Terminologie a hodnoty zatezovych testu...

22 nepřečtených
  • Baracuda

    Vcera sem byl na testech, no a ted se nejak nemuzu vyznat v tech hodnotach, co mi namerili… VOmax, vykon a tepy poznam, ale to ostatni nee. Vim, ze sem se mel zeptat, ale mel sem tam toho fakt dost, tak sem zmatenej jak lesni vcela co nejrychleji vypadnul… Proto, jestli se nekdo vyznate v te terminologii, poradte, co je to: O2 puls – ml; RQ; V'02 – ml/min A jake by tak mely byt hodnoty VOmax a vykonu na kilogram. Diky

    0 0
    • Bobo  

      O2puls- max.tepový kyslík, tj. ml O2/tep, RQmax netuším, co je, jen vím, že mám 1,14 :-), VO2 ml/min- max.spotřeba kyslíku, přepočítává se na ml/kg, za dobrý výsledek se bere aspoň 60ml/kg. Výkon na kg je důležitější spíš při AnP, než při max., a samozřejmě čím víc, tím líp :-)

      0 0
      • robin!1  

        Sice mi všechny hodnoty taky nejsou jasné ( např. to Rq ), co je VO2max je jasné mi, jen je mi zdá hodnota 70ml/kg ( 4727ml ) docela šílená, představa že za sekundu spotřebuju skoro 5litru kyslíku, což je 22,5litrů vzduchu a to je při mojicí kapacitě plic 6l skoro 4plné objemy plic za sekundu, což asi nikdo nedá, není to až moc velký kyslíkový dluh? ( opravte mě jestli jsem napsal nějakou blbost )

        0 0
      • Beeda  

        RQmax – max. pomer výměny plynů – Vco2/Vo2

        0 0
    • Siddha  

      Zdar Jirko jestli ses to ty, byls u Libora? Kolik Te to stalo a jaky to bylo? prave tohle vsechno sis mel nechat vysvetlit aby to k necemu bylo, no ne?

      0 0
      • Baracuda  

        Zdar Honzo, U Libora sem nebyl, byl sem klasicky na Velodromu u Blahovy. Stalo to 700, protoze sem si to nechal delat z vydechovych parametru – laktat je tam o 1000 drazsi. K Liborovi bych chtel jit nekdy zacatkem unora… Vim, ze sem si to mel nechat vysvetlit, ale tam me to v tu danou chvili nedoslo… Pak sem se tam ale jeste jednou stavoval a nechal sem si to s cistou hlavou vysvetlit.

        0 0
    • robin!1  

      V jakou kadencí odjíždíte zátěžový test, já jsem jel stabilně nad 100 těch 101–104 až posledních 20W jsem šel pod 100ot/min.

      0 0
      • Baracuda  

        No, ja sem tocil porad tech minimalnich pozadovanejch 70 ot. Mozna to bylo i tim, ze sem si ten ergometr zapomel nastavit, tak mi to bylo docela maly a blbe se mi na tom slapalo…

        0 0
      • Daf  

        No ja test odjizdim mezi 80 a 90 otackami.

        0 0
      • MARIN  

        ja test odjel na 95–105. Tenhle udaj je stejne totalne k nicemu :)

        0 0
        • Beeda  

          Kadence uplne od veci neni, pokud pri testu nejedes svoji „obvyklou“, tak ti to zemeri min presne…B.

          0 0
          • Daf  

            Ja bych spis rek ani ne tak ze by to zmerilo spatne, jako spis ze to telo pri nezvyklych otackach nejede dostatecne efektivne. Takze ve vysledku budou hodnoty zkreslene a namereny vykon bude mensi nez skutecnej kterej podas pri kadenci kterou bezne jezdis.

            0 0
            • Beeda  

              tak jsem to myslel;-) B. BTW prijdes na zraz?

              0 0
              • Daf  

                Nedorazim, tak se na me nezlobte. Dal bych spis nejakou spolecnou vyjizdku.

                0 0
                • Beeda  

                  Hele to neni spatny napad, v so i ne dam tak 3–4 h na zimaku a asfaltu, tak to muzu dat smerem Kralupy, tempo do AP:-), vem brachu i focuse. Co ty na to? B.

                  0 0
                  • Daf  

                    So i ne mam v planu kluci asi pojedou taky. Nechces se zitra nejak priblizit do Kralup? Mohli by jsme dat treba Kokorin. Je to pohodova vyjizdka jen jeden kopec ale je to 90km okruh z Kralup z Prahy uz by to bylo v tehle zime az dost. Ale jinak neni problem to z Kralup nasmerovat oklikou do Prahy a tam by jsi se zas odpojil. Treba se nekdo prida zkus to domluvit na srazu. Kazdopadne by bylo dobre byt tak v 11:00 v Kralupech. Takze zitra? Nebo v nedeli, nebo v so i v ne? Dej mi kdyztak vedet na mail.

                    0 0
          • robin!1  

            Já jsem jel tou pro mě nejpohodovější a taky nejobviklejší, jelikož po 2h na trenažeru mám většinou průměr nad 95, ale někdy i přes 100 ( při kadenci pod 90 bych se zadřel tak o 30–40W dříve ).

            0 0
            • Baracuda  

              Tak to jste mi dodali trochu optimismu – uvidme v unoru – to uz budu slapat tak, jak sem zvyklej, tak se ukaze, jestli tam bude nejaka zmena…

              0 0
          • MARIN  

            … me slo spis o to, ze je k nicemu vedet kdo jakou kadenci jel pri testech. Je jasny, ze kazdymu vyhovuje jina kadence a tu by mel pri testech dodrzovat. Nakonec se stejne meri W

            0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.