Vyšší úroveň matematiky 4.5.2012, psali jste?

135 nepřečtených
  • JP3112

    Zdravím,

    omlouvám se za total OT ale v celém internetu jsem zatím nenašel žádnou diskuzi ohledně dnes skládané zkoušky z matematiky, konkrétně vyšší verze. Nepřipadá vám to přemrštěné? Roky koketuju s olympiádami, klokany a dalšími hovadinami a loňská maturita byla fraška, to jo. Ale už v té zkušební letos přitvrdili a jak jsem plánoval dneska full score, tak mám obavu že líp jak 2 to nebude, a možná spíš hůř.

    Takže, kdo psal vyšší matematiku, jaký je váš názor na obtížnost? Podle mě to docela krutě přešvihli. Vyjadřujte se i k základní úrovni pokud chcete, ale jen k tématu. Já ji neviděl, ale ta vyšší byla stručně řečeno masakr.

    Omlouvám se ještě jednou za nepatřičné téma zde na fóru, omluvou mi budiž to, že je zde určitě mnoho dospívajícíh nejen bikerů ale hlavně studentů, a taky pár maturantů by se tu doufám našlo.

    Vaše názory?

    Anketa: Obtížnost těžší maturity z matematiky 2012 byla:

    0x
    0%
    2x
    25%
    0 0
    • jehnebiker  

      Já dnes skládal (vyšší verzi), a můžu říct, že dvakrát veselej z toho nejsem. Psali jsme na škole generálku a ta už byla dost, po všeobecném zděšení z generálky jsem očekával, že tu obtížnost trochu zvednou, ale přišlo mi to spíš naopak. A třeba porovnávat to s loňskou ostrou maturitou snad ani nemá cenu.

      0 0
      • JP3112  

        Generálka byla celkem v pohodě, ale tohle bylo ještě o dost teoretičtější řekl bych. Ta generálka yla výrazně těžší než loňská maturita, ale dnešní ostrá zkouška mi vyrazila dech když jsem to viděl. Chtěl jsem si pohladit ego (vyšší M asi jedinej z města) a nakonec jsem první polovinu času spíš přemýšlel o nejvhodnější sebevraždě když nedám. Naštěstí druhý a třetí pohled na některý příklady už byl lepší, nakonec můžu říct že ty dva příklady, které se měly řešit tuším geometrickou řadou (ten s logaritmy a ten se součtem kombinačních čísel ve jmenovateli) bych nedal ani teď, u dvou dalších jsem udělal chybu když jsem to v hlavě zpětně procházel a možná mám někde početní, jak už mám ve zvyku :)

        Toho že bych nedal se nebojím, ale chvilku červíček hlodal. Opravdu to přešvihli.

        Chtěl jsem se zeptat jestli to budete nějak řešit, třeba podat zpětně protest proti obtížnosti nebo nějaká petice atd…?

        0 0
    • vojtechp  

      Já jsem psal základní, protože vyšší je na nic, když na to skoro nikde nepřihlíží, teda tam kam chci, tak jim je jedno jestli nižší nebo vyšší… Bavil jsem se s kámošema z gymplu a říkali, že to byl slušný masakr. Někteří se obávají aby to vůbec dali na 4.

      0 0
      • JP3112  

        Zatím je to pouze otázka prestiže jestli vyšší nebo nižší (aspoň pro mě to tak je). Z našeho gymplu psali ostatní taky jen základní, ale lidi co mají z mého pohledu aspoň základy matematické logiky by v maturitním ročníku spočítal na prstech rukou. Souhlasím s tím, že to byla síla (a to přiznávám, že většinou spíš prskám smíchy nad trapností příkladů, co kde vidím). No jo, co mě se týká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…

        0 0
    • Martin  

      kolegova dcera si prý taky stěžovala, že to bylo děsné maso…

      0 0
    • Ondry  

      Promiň, že to není úplně k tématu, ale teď jsem se bavil s inženýrem ze střední jak se on kdysi na vysoké musel připravovat na matiku a to co mi popisoval mi naznačilo, že dnes je to fraška (studoval podobný obor jako já). Občas nám nějakej ten profesor řekne, že po nás chtějí každej rok míň a míň. A podtrhl to další profesor, kterej konstatoval, že dnešní bakaláří elektro toho umí méně než maturant elektro z průmyslovky…

      0 0
      • Ondry  

        Takže všichni si stěžujeme jak je to strašně těžký možná je to tím, že jsme jen pořád blbější :) Bez urážky.

