Výběr typu kola, 200 cm, 115 kg

1 nepřečtený
  • hayuco

    Ahoj všem!

    Potřeboval bych pomoct s výběrem od zkušenějších.

    Dlouhou dobu řeším dilema s výběrem typu kola.

    Většinou mám čas pouze na kratší, intenzivnější, např. hodinové vyjížďky, 90 % trasy je po asfaltu (i horším), zbytek lehčí terén. V okolí spíš kopcovitý terén.

    Z toho důvodu jsem vyřadil silničky, zbytečně bych se musel některým úsekům, co jezdím, vyhýbat.

    Současně jezdím na historickém Author Dexter 2009. Bohužel ještě 26", avšak na dnešní dobu dobrý rozsah převodů. Má toho ale už dost za sebou, navíc cítím, že bych utáhl i vyšší převod.

    Z toho důvodu jsem vyřadil všechna horská kola, protože ty mají (bez úprav) nejvyšší převod o dost pomalejší, než jsem zvyklý a myslím, že by mě to zbytečně limitovalo.

    Jako ideální si myslím, že by bylo gravel kolo, s dvojplackou.

    Mám 200 cm a 115 kg, v moc dobré kondici nejsem, proto využívám i nižší převody. Což je u velké části gravel kol problém – například u Tribanu GRVL 520 se bojím, že bych některé kopce neušlapal a musel ze sedla.

    Na hmotnost kola nehledím, brzdy bych radši hydraulické (mám je i nyní), což však někdy zbytečně zvyšuje cenu kola a říkám si, jestli je to vůbec takový rozdíl. V ostatních komponentech se upřímně vůbec nevyznám.

    Finanční limit úplně nemám, hlavně, aby bylo ideální pro mou velikost.

    Složitým výběrem jsem tedy našel jen pár typů gravelů s dvojplackou, která má 30 nebo 32 zubů, zejména:

    • Cube Nuroad Pro, případně Race (tam na první pohled vidím vylepšení jen v brzdách)

    • Author Aura XR4 nebo podobné

    • Cannondale Topstone 3

    • Kross Esker vypadá, že se pro mou výšku vůbec nevyrábí.

    • Triban GRVL 520 Subcompact (zkrácené převody) je bohužel jen ve vínové barvě, což bych úplně nemusel. Nicméně, je opravdu za tu cenu lepší než ostatní?

    • Další jsem nenašel.

    Co si o tom myslíte? Jsou komponenty v těchto kolech OK nebo se radši dívat po něčem jiném?

    Doplňující otázka: je pro mou velikost a hmotnost vůbec běžné kolo vhodné?

    Díky moc za pomoc :-)

    Honza

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.