Bike pre zenu: WSD, ASL -- ma to cenu?

21 nepřečtených
  • tbc

    Kupujem cross bike pre svoju polovicku (ma 162 cm vysku). Poslednou dobou sa na trhu zacali objavovat specialne stavby pre zeny napr. Terk WSD, Author ASL. Bohuzial nie v kategiorii Cross, tak chcem kupit nejaky seriovy (objednal som Ravo Durango 2004 17'' http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… model DURANGO II) a chcem si objednat v servise rovno nejake upravy. Ako na to?:

    V prvom rade, ma to vobec vyznam?

    Po druhe co vsetko sa odporuca upravit pre zenu? S ramom nepohnem :) Ale ten 17'' by jej mohol byt. Dalej chcem dat kratsi predstavec. Skratit riaditka. Chcem na tom vymenit aj odpruzenu vidlu za pevnu CroMo alebo Alu (co sa zozenie) a rovnako sedlovku, stejne 90% bude jazdit po ceste. Zatial. Len na tom pocitam usporu hmotnosti 1kg. Tiez chcem vymenit ten nemozny prevodnik co tam je (48–36–26) za Deore 44–32–22 s klukami dlzky 170 cm.

    Co vy nato? Dava to zmysel? :) Napadnu niekoho este nejake dalsie upravy?

    0 0
    • jakub  

      mno jako damska geometrie smysl dava, ale nejdriv by se na tom mela svezt, jinak je podle mne blbost ji davat pevnou vidli, baby potrebujou prave vetsi pohodli nebo je bude vsechno bolet a budou nasr… pak bych urcite zainvestoval do poradnyho kvalitniho damskeho sedla to je dost dulezity… pokud tvoje neni svyhova masochystka, mela by byt spokojena, jnak osobne doporucuju TREK nebo SPECALIZED – muj nazor a zkusenost..

      0 0
      • tbc  

        SEDLO: ano, to som tam zabudol napisat, netusim ako vyzera to sedlo Ravo co je s tym. Tiez ratam ze ho vymenim, bud rovno alebo ked sa na tom zo dva razy prevezie. Poradi niekto aj konkretne nejaky model dobreho damskeho sedla? Viem ze to treba odskusat, len v sedlach ca nevyznam a v damskych uz vobec nie, tak za kazdy typ budem vdacny.

        0 0
        • jakub  

          koukni na damske fyziky nebo jak se ten bazmek pise, mel by to dodavat progress.

          0 0
          • tbc  

            lol, to co Progress na svojom webe nazyva __damske'' nazyva fi'zi:k na svojom __unisex'' ale inak sa mi lubia :) carbon-titan-gel-uretan a vazi 230g, len ta cena :) aj super farby maju, taka ta visnovo-ruzova. skoda ze ten bajk sa dodava len v sedo striebornej farbe ramu… :(

            0 0
    • grafik  

      Tak z osobni zkusenosti vim, ze nejdulezitejsi je barva ramu :)

      0 0
      • Martyss  

        A její sladění s barvou dresu…:-)

        0 0
        • grafik  

          … a s gumickou na vlasy :)

          0 0
          • SELMIRA  

            a lakem na nehty černej a stříbrnej jsem sehnala hned, ale sehnat správný odstín modré dalo trochu práce. Hehe.

            0 0
    • martt  

      myslim si, ze ak zatial manzelka nebicykluje, tak nepremyslaj uz dopredu co a ako by si vymenil, nech si to najprv skusi so seriovym bikom.

      Potom uvidis.

      0 0
      • tbc  

        no, tak trochu bicykluje :) (a este nie je manzelka :) ) trochu sme sa spolu posledne 3 leta vozili, jazdila na svojom starom damskom cross authore s vybavou shimano sis7 rocnik odhadujem 94–96 (model DAYTONA). A celkom jej to slo. Po case chytila aj celkom dobre „krutenie“ ako sa hovori, teda techniku slapania. Ten bike mal prevody 48–38–28 vpredu a 14–ca27 vzadu, co nevyhovovlo hlavne ked prislo na slapanie do kopca. Ja osobne jazdim na skladanom crosse s komplet deore vybavou 44–22/11–32 (a to najtazsi prevod 44/11 pouzivam len dole skopca ked sa chcem viac rozmakat :))). Ta kombinacia bola dost besna, lebo ona nevladala a ja som sa za nou nudil, mal som v porovnani snou este 5 prevodov do rezervy a mohol som si „popijat za jazdy kavicku“ kym ona fucala ako lokomotiva :)

        Ked jej uz kupujem novy bajk, chcel by som hlavne dobre sprevodovany. Bohuzial crossovy bajk s prevodnikom inym ako 48–38–28 (pripadne 48–36–26) zhana velmi tazko, hlavne v cenovej kategorii okolo 17tis SKK. Preto som sa rozhodol vymenit tie prevody. Urcite viem aj to ze potrebuje uzsie riaditka, ale to sa da podla potreby skratit.