        Samozřejmě blbost ministerstva školství je taky zarážející, když předpokládají to, že když ztíží výstupní test, studenti začnou být z fleku chytřejší, ale přitom metody výuky nechají stejný…

        0 0
        • Flegmatik  

          Jestli bude maturita těžší, tak tu výuku k tomu musí přizpůsobit škola a učitelé a ne ministerstvo :)

          0 0
          • Ondry  

            Škola je snad řízena ministerstvem?! A ti jim plánujou osnovy.

            Mě se jako dobrej nápad zdá, platit školy jak za počet žáku tak jejich úspěšnost (což mají v plánech) to mi přijde jako slušná motivace pro školy.

            Je to můj názor laika, každopádně kantoři jsou pro revoluci ve školství, páč na ně ministerstvo hrne hromadu zbytečné administrativy, že na vlastní učení jim zbývá čím dál méně času.

            0 0
            • hony007  

              Neznám jedinou školu, která by byla řízena ministerstvem, ale třeba mi rozšíříš obzory :-)

              0 0
        • hony007  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • JP3112  

        Hele kámo (promiň to oslovení, ale docela mě to namíchlo),

        z matiky mě učili dva RNDr. co mají doktoráty z kombinatoriky a výrokové logiky, dělal jsem sočku a vymetl několik matematických olympiád. Když říkám, že to bylo těžký, ber to spíš jako eufemismus. Byla to prasárna. Nemělo to třeba zdaleka na m. olympiádu, ale i tak bylo to dost přes čáru. Ať si ten inženýr sežene ten dnešní test. Loni to byla fraška, to jsme se už shodli. To jsem přemýšlel, proč že jsem to vlastně lezl na gympl když to k ničemu nebude.

        Promiň, zní to asi moc flamovitě, ale ohledně matematiky nemám ve zvyku hyperbolu (tentokrát ve významu literárním).

        Možná problém je spíš v osnovách, studenti se učí trapné jednoznačné příklady a moc se nekombinuje problematika různých oblastí matematiky.

        0 0
        • Ondry  

          Hele kámo (jo moc se mi to oslovení nelíbí),

          pokud se v tom pohybuješ, tak tvůj názor beru v potaz, takže to změním takhle, stojím si za svým, pokud opomenu vaši maturitu z matiky.

          0 0
      • Ma7ous  

        nezlob se na mne, ale bakalář z průmyslovky opravdu matematiku umět nemusí když jsou tam obory typu elektrotechnika v komerční praxi atd :) K čemu by mu to bylo, když z něj má být obchodák v odborné firmě ?

        A ten kdo se živý v oboru elektra, tak matematiku opravdu umí!

        A ono to ani tak není ani o snižující urovni jako i o obsahu probíraného učiva, ja uměl z průmyslovky integrovat, což není teď ani v osnovách, takže problém asi bude na obou frontách, jinak s tím hloupnutím bych nesouhlasil tohle je jenom o lennosti se něco naučit co nás nebaví.

        0 0
        • JP3112  

          Ty by sis měl s tím živÝ spíš zkusit jak žalostně lehká byla čeština ;-)

          Kdo jde dělat maturitu z matematiky, měl by umět něco víc spočítat, ne ji dostat zadarmo, s tím zase nesouhlasím já. Ale to co tam dali, to je prostě přes čáru, jak už jsem psal, nemám co dodat.

          To hloupnutí bych řekl částečně pozoruju na studentech, ale je to spíš problém výuky než lidí. Napůl se zlehčuje na střední, hlavně gymply ubírají, ale u více lidí jsem si všiml že je zkazili idiotští učitelé na základce.

