• W.Muchov

    Ahoj, jezdím co nejvíc v terénu, snažím se překonávat a vyhledávat co největší špeky a rád bych začal trochu cestovat s bikem a zkusit Singltrek p. Smrkem, Rychleby, Maštale a tak, samozřejmě jízdě po silnici se nevyhnu, ale beru to spíš když se potřebuju rychle někam dostat nebo není jiná možnost, jezdím i závody, tady u nás na Vysočině, kolem 7 ročně, spíš maratony jsem více na vytrvalost. Nicméně závody beru spíš jako takovou výzvu a nějak moc to nehrotím jezdím prostě pro to abych se překonával a bavil. Co se týče kola jednou bych si chtěl koupit 29výho fulla, ale ohledně vzdvihu, každej výrobce má buď 100mm vzdvihu a je to xc raketa a 120mm a je to už trail(Zaskar 100×Sensor, AnthemxTrance, EpicxStumpjumper FSR). A tak mě zajímá jak moc velkej rozdíl dělaj ty 2cm vzdvihu(pokud nějakej) a rozdíly v geometrii. A jakej handicap může představovat trailbike na závodech a nebo naopak nějaká xc raketa někne na trailech a v ostřejším terénu. Berte to jako takovou obecnou diskusi, nesnažím se vybrat si kolo a případně by to mohlo pomoct někomu kdo by tápal jako já. Pěknej den přeju všem a moc tu neflejměte prosím.

    0 0
    • madcat  

      Tak si kup Nerva 29", budeš se zdvihem přesně mezi a bude po dilema :)

      http://www.canyon.com/…e-al-29.html

      0 0
    • Seky  

      Ty 2cm aspoň pro mě pocitově moc rozdíl nejsou, ale zásadní vidím rozdíl v geometriích, tam je to celkem hódně znát. A pak taky váha. Nicméně pokud si chceš užívat terén a závody nemáš ambice jezdit na bednu, bral bych trailbike.

      0 0
      • ememem1  

        co zasadneho v geometrii vidis medzi 100 a 120mm fulom?

        0 0
        • mr.antik  

          kterými?

          0 0
          • ememem1  

            pisal ze tie 2 cm je v geometrii poznat tak sapytam ze v com konkretne. imho to poznat nejde preve medzi 100–120 fulle vobec

            0 0
            • mr.antik  

              No ale těch 2 cm není na stejném rámu, jedno je označované jako XC, druhé jako trail, o tom je právě ta otázka.

              0 0
              • ememem1  

                to ale ma zo zdvihom ako takym spolocne malo. ked zoberies dve xc biky jeden 100 a druhy 120 tak moc velky rozdiel to nebude. ked ovsem ten 120 bude zameranim skor na trail tak to je samozrejme ine.

                0 0
            • JSt  

              100 a 120 uz je jina kategorie kola, cili jina gejometryje. vyzkousej, treba to poznas. ;-)

              0 0
              • kolojan  

                Tak třeba Epic a Camber (toho mám), když jsem měl půjčeného Epica, tak se jednalo o úplně jiné kolo. Mezi XC fullem a Trailbikem je docela velký rozdíl, ale samořejmě záleží na značcce. U Specializedu je to znát na první šlápnutí.

                0 0
            • McBlacky  

              Epic a SJ fsr to je uplně jiný kolo

              0 0
        • Seky  

          Porovnávám tedy jen to co mám naježděný. Takže Superfly 100 a Rumblefish. Rozdíl ve zdvihu 1 cm, ale v geometriích celkem velkej. Rumble je o 2 cm kratší, jesli se nepletu tak má víc položenou vidli. Takže posed víc vzpřímenej a kolo s kratším rozvorem je hravější.

          Je to hodně o pocitech. Ale jinak chápu někdo na to není citlivej a ty rozdíly vůbec nezaznamená.

          0 0
          • ememem1  

            tak ok, ked je rozna geometria tak to je ine, to ale nutne nemusi mat zo zdvihom spolocne nic.

            0 0
    • LRRTM1  

      na geometrii to zas tak moc znát není. Na pohodlí jo. Ale enduro z toho neuděláš. Třeba na SpS stačí i těch 100, na RS je lepší full, ale mě to bavilo i na HT.

      Podle mě spíš záleží na celkový geometrii kola, na pláštích, šířce řidítek. Chrtí HT na 2.1 pneu s 580mm řidítkama 120mm vidle nespasí.

      Naopak, třeba Avalanche X s 2,3 pneu, 720mm rodla a 130mm sector je, IMHO, docela zábavnej HT.

