• Jeka

    Skládám novýho bajka a nevím jaký vzít kliky.. Jestli ten novej model 2008 M770 a nebo starý M760. Ted se nedívejte na cenu.. mám možnost je mít za skoro stejný ceny

    Anketa: Jaké koupit?

    9x
    56%
    7x
    44%
    0 0
    • Jeka  

      FOTKY

      0 0
    • kubad  

      Pokud ti nevadí že ty 08 jsou z bůhví jakého zdroje nikdo neví jestly už jsou sériové jak budou fungovat a líbí se ti tak je vem. Pokud chceš ověřenou jistotu tak ber starý model. Mě se 08 moc nelíbí a už vůbec bych je nebral ted

      0 0
      • Jane  

        to se jako ty XT '08 ještě oficiálně nemaj prodávat či co… na živo nemohu hodnotit – asi je na vlastní oči uvidím tak na SportLifu :) ale připomínají mi zkrátka Alivio… no možná by mohly mít lepší převodníky, ale ty já už mám vyřešený, takže pokud budu hodnotit jen kliky, tak se mi víc líbí XT '07 a nebo ještě víc XTR '07 – ale u nich by mě zajímalo, co snese ta povrchová úprava :)

        0 0
        • kubad  

          No oficiálně ještě ne. Asi to budou OEM verze které nějaký výrobce pustil do světa, ale klidně to můžou být předsériové díly které by se neměly vůbec prodávat i to je možné.

          0 0
      • Volf  

        Budou ze stejnýho zdroje jako všechno ostatní. Od hajzla výrobce kol, co objedná mraky OEM sad a pak jich třetinu prodá do e-shopů za dumpingový ceny.

        0 0
        • Misiak  

          dopyt=ponuka. ponuka=dopyt. …

          0 0
          • Volf  

            Jinak. Shimano koupí rámy těch výrobců a navěsí je svejma sadama v ceně, za kterou jim je prodává a za takto ,, vekoobchodní ,, ceny je dá na trh. Pořád by jsi tvrdil dopyt=ponůka, ponůka=dopyt ????

            0 0
            • Misiak  

              nechapem, nechce sa mi rozmyslat. chcel som len povedat, ze vzdy sa najde clovek ktoremu ide hlavne o cenu (a priznajme si-to je vacsina z nas) a je ochotny kupit aj oem odhliadnuc od vyhod ktore ponuka retail (su vobec nejake?). btw pred par dnami som kupoval kluky cez net a ejhle-dosla pekna krabica shimano a v nej „plna vybava“ vratane papierov. cena rovnaka ako oem, mozno o 100ku viac. vsetko sa da ked sa chce(/nechce prirychlo zbohatnut).

              0 0
              • Volf  

                Může být. Já to co teď řeknu nevím jen se domnívám. Na celých kolem máš cca 30 % a na dílech bych tipoval 100%. Je docela možný, že si někdo ukrojí ze svý marže a prodá levněji. Myslím si, že spíš má stejnou částku na prodeji OEM dílů než by prodával levněji oficiální díl od oficiálního dovozce.

                0 0
                • Misiak  

                  no je na tom-ktorom predajcovi ci zoberie oem za nizsiu cenu alebo retail preda s nizsiou marzou a zarobi rovnako. ja by som najradsej videl, keby predajca bral od ofiko dovozcu a nenarazal si taku marzu a zaroven si zakladal na pristupe k zakaznikovi. ludia by podla mna rychlo pochopili, keby s nizsou cenou dostali vyborne sluzby a obchodnikovi by sa nizsie marze vynahradili poctom zakaznikov. ale to je ciste teoretizovanie, na to by bolo treba trocha inu mentalitu… kazdopadne z mojho pohladu to vyzera tak, ze ludia si uvedomuju ze vacsina veci na biku je spotrebak a neoplati sa im zhanat retailove balenie, ked vec aj tak coskoro bude nahradena druhou. celkovo mi pride vyznam retail balenia pri spotrebaku trocha zbytocny.

                  0 0
                  • vlk  

                    No a včem je lepší to retail balení oproti oemku u klik než jen v samotném krabici. U vidlic nějaké rozdíly byly ale u klik- včem jsou ty OEM kliky horší, když krabici apod. stejně zahodím.Zaruku mám u prodejce taky.

                    0 0
                    • vlk  

                      PS: Asi má oficiální dovozce takové marže, že pak samotní prodejci nemohou jít s cenou moc dolů. A jinak nechápu proč v dnešní době jsou stále oficiální dovozci apod. V EU je snad volný trh ne.Tak si každý obchodník i zákazník může nakupovat kde chce.

                      0 0
                      • Misiak  

                        presne tak funguje moj eshop-zahranicie. a ako som spominal-dostal som retail :o)

                        0 0
                    • Misiak  

                      presne o tom vravim-tiez mi pride zbytocne cpat kluky/kazety/re­taze/saltre/… do krabice, pripojit letak a predavat to o 20% drahsie.

                      0 0
    • petebike  

      me se zas 08 libi vic :-) 07 jsou takovy macaty a to mi nejak nesedi, cena je hodne podobna na netu je rozdil cca 300…

      0 0
      • kubad  

        vzhled je věc vkusu :-) nic proti 08 jen bych ještě chvilku z nákupem počkal.

        0 0
    • MlokCZ  

      Koupil bych 08 a to z jediného důvodu. Prostřední převodník.

      0 0
      • kubad  

        myslíš že bude lepší :-) no doufám že jo

        0 0
      • McBlacky  

        no nevím, tomu bych právě dal čas. rád bych věřil že novej vydrží alespon 2× co starej :)

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak kolik přesně vydrží nikdo neví, to je jasný. Ale horší než současný to už být nemůže :-)

          0 0
    • tachmude  

      Hlasoval jsem pro 07,protože ho máma jsem v klidu.Neví kolika mám najeto,ale prostřední převodník už má odslouženo.Mám objednané TA.

      0 0
    • Jeka  

      no a co vzít třeba nějaký ty TRUVATIV FIREX www.koloshop.cz/index.php?… ?

      0 0
    • kudlanka32  

      ty novy…ty stary sou krasny jen z profilu…z boku je to nakynutej hnus.....ale funkce je vyborna…1ro©k uz se toceji jeto 5kkm a ani sem na ne nesahnul…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.