          Jinak já si sám integrálem odvodil objem rotačního komolého kužele, takže buď v klidu :)

          0 0
          • Ma7ous  

            A proto mě ta matematika živí a né český jazyk :)

            Jinak GL v dalším studiu a nebude alespoň další fylozof do tuctu.

            0 0
          • pardalis  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • Ondry  

            No pokud sis to odvodil sám bez jaké koliv pomoci, klobók dolů.

            My jsme pouze řešili moment setrvačnosti koule, měli jsme na to přijít samy bez kantora by jsme, ale neměli šanci.

            Jinak tohle byla jen taková srandička, oproti x stránkovým výpočtům, který se na nás chystají až v magisterským studiu, jó móc se těším.

            0 0
            • JP3112  

              ano odvodil, jinak bych se tím nechlubil :P ale držme se tématu té maturity, PROSÍM!

              0 0
        • Ondry  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • Ossis  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • BigKarel2  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Ma7ous  

      jen pro zajímavost moje nejmladší sestra psala lehčí variantu, a ta byla tedy až žalostně jednoduchá, pošlete mě někdo na mail tu těžší verzi děkuji, ať si udělám obrázek

      0 0
      • JP3112  

        O lehčí verzi jsem nemluvil, slyšel jsem trapas s rovnoběžkama, v tom případě nechápu proč dělají základní verzi pro děti a vyšší až pro génie. Vyšší mám vedle sebe v papíru okopčenou, odkaz nemám.

        0 0
        • Ma7ous  

          Až tě to přejde a uděláš digitální kopii docela rád se podívám z čeho se dělá elitní maturita, je to shodou 10 let co jsem to dělat já. Mail na mě je ma7ous@gmail.com

          0 0
          • JP3112  

            Ok, hupnu na to, jen vygumuju poznámky v textu (co půjde) a kódy okolo atp…

            0 0
            • TheJD  

              Mohl bys mi to taky poslat na email? Díky

              0 0
              • DominikGT  

                Pošleš to i mě prosím?

                0 0
              • JP3112  

                vrazím to na uložto, už to cenzuruju, jen to dodělám a napíšu sem odkaz. ne všechny příklady byly smrtící, ale kdo chtěl plnej počet bodů, nebo i jen jedničku, musel být génius, potom si to zkuste načisto za 120 min

                0 0
              • Ossis  

                Mně taky ;).

                0 0
            • Rubi  

              me taky pls

              0 0
            • Ondry  

              Uploadl by jsi to na ulož to a hodil jsem link? prosím tě.

              0 0
    • Vansy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • kali222  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • lutte1  

      Dělal sem základní protože vim že dělám při testech chyby i u toho co umim a nejsem na matiku génius. Nepotřebuju si nic dokazovat. :)

      0 0
      • Rubi  

        +1 presne tak :)

        0 0
      • Azmir  

        Taky sem dělal nižší, sice chodím na gympl, nižší byla fakt lehká, ale nemám potřebu dělat vyšší. Ale na druhou stranu chápu ty co dělali vyšší a je mi líto že to bylo až tak těžké. By mě zajímalo jestli nemají žádné výstupní kontroly nebo jak si t vůbec můžou dovolit. Ale v tomhle státě je asi možné vše.

        0 0
        • lutte1  

          Já chodim na gympl a prostě vim na co mám a na co ne. I kdyby byla ta vyšší lehčí tak bych měl strach, že to totálně poseru. Vždycky sem jakýkoliv důležitý testy posral a i v tý základní jsem nadělal chyby z nepozornosti. Prostě se znám, tak sem podle toho volil. Stejně mám ještě školní matiku a ta neni úplně zadarmo.

          0 0
          • Rubi  

            taky chodim na gympl a bal jsem se i te zakladni, taky vzdycky udelam uplne blbe chyby z nepozornosti, ale tak ta nizsi by mi mela tak tak na 1 vyjit

            0 0
            • Rubi  

              spatne zarazeno, melo to byt na lutte

              0 0
    • toram  

      Dělal jsem „snažší“ verzi angličtinu… no docela jsme se pobavili pro mě to bylo lehký..ale asi budu jedinej:D:/

      Nepochopim jak můžeme mi, jako třída co máme tejden školu a tejden praxi takhle na střídačku dělat totéž co gympl s 8hodinama každej den.. já jdu jisto jistě na sloh z češtiny opět v září…

      A dneska co řikali na matiku tak že by si neškrtli nebejt tam učitelka na telefonu která jim to všechno spočítala..:D takže maturita jako vždycky totálně na ho*no..:) že já vůl šel na ájinu..

      0 0
      • Azmir  

        Za to mI by sis to měl pak ještě raději zopáknout v lednu ;-) (neber mě vážně ;-) )

        0 0
        • toram  

          čeština není muj přítel..:D

          0 0
      • hony007  

        Když máš stejné glejt, tak proč by neměla byt stejná zk?

        0 0
        • JP3112  

          1000! +

          0 0
        • toram  

          Nestihnem se naučit tolik co oni… gympl je dělanej na to aby vyflus „trdlo“ s papírem který chce na VŠ.. aby něco uměl… Náš obor je na to aby jsme měli alespoň průměrný vzdělání (maturitu) ale navíc k tomu ještě něco uměli…a mohli jít dělat na to blbý „céencéčko“

          0 0
          • JP3112  

            Pěkná blbost, gympl je dělanej na pevný teoretický základy v podstatě ke všemu, který se na vysoké podle oboru dají specializovat. Bonusem je všeobecný přehled. Tak či tak, je fér aby stejnej papír stál všechny stejný úsilí, jde jen o to jaký úsilí.

            0 0
            • toram  

              Ok dobře na tom něco bude.. ale stejně z mýho pohledu jsme znevýhodněný..:)..

              Jinak u nás ti co šli na matiku maj za 1..né nejsou chytří..(nesečtou zlomek)..ale poslali to učitelce přez mobil a ta jim poslala vysledky..:D a já vůl dělal aj..

              0 0
          • hony007  

            No vzhledem k tomu, že su absolventem jednoho z gymnázií, tak vím, na co byl, ale dík za připomenutí :-)

            Máš stejný vzdělání, maturitu, jen z odlišných předmětů, stejně jako třeba u bc, ing, nebo třeba když vylezeš základku.

            Až se bude dostávat maturita obecná a maturita odborná, a bude se podle toho odlišovat, co s tím můžeš dělat/kam se s tím můžeš přihlásit, jako je to skoro v každé jiné zemi, tak budiž, pak můžeš brečet, že máte jiné hodinové dotace.

            0 0
            • toram  

              Jo jasně..napsal jsem že to je blbost..:D ale stejně si myslim že jsme v nevýhodě..

              přeci jen na gymplu se naučí teorie víc než u nás..

              0 0
              • Rubi  

                sak ti nikdo nebranil jit na gympl :D

                0 0
                • hony007  

                  To bych si nedovolil tvrdit, mně třeba bránili (rodiče) jít na obchodku.

                  0 0
                • toram  

                  No nebránil…ale zůstal na zemi..a docela mě ty mašiny zajímaly… takže vyhrálo tohle..a když mi nakonci třeťáku oznámili že budou státní tak fakt paráda no:D to sem na ten gympl fakt moh..:D

                  0 0
                  • Rubi  

                    mi ta statni vyhovuje, zatim jsem do toho nemusel davat temer zadne usili, narozdil kdybych se mel ucit poucky do skolni matiky

                    0 0
              • hony007  

                Učí no, ale zrovna u té angličtiny je mnohem důležitější praxe, aka procvičování a mluvení.

                0 0
    • DaVe9014  

      Sorry, JP, že Ti zasírám vlákno, ale nemá někdo srovnání základní a vyšší verze angličtiny, nebo jinýho cizího jazyka?

      U nás na škole se nás na to příští rok pár chystá, tak aby to nebyl podobnej úlet.

      0 0
      • JP3112  

        když to bude k tématu maturit tak bez problému :)

        0 0
    • JP3112  

      zadání vyšší verze matematiky zde

      0 0
      • Pajas04  

        Nic moc lehkého, přiznám se, že některé příklady, třeba první, bych teď z hlavy nedal.