      0 0
    • Lister  

      Berte to jako takovou obecnou diskusi, nesnažím se vybrat si kolo a případně by to mohlo pomoct někomu kdo by tápal jako já.

      Bez toho, aby ses snažil porovnávat jasně dané konkurenty, to bude k ničemu a nepomůže to tobě ani nikomu dalšímu :-(

      0 0
      • W.Muchov  

        no tak doufám že tu někdo prostě uvede svoje zkušenosti s konkrétníma modelama ale chtěl sem se vyvarovat toho že tu budou lítat odkazy s kolama s tím že si ho mám koupit a to myslím není v rozporu v tom co sem napsal

        0 0
    • Smazaný účet  

      na chrceni a zavody si nech stavajici kolo a prikup 150mm fulla:)

      0 0
      • W.Muchov  

        150 je na místní kraj moc a 2 kola bych už neměl kam dát

        0 0
        • jIrI___  

          Píšeš, že vyhledáváš terénní špeky, chceš jezdit do Rychleb, atd., na to mi připadá nějaký ten jezdivý 150–160 mm full ideální. Ale už ty závody nepřipadají moc v úvahu. Prostě kompromisy stojí vždycky za hovno :)

          0 0
        • Lister  

          2 kola bych už neměl kam dát

          Hmm, to musí být smutná situace – to si ani nedokážu představit.

          0 0
          • W.Muchov  

            já nikdy v Rychlebách nebyl takže nevím co je ideální ale jak říkám tam kam se dostanu normálně by mi takový kolo bylo na nic takže hádám že by mi stačilo něco 100–120 a to byla podstata zjistit jesli se dají navštěvovat takovýhle bikový destinace aniž by to bylo utrpení-sorry špatně zařazeno

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pro zdatne techniky jsou rychlebu a pod. vpohode na HTcku nebo na XC fullu…ja si to ale nedovedu predstavit.

              Pochopitelne na nejakem jezdim AM kole (tech 150–160) neni zadny problem ujet stovku za den..jenom uz nebude tak zive jako HTcko…a mozna ti trochu spadnou prumery/vzros­tou tepy:)

              120mm full je tak akorat na zavody, na nic jineho:)

              0 0
            • Lister  

              Možná mě ostatní sežerou, ale podle mě bude dobře postavený 100mm full na 29 kolech v náročnějším terénu menší zlo, než 140mm 26 na závodech.

              0 0
              • nox159  

                mensi zlo v jakem slova smyslu… na 140mm 26" kole bude vetsi sranda :)

                0 0
                • JakeF  

                  Nemyslím, že by Lister mluvil o enduro závodech ;).

                  0 0
                  • nox159  

                    mi teda i na cyklostezce vyhovuje vic 150mm 26" ful nez 29ka jak HT tak ful…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Tak jasný, na cyklostezku je 150mm full jednoznačná volba. A na 29eru se v terénu nedá jezdit, to ví na BF taky každej.

                      0 0
        • ememem1  

          no ja neviem ci tie 29 na enduro su az taka vyhra. to je ale ina debata.

          0 0
    • jecnak  

      Ted jsem jel o vikendu na http://www.norco.com/…ht-killer-b/ a na to jaky mam odpor k velkym zdvihum na traily a velkym kolum to nebylo zas tak spatny. Rovne pres koreny kolo jelo skvele, do kopce to kupodivu taky slo vyborne. Co mi vadilo, byla znacna neobratnost, coz u trail kola je pomerne zasadni, vyssi vaha (osazeno jinak nez ve specifikacich), chybejici mala placka, i kdyz teda jsem vyjel vse co ostatni, ale ja zas nejsem tak uplne modelovy uzivatel tohohle kola. Jeste mi teda vadil hodne vysoky posed a absence bezdusi. Takze jako kolo na rozbity polnacky plny sutru a korenu nebo rovnejsi rychly traily dobry. Do sjezdu super.

      Bohuzel se mi pak z bikovani vytraci takovy to hrani s terenem a popravde receno jsem se bud nudil a nebo bal. Nudil se pres koreny a sutry a bal ve sjezdech, kde jsem byl schopen jet vyrazne rychleji.

      0 0
      • W.Muchov  

        tak s tím osazením se dá pohrát a bezduše taky vyřešit, byla to testovačka doufám ? mě se velký kola líbí, cítím se na nich takovej jistejší, hlavně ve výjezdech, pravda je že do nějakej utaženějších zatáček apod. se musí prostě najíždět víc zeširoka když to de

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.