• pavel1780

    Zdravim,

    vybírám horské kolo v ceně kolem 25000 Kč. Měřím cca 204 cm a vážím cca 105 Kg. S ohledem na tělesné proporce je pro mě myslim vhodné kolo 29 palců. Velikost rámu 23 palců.

    Předvybrané mám:

    Prosím o názory na zmíněné modely, eventuelně uvítám i další návrhy.

    0 0
    • Azmir  

      Za tu cenu spíš něco takového: http://www.bike-discount.de/…9er-6–0.html

      0 0
    • Jakobo  
      1. potřebuješ vzduchovou vidlici
      2. pevnou osu

      Z těch uvedených jedině MRX, ač bych vzhledem ke slušnému osazení SLX čekal aspoň toho Epicona. S pevnou osou.

      Kola taky žádná hitparáda, ale nehrotil bych to. Poptej se, kolik bys doplácel za pevnou osu, kola a Epicona, Radon se myslím ani na pevnou nedělá. Oni v popisu ani nepíšou přesný typ vidle, jestli je to vůbec vzduchovka. Ale asi to už bude hodně nad 30 a to už se vyplatí něco složit.

      0 0
      • Singlespeed  

        A ještě jsou třeba i kliky odpovídající délky. V tomto případě 190–200mm. To je asi vůbec největší problém.

        0 0
        • xcbike  

          to chci..kde se to dá sehnat?

          0 0
        • pavel1780  

          Můžeš to rozvést…

          0 0
          • Singlespeed  

            Kolo pro velkého člověka by mělo být proporcionálně větší ve všem, stejně jako je větší dvoumetrový člověk. Tedy větší rám (23 palců by mohl stačit), větší kola (29-tka je jasná), širší řídítka, delší kliky. Na to však výrobci moc nemyslí a zejména co se klik týče, velké lidi diskriminují. Takže drtivá většina z nich vůbec nemá ponětí, jak se běžně vysoký člověk cítí při šlapání na kole. Obři musí nedobrovolně šlapat na krátkých, pro ně „dětských“ klikách. Pokud si chtějí zašlapat jako my, trpaslíci, musí si nechat kliky vyrobit individuálně, třeba u Gebhardta. Je to, samozřejmě, nespravedlivé.

            0 0
        • Jakobo  

          To určitě, u tak dlouhých klik je už ale nutné přihlédnout ke geometrii rámu, výšce středu. Aby zase neškrtal klikama v zatáčce nebo v terénu o zem.

          0 0
      • pavel1780  

        Jsem poměrně laik… Můžeš mi prosim vysvětlit proč právě vzduchovou vidlici a pevnou osu? Jinak zrovna ty kola bych asi potreboval poměrně dobrý vyhledem k váze. Jak0 tedy eventuelně volit?

        0 0
        • PatrikL  

          vzduchová vidlica = dobre nastaviteľná na tvoju hmotnosť, ideálne teda solo air alebo dual air systém, alebo upravený epicon :)

          pevná os = kvôli tuhosti samozrejme, na hmotnosť cez 100kg (a celkovo pre 29" vidlicu) nie je rýchloupinák práve najlepšia voľba.

          Možno by sa oplatilo to poskladať. Dlhšie kľuky ako už bolo napísané nenájdeš na sériových bikoch, tiež by sa dala dať aj dozadu pevná os 10mm atď. :)

          0 0
    • unking  

      řeším teď téměř totéž a nakonec jsem vybral Radon ZR Race 29er 5.0 . Za ty prachy bezkonkurenční.

      Jinak z tvého výběru mají za ty prachy na tvou hmotnost naprd vidlice. Reba na tom Radonovi je daleko lepší.

      0 0
      • Kurt  

        Vybral? Uz jsi ho objednal? Zajimaly by mne podrobnosti ;)

        0 0
        • unking  

          V pondělí nebo úterý se ho chystám objednat. Ještě čekám na jednu věc, pak kupuju.

          0 0
      • kach  

        Tohle kolo vypada skvele, maji ale jen male ramy – do 22. Resim uplne stejny problem – merim 198cm, vazim 90. Ted mam Meridu 24 ram, kola 26´´ a nejsem uplne nadsenej.

        0 0
        • PatrikL  

          ako máš nastavený posed, nemôžeš hodiť foto? Tie meridy bývali celkom krátke vzhľadom na výšku, možno by 22–23" rám stačil na výšku a dåžkovo bol na tom ešte lepšie…

          0 0
          • kach  

            Sorry ze reaguju az ted, nejak jsem vzdycky zapomnel kolo vyfotit.