        Jinak napsat se to dalo určitě, ale myslím, že to bylo docela drsné zvládnout to za 2 hodiny.

        0 0
        • JP3112  

          První mi zabral asi tři minuty přemýšlení. U dalších už to bohužel tak růzový nebylo :((

          0 0
      • obda  

        Pěkný to je, kolik jste na to měli času? Příklady hezky pokrývají rozsah látky. Nejsou nijak zvlášť na paměť (sám jsem maturoval v roce 1996, a nejvíc práce mi dalo vzpomenout si na rovnici elipsy), ale hodně na pochopení základních konceptů. Spousta příkladů se dá řešit „zkratkou“, bez počítání, pokud má člověk elegantní nápad. Mně se to líbilo :)

        0 0
    • Vansy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • BigKarel2  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Kosta  

      Budu za prudiče, ale nechápu, na co si stěžuješ. Vybral sis vyšší úroveň, ok, tvoje volba.. Proletěl jsem ten vyšší ostrý test a

      • úlohy typu „najděte nejmenší“, „existují dvě C“, kombinatorikutaky nemusím, ale to je spíš dané mojí leností se učit nové postupy
      • dál, mrtě úloh na logiku, které by podle mě měl zvládnout (téměř)každý středoškolák, když se trochu zamyslí
      • úlohy z loňské LEHČÍ verze testu
      • základní jednoduché funkce, grafy fcí (prvák)
      • vyčtení nějakých procent z grafu
      • nějaké rovnice elipsy apod., taky nic co by se nedalo (ve svaťáku)pochopit

      mimochodem, taky jste měli to nepřekonatelné minimum 33 procent? :D

      pokud se tu oháníš olympiádama, tak zrovna příklady tohoto typu by ti neměly dělat problém, podle mě.

      zdar

      0 0
      • kali222  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • JP3112  

        Hele já neříkám že jsem to nedal, a že to, že možná nebudu mít jedničku není moje chyba, to ti jaksi uniká. Já bráním spíš ten zbytek lidí. Jinak je to dost nerovnoměrně zastoupený co se týče oblastí matematiky, jak už jsem psal. Ty komplexní čísla mi zabraly asi 40 vteřin, Moivreova věta a pohoda. Ta kombinatorika byla horší no, to mám asi špatně, ale já si nestěžuju na konkrétní příklad. Svaťák? Kdo měl svaťák? Měli jsme dva dny.

        Tys to trochu překroutil kamaráde, vytáhl jsi z toho nejlehčí příklady, přimhouřil obě oči a dál to neřešíš. Příklad, se kterým jsem v tu chvíli nevěděl co dělat, tam byl všeho všudy jeden.

        Dobře dobře, kecy máme za sebou, teď si vem propisku kalkulačku MFCH tabulky a stopni si 120 minut. Jsem zvědav na tvou bilanci.

        Ta olympiáda byla jen na důkaz, že mám vcelku nadhled a nějaký matematický úlohy už jsem viděl.

        Nejsem proti diskuzi, když bude slušná a budeš svůj názor podpírat argumenty.

        Nejvíc mi asi vadí ta změna obtížnosti od cermatu v průběhu toho, co už jsme měli závazně vybrané testy k maturitě. Kdyby to řekl hned loni, že příští rok to bude o dost těžší, dobře, ikdyž ani to by se nemělo dít, ale tohle nebylo fér. Prostě podraz.

        0 0
        • Rubi  

          dva dny? :D mel si minimalne 4 roky na to se to naucit tam a z5, kdybs doopravdy chtel, tim se prosim neohanej

          0 0
          • JP3112  

            Reaguju na svaťák, trotle. Když týden před maturitou píšu z literatury na 40 stránek wordu tak fakt nemám čas procházet komplet matematiku. Dále: nebylo to o tom naučit se to tam a zpět, nebylo to čistě o použití naučených znalostí. Bylo tam hodně logiky, dobře, to je plus, ale musí se ty lidi tu logiku učit používat. Co já se vlastně tady rozčiluju, inteligentní pochopili problém, blbci budou štěkat pořád.

            0 0
            • lutte1  

              Tak už neštěkej. :)))

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • JP3112  

      https://www.facebook.com/proticermatu

      Vím že tu kdekdo nemá fb, stejně tak kdekdo na fb nezná bf. Kdo máte oboje a zajímá vás to, mrkněte.

      0 0
      • Biker jak Pes  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • obda  

      Pro srovnání, tady máš maturitní příklady z roku 1897 (zhruba uprostřed). http://www.jaroska.cz/node/81 Schválně, dal bys to?

      0 0
      • JP3112  

        bojím se, že by mi řešení těch úloh mohlo zabrat asi pětadvacet minut celkem, je mi trapně :-/

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • JSt  

        a to byla lehci nebo tezsi verze? :-D

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • lutte1  

      Jestli tě to sere, tak se di projet na biku…a opovaž se mě smazat, toho považuji za příspěvek hodný tohoto fóra.

      0 0
      • Vansy  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • JP3112  

        Příspěvek schválen, nicméně před půlnocí nikam nejedu, bojim bojim 8-O

        0 0
        • lutte1  

          Já se projel odpoledne a je mi náramně. :)

          0 0
        • Vansy  

          na co si hraješ :-D prej schválen …bavíš mě

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • JP3112  

            Těší mě že tě bavím, ale opravdu nestojím o tvoje uznání. To, cos napsal, svědčí o tom že jsi jen guma bez špetky humoru, co dokáže jen rýt.

            0 0
    • romachain  

      Tak jsem prolítl to zadání a jako učitel matiky na gymplu musím říct, že mi to přehnaný rozhodně nepřipadá!!!

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • JP3112  

        Chvilku jsem myslel že jsi nějakej borec z PORGu, omlouvám se za předsudky. Ty vykřičníky sis mohl odpustit. Kdybybych měl vycházet z toho, co nás naučili, tak to nedám, říkám to rovnou. Naštěstí nejen školou živ je člověk.

        Jako učitel matiky na gymplu bys měl být schopen spáchat i nějaký pěkný důkazy, chtěl bych to vidět. Tohle by pro tebe měla být práce na půl hodiny, tudíž tvůj názor není směrodatný. Ovšem jestli to spočítáš za dvě hodiny všechno a správně, smekám :)

        Zamykám téma, jelikož debilita světem vládne a nejlépe se kecá těm, co to nezkusili a nejsou v té situaci.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • swinx  

          Víš čím se vyznačuje chytrý a inteligentní člověk?

          Taktem a skromností.

          Z toho vyplývá, že do dané množiny lidí nepatříš ;o)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • swinx  

            Jen tak pro pořádek – pokud blokneš můj předchozí slušně vyjádřený příspěvek, pak jsi slaboch, protože neuneseš jiný názor než svůj.

            0 0
            • lutte1  

              to sou ti ctižádostiví…derou se kupředu a na slušné vychování nevzpomenou :))

              0 0
          • Rubi  

            +1

            0 0
          • JP3112  

            Chytrý a inteligentní člověk se s narůstající mírou inteligence vyznačuje potlačením ostatních vlastností, od určité úrovně jedná strojově. Za inteligentního člověka se považuju. Neříkám, že jsem lidumil, pochlebovač, že se na každého usmívám atd…

            Takt mi v životě nechybí a pokud do mě nikdo nekope, pak skromnost také ne. Těžko se ale ubránit když na mě útočí 15 lidí, tím hůř, že prostě jen bučí do vzduchu jako krávy bez mozku. Argumenty jsou k ničemu, jak jsem psal už předtím, zamykám vlákno. Proti tobě osobně nic nemám. Jen s těmi prvními dvěma řádky nesouhlasím, vyjádřeno suše, jsou to alibistický kecy a žádná ekvivalence mezi tím není

            0 0
        • hony007  

          No debilita možná světem vládne, ale přispívají k tomu i lidi, kteří používají těchto generalizací, stejně jako ty. Trošku sebereflexe by to chtělo.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce