale aby k tomu měl kuklu přes držku i nos, tak to už je vážně moc. To jsem viděl dnes a nestačil se divit :D

      0 0
      • Martin  

        Ale vždyť přece není zima, tak na co kuklu?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Co je ze mě astmatik, tak to chápu. Nebo pospíchal z banky :)

        0 0
      • Strakááč  

        tak nechtěl chrchlat.. :D ale kašlací kolena mu nevadí… :D

        0 0
      • iron.hide  

        mozno mal chripku a isiel sa na bajk vypotit. a vtedy neni dobre vdychovat ten chladny vzduch.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • tvargy  

        Není to tenhle? Kolega vyfotil na podzim v někde v Modřanech (asi)

        0 0
        • Smazaný účet  

          kolena od Morati…

          0 0
        • Pessinger  

          Luxusní kousek:-)

          0 0
        • DaD  

          Tak možné to je. Já jsem si ho moc neprohlížel a radši dělal že ho nevidím :)

          0 0
        • Strakááč  

          tak toto je fakt TOP to nejdůležitější jako jediný nechal odkrytý… ale lejtka i ksixcht zabalil, i když to je absolutně zbytečný.. :D

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Martin  

      Včera jsem viděl běžce, zababušený, tlusté podkolenky, ale kolena holá… nějak mi to hlava nebere.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Asi nějaká speciální terapie. Anebo něco pochopil naopak. Jednou jsem viděl auto, s opačně daným zadním přitlačným křídlem. Místo aby tlačilo zadní část auta k zemi, tak jej naopak nadlehčovalo :-)

        0 0
      • plevka  

        já včera potkal asik toho samého, měl tlusté podkolenky a kraťase, jen kolena holá :D Ale byl na kole..

        0 0
    • joseftrebova  

      aco nato prostata

      0 0
    • tvargy  

      Dnes ráno jeden kus, půl desáté, auto mi ukazovalo nulu. Na jeho obranu musím říct, že měl chlupaté nohy tak, že jsem poznal krátké kraťasy až když jsem ho míjel

      0 0
    • rumik  

      No já dnes v kraťasech vyjel a v lese jsem se hóóódně proklínal.....

      0 0
      • iron.hide  

        :D to si iba kukol cez zavrete okno, ze aha jak brutalne sajni slnko? Dam si len kratasy, bude mi teplo :D

        0 0
        • rumik  

          no mobil na mne řval 15 stupňů tak jsem věřil technice :D

          0 0
    • 1001100010001­11101  

      Tady je starostů co místo sebe, řešej ostatní.

      0 0
      • Infidel  

        Ono na tom je postavené celé tohle fórum…

        0 0
        • plzakj  

          Jeste, ze si dneska muze kazdej resit, co chce :-) Ne jako pred 30 lety.

          0 0
          • Infidel  

            No jasně, ale trocha soudnosti by někdy nechyběla.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • Strakááč  

      já včera jel na kole v šusťákách do práce bylo asi –1 v půl šestý pak jsem se převlekl do kraťasů a s nima byl celej den v práci i chvilku venku.. zvlášť ráno při vykládání skříněk.. no a pak v půl pátý v kraťasech 20 minut domu zhruba 8km cesty… a kolena jsem měl studený no trochu.. jsem byl línej se převlíkat zpátky do šusťáků.. :D na sobě navrchu tričko a větrací firemní softshelku.. má to průduchy, takže fajn dejchá.. což moc softshelek neumí :D

      0 0
    • Pessinger  

      Hlásím taky jeden kousek ve Znojmě, přes den by to i šlo, ale ráno 6:00 –2 a spatřen jeden plašan v kraťasách, úplně se mi udělalo špatně a zároveň v hlavě scvakla diskuze na toto téma :-)

      0 0
      • Strakááč  

        Já dneska byl v práci od šesti v kratasech… a takhle už to asi budu zatím mít až do podzimu :))

        0 0
    • Archer  

      O víkendu v Praze podél Berounky a na peklostezce – hned několik, a jeden i s krátkým rukávem. Bylo ale 10–12C a slunce, tak se nedivím :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        no, hlavně ten provoz byl šílenej…

        0 0
        • Archer  

          proto jsem v nedeli peklostezku uplne vynechal :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            já se tamtudy až vracel někdy kolem 17h a to jsem si říkal, že už to bude v pohodě…no, omyl :-)

            0 0
      • iron.hide  

        boli uz aj bruslarky v bikinach?

        0 0
        • Smazaný účet  

          musíš vydržet, budou i bruslařky v bikinách ;-)

          0 0
          • -b-n-x-  

            No kolem dětského hřiště už nějaké bruslarky včera jely. Ale bikiny měly pod mikinou a kalhotama.

            0 0
            • Smazaný účet  

              to nemůžeš vědět…třeba byly naostro! měl jsi to prozkoumat…

              0 0
              • -b-n-x-  

                Čoveče, jaxem si nadával, že jsem si nevzal brýle. Poučení pro příště: na dětské hřiště vždy s brýlemi.

                Tak snad příště zase pojedou. Zastavím je, a řeknu, že musím něco prozkoumat pro BF.

                0 0
                • HonzaRez  

                  Byl bych opatrnej u dětského hřiště, na to jsou paragrafy…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zas tam jsou prolejzacky, houpacky…zvysuje se ti variabilita…uchopu.

                    0 0
                    • Martin  

                      Lepší než silniční oblouky

                      0 0
                    • -b-n-x-  

                      Domecky, krovi (kde hrajeme na schovavanou), piskoviste, atd…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jako ze: „Slecno, dovolite, potreboval bych si u vas neco schovat!“???

                        0 0
                        • Strakááč  

                          spíš do vás… než u vás… paní já si do vás něco schovám a pak to zas hned vyndám, bude vadit když se to bude opakovat ?

                          0 0
        • makak  

          Bruslařky ještě ne, ale džogerky už jo.

          Podolí, pondělí, 8°C.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Koukám, že už bych měl opět začít běhat.

            0 0
          • Jan_UL  

            Jestli to neni nějaká zasloužilá otužilkyně, tak to teda nechápu. To bych dal maximálně jako 400 m sprint domů…

            0 0
            • tsunami  

              Zasloužilé otužilkyně se koupou (foto ze soboty dopoledne).

              0 0
            • DaD  

              Ta spíš čumí do mobilu, kouká na teplotu a myslí si „venku je sluníčko a mě je ***** hrozná zima, která apka mi řekne jak je toto možné“ :D

              0 0
          • plzakj  

            Asi ruska.

            0 0
    • Pán z Dubu  

      V dnešních 50 km skate na lyžařském MS někteří v krátkých, někdo vršek oblečen jen do startovního čísla.

      0 0
    • Tencovozikmin  

      Žádný plašan,ten tak jezdí a chodí normálně.

      0 0
    • Delkim  

      Sobota, Seefeld, Digginsová závod na 30 km :)

      0 0
      • Martin  

        Evidentně se inspirovali u ortopedů z B-F :)

        0 0
      • ms82  

        Hreje je cerstva krev ;-)

        0 0
      • Pán z Dubu  

        Do těch hiců, co tam panovaly, to je adekvátní oblečení. Spíš mne udivovalo jak to mohli zvládat Ti v dlouhejch a čepici. Japka vařený v černým kompletu.

        0 0
    • Cavendish  

      Dneska pojedu přes Jihlavu v krátkým. Jestli mě nějaká ku*da vyfotí a dá to sem, tak smažu B-F :)))

      0 0
    • Jan_UL  

      Dneska na cyklostezce do Děčína kolem 5 borec na MTB – krátký/krátký . Venku sice sluníčko, ale teploměr tam ukazoval 12 C a k tomu silný studený vítr jak sviňa. Já dlouhý/ dlouhý a pod to teplé triko s dlouhým rukávem a celoprstové rukavice. Místama mi byla spíš zima. Tyto borce pořád nechápu :-)

      0 0
      • Martin  

        Na B-F si přečetli názory místních ortopedů, že holé klouby jsou oukej :)

        0 0
      • plzakj  

        To byli aprilovi zertici. Ja uz je dneska ani nepocital.

        0 0
      • zdenal8  

        Já je naprosto chápu. Každej tu teplotu prostě vnímá jinak. Někdo jezdí i přes zimu v –10, někdo třeba vyjede až na jaře když je 10+. Takže pak na jaře jeden jede v krátkym když je 10st a nebo třeba v 16st jede naditej šusťák, že se člověk potí i za něj.

        Takže jsou plašani v kraťasech a pak jsou třeba naditý šusťáci, co toho maji v 16 stupních zhruba tolik, co bych si vzal na ranní cestu do práce v lednu –10ti.

        0 0
        • Strakááč  

          taky záleží jak daleko jedeš :D m ě se tělo zahřeje až po třech kilometrech svižnější jízdy.. pak můžu jet i v munusových teplotách v šusťákách… ale když je to do práce kilometr, tak sem taky nabalenej :D i když je pravda, že bych jel o to rychlejš a schválně abych se probral :DD bych si dal takovej sprintík :D :D

          co si ale na kole v teplotách pod 15°C vždycky chráním jsou kolena a krk… jednou mě po ježdění v chladu chytil krk a to byla bolest, že jsem se ráno nemohl zvednout z postele… první co mě napadlo, je že umřu bolestí… :D kdo zažil, tak ví co to je za hnus :D když jsem pak po třech dnech došel k doktorovi tak říkal, že jsme měli dojet na injekci a měl bych pokoj.. :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            A to jses mlady floutek ..pockej za par let…

            0 0
            • Strakááč  

              noo :D však už vím, že mám mít krk i kolena zabalený… z toho se člověk nikdy nezpotí… i kdžy na krku to postrádá smysl, když je opravdu teplej vzduch :)

              na kolenou to ale nevadí ani v třicítkách, protože to fakt neovlivní to jestli mi bude větší nebo menší horko :)

              0 0
      • Kaire  

        Já jel ÚL – Doubravka – ÚL a bylo mi někdy i vedro, měl jsem dlouhý lehký dres a dlouhé nezateplené kalhoty. Vítr byl opruz ale tak studený mi nepřišel… Vzal bych si třičtvrťáky klidně. Na Miladě tuna cykloturistů v tričkách a kraťasech, Blázni… :-)

        0 0
      • slampik  

        já takto podkal manželský pár, chlapa jsem nechápal, ale paničce stály bradavky…takže vlastně vše bylo ok.

        0 0
    • theedge  

      To je debata o nicem. Pokud je 16 nefouka a jsi na slunicku tak je to jina situace jako kdyz jsi ve stinu a studene fouka … teplota na teplomeru stejna ale pocitove obrovsky rozdil.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem o vikendu potkal dobreho modela. Cepka, helmut, bunda s dlouhym rukavem, rukavice a na nohach kratasy a podkolenky. Vlastne mu koukal akorat ksichtik a kolena…

      0 0
      • -b-n-x-  

        Asi se mu ty kolena prehrivaji, tak to potrebuje chladit.

        Za me osobne takto: klidne bych nechal cele telo hole, ale kolena nechavam hola az v opravdu hodne teplych dnech (25+)

        0 0
        • Smazaný účet  

          ok…příště na běhání půjdeš jen v návlecích na kolena!

          :-)

          0 0
        • honzarb  

          Az v 25+ nechas hola kolena? Uff… nic se nema prehanet.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Jenom na kole. Pri behu je to cislo tak 10–15.

            Ale fakt. Tech 20 je sice vetsinou ok, ale precejen nekdy jeste citim, ze to neni uplne ono. Dam navlek/chranic a pohoda.

            0 0
            • honzarb  

              Tak je fakt, ze kazdej to ma jinak… ja vetsinou do tech 20, pak uz to vetsinou sundavam:)

              0 0
              • -b-n-x-  

                Ja tak jezdil, ale pak bylo neco s kolenem po padu na lyzich, a pri prvni vyjizdce me to koleno bolelo snad jeste pri tech cca 25. A pritom, kdyz jsem dal navlek, tak ok.

                0 0
          • xtonda  

            Já to mám podobně – pod 20 dlouhé, 20–25 krátké + návleky.

            0 0
    • jIrI___  

      Včera krásných 15°C, bezvětří a i přesto jsem potkal několik zmrzlíků komplet v dlouhém, jeden dokonce s čepicí pod přilbou :-D

      0 0
      • bodlak2  

        Tak když vyjížděli z domu, mohlo být jinak. V soboru jsem vyrážel ráno ve 3°C, vracel se před polednem v cca 14°C, v dlouhém/dlouhém.

        0 0
        • zdenal8  

          A proto když znám předpověď, tak si na začátku vezmu jen návleky, který pak snadno sundám a smotám do kapsy nebo batohu. Lepší je ze začátku trochu chladno a zahřát se pohybem, než bejt pak zbytečně zapařenej.

          0 0
          • honzarb  

            Presne… pri takovyhle teplote stacej navleky na kolena.

            0 0
          • MlokCZ  

            Myslíš do těch –2° co bylo ráno? Ti komple v dlouhém jsou nejčastěji dojížděči do práce, co si nevozí komplet jiné hadry na odpoledne.

            0 0
            • zdenal8  

              Jj. I v –2 zateplený návleky a vestičku. Pokud je předpoklad, že odpoledne bude třeba těch 10–15. Právě proto, abych si nemusel vozit jiný hadry na odpoledne.

              0 0
        • Zvanty  

          Já v sobotu vyrážel v –1C, takže termo triko a dlouhý/dlouhý zateplený a nákrčník, protože po 10 km mám sjezd z Ondřejova do Dlouhé Loučky. Jel jsem se podívat na jeleni na Suchý vrch (176km vyjížďka). Jediný co jsem udělal, vyhrnout rukávy až při výjezdu na Skřítek. Jinak nemám problém jet na Praděd v –17C (neprofuk bunda, zateplený dres + dvoje zateplený čapaky, nákoleníky, nákrčník a kukla). Takže na krátký/krátký ještě dost času. Ale na druhou stranu nevíš jestli protijedoucí jede dálkovou nebo jen 20km, tam krátký/krátký jde.

          0 0
          • Wojtkingson  

            V –17 to už se tou zimou láme řetěz a zamrzávají brzdy ne?:D

            0 0
          • -b-n-x-  

            V minus 17 jet na Praded – nahore musis mit celkem dobry krunyr na hrudi ne? :-)

            0 0
            • Zvanty  

              Krunýř se nekoná, jen jinovatka na holeních a zmrzlé vousy. Nahoře jednu zapálím, nahodím druhé rukavice a tradá dolů. Zima mi není, jen na Hvězdě ohřeju prsty o termosku v batohu a pokračuji. Řetěz i brzdy v poho a to mám M355 a Metráček

              0 0
              • -b-n-x-  

                No, to prilis nechapu. Ja jel jednou v minus deseti asi tak 8 km do mirneho kopce, a mel jsem na hrudi velmi solidni ledovy krunyr. Vytvoril se dychanim kdy vetsina toho vlhkeho vydechovaneho vzduchu sla prave na hrudenik. Tak mozna vydechujes nekam jinam, anebo byl vitr a odval to jinam.

                0 0
                • Zvanty  

                  Větrem to nebylo, jezdil jsem na Praděd nebo jen Ovčárnu přes zimu každou sobotu. Ale je pravda, že dýchám jen pusou a vyfukují trochu do boku. Spíš se mi mlží brýle.

                  0 0
              • Lišák  

                Pokud si o termosku můžeš ohřát prsty, tak je něco špatně. :-)

                0 0
                • Zvanty  

                  Z Lidlu za pak kaček, mám na ni z mirelonu futrál a horký čaj vydrží i v té zimě 3 hoďky. Na ohřívání zmrzlých ruk ideál.

                  0 0
          • HonzaRez  

            Ta kukla se hodí, když se chceš stavit na benzínce pro tyčinku…

            0 0
        • jIrI___  

          Nápodobně. Ráno u nás teda bylo jen pár desetin pod nulou, ale během dopoledne jsem sundal pak návleky na ruce i kolena, větrovku odložil do batohu a jel pohodlně v krátkém.

          0 0
      • Martin  

        To proto, že nečtou názory zdejších kapacit g oboru ortopedie.

        0 0
      • blue.sun  

        Jo, stačilo zajet na chvíli do stínu nebo k řece a rázem těch patnáct pocitově vůbec nebylo. Nehledě na to, že ráno byla nula.

        0 0
    • plzakj  

      Profici se toho ve 2 stupnich neboji :-)

      0 0
      • jIrI___  

        Jde vidět, že kluci nečtou B-F, protože jinak by jeli v kuklách a zimních kalhotách, pro jistotu ještě s návleky na kolenech :D

        0 0
        • Martin  

          Naopak, čtou rady zdejších ortopedů.

          0 0
      • Strakááč  

        tak oni žerou výživu kloubů pro koně… stejně jako vzpěrači a kulturisti, atd… takže si klouby udržují zdravý a těch třicet závodů ročně??? je asi nezabije… horší to je denně do práce bez kloubů v teple.. :) to se za pár let nasčítá a za pár desítek letn je jak důchodce.. :)

        znám jednoho týpka padesátiletýho kterej leze o berlích a hůlce, protože jezdil od mlada denně na kole v kraťasech i kolem nuly a nedal si říct… ve 40ti prodělal asi tři operace a teď už je po prdeli jeli… nepodceňoval bych to…

        0 0
    • Delkim  

      Dneska jsem jel v krátkém plus akorát rukavice a v pohodě, jen bylo potřeba si trošku přišlápnout. Ani déšť nevadil.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Já dneska uspával dceru v kočárku znovu v zimním oblečení. I tak kosa jak prase.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ja dneska preryval zahradku a bylo to na tilko a kratasy:) Ale jak pak pivko chutnalo:))

          0 0
          • Strakááč  

            myslíš ty květináče v bytě ? :P

            já dneska vylez v monterkách a mikině a šlo to.. ale je pravda, že když jsem jezdíval na svou dráhu kopat… že jsem v 5°C házel hlínu i v tričku, rotože jsem se v mikině pařil a v tom tričku mi bylo krásně…

            0 0
      • theedge  

        To má každej jinak. Já bych v této kose jel nabalenej jako polárník, ale zase se i v létě moc neoptím. Kamarád chodí v zimě pomalu v sandálech, ale v létě vypotí kýbl vody za den …

        Každej má metabolismus diametrálně jinej a dělat tady machry že jezdím jen v trenkách a je to pohoda a druhej ještě jezdí v dlouhým, tak je přece pitomec je úplně zbytečný ne?

        0 0
        • kotew CZE JIHLAVA  

          Chtělo by to kus masa:-)

          Jinak po republice je to všude teplotně dost odlišný, já v pátek zase nasadil zimní bundu i návleky na let.tretry.

          A letos jsem ještě v trenkách ani nevyjel:-) Doba ledová na Vysočině trvá dál:-(

          0 0
          • theedge  

            Jo a taky slivovice … dost často to poslouchám :-) maso jím a slivovici si dám taky, ale furt žádná změna :-D

            0 0
        • Strakááč  

          taky to je o krevním tlaku :D když máš nižší většinou mrzneš… ty žrouti mastných bůčků co maj 80 tepů za minutu a vysokej tlak, těm je teplo i když mrzne :D

          třeba kolega z práce vypije za den 10 silných kafí v práci dá v pohodě 5–6 kousků… a je permanentně celej rok v kraťasech a rozdíl zima/léto je jen v tom že má v létě tílko… v zimě mikinu, nekdy… :D tak to může bejt i tím…

          vím, jaká zima mi byla když jsem dřepěl v 2 °C na rybách a fučel vítr jako kráva… nebo když jsem v –5° jezdil na kole v ryflích a softshelkou na tričku… jaký mi bylo v tu dobu obří vedro, když jsem kravnul na kole a potil se jak prase :D

          0 0
      • Zvanty  

        Tak hodně závisí na tom, kde jezdíš:-)

        0 0
      • MlokCZ  

        Slušný rozdíly.

        Dnes ráno dlouhé čapáky s membránou (polovinu cesty jsem měl pod nulou). Včera jsem na kole nebyl, ale kdyby ano, tak bych se rozmýšlel, jestli vzít jen dlouhé roubaix čapáky bez membrány nebo s membránou (a zvolil bych dle typu trasy, do terénu bez membrány). Dle záznamu po celý den 3–6°.

        V krátkém nepojedu ani dnes odpoledne kdy bude o hodně tepleji než včera. Ale tedy určitě ani nepojedu v tom co ráno.

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Včera dopoledne u nás ve vnitrozemských 400–450 m.n.m. lehce sněžilo s teplotou kolem 0°C s mírným vytrvalým větrem, takže na poklus jsem si vzal tenké tepláky, přes ně trenky s membránou, dlouhé triko a membránovou bundu, tenké rukavice a tenkou čepici, rukáv na krk a bylo to tak akorát.

          V týdnu odpoledne už jsem byl i jen v kraťasech 2in1 a tričku.

          Na kole ráno kolem nuly kraťasy, podkolenky, návleky na kolena a tenké tepláky, odpoledne totéž bez tepláků. Nahoře to řeším podobně, vystřídám dlouhé triko za tenké s krátkým, bundičkodres nechám. Deptá mě, že s sebou musím vláčet domů oblečení (tepláky, triko, rukáv, tlusté rukavice), aby se mi v práci nehromadilo.

          Jaro budiž pochváleno.

