• micro

    Samostatne bez naboje :-) jen ořech, a pokud možno s více praporkama, nebo mám šetřit na drahej naboj. ?? ted mam spešláckej náboj ,zatim to chodí ale občas to přeskočí v ořechu, a to me docela vadi.. a jinak bracha ma naboj joytech, a ten orech se mu taky k*rví…

    0 0
    • Siddha  

      ano

      0 0
    • Tomcat  

      Ano dá doporučuju Zupermarket a paraořechy ty vydržej nejvíc (hodně vydržej)…

      Ne daj, ja neznačkový, tak orygoš Shitmano nebo DT případně Hope nebo Ringle. Jinak ,ale u drahejch nebo nejlevnějších se ořech nemění , ale pokud je death vyhazuje i s nabou.

      0 0
      • Jogador  

        tak daj nebo ne daj?:)

        0 0
        • pali  

          Orech sa samozrejma da kupit.Treba ale zvazit ci sa ti oplati kupovat samostatny, alebo cely naboj. Cena orecha je dost vysoka.Hlavne u shim. Ja som ho menil 2×.neviem ake su ceny inych a hkavne ci su ine znacky k dostaniu.Ja sa uz urcite k nab.shim.ne­vratim.

          0 0
    • Cipan  

      Chce to jenom rozdělat a všechno promazat jemnou vazelínou (musí být opravru jemná a nelepivá).Jestli je v něm vůle, tak ji seřídit odebráním jedné podložky, popř. jejím zbroušením (jsou tam konusy,jako u Shimano naboju). Když toto uděláš jednou do roka, tak tě ten ořech přežije

      0 0
      • Vilém  

        To plati pro Shimano.Jdou sehnat jeste orechy na Ritchey,DT atd ale na noname naby pochybuju ze sezene.Taktez to rozebrani orechu a ladeni vule je jine kus od kusu,neda se to tak jednoduse rict.

        0 0
        • Cipan  

          já jsem měl rozdělané dva ořechy, jeden Shimano a druhý nevým co to bylo, a vpodstatě sa jednalo o podobnou konstrukci. Chce se na podívat a hned uvidíš jestli to rozdělat jde nebo ne.

          0 0
    • Hanes  

      Jo dá, ale je to drahý. Já sháněl asi před třema rokama na LX a chtěli za to něco kolem 700K no a po důkladným prozkoumání náby jsem koupil radši celou novou a bylo po ptákách.

      0 0
      • mastihuba  

        když je ale zbytek náby OK tak neni co řešit a vyměním ořech, přepletení atd.

        0 0
    • Daf  

      To ze to v orechu obcas preskoci je celkem bezne. U Shimana se mi to stavalo casto treba i na novym naboji. Na Crossmaxech se mi to stava min ale stane se to. Pokud vylozene neprotocis treba obratku naprazdno, ale preskoci to o zoubek jednou dvakrat za vyjizdku, tak bych si s tim hlavu nelamal. Orech sam o sobe stoji tak 1/2 az 2/3 ceny naby.

      0 0
      • miki  

        Jen takový dotaz je rozdíl mezi shimanem a ritchey ořechama.ten ritchey se mi válí doma a nevím jestli ho mám vyhodit nebo schovat protože ritchey doma na kolech nemáme nikdo.

        0 0
        • Daf  

          Nevim, ale kompatibilni se shimanem urcite nebude. Shimano ma misky na kulicky a Ritchey pravdepodobne lozisko.

          0 0
        • JJ  

          Kompatibilni nejsou. Kvuli tomu sem musel Ritchey nabu vyhodit. Maj uplne jinej system upevneni na nabu

          0 0
        • micro  

          tak sem prave rozdelal naboj JOYTECH – a tam je to telisko s praporkama pripevneno k naboji a nejde sundat – de sundat jen plast orechu – sou tam dva zoubky, ktery jisti pruzinka… do naby Specialized Stout sem se nemoh dostat – ta matice co drzi kulicky nejde za co chytit a festove drzi – proste kulata…tak sem se na rozborku vybod…

          0 0
          • Cipan  

            je tam 12-ka imbus, ale z druhé strany než jak to má Shimano (takže z druhé strany než je ořech ;)

            0 0
            • JJ  

              Takhle na 12 imbus to ma prave i Ritchey

              0 0
              • Cipan  

                proto to chce zavčas rozdělat, vyčistit a namazat, abys nemusel vyhazovat celou nábu kvůli ořechu

                0 0
              • micro  

                nojo, ale ja nemuzu vyndat osu :-))) na strane orechu je matka ktera drzi kulicky a nema za co chytit – jinde je sestihranna matka, tady sem sundal dve kontramatky a pod nima je „cosi“ s cim nehnu a pod tim kulicky :-))

                0 0
                • Vrci  

                  A to cosi je i z druhý strany osy?

                  0 0
                • Cipan  

                  to se mi nezdá, že by to nešlo rozdělat z druhé strany. A je ta kulatá matka na šroubovaná na závitu osy, nebo je tam nalisovaná?Protože jinak mi uniká naco by tam byli ještě ty dvě kontramatky

                  0 0
                • Cipan  

                  zkus to vyfotit z obou stran a dej to sem

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.