• davidak

    Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo jezdíte XC s nějakejma drsnějšíma platformama s pinama(nevim, jak se jim přesně řiká:)), jaký máte zkušenosti. Do spd se mi jít nechce a tohle se mi zdá jako dobrý řešení- působim nohou na plochu o velkym obsahu a noha se mi taky nesklouzne. Zajímá mě taky, jestli z nich třeba po delších vyjížďkách nebolej nohy.

    0 0
    • Vilém  

      Platformy jezdim na jednom kole a jsem spokojen.Noha na nich drzi solidne.Musis vsak mit cvik jak tu nohu na nich udrzet:)Nevim ale proc je pouzivat na XC.Proc se branis SPD?Platformy jsou dost tezky,nesetrny k podrazkam a taky k holenim,pokud Ti sjede noha.S SPD nemusis o nohach premyslet.

      0 0
    • fousac  

      ted pres zimu na normalni vozeni se platformy vozim.. zadnej problem… nohy me z toho obcas bolely z bixky, hlavne achilovka, prece jenom ty zuby sou ostry a tvrdy.. no ale i na xc v poho, o vikendu pres 100km a zadny starosti se zablacenejma kuframa a tak… ;))

      0 0
    • Kohout  

      Kámoš vozí na XC (spíše agresivní XC) takový ty DH espédéčka s ohrádkou od Shimama. Je s nima velmi spokojen. Osobně bych si klasické platformy s piny na XC nedal. Měl bych strach o nohy. Představa roztžený holeně nebo lejtka 50 km od domova mě moc nebere. Proč nechceš SPD?

      0 0
    • blue  

      jezdim normalni vyjizdky s pinovejma platformama a uz bych se asi na SPDcka nevratil, kdyz si je vyjimecne musim vzit, cejtim se dost nesvuj, zvyknul jsem si na tu plochu pedalu a moznost kdykoliv z kola seskcit… jedina nevyhoda jsou prudky technicky vyjezdy, treba pres koreny, protoze si nemuzes pomahat tahem pedalu smerem nahoru

      0 0
    • davidak  

      1,SPD nechci, protože na kole hodně často jezdim jen třeba do města, tam kolo zaparkuju a pak zas zpět- prostě jen malý krátký přejezdy- pořád se kuli tomu přezouvat mi přijde hloupý 2,$, samozřejmě 3,připadá mi, že s volnejma nohama si můžu dovolit větší hovadiny v terénu 4,design 5,na váhu moc nekoukám

      0 0
      • Daf  

        No pod pojmem XC si asi kazdej predstavuje neco jineho :)

        0 0
        • davidak  

          tak teda agressive xc:) Ne, já jezdim opravdu xc, docela často i po silnici, ale pak se snažim jezdit i drsnější věci. Podtrženosečteno, chci svoje XC kolo využívat na co nejvíc věcí:)

          0 0
      • Pá-dlista1  

        1.Muzes si koupit boty v kterych se da chodit, ale jestli to mas na skladacku (jaky jiny kolo by nechaval ve meste), tak je to asi blbost. 2. njn :( 3. ano i ne. Na lavky to treba neni nejlepsi, ale sjezd/vyjezd/ro­vina… 4. naslapy s ohradkou 5. taky neresim

        0 0
        • blue  

          na lavky jsou platformy naopak lepsi, ne?

          0 0
        • davidak  

          skládačka to není,ale docela by se i i hodila:) mám ho tam kde bezpečně zaparkovat. Když už jsem teda u toho a já bych si ty pedály kupoval, tak do 1k, na co mám hlavně koukat- je jich na trhu docela dost a já tomu moc nerozumim..

          0 0
      • Kohout  

        Jesli do mesta jezdis na tom kole, co mas na fotce v profilu, tak jsi docela odvaznej. Prodavaj se takovy plastovy bzmety do SPD pedalu, aby se dalo jezdit v normalnich botech. Dneska koupis dobre SPD kolem 850 kc (sh.520). Platformy s vymennymi piny budou asi za vic.

        0 0
        • blue  

          slusny platformy s vymennejma pinama od authora za 360,– (± podle shopu a znamosti)

          0 0
          • Kohout  

            Tak to jsem videl asi nejake hodne pradrazene. Staly pres 2000,–.

            0 0
            • blue  

              samozrejme, vsechno se da poridil levne i draze :-) je taky ale pravda, ze ty authory treba nemaj maznice lozisek, jako treba DMR za 2 litry

              0 0
              • davidak  

                TeĎ jsem koukal u authora, maj tam za 400 a za 1500. rozdíl je Cr-Mo osa je uložena v těle (výkovek z AL 6061 s povrchem opracovaným CNC technologií) na průmyslovém a kluzném ložisku u těch dražších ty máš který z nich?

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Coz nevim k cemu je dobry. Jestli potrebujou tak casto domazavat, tak asi nejsou tak dobry jak jsem si myslel. Moje pedaly jeste nikdy nepotrebovaly driv namazat nez vymenit :) Prumysla jsem znicil driv nez obyc.kulicky, tak ted vybiram uz vyhradne podle vzhledu. Velky, nizky, konkavni s vymen. pinama.

                0 0
                • davidak  

                  Souhlasim, ze stejnejch důvodů si asi koupim obyčejný hlavový.

                  0 0
                • Andrzej  

                  proc konkavni? (mam na mysli predo-zadni profil)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No vidis. A ja ne :) Protoze mi na tom lip drzi noha nebo to ma aspon takovy placebo efekt :)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Koukam, ze jsi z Petrovic. Jsme tam jednou byly se Sirennou pojezdit. Jenze blbe vybaveny. Jsme tam meli jen sjezdaky :(

                    0 0
                    • Andrzej  

                      no, a jak je teda mas prohnute ? do boku? jo, plovarna je u nas pekna, ale na ty dirty nejsem technicky vybaven (samozrejme myslim techniku jizdy :)) vy ste tu nekde sjezdovali ?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Sirenna ma trvaly bydliste v Karvine, tak jsme se tam stavili cestou na zavody. Plocha tech pedalu je prohnuta smerem k ose.

                        0 0
                        • Andrzej  

                          hmm, tak to si ji budu muset prohlidnout na nejakych fotkach :), jestli vas neznam.....

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Si nedelej nadeje. Jsme byli v Karviny asi 4× a zadny moc prijemny zazitky :( Treba mi tam ukradli predni kola od auta.

                            0 0
                            • Andrzej  

                              :))) „bo Ostrava je region specificky…“ mineni o karvine by slo urcite zlepsit, ale o tom uz b-f neni.....

                              0 0
                        • fousac  

                          to se musi jezdit blbe na pedalu s hrbem..

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            …smerem k ose je prohnuta dovnitr :)

                            0 0
                            • fousac  

                              takze konvexni.. ;)

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Zalezi, kterou plochu beres. Ta druha je vzdy opacna :) Nevim jestli se tomu rika tak nebo tak. Mam dojem ze jsem v souvislosti s pedalama videl napsany konkavni, ale treba byl autor mene zdatny matematik. :)

                                0 0
                                • fousac  

                                  no dobre.. se nebudeme prit.. ;) proste zezhora je pedal konvexni, zezdola konkavni..

                                  a konkavni zni mnohem lip, tak sup s tim do popisu produktu, stejne vetsina vi prd, co to znamena.. ;))

                                  0 0
                                  • Manas  

                                    Ano, jako treba protiotocna drzatka. To jsem dlouho premyslel co tim chtel Author rici :-)

                                    0 0
                                  • Andrzej  

                                    no ty vole, a ja sem nad tim tolik premyslel, jak na tom muze jezdit konstrukter a neumi takove zakladni slova, ach jo :)

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Praveze konkavnost je vydutost, vyhloubenina. Zatimco konvexni povrch je vypoukly. Z toho jsem prirozene vychazel ;)

                                      0 0
                                      • Andrzej  

                                        non jo, a mne rikali v matice, ze neco jako konkavum(omlouvam se latinarum) je neco jako jeskyne a ja si okamzite predstavim vchod do vydute vyhloubeniny… :)

                                        0 0
            • goofy  

              ono jsou dva druhy tech authoru. jedny za 1450 na prumyslu a za 399 na normalni ose

              0 0
          • davidak  

            Fakt? Tak to je v pohodě, asi do nich pudu.. Sice nemám žádný author kamarády ale snad mi to za tu cenu daj..:)

            0 0
            • ferda  

              ja jem moc spokojeny s pedalama DaBomb… maji opravdu velke piny :)

              0 0
              • Vilém  

                Ktery DaBomb? Ja mel ty levnejsi a prave jsem moc spokojenej nebyl.Piny byly sice dlouhy ale mala plocha styku s botou.Praskova barva taky nebyla to nejlepsi reseni,do roka byla komplet pryc a pedaly nepekne korodovaly.Nejhorsi bylo to ze diky tomu ze nebyly dostatecne pevny se mi prohnuly (ne osa ale pedaly).Ted mam CMP asi za 400,–(totez novej Author),spokojenost zatim velka.Jsou mnohem masivnejsi a stycna plocha s botou je mnohem vetsi.Povrchovka je elox,ktery ikdyz se odira,tak se aspon neloupe.

                0 0
    • náčelník  

      Dotaz nezkušeného: nebyly by na XC lepší ohrádkové pedály než platformy s pínama? Ohrádka by snad byla k holením šetrnější.

      0 0
    • davidak  

      Tak jsem koupil ty Authory za 400,– to není velká investice kdybych se nakonec rozhod pro spd. Vypadaj docela dobře, noha na nich sedí a ty ložiska nejsou tak hrozný. Takže dík za rady, už abych je pořádně provětral:) Jo a je k tomu 10 pinů zdarma;))

      0 0
      • hanz  

        tak si ty piny za včasu dotáhni popř. zakápni závit barvou…to abys jich postrácel co nejmín.

        0 0
        • davidak  

          Vim, řikal mi to už prodavač, a? je nejdřív pořádně utáhnu. Prej se ale daj koupit i v železářství. Přesto dík za radu.

          0 0
          • Pavlos  

            Nejsou to nakonec obycejni cervici?(takove ty sroubky bez hlavicky)

            0 0
          • hanz  

            jasně že se daj koupit…je to normalní zajištovací červík, ale když se ti ho podaří blbě vythnout tak poškodíš závit a novej tam jde už blbě…ale to se stává hlavně třeba u streetu a pd. …a pokud jde o jeden či dva piny tak se nic neděje

            0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.