• Duff

    Mám kamaráda v USA a byl by ochotný mi tam koupit vidlici a poslat mi ji. Chtěl bych se zaptat, jestli si někdo z vás takto nechal něco poslat, jak to proběhlo a na kolik to nakonec vše přišlo peněz. Jde mi o to , jestli to dojde normálně k nám na poštu a jak je to s DPH a placením cla. Díky.

    0 0
    • Mamutt  

      Když to koupí on, ty mu pošleš peníze a on tobě ten balík, tak kde je problém? Cena udaná nebude, DPH ani clo pak neplatíš..

      0 0
    • rich  

      posle to cez USPS za cca 50USD a pride to normalne na postu ak nebude potrebne preclenie. Tomu sa mozno vyhnut tak, ze to posle ako dar, ale doporucujem deklarovat aspon cenu 150–200USD kvoli poisteniu. Nepokryje to plnu cenu vidle, ale aspon cast a stale to bude spadat do bezcolenho limitu.

      0 0
      • nakata  

        ja som planoval kupit vidlu ale postovne vyslo tak na $300, co sa moc neoplati.. si si isty ze to postovne stoji iba $50?

        0 0
        • rich  

          som si viac ako isty – viem kolko som zaplatil za balik, kde bola vidla, hlavove a predstavec ⇒ 50,80 USD ako som uz pisal – prave mam na ceste uz 3. balik zo statov a vsetky boli cez USPS za 51 USD do 12 dni aj s poistenim na 150 USD. niektore shopy nechcu asi riskovat meno a radsej to poslu cez DHL, UPS, kde je to rychlejsie, spolahlivejsie a drahsie.

          k zaruke – nuz asi len poslat to spat alebo niest naklady za opravu v tuzemsku, pripadne sa pokusit to vybavit cez miestneho dovozcu :-)

          0 0
          • Radek Broz  

            Jen tak pro informaci: ktery shop ti to takhle posila? Nebo ti to posila nejaky znamy?

            0 0
            • rich  

              www.speedgoat.com www.dropnzone.com a co nevidis v ponuke skus mailom vyziadat na speedgoat funguje aj price match, co je velke plus. s oboma sa da dohodnut na deklaracii „gift“ s tym, ze speedgoat je ochotny ist na deklarovanu sumu 50% faktury, tzn. ze ± tak do 500 USD. inak drop n zone je velmi ustretovy. platba v oboch shopoch kreditkou cez terminal (nie priamo net), mensie problemy riesene on-line mailom. Nevyhodou je, ze su zo zapadu = komunikovat s nimi mozes zacat tak od 21h00 CET.

              0 0
              • Twisp  

                me by zajimala ta platba tou kartou pre terminal. Muzes to nejak rozvest? Pres jaky terminal a ta karta je embosovana ?

                0 0
                • rich  

                  ide v zasade o rovnaku operaciu ko ked si fyzicky pri platbe svojou kartou. posles obchodnikovi udaje, ktore by si inak nacital priamo z karty – cislo, meno, adresu, na ktoru je karta vydana a kam sa ma tovar dorucit a platnost karty. ako to on uskutocni presne neviem, pravdepodobne zada cislo karty cez terminal (citacku kariet) a banka si spatne overi ostatne udaje. rozdiel medzi priamou platbou na nete je, ze napr. KB ma embosovane karty automaticky blokovane na net operacie, a ja som to ani nechcel odblokovat pre pripadne reklamacie a pod. Naposledy sa to stalo prave cez speedgoat – pisali mail, ze platba bola zamietnuta. odpovedal som im, kde je problem, a ze nech to skusia cez terminal. do 20min odpisali a aj sms to potvrdila, ze platba presla. takze to poznaju a vedia ako postupovat. riziko je, ze posielas udaje, ktore sa daju zneuzit, preto odporucam fax, nie e-mail. aspon aka-taka ochrana dat.v oboch shopoch boli velmi ochotni a promptni riesit tieto situacie. koniec koncov ide o prachy :-))

                  0 0
                • rich  

                  karta musi byt embosovana

                  0 0
    • mm  

      a jak je to ze zarukou veci nakoupenych v cizine? Kdyby se mi treba posrala vidla z usa, tak to budu muset poslat do usa na reklamaci?

      0 0
      • norman  

        Přesně tak. Ideální je pravidelnej kurýr sem i tam, jinak se tyhle akce můžou nepěkně prodražit. Zažil jsem to ( ale ne s bikem).

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.