• jecnak

    Patral jsem na foru a nic krome odkazu na testu na freeride.cz a jedne nadsene recenze tady na foru jsem nenasel, tak se ptam, jestli jiz nekdo mate zkusenosti s Avid Juicy – je celkem jedno jestli Five nebo Seven. Diky za info.

    0 0
    • Twisp  

      by me taky zajimalo …je to muj favorit na predek se 180tkou kotoucem

      0 0
    • Včelda  

      Máš to v recenzích.

      0 0
    • MrAndrew  

      Pridam dotazek, abych tu nedelal dalsi thread o Juicyne (konkretne 7). Premyslim nad tim nechat si dovezt jeden kousek ze zamori. Tedka mi odesel predni naboj, kotouc jsem nemel. Tak jsem si rikal, ze bych sel treba do XT naboje a pak si tam nechal namontovat Juicynu. Jenze v jednom obchode mi rekli, ze Avidacka brzda mi na XT nepujde, ze to chce nakych sest sroubu, ktere XT naboj nema. Ze na XT by sla jedine XT hydra. Pro jistotu se ptam jeste tady, protoze mi to prijde trosku divny, ale v cyklohardware se jeste tak dobre neorientuju. Predem diky za odpoved … Popr. mi muzete i poradit lepsi alternativu naboje ci dokonce brzdy … ;-)

      0 0
      • enjoy  

        tak to ti meli rict ze existuji redukce centerlock-6 sroubu:-)

        0 0
      • fousac  

        vyssi sady shimana maj brzdy (kotouce) na centerlock (tisicihran), takze bud adapter nebo jinou nabu..

        co sem tak cet a slysel, tak prej docela dobrej predni naboj je author, je na prum. loziskach, udajne dost vydrzi a vaha taky nejni zla..

        0 0
        • TinkTink  

          Pravdu mas…ten Author skutecne neni spatny…az na rychloupinak :)

          Jinak – nemusis mit XT na Centerlock, muzes si sehnat klasicky XC na 6 der…kvalita bude imho hodne podobna.

          A nebo si kup XT nabu na Centerlock a ze zamori si k Juicy nech dovest i Centerlock kotouc… :)…

          0 0
          • VAHA  

            V zádu mám tento náboj od autora a je v pohodě. Teď jsem sháněl přední nábu od Autora na kotouč a maj jen se 32 dírama. Má někdo skušenosti s 32 drátama na předním kole a s kotoučovkama?

            0 0
            • Vilém  

              32 dratu na Author nabe,draty 2mm Marek,bez problemu i pri tvrdsim zachazeni.

              0 0
            • blue  

              mam zkusenost i s 28 dratama… tri roky bez problemu, bez centrovani, bez jedinyho prasklyho dratu

              0 0
            • MartinXC  

              Hugi240 32děr, dráty 2–1.8–2 3× křížené, brzda Avid CPS 185mm. Bez problému.

              0 0
            • fousac  

              mam 24 dratu a taky drzi.. ;)

              0 0
            • Meesha  

              2 roky 24 dratu a ve predu zatim neprask ani jeden. Vzadu dva – nahrazeno tusim DT Competition.

              0 0
        • Pá-dlista1  

          Nechci tady po stenach čmárat certiky, ale ty vyssi sady jak rikas zacinaji nekde u Alivia :(

          0 0
          • vlk  

            Ale dore 525 a 475 náboje jsou stále ještě klasika.To Jecnak-když chceš něco lepšího na klasiku, tak bych nevybíral u shimana.

            0 0
            • jecnak  

              No nevim komu odpovidas, ale budu to mit na Crossmaxech XL, takze naboje me netrapi.

              BTW nevibiral bych ani u Authoru.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Kam patri M495 ?

              0 0
              • Luky  

                nepatri to pod deore? je to myslim na tisicihran…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Asi jo. Stejne jako 475 ackoliv to neni plnohodnotna alternativa k 525. Je to proste horsi a k tomu maji jednotlive rady. Podle me je to klamani spotrebitele a zoufala snaha i šuntovy zbozi udrzet ve vyssi sade jen proto, ze je na kotouce a kotouce prece nejsou pro nekoho kdo jezdi Alivio. Fakt hnus. U Shimana me drzi jen kratke voditko prehazky.

                  0 0
              • vlk  

                tak to mi uniklo máš pravdu.oficielně je to deore, podle mě však patří spíše k alivku zrovna jako starší 475.

                0 0
      • Pá-dlista1  

        Kup si i jinej naboj at Shimano ma co chtelo :)

        0 0
    • preacher  

      Seven pracuje podle recenzí a spokojenosti uživatelů spolehlivě a podává výborný výkon. Ale v čem je rozdíl mezi Seven a Five? Je to jenom absence stavěcího kolečka na Five? Nebo jsou tam i jiné rozdíly. Na pohled vypadají docela stejně. A cena Five je příjemná – 4150,– Kč (nebo víte o levnějších?).

      0 0
    • blue  

      jedna starsi recenze z americkyho Biku

      http://modrej.info/…ni/juicy.jpg

      0 0
      • jecnak  

        diky

        0 0
      • Alesh  

        Super, uz si tisknu poctenicko do autobusu :-)) Netestovali amici i tu petku?

        0 0
        • blue  

          nevim, mam pujceny jen tri stary cisla, ale ani v breznovym MBA neni zadna zminka… si budete muset asi jeste pockat :-)

          0 0
          • Alesh  

            Aha, myslel jsem, ze sis nejakej US casak predpatil… Njn, volim vyckavaci taktiku :-)

            0 0
            • blue  

              predplatil jsem si MBA, ne Bike

              0 0
              • Matt  

                Model Five bude v CR teprve za tri tydny pak se teprve zacne obejovat v obchodech sam je mam objednane

                0 0
                • blue  

                  me to psat nemusis, ja je nechci ;-)

                  0 0
                • Alesh  

                  Zajimava informace na to, ze tu brzdu uz nekolik bikeshopu nabizi… :-) To je cekani jak na Favorita :-)))

                  0 0
              • Alesh  

                Ajajaj, sekl jsem se :-)

                0 0
    • Mofo  

      jo, dobrý dotaz, taky bych se rád něco o této brzdě dozvěděl (klidně i 04). Chci kupovat kotouč dopředu a uvažoval sem jenom o Shimano 525 neby Hayes HFX9, no a teď sem objevil Juicy Five v docela sympatické ceně, takže zase nevím, pro co se rozhodnout… Poradí někdo???

      0 0
    • preacher  

      tak jsem objevil na koloshopu Avid juici seven za 4997,– Kc

      0 0
    • jecnak  

      Diky vsem za info, ale usetril jsem si mozna trapeni (penize urcite ne) a poridil zapleteny kola s keramikou a kotouce odhodil i s jejich 550g navic (rozdil vcka/kotoucovky + rozdil vahy v kolech).

      0 0
    • Pavlos  

      http://photo.pinkbike.com/…ic391339.jpg

      Ma ty paky vzhuru nohama nebo ne?

      0 0
      • hanz  

        nemá…takle je to správně

        0 0
        • Pavlos  

          coze??? ja myslel ze ty cervene cudliky maji byt nahore:D

          0 0
          • blue  

            Ambidextrous lever Right lever works as left lever, which works as right lever, which works as left lever…

            takze je to asi jedno, jestli to kolecko je nahore nebo dole

            0 0
          • cabbage  

            coze? ja myslel ze je to fotka s juicy5:/

            0 0
            • Pavlos  

              5ky jsou sede;)

              0 0
            • blue  

              to cerveny kolecke je tam zespodu videt

              0 0
              • cabbage  

                hm,mas pravdu, popravde recono, sem asi barvoslepej ale to co je na obrazku je seda(no,ne tak uplne)rozhodne ne stribrna.

                0 0
                • cabbage  

                  receno

                  0 0
                • blue  

                  to je pravda, je to tak nasviceny, ze ta barevnost neni uplne jasna

                  0 0
                  • cabbage  

                    vypada to ze juicynam nevadi ze sou otoceny, jeste aby jim nevadilo promackavani naprazdno a sou to nej brzdy.