        Problem je vtom ze ona sama nevie co by potrebovala na bajku inak… Fakt ju zaujima viac ta farba :-) To skuor ja sa zaujimam o to ako ten bak lepsie pre nu uspuosobit aby sa co najviac zmansil jej handicap proti mne :) No a nejake zmeny chcem porobit hned pri objednavke bajku lebo to je samozrejme najvyhodnejsie ekonomicky, predajca odkupi nejazdene komponenty… Kerby niekto vyrabal cross bike typu „WSD“, tak by som asi rovno kupil taky, ale bohuzial, nikde som nevidel…

        0 0
        • Man  

          ja prave teraz riesim pre manzelku prestavbu mojho stareho biku, ale nemam az take problemy, pretoze farba je strieborna, co jej vyhovuje :-). Jedine, na co sa stazovala, je bolest v oblasti sije a krku a na to som kupil lastovicky a kratky predstavec a este musim zohnat odpruzenu vidlu kvoli komfortu, pretoze ja som doteraz jazdil na pevnej (pozdravujem gatiera :-). Ta vidla bude najvacsi moj problem. S tymi prevodmi mas pravdu, 44 pila bude lepsia.

          0 0
          • tbc  

            lol, tiez nemam problem s farbou :) strieborna/siva jej vyhovuje :)

            Inak ja na pevnu vidlu nedam dopustit. Mam sice cross a jazdim stym prevazne po lesnych cestach a chodnikoch, tazke nie pomedzi stromy :) ale kazdopadne, nemam pocit ze by som chcel mat na bajku minimalne o kilo naviac len kuoli vidle :) Osobne by som hrozne chcel zakupit casom frameset Fort TR.7005.CX aj stou ich karbonovou vidlou ale sem ku nam vychodne od rieky Moravy to nikto nedovaza :(((

            0 0
            • Man  

              zabudol som este dolezitu informaciu: moja manzelka ma 178cm, takze asi preto jej stacilo na mojom starom rame spustit sedlo nizsie a mohli sme vyrazit. Inac sedla mame rovnake – Fizik Nisene CP3 a je s nim max. spokojna, takze som nemusel zhanat specialne damske odrody :-). Ja najazdim dost na cestaku a po lesoch (skor lesnych chodnikoch, korenoch a kamenoch) beham na fulle, ale manzelku si hyckam, preto chcem pre nu tu odpruzenu vidlu.

              0 0
            • martt  

              forty urcite dovaza Ivan Majek, ma obchod v Ruzinove BA.

              0 0
              • tbc  

                kde v ruzinove ak smiem vediet? hrozne ma zaujima co by ten spas vysiel. totiz, ak ceska firma predava nieco v USA za $570, to asi nezanamena za to bude u nas stat 17tis. :)

                0 0
                • martt  

                  IMK – Cycle, Exnárova 16, Ružinov, 43 41 28 84

                  neviem, ci ten telefon stale plati, toto som nasiel na http://www.cyklotrasy.sk/?…

                  ked si s nim osobne podebatis da sa aj s tou cenou vacsinou este nieco spravit

                  0 0
                  • tbc  

                    jo, tak som sa bol osobne debatit o bajku pre priatelku, ale nakoniec som zohnal inde to ravo. nevedel som ze vozia fort.. :) pojdem sa podebatit :)

                    inak to ze s cenou sa da nieco urobit mi povedal viockrat, nakoniec sme spolu vybrali author reflex 16'' 2005, vyslo by to po upravach vraj okolo 16t za to iste mam to ravo ale radenie je deore a nie alivio :)

                    kazdopadne dik za tip na ten fort :)

                    0 0
    • Lister  

      Nechci moc prudit, ale možná by stálo za to trochu pohledat. Třeba minulý týden: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… Tam tak najdeš můj názor na dámskou geometrii

      0 0
    • 384  

      Kliky bych nechal standardni 175mm. Holky maj dlouhy nohy a malou vahu, takze vetsi paka rozhodne neuskodi.

      Pevnou vidli schvaluju, ale co odpruzena sedlovka? Ja ji koupil mlady, a od te doby prestaly stiznosti na bolesti krcni patere.

      0 0
      • jakub  

        ja ty mi dal odpruzenej ram Merida XC mission a je taky spkojena

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.