• johny.h

    Poradíte jestli se kolo hůř ovládá při použití takto dlouhého představce? Kdysi jsem to někde četl a teď sestavuji nové kolo a nechci udělat blbost. Už mi to někdo i do názorů na mou sestavu napsal www.bike-forum.cz/…3/forum.html#….. Rám HT bude 21", ef.délka horní trubky je 605mm, měřím 187cm

    0 0
    • MlokCZ  

      U ovladatelnosti kolo je to zcela jednoznačné. Čím kratší představec, tím lepší ovladatelnost. A 130mm je tedy to nejhorší z hlediska ovladatelnosti, co může být, což ale samozřejmě neznamená, že by se nedalo se 130mm představcem jezdit.

      Ovladatelnost ale není jediný faktor, superkrátký představec je třeba horší do výjezdů (zase lepší do sjezdů).

      0 0
    • Gorgov  

      130 uz je dost, kor na tak velkej ram pri tve vysce. Uvazoval bych 110–120 na svihovy zpusob jizdy – rozumej najizdeni vetsiho mnozstvi kilometru. Jinak i kratsi.

      0 0
    • Petre  

      Stydím se..... mám Pell´s 140mm :) ovladatelnost, nevím asi nic moc, ale když jsem měl KORE 120mm, tak jsem se hrbil… nesedělo mě to...... pro mě 140 ideál.

      0 0
    • djano  

      Chvilu som jazdil 135mm, je to skutocne dobre pri jazde do kopca a po rovinatych usekoch. Alebo vies dobre pracovat s taziskom a potom je to prakticky jedno. Ak mas zaujem vyskusat tak dlhy predstavec, mozem poslat ked pojdem do Prahy.

      0 0
    • coffield  

      Hm. Taky jsem jezdil XL se 130mm a dá se to. Pěkně nahoru, k tomu vlajdy a turisťák je hotovej. Ale co rachám v terénku, raději kratší. Vlastně každý můj nový představec je o 1cm kratší :))) a spokojenost.

      Ale trvá moje výchozí věta. 130mm představec je v reálu celkem OK. Dbej hlavně na to, aby bylo řízení torzně pevné, aby ten představec měl 4 šroubky a není se čeho bát. Na Treky dávají(li) vlajdy a 130mm představec Sport/Select se 2 šroubky. Kroutilo se to a cvakalo to.

      0 0
      • Honza z H  

        130 mm Thomson je o hodně pevnější a jistější než třeba 120 wcs.

        0 0
        • RedAce  

          trošku rozdílný „ligy“ :-)

          0 0
        • coffield  

          To ano, ale WCS je jeden z nejlehčích. Je to trade-off tuhost za váhu. Ale WCS jsem žel bohu nejel, takže nevím, jak velký trade-off to je :-/ Typoval bych, že zanedbatelný…

          0 0
    • Volf  

      no je to sice tvoje věc, ale já mám 19" rám KHS, kterej je docela dlouhej a představec 10 cm. Na 21" s 13 cm představcem budeš našponovanej jako struna.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Asi bych dal 120mm…

      Sam vozím na 19" 590mm představec 120mm, výška 1840mm.Jednu dobu jsem vozil 130mm, ale 120 se mi zdá tak akorát.

      0 0
    • přišlapávač  

      volil bych 110–120 jako Gorgov

      0 0
    • šlapatko  

      Vozím 130mm a nemám problémy.

      0 0
    • yetti  

      Podle mne jestli nemas ruce dlouhy jak opice, tak Ti musi na 187cm pri 21" ramu stacit 100 nebo 110mm predstavec. Nedavno jsem stavel kolo kamaradovi, ktery ma 188cm a je to takovy pavouk s dlouhyma rukama i nohama a postavili jsme to na Introvertu 21", ktery ma 600mm T/T horizontalne a idealni predstavec mu vysel 100mm. Zkousel jsi se merit treba podle tohohle: www.competitivecyclist.com/za/CCM?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.