Pláš´te Michelin comp S light

26 nepřečtených
  • Moah

    Jake mate zkusenosti s temito plasti? Slysel jsem, ze maji problemy s zivotnosti, co je na tom pravdy? A prihodte prosim par postrehu nebo porovnani s jinou pneu.

    0 0
    • blick  

      Super pláš? na celý léto, ale ani ochlup víc… po jedný sezoně popraská a je na vyhazov, takže jestli ho za rok nesjedeš, tak ho nekupuj..:-(

      0 0
    • biker007  

      je to skoro dokonalej plast – drzi za mokra i za sucha, valivej odpor malej, hmotnost nizka, pohodlnej. ALE!!: ma malou odolnost behounu proti proriznuti. nema tudiz rad ostre kaminky (napriklad z posypu co je ted na silnicich). ma strasne slabej behoun, za necelej rok co sem ho mel sem zadni podlepoval moockrat. a za ty prachy? dekuji, ale na penize nemam tiskarnu.(a to ani za tech cca 900kc co byly na jednom e-shopu)

      0 0
      • Daf  

        Stejne tak je na tom i Jet S. Jinak mam uplne stejne zkusenosti.

        0 0
    • lubos  

      Hmm, vzdyt ten plast neni vubec lehkej. Continental Explorer je o par gramu lehci a to ma stuple. Pokud chces skvely lehky plast na sucho tak vem radeji (imho tedy) Fast Fred od Schwalbe. 390g, jen je ho potreba hustit na 55–60psi. Je sice pravda, ze s vydrzi je to tak, ze pomalu se vytrhaaji malinke kousky gumy, takze s vydrzi na tom asi nebude nejak moc lepe, cena tusim kolem 800,– Cz, ale je mnohem lehci. No, jestli jsem napsal neco od veci tak me pripadne vyvedte z omylu, sna to preziju :-)

      0 0
      • Pavlos  

        A neni potom uz lepsi vzit Maxxis Fly Weight 330??

        0 0
        • lubos  

          No, jak bych to rekl. Od Maxxis Fly Weight ruce pryc. Nevim jakej to plast je, ale vypada (mel jsem ho v ruce) jako slick. Jenom sem tam nejaky nepatrny vystupek. Mozna jenom na cistej asfalt. To radeji pak Continental Twister Supersonic. Ten ma asi 350g, ale ma stuple, ne sice velike, ale ma je tam. Pokud neni velke blato, da se jet. Jenomze na zadni se velice rychle ty stuplne sjedou … neni to dobry. Ja ho vozim vepredu, kdyz je sucho. Zas je ale 1.9" , ale to je uz pak imho jedno.

          0 0
      • lubos  

        Tady je fotodokumentace (obrazky kolem 80,80,110k) : www.ltokar.net/…ast_fred.jpg (schwallbe, 2.0", cca 390g) najezdeno kolem 1000km (predni), sucho, kameni www.ltokar.net/…/twister.jpg (continental, supersonic, 2.1", cca 350g) najezdeno kolem 1000km (zadni), sucho, kameni www.ltokar.net/…explorer.jpg (continental, supersonic, 2.1", cca 470g) najezdeno kolem 2000km (predni), sucho,mokro, blato, kameni, nehodi se do nizkych teplot, mrazu, pac ta guma zatvrdne, a hrozne se smyka , zadnej grip.

        0 0
        • lubos  

          zadne grip = nemá to pak žádnej grip.

          0 0
        • Pavlos  

          Ten fast fred vypada fakt huste :) Jo kolik stoji

          0 0
          • lubos  

            U nas v Kaktuse 1000,– Sk

            0 0
            • Pavlos  

              to je mazec nechapu lidi co za to daji takove prachy.

              Nebo ze by to bylo v tom ze vic vydelavaji????

              0 0
              • lubos  

                Vzdyt to neni draha pneumatika :) Ten contik stoji kolem 1500,– Sk.

                0 0
      • biker007  

        ad vaha – me se teda lehkej zda. ma 460g ale neporovnatelne vetsi objem nez exploerer. kdyz sem mel na prednim kole toho Michelina 2.0 a na zadnim continental escape 2.0 tak to byl veelkej rozdil.. ale o tom exploreru uvahuju pro letosek na zavody. uvidim az na nej bude na nejakym e-shopu zajimava cena.

        0 0
        • lubos  

          To uz posoudit neumim. Ale ja mam 2.1" explorera. Ten vazi tech cca 460g.

          0 0
          • Meesha  

            Ja sem tam ted taky hodil Explorery a oproti Kende (vepredu) a Z-Maxu mi to pripada daleko uzsi (ikdyz je vsechno 2.1) Jinak sem je dneska protah snehem a docela drzeli a po asfaltu taky jedou.

            0 0
            • lubos  

              Oni si je delaji jak chteji :-(((. Proste to chce zmerit suplerou. Ale pozor, jiny tlak = jina sirka , v klidovem stavu (bajk nenalozen). Hodne taky udelaji velke vystupky, a taky je otazka jestli to vyrobci nemeri pres ne :( Jinak s tim snehem … mel jsem je kdyz bylo asi tak 0–2 stupne, a sel jsem pres mokre kameny. Nedrzelo to absolutne nic. Kdyz jsem na tu gumu sahnul, byla tvrda, takova … jak to napsat. Neco jako zmrzla guma. Jinak ale normalne ma ta guma seriozni prilnavost. Ale predtim jsem si toho nevsiml, jezdil jsem po snehu pohoda. Kdezto treba IRC Mythosi, tak nemeni vlatnosti gumy ani kdyz je –2. Nejspis ten Cintinental nema v sobe silicu, nebo neco, nevim.

              0 0
      • Daf  

        Comp S Light je na rozdil od jmenovanych plastu velice pohodlnej. Objem plaste je asi jako u Pythona!

        0 0
        • lubos  

          Hmm, ta tohle neresim, mam fulla a stejne vsechny gumy foukam na takovej tlak, ze je fuk kolik ma kterej objem. Jedine co me zajima je prilnavost k povrchu a vaha to ves v pouzitelne kombinaci s odolnosti k defektum. Nevim jakej ma Michelin 2.0" objem, ale pokud je pri 50psi meren suplerou primo na gume (bez vystupku) na sirku tech cca 50mm, tak muze byt ze ma vetsi objem. Myslim, ze ten Explorer 2.1" nema ani tech 50mm … la euz si nepamatuju.

          0 0
    • adco  

      Kupil som ich minuly rok, jazdim na nich len maratony – zatial 7, stopy po opotrebeni a poskodeni su minimalne. Som s nimi spokojny, drzia za sucha aj mokra, hustim ich na 3 atm, zatial bez defektu (poklopem). Na trening beriem Continentel Explorer Pro, za sucha vyborne, za mokra menej. Doteraz najpohodlnejsie sa mi javili Hutchinson Scorpion-y, akurat maju vacsi odpor a su tazsie.

      0 0
        • adco  

          Áno sú to oni, kúpil som ich minulý rok v Kaktuse. Existujú aj s modrým pásom na boku, v Kaktuse mi tvrdili, že to je bezdušová varianta, ale niekde som videl (napr. obr. v KoloShop-e), že sú aj klasické s modrým pásom.

          0 0
          • lubos  

            Nooo, pisem si ich do zoznamu. Dezen vyzera pouzitelne, vaha ak je to pri tych 2.0" skutocne cca 470g je tiez vyborna. Mozno ju v buducnosti vyskusam.

            0 0
    • Moah  

      Jak moc je vzorek pouzitelny na leto? odvaluje dobre nebo je lepsi poridit pythony? A s tou tloustkou behounu-jak casto s tim mate defekt, je snadne jej udelat stejne jako u twister supersonic??

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.