                    0 0
                    • blue  

                      vzdyt to tam pis(o)u, ze paka je oboustranna

                      0 0
                      • hanz  

                        tak jsem teda myslel že na obrázku jsou 5-tky, ale co by mě víc zajímalo jestli se ta expanze nehádá třeba s řazením..jestli to prostě jde spolu poskládat do nějaký slušný polohy či je třeba dát řezení hodně dolu atp.......

                        0 0
                        • hanz  

                          na obrázku se mi totiž zdá že to řazení má fest dolu …

                          0 0
                        • blue  

                          me teda neprijde, ze by expanzka mela prekazet… vzdyt z ani jedny strany nepresahuje profil tela paky na vysku

                          0 0
                          • cabbage  

                            sem zvedavej jak se to bude hadat s gripshiftama a poplockem:)

                            0 0
                            • hanz  

                              to u hayesa taky nepřesahuje a přesto se to xt rf na 8-mičku hádá fest

                              0 0
                              • Alesh  

                                No na tu „kompatibilitu“ s osmickovymi XT RF si nekdo stezoval i na mtbr.com Jiz brzy vam dam vedet, co je na tom pravdy…

                                0 0
                              • Alesh  

                                Tak muzu zodpovedne prohlasit, ze expanzka Juicyn je opravdu tak blbe navrzena (mozna spis preferovali jejich univerzalonost pro L/P stranu), ze se dost tluce s mym starym dobrym RF XT 8 speed :-( Na MTBR dokonce nekdo k tomuto psal, ze si odmontoval indikator razeni, aby ziskal vic mista. To by se mi ale nechtelo, takze vikend zasvetim hledani optimalni polohy. Jinak jsou klaaaaasny, uz s tesim na zajizdeni…

                                0 0
                            • Mamut  

                              GS je predsa medzi brzzd. pakou a gripom, takze jedine co by niekomu mohlo vadit, je kratka paka, ale urcite nie expanzka.

                              0 0
                      • cabbage  

                        jo, vsim sem si, akorat sem komentoval ze to opravdu funguje (ne kazdy tvrzeni vyrobce se pravdive), kdyz to nekdo vozi.

                        0 0
      • mAk  

        No já bych řek že borec prostě jezdí obrácenej gard brzd, dělaj to většinou trialisti co jezděj i na motorce (nebo ne?) No a nechtělo se mu měnit páky tak je ptostě jen otočil = přední brzdí pravou a levou má na zadek…

        0 0
        • Alesh  

          Dle informaci vyrobce pry lze prehodit i ta stelovaci cervena kolecka…

          0 0
          • mAk  

            No tak to je dobře, mě tam taky přídou tak nějak zbytečně na ráně, no sem na ně zvědavej, až mi přídou… No a jinak na tý fotce sou ty brzdy fakt obráceně jak sem řikal, jukni na hadičku od jeho pravý brzdy, de dopředu…

            0 0
            • Alesh  

              Zkratka se nechtel srat s prehazovanim tech stelovatek :-)))

              0 0
    • Mofo  

      tak nevím, je lepší koupit Shimano 525 za trojku nebo Juicy Five za ctverku? Je mezi něma nějaký výrazný rozdíl kromě designu, hmotnosti a ceny?

      0 0
      • preacher  

        Juicy Five jsou za 3550,– , v patek jsem je objednaval.

        0 0
        • vlk  

          mě by zajímalo nějaké srovnání lx 585 x juicy Five.pokud někdo z Vás jezdil oboje-dejte vědět.

          0 0
        • K2  

          Kde?

          0 0
        • Mofo  

          taky by mě docela zajímalo, kdes je za takovou cenu objevil… Dík za info

          0 0
          • preacher  

            Pánové, zamyslete se, když má Tančín na Koloshopu Avid Juicy Seven za 4997,– Kč, tak asi bude umět dodat za dobrou cenu i Avid Juicy Five. Stačí zvednout telefon, nebo poslat mail a je hotovo…samo že je nemá ještě na stránkách, on je neměl ještě ani v ruce, ale dneska je posílá a zítra jsou u mě…

            0 0
            • Mofo  

              cool!!! Ze bych taky napsal email???

              0 0
              • Alesh  

                Tak tak – lina huba, holy nestesti :-)

                0 0
                • preacher  

                  trefils hřebíček přesně na hlavičku.....nebo tak nějak.....

                  0 0
                  • Mofo  

                    Vides tu brzdu na vlastni oci? Jenom mne docela zarazila ta diskuze ohledne expanzky. řešil si to nějak, jestli to neovlivni polohu razeni? Já mám klasicke rapid-fire, tak nevim…

                    0 0
                    • preacher  

                      ja mám „klasické“ – SRAM X-9 Grip Shift, tkže tam problémy neočekávám. S tím můžu dělat co chci a komfort řazení zůstane stejný…

                      0 0
        • Mofo  

          tak nevim, asi mas nejakou protekci, mne je nabizel za 3950,–

          0 0
          • Twisp  

            podle me si uvedomil, ze je prodava dost levno tak sel proste s cenou nahoru

            0 0
          • Twisp  

            me by jenom zajimalo, komu to prislo z koloshopu ? Bylo to v original krabici? Nic nechybelo?

            0 0
    • morgoth1  

      Juicy 5 jsou brzdy o kterych vazne uvazuju, ale neni mi jasna jedna vec. At mi prosim odpovi nekdo kdo uz je ma doma. Sondoval jsem inetshopy jestli mohou sehnat odvzdusnovaci soupravy pro tyto brzdy. Nikdo je nema. Jak jste tedy tyto brzdy zprovoznili? Dik

      0 0
      • Alesh  

        Minuly tyden jsem zakoupil sedmicky a nedelal jsem s nima nic. Sice by potrebovali zkratit hadice, ale radeji na ne nebudu sahat. Pocka to do servisu, az necham vymenit brzdovku. Brzdy jsem dostal uz naplneny.

        0 0
        • Matt  

          Myslim ze ti jeste nikdo nerekne jaky sou Avid Five protoze je jeste nikdo nema a obchody je jen nabizeji. Treba Zitnej je mel rozesilat tenhle tyden a serou na to az pry pristi po vystave(sam na ne cekam uz mesic)Hruza

          0 0
      • Zdyn  

        No Avid ma servisni kit,ale nevim,jak je j sehnani (zkus napsat do Bikezone),ale jinak to nejni zadnej problem.Original soupravu nepotrebujes.

        0 0
    • Twisp  

      Tak jsem seven taky koupil na predek. Dneska sem ji namontoval s adapterem na IS2000. Ale po nasazeni a upevneni trmene dle zvyklosti (zmacknuta paka potom dotazeni trmene) kotouc znacne skrtal celou plochou o pravou desku (z pohledu z kokpitu). Jeste sem to parkrat zoopakoval, ale se stejnym vysledkem. Vyresil sem to milimetrovejma podlozkama pod adapter. Prekvapilo me to, myslel sem ze diky kloubovymu nastaveni tremene nejaky podlozky neprichazi v uvahu. Ted diky podlozce bez sebemensiho skrnuti. Je to u juyciny normalni?

      0 0
      • TinkTink  

        Myslim ze je to normalni u vsech brzd, prtze ten adapter nemuze byt brutal siroky a kloubovy ulozeni tady s timto nema vubec nic spolecnyho – tady s timto maj spolecnyho pouze ty ovalny diry na adapteru :)

        0 0
        • Twisp  

          ovalny diry na adapteru? spis na trmenu ne ?

          0 0
          • TinkTink  

            Jasne..sorry…nevim na co jsem myslel. (teda ja vim, ale to sem psat nebudu :-D)

            0 0
      • morgoth1  

        Podobny problem jsem mel u zadni juicy5. Vyresil jsem to vlozenim vizitky mezi kotouc a desticku a pak teprve zmacknul paku a utahl trmen. Zatim se zda vse OK. Predni brzda namontovana na Blacku byla od sameho pocatku bez problemu. Trochu me prekvapil kratky chod pak, ale snad si zvyknu. Suma sumarum zatim jsem velmi spokojen no ale uvidim az je protahnu marastem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.