XTC Advanced 29 er1 nebo SUP XP 979

17 nepřečtených
  • MartinKun

    Zdravím,

    mám dilema s výběrem kola. Došel jsem ke dvěma variantám a nevím pro kterou se rozhodnout. a to k Giantu XTC Advanced 29er a Superioru XP 979. Máte zkušenosti s těmito koly? nějaké připomínky které si koupit či nekoupit a proč?

    Kola vybírám ve velikosti XL na výšku cca 201–202 cm.

    Díky za všechny odpovědi, Martin.

    odkazy na kola: http://www.giant-bicycles.com/…19487/77940/#…

    http://superiorbikes.eu/…979-crb.html

    0 0
    • rasto  

      prosel jsi recenze na netu? neco malo k supu – muze byt i marketing zde, giant zde

      osobne bych vybral supa – ma lepsi vybavu, je i lehci oproti giantu (10,4 vs 12,1 kg). navic, sup ma pripravene rafky k bezdusovemu uziti (nejsem si jist, zda je tomu tak i u gianta).

      priznam se, jsem zaujaty: dlouholety spokojeny uzivatel supa – kupuji je i pro celou rodinu.

      0 0
    • JakeF  

      Určitě Giant… Sup má za sebou rozmanitou historii praskajících rámů a počítám při 2 metrech nebudeš mít zrovna 60kg, takže ty ZTR Rapid ráfky na 28 drátech by byly tak na výstavku.

      0 0
      • MartinKun  

        doufal bych, že při tom kolik to kolo stojí a že ho nabízí i pro větší a těžší jezdce by mohlo něco vydržet. a snad i moji váhu 92..

        0 0
        • JakeF  

          To právě tak úplně není… Jsou značky co praskaj víc, jsou značky co praskaj míň. A Sup patří mezi ty, co praskaj opravdu dost i lehčím jezdcům. Navíc v kombinaci s ZTR Rapid na 28 drátech, to je na 92kg fakt nesmysl…

          0 0
          • MartinKun  

            takže co bys mi poradil? Gianta nebo něco jiného?

            0 0
            • JakeF  

              Z těchhle dvou Gianta, jinak bych při týhle výšce bral spíš něco s trochu delší zadní stavbou a klást důraz na odolnost a tuhost, ne na gramy.

              0 0
    • McBlacky  

      Za mě Giant. Jestli to je XT nebo SLX je fuk. Váhám bych nevěřil, navíc v téhle kategorii to není až tak kriterium výběru. U Supa máš totiž riziko, že ti křupne – i když nový model prý nepraská :) teda to tvrdí každý rok od doby co dělají carbon 29 HT…

      0 0
      • MartinKun  

        totéž jsem někde četl i o giantech, že taky praskaly. asi taky záleží na stylu jízdy a na terénu..

        0 0
        • McBlacky  

          Hliníkový Anthemy 26" u sváhu horní rámovky a sedlový trubky ve velikostech M, L, XL – zejména u těžších jezdců nebo těch co měli velkou páku na sedlovce + dolní vahadla reignu první generace.

          Jinak to drží.

          0 0
    • Karma  

      no, stačí zadat do gůglu: giant xtc carbon crack a vyběhne asi milion obrázků

      0 0
      • Vilém  

        Ze by to bylo tim, ze toho vyrobi a prodaji nasobne vice nez Superior?

        0 0
      • JakeF  

        Tak je to jeden z pár největších výrobců na světě, by byl div, kdyby jich pár neprasklo… Ono nakonec praskne všechno, Sup to stihne i dvakrát za sezónu (reálná situace).

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ona je taky velká většina těch obrázků irelevantních. Zobrazují starší 26" model, hliníkové modely i biky jiných značek.

        0 0
    • jfk  

      Jezdím ten samý rám Giant (s jinou výbavou) třetím rokem a jsem s ním velmi spokojen (váha přijatelná; tuhost velmi příznivá; geometrie obratná, což mě sedí). Jedinou slabinou jsou kola, který jsem si nechal na zimu, a na léto pořídil výrazně lehčí kola bezdušová (konkrétně náby dt 350, ráfky ztr arch ex)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.