          0 0
          • Honzis  

            mám to stejně, ráno pojedu za nuly a co s hadrama odpoledne …

            0 0
    • Martin  

      Dneska jsem zas viděl agenta na kole… teplá bunda, čepice, teplé podkolenky a holá kolena :D

      U nás studený vítr a 13 °C :D

      0 0
    • gerrard  

      Dnes u nas –5°C a borec tricko s kratky rukavem a bez cepice. Podle toho jak rychle slapal a jak mel ty ruce a ples cervenou mu byla asi dost zima. :)

      0 0
      • Rowdy  

        Taky jsem tu v Praze ráno viděl jednoho. Bylo –3, měl tedy čepičku a rukavice, ale taky kraťasy a mastil si to někam po Petrohradské směr na Vršovickou. Než jsem stačil vytáhnout mobil, byl fuč.

        0 0
        • jakub_kencl  

          A evidentně dojel až na Žižkov, kde jsem ráno takovou postavu taky potkal. Oranžová mikina (bunda), hnědé kraťasy a kulich. byla mi z něj zima i ve vyhřátém autě :-)

          0 0
        • -b-n-x-  

          Cepice a rukavice? Tak ten vedel co dela. O toho bych se nebal :-)

          0 0
          • Martin  

            Místní Ortopedi říkají, že kolena jsou v chladu oukej :)

            0 0
    • aristo  

      Tak letos prvni plasan v bunde a kratkych elastakach na mtb. Na 2.ledna dobrej ulovek :-D

      0 0
    • plzakj  

      Plzen, 2st, pocukrovano – borec na bajku z kopce podel pivovaru v zelenym tricku a sedejch kratasech. S batuzkem a podkolenkama :-)

      0 0
      • Jáchym 1  

        Plašani jsou všude.

        Já,zateplený čapáky,teplý dres plus šustka,čepice pod helmou.Proti mě boreček krátký-krátký.

        Pro jistotu jsem si na kompu klikl na teploměr.Fakt 9celsiů.

        0 0
    • tvargy  

      Hlásím dnes první 3 úlovky. Mobil říká, že je 7 stupňů

      0 0
      • Jáchym 1  

        Dnes jich bude.Přes okno to přece peče.

        My tady ale máme v JZ lokalitě Brna fakt drsňáka.Ten jezdí až k nule ve 3/4kách a triku.Sice s dlouhýma,ale vyhrnutýma rukávama.V obličeji zarputilost Vikinga.

        0 0
      • xtonda  

        Taky tři kousky dva cyklisti a jedna běžkyně. Já měl na sobě softshelový Force Z70 a pod tím ještě spodky.

        0 0
    • overkill  

      U Zwittawy dnes kořeň komplet v krátkým jako bonus tlačil bo ho nenapadlo že by třeba mohl píchnout.

      0 0
    • plzakj  

      2 jsem potkal uz 19.2. A jednoho bezce v trenkach a tricku.

      0 0
      • babkanakole  

        Tak u nás to minulou sobotu na krátký bylo.

        0 0
        • plzakj  

          Pri tej vyjizdce 5–8 podle garmina. To ja jeste vozim zimni, teda :-)

          0 0
      • Hubm  

        Tak což o to, běhat v kraťasech a tričku jde i v mraze. Člověk se zahřeje.Sám jsem tak občas vyběh. Ale na kole by byla zima. To fouká kapánek víc.

        0 0
      • zdenal8  

        Tak jeden kolega chodí v tričku a kulichu celou zimu. Toho sem snad neviděl v mikině.

        0 0
      • jmaselnik  

        na běh beru krátkej/krátkej jak je nad nulou. To je trochu jiný, než na kole.

        0 0
    • raca  

      Mám jednoho kočárkáře ze silvestra bylo u nás cca –1C málem jsem se při focení z kola vysekal.

      0 0
    • gerrard  

      Dnes jeden u Kotvrdovic. Cerveny jak rak a nedrzel rovny smer. Evidentne toho mel plne zuby. Bylo kolem 4 stupnu. Nicmene syn v tom ted jezdi 4h trenink dlouhy dres, bez cepice a bez rukavic. Taky moc nechapu.

      0 0
    • theedge  

      Včera v tomto u velké ceny Brno – kraťasy a holý kolena teplota 3,5 st. Kolo fluo žlutá Meta. Kdo jste byl ten tvrďák ? :-)

      0 0
      • hatchet  

        Jo, mládí hřeje. Taky jsem se za mlada oblíkal na kolo jako blbec a dneska ty kotníky, kolena cítím…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.