XTC ADVANCED 29ER 2 LTD 2017 nebo XTC ADVANCED 29 2 GE 2018

14 nepřečtených
  • Petr8

    Ahoj,chtel jsem poprosit o vyber z techto dvou modelu Giant

    jezdim ted na XTC 29 er2 2013 https://kolo.cz/…-29er-2-2013

    Kolo mi sedne,ale chtel bych mozna jen malou zmenu,motivacni, pro radost, a zkusit jednou v zivote karbon..

    vyber padl na model XTC ADVANCED 29ER 2 LTD,ma ted docela prijatelnou cenu u velikosti XL,cena cca 45tis kc libi se mi..

    https://www.giant-bicycles.com/…r-2-ltd-2017

    Pak jsem se jen dival na aktualni model.Ten bych mohl mit za cca 48tis kc

    https://www.giant-bicycles.com/…nced-29-2-ge

    Jsem spis rekreacni jezdec,lesni zpevnene cesty nahoru dolu,obcas nejaky teren.Vyjizdky prumerne do 30km,rad se trochu uzenu do kopce..Neprekonam celkove 1500km jaro-podzim.Merim 188/98kg

    Prosim pokud je mozne srovnani dvou vybiranych modelu /2017 a 2018/ ,ktery je podle Vas lepsi a proc.

    A cim(krome me radosti) bych si polepsil,nebo ne, proti soucasnemu.

    Dik moc

    Petr

    0 0
    • palo7  

      jseš si jistý že si pomůžeš? Mně to osazení na kole, které má stát okolo 55.000 přijde dost slabý :-(

      Nechceš se kouknout i jinde? Tady velikostně vycházíš mezi L a XL a vidlice, brzdy a asi i ty kola jsou dost slabý

      0 0
      • Petr8  

        Tak ted je mozne tu 2017 mit za 45tis.Ta 2018 je cca 48tis…

        0 0
        • Petr8  

          Zapoměl jsem,ten současný Giant mám Xl a vyhovuje.

          0 0
          • palo7  

            tak si porovnej geometrie, to že je to Giant a Giant nemusí moc znamenat

            0 0
            • Petr8  

              Snažil jsem se vyčíst z údajů toho mého,ale všechny čísla jsem nenašel,ty vidím jen u těch nových modelů,nějaké změny tam jsou.

              Byl jsem se ještě poptat a model 2018 by byl za cenu 46tis rovných.2017 za 45.To už vypadá lépe možná ta 2018 ta vidlice by u ní měla měla být lepší,je to tak?Je těch 46 už trošku odpovídající,když říkáte za tu cenu nic moc komponenty?

              0 0
              • palo7  

                Nejdůležitější je pro tebe asi délka a výška. Nové rámy bývají delší, tak aby ti nebylo nové XL velký.

                Za mně bych za cenu okolo 45tis. chtěl lepší vidlicí a brzdy.

                0 0
                • Čipera  

                  Za tech 45 je vidle dobra. Pokud to bude ta 2018 s judy v nekvyssi řadě. Ten recon je slabsi ta se normalne dávala na kola za 30k.

                  0 0
                  • palo7  

                    Tak jestli je ta nová Judy dobrá, tak si jen domluvit výměnu za lepší brzdy (Deore, Slx) a kolo by mělo být fajn :-)

                    0 0
                    • Čipera  

                      Co jsem mel moznost vyzkouset i kdyz ma 30mm nohy je tuzsi nez reba+ ta gold ma stejnou povrchovku kluzáku jako reba takze chodi suprove akorat je tezsi. A je fakt ze tyhle brzdy na kolo skoro za 50k je fakt velka slabota, ale neni to zas takova investice.

                      0 0
                • Petr8  

                  Ano malinko delsi podle cisel je rozvor o 0,2palce,horni trubka o 0,4palce,zas kratsi predstavec o 1,2palce.

                  Dulezita vyska ramu tabulkove vic o 1palec.Tam mam rezervu v pohode.Retezova vzpera kratsi o 0,6palce.

                  Budu muset zkusit,natazeny vic byt nechci,ikdyz to na to nevypada

                  Co se tyce brzd,tam myslim odpovidaji nejak tem,co mam na mem XTC 29er 2013 Shimano M445 a staci mi,jen velmi casto menim desticky..

                  Ta vidle tedy u modelu 2018 je RockShox Judy Gold RL 29", Solo Air, zdvih 100 mm, Boost pevná osa 15×110 mm.

                  Jestli je to nejlepsi Judy netusim. Cena toho 2018 je jak jsem psal 46tis. Diky te vidlici asi vyradim z vyberu ten 2017 model s Reconem,ktery je o tisic niz za 45tis.

                  0 0
      • Petr8  

        Pres 50tis nechci jit,ale stacil by https://www.canyon.com/…-sl-5-0.html je moc pekny a vybava taky porad asi lepsi nez Giant.

        Jenze tohle jsem resil uz pred 5lety a sel nakonec ke znacce,kterou v obchode maji nekde pobliz a muzu si sahnout a svezt se.Proto ten Giant.Dalsi znacka je Cube,ale tam se mi nejak nic nelibi :)

        0 0
    • Petr8  

      Stale jsem na starem kole.Zkusil jsem uz v realu ten novy uvazovany XTC ram v me velikosti XL a sedelo a jelo se mi fajn.Pro porovnani jsem zkusil i CUBE C:62 vel 21 a tam jsem se vubec necitil.Koukal jsem ted zase na ty Canyony..a koukam,ze maji slevu zrovna na modely sl 6–0 a sl5–0..tak zase zacal cervik vrtat do hlavy.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce