• Alesh

    Zjistil jsem, že mi přidrhává spodní ložisko (cartridge) u hlavy Ritchey WCS. Když jsem vyloupnul to plastový těsnění, připadalo mi, jako by tam jedna kulička chyběla. Je možný, že to je ten důvod? Jinak jsem to v rámci možností vyčistil, ale žádné cizí těleso jsem nezjistil… :-(

    0 0
    • MartinXC  

      Ne, ty kuličky tam jsou volně a občas se naštosují na jedné straně a pak to o pár setinek kulhá. Přidrhuje to, když je hlava víc přitažená a je jednoduché ji přetáhnout. A taky když není rovně zafrézovaná hlav.trubka. Ale prý je to u WCS jev normální (proto jsem jej vyhodil).

      0 0
    • Seppy  

      jo todle dela, reseni je jednoduche, kup nove spodni lozisko, dela to myslim par firem jen to spodni samostatne… nestoji to moc, budes to mit na prumyslu a vyresis to

      0 0
    • Daf  

      Tohle je normalni problem prumyslovych lozisek u hlavovych slozeni. Je to opravdu tim ze ty kulicky jsou v lozisku volne a muzou se hromadit po stranach loziska. Me pomohlo trochu vic dotahnout hlavove slozeni nez se mi zdalo optimalni. Zatim je to bez problemu.

      0 0
      • Alesh  

        Ufff ufff, tak se dozvidam, ze nemam o kulicku min – to je dobra zprava, ale faktem je, ze to pridrhava, i kdyz ho amm vymontovane venku (tudiz zadne pretazeni). No kdyz uz ho mam v kapse, zajedu mrknout ke Sterbovi, co mi tam ti odbornici k tomu reknou. Kazdopadne pridirani loziska u topmodelu mi prijde dost divny. Kde bych mohl v Pze koupit nahradni lozisko, ABYCH NEPLATIL brutal prachy za origos? Navstivil jsem prodejce SKF ve Vysocanech, ale ten koukal jak puk, z ceho ze jako to lozisko je :-))) A nerad bych po pul roce kupoval novou hlavu…

        0 0
        • Daf  

          No jestli ti pridira i vymontovany, tak se ti tam asi dostal bordel. Neni to nic neresitelnyho, Vyloupl jsem horni a spodni kritky. GTckem vystrikal ven vsechen bordel i se starou vazelinou a prostor jsem vyplnil novou vazelinou. A funguje to dal.

          0 0
          • Alesh  

            Tohle jsem samozrejme praktikoval taky, nebot jsem mel podezreni na nejaky cizi telisko (rozumej bordel :-)), ktery zpusobuje to pridirani. Ovsem nic… Pridrhavalo to i skoro uplne na sucho. U Sterby mi rilkali, ze kulicka mi tam nechybi, ze to tam je takhle volne schvalne. Te prej to muze byt trosku ustipla kulicka atd. Kazdopadne jsem to pro jistotu vypral v jarovy H2O, napatlal vazelinou a vrazil z5 na kolo. Po informaci, ze novy lozisko stoji 500,–, jsem se rozhodl, ze to WCSko dojezdim a az doslouzi, vystrida ho asi nejaky jiny vyrobce… Btw kde bych sehnal identicky lozisko od nejakyho „no name“ vyrobce, poradite?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.