• senožrout

    Dneska ráno jsem se vypravil, že pojedu jako obvykle do firmy na kole. Nasednu, šlápnu a prošlápnu… Zjstil jsem, že nikam nedojedu protože mám volnoběh na obě stany :-). Asi mi zamrzly praporky v XT ořechu. Něco takového se mi ještě nestalo. Budu ho muset rozebrat a dát tam nějakou řidší vazelínu… To jsou mi závady :-).

    0 0
    • micro  

      Mě zamrz ořech Alivio , ale to byl 7 let starej, bylo tak –10 a po pár minutách docela často vypadával, ale občas se chytil. Ale že by vypad celej?? divný. teď mám spešláckej a zatim no problem (-5)

      0 0
    • milhaus  

      vazelínu bych tam rozhodně necpal. bude se ti to lepit a pak už nepoznáš jestli se ti přilepil anebo přimrznul. nech ho suchý a nemyj kolo vapkou

      0 0
      • PietroUL  

        Úplně suchej bych ho nenechával, slabá vrstva praporky určitě nezalepí. Nemáte někdo tip na konkrétní tak akorát hustou vazelínu? Ta kterou mám, je až moc řídká a než stačim nalepit horní řadu kuliček, tak mi steče do ořechu.

        0 0
        • RUMcajs  

          Mám nějakou doma co se používá v B&D. Takovou svítivě zelenou a hodně řidkou.

          Se mi připomeň až se uvidíme.

          0 0
    • Richie  

      Nalij tam frydex nebo jak to je… :-)

      0 0
      • pitelboy  

        mame se todle stalo taky, ale ja ty paacicky vylomil !! a stalo se mi to uz 2×…

        0 0
    • Radek Broz  

      Nic nenormalniho – brachovi zamrza DT Onyx kazdou chvili.

      0 0
    • blick  

      Ze zkušeností mých a kámošů vím, že nejhorší na zamrzání byly CODy. U XT náby se mi jednou v prosinci v Krkonoších taky stalo, naopak třaba Ritchey Pro Disc byly bezproblémový. Jinak problém z 90% vyřeší syntetický plastický mazivo v řidší konzistenci, tak 00 nebo 0, jemně máznutá na praporky…

      0 0
      • senožrout  

        Hmm… Alespoň si zdůvodním proč půjdu do zubatky. DT340 to až se vzpamatuju z vánoc jistí… :-).

        0 0
    • jihra  

      Já osobně když rozeberu a vyčistím ořech, tak ložiskové kuličky dám do vaseliny a na praporky a „rohatku“ nakapu normální olej na kola. Ještě se mi nestalo, že by mi ořech někdy selhal. A to ani v zimě třeba při –10.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.