            0 0
            • MlokCZ  

              Ten Radon je ve 22" o dost delší než ta Merida ve 24"…

              A na výšku del fotky nebude problém s 22" velikostí…

              Z podobné 24" Meridy kamarád se 196cm před časem přešel na 21,5" Treka, který byl o hodně delší a konečně je spokojený a nemá takovou vysokou a krátkou kozu jako je ta Merida.

              0 0
              • kach  

                21,5?? to musi byt hrozne male na tak velkou postavu ne? A je to 29ka?

                Dik

                0 0
                • PC  

                  zkousel jsem par 21 ramu 29" kol a sedi mi to akorat u Spec. CARVE, Scott SCALE a Trek X-Caliber…ale mel jsem stejny poroblem u Meridy, tam to bylo nepohodlne. Mam taky docela dlouhe ruce. Jinak merim 196

                  0 0
                • MlokCZ  

                  Píšu o tom Radonu, co je odkaz výše, takže co jiného by to bylo než 29tka.

                  A jak to asi může být malé (nebo tedy spíše menší) než ta Merida když je ten Radon delší cca o 1cm než ta 24" Merida? A na výšku dle vysunutí sedlovky nebude problém ji mít vysunutou o 5cm více (o to bude ten Radon nižší).

                  Hrozně malá (krátká) je ta Merida ve 24". 625mm na 24" rám, to je fakt úlet…

                  A jsou i ještě výrazně delší rámy než ten Radon.

                  0 0
    • xcbike  

      http://www.cubebikes.cz/…29–2012.html

      asi to nejlepší…:)

      0 0
      • pavel1780  

        Akorát jsem koukal, že to kolo má o 20 cm kratší rám jak např. ten |Superior. Takže bude asi vhodné někam zajet a vyzkoušet. Je ovšem otázka, jestli budou někde mít ve velikosti 23''. Předesílám, že jsem moravák a do Prahy se mi moc nechce :(

        0 0
        • Vilém  

          o 20cm??

          0 0
        • PC  

          DO Prahy nemusis, vsechny cykloshopy(3) co maji CUBE kola, tak tenhle model uz nemaji. Chtel jsem si ho koupit. Jeden kram mel na sklade jednu 17". A pry dalsi budou tak v zari:(

          0 0
    • Luk02  

      Zkušenosti mám s MRX – kolo v pohodě ale ne v téhle sestavě – vyměnil bych vidli asi kola, podle rozpočtu jak by to vyšlo…ten Radon v odkazu je poskládanej líp, tam ale pozor na kurz podle kterýho Ti banka odečte peníze, většinou to není nic moc, teda alespoň u ČS…

      Do 25tis se to dá taky pěkně poskládat(nechat poskládat) – výhoda je že si to uzpůsobíš podle sebe. To můžeš ale i u těch kol co jsem psal výše…

      0 0
    • Neunzikger  

      Podívej sem: http://www.bike-forum.cz/…cloveka.html

      V různých velikostech se dělají sedla – stejný model může být ve třech šířkách. Kdo jiný by měl mít nejvíc než ty?

      Různé délky jsou i gripy – ať se Ti na něj vejde tlapa. To se dá pořešit i silniční omotávkou – možná by Ti sednul i větší průměr.

      0 0
    • BLACK1E  

      Ahoj, nechce se mi zakládat novej topic tak to hodim sem. Hledám 29er do 25000. Dlouho jsou pokukoval po Trek x-caliber 2012 a nedávno mě zaujal Radon zr race 29 6.0 sram. Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s nákupem radonů z německa(trochu se toho bojim) popř. jestli se dají sehnat někde v Čechách. A kdybyste třeba věděli o lepším bajku.. prosim vyhněte se oblíbeným narážkám na barvy apod. Opravdu mě nezajímá váš vkus :) spíše vaše lepší zkušenosti..

      0 0
      • Azmir  

        radona tu nekoupíš, z bike-discount jsou zde jenom dobré zkušenosti, není se čeho bát, radon je v téhle ceně jedna z nej voleb co můžeš udělat, tak kupuj, dokud ještě mají :)

        0 0
        • BLACK1E  

          Supr, díky. Ale myslel jsem, že to je letošní model a tudíž, že ještě nějakou dobu budou o.O

          0 0
          • Azmir  

            No nějakou dobu asi jo, ale Radony obecně celkem rychle mizí, ten poměr cena/výkon mají totiž super.

            0 0
            • BLACK1E  

              A poslední otázka.. když to objednam, tak mi to pošlou nějak na dobírku přes ČP nebo je tam platba přes účet? Viděl jsem tam paypal, ale ten se mi zakládat nechce.

              0 0
              • Azmir  

                To netuším, zadej si do hledání tady na foru bike-discount je o něm celé vlákno

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce