• Njaji

    Zdravím,

    opakuje se to zde stále dokola, ale pro to je toto forum na světě ne?

    Uvažuji, tedy vlastně dnes je to už nutnost o pořízení nového horského kola (červen 2013).

    Roční nájezd: 5000–7000 km

    Teplota: –1 až 35 °C – (má žena miluje blátíčko z mého kola v předsíni)

    Terén: cyklostezky, polní cesty, pevnější lesní cesty

    Věk: 42

    Váha: 87 (po zimě 90+) kg

    Výška: 184cm

    Bydliště: Praha

    Oblíbená lokalita: Krušné hory mezi Chomutovem a Vejprty

    Pedály: čerstvě SPD

    Asi bych se bál zakoupit kolo od zdejších stavěčů (nic proti), neb si na kolo musím sednou/ sáhnout nežli je koupím. Je mi jasné, že mnozí z vás s tím nebudou souhlasit, ale vzhledem k mému věku už mám myslím právo na mírně konzervativní názor. A tak pro mě připadá v úvahu nejspíše továrna. V odpružených vidlicích se nevyznám, ale určitě by měla být zamykací na řidítkách neb kolo také používám od března do listopadu jako dopravní prostředek směr zaměstnání (tam po silnici- domů lehce v terénu).

    Snad jsem podal vyčerpávající informace a děkuji za rady jaké kolečko by pro mě bylo nejvhodnější.

    0 0
    • Dave-geo  

      Ahoj.

      „Je mi jasné, že mnozí z vás s tím nebudou souhlasit.“

      No jasně že ne, ale jen proto, že nemáš tak úplně pravdu. Naopak pokud si kolo necháš postavit, budeš mít kolo rovnou přesně na sebe. Rám se dá vyzkoušet (případně nějaký s podobnou geo) a posed by po domluvě se stavitelem šel poladit taky. Pokud koupíš továrnu tak si na ni sice sáhneš, ale další úpravy k obrazu tvému polezou o to víc do peněz…

      A o kupování sériovek do 20 tisíc toho bylo řečeno tolik, že už je poněkud vyčerpávající to dokola opakovat. Ve zkratce napsáno: Vyhozené peníze, nemá to cenu (vyjímky potvrzují pravidlo :))

      ps: „V odpružených vidlicích se nevyznám, ale určitě by měla být zamykací…“

      Kdyby ses vyznal, tak bys věděl, že na kloudné vidlici to zamykání vlastně není potřeba a už vůbec ne na řidítkách :) Pokud dobře foukáš a správně šlapeš…

      0 0
      • Njaji  

        Foukáš a šlapeš: garantuji Ti, že šlapání už nezměním. No a pokud jde o foukání píšu právě s mastnými prsty od kola, tedy jsem schopen a ochoten se o bike patřičně starat. Tedy koupím si foukačku a budu vidlici pravidelně dofoukávat :-).

        Ale jsem ochoten slevit a obrátit se na pražské renomované „stavěče“ z tohoto fora.

        Postavíte?

        0 0
        • alinceb  

          Pokud je vidle v pořádku, tak dofoukávat není třeba…;) Hledej uživatele „hnoj“ nebo „Luk02“ resp. bikez.cz nebo bikesos.cz.

          Navržená komponentová sestava by určitě měla obsahovat hesla: „Epicon“ nebo „Reba“, „Deore“, „SLX“ a „HTII“ ;)

          0 0
      • alinceb  

        No můžeš foukat superdobře a šlapat do ultrakruhu, ale v okamžiku, kdy jdeš ze sedla, se budeš houpat jak na koni…

        0 0
        • Njaji  

          Ano chodím ze sedla a nehodlám na tom nic měnit. Je to můj styl…

          Proto asi ta uzamykací vildle.

          Máš pro mě nějaký tip?

          0 0
          • alinceb  

            V téhle cenové relaci:

            Suntour Epicon X2 RL-R nebo rámový set Spyder s RockShox Reba SL ;)

            0 0
        • Dave-geo  

          Tak to joo no :) Jen ten lock na řidítkách neberu tolik jako plus, ale nic špatnýho na tom nehledej :).

          Jen se prostě může stát, že zrovna moc sériovek to mít nebude (nebo bude, na XCR :))

          A za 20 by to teoreticky šlo na Spyderu s Rebou, ale v tý sadě tuším remote lock není. Taky škoda, dát tam epicona jen kvůli locku..

          0 0
          • Njaji  

            Děkuji za odpověď, ale ta mi dá spoustu práce hledat po Googlu co je to XCR, EPICON atd… :-)

            Nějak si s tím poradím. Právě se mi ozval po emailu první stavitel a tak jeho nabídku pošlu sem na BF a třeba nějaký rozumný názor dostanu… třeba znovu od Tebe.

            0 0
            • Dave-geo  

              Tak žebříček vidlic

              Suntour XC*(něco), RST Gilla atd… nebrat, krám!

              Suntour XCR – při správné váže použitelná pružinová. Poměrně těžká a na kole za 20 tisíc už by být nemusela

              Suntour Raidon – první nejlevnější vzduchová vidlice. Moc kompromisů, spíš nebrat..

              Suntour Epicon – za tu cenu fajn vidlice, vzduchová, ne moc těžká.. (začínají na cca 3 tisících)

              Lepší než Epicon a za relativně ucházející cenu je ještě Rockshox Reba…

              0 0
              • Njaji  

                No to je mi odpověď! Prima děkuji. Ukládám do paměti :-)

                0 0
    • Bysto  

      dostávaš odomňa pochvalu a puntík za krásne položený dotaz! si jeden z mála, kto dokáže normálne napísať čo chce :)

      0 0
    • Njaji  

      Zdravím, nechci zakládat nové vlákno a tak budu pokračovat. Po brouzdání na netu a katalogy firem prodávající kola se mi velice zalíbila tato nabídka: http://www.cyklonemcik.cz/…9-slx-epicon

      Nežli se opravdu rozhodnu objednat, chtěl bych se zeptat jaký máte názor na nabízený dvoutác pro shora uvedené kolo. Jde mi o počet zubů (40–28) v závislosti na tom kde jezdím (zpevněné lesní cesty, cyklostezky, silnice- málokdy těžký terén.

      Děkuji za názory.

      0 0
      • javormartin  

        Ahoj, no myslím si, že toto kolo je sice pěkně osazeno, nicméně nevidím důvod proč 29". Dvou pila 40×28 je na 29" docela dost, otázka je jak hodně jezdíš kadenčně a jaké kopce chceš jezdit. Na cesty atd ok. Dle km co píšeš že jezdíš bys mohl být relativně v kondici. Takže rám kola ok, vidlice ok jako celek se mi to líbí

        0 0
        • Njaji  

          Já mám dojem, že „29“ je pro mě to pravé… 185cm Žádné časté motání se kolem stromů v ostrých zatáčkách. V mém věku o nějaké technické jízdě také nemlůže být řeč. Jsem spíše takový „aktivní turista“ :-) Ale nechám si to klidně rozmluvit a to jsem zdejší forum prošel co se týče 26vs29 snad poctivě.

          Díky

          0 0
      • maajkee  

        Délka zadní stavby 450mm, z toho vyplívá neobratnej tank :/

        40×28 na 29ku taky hodně moc.

        0 0
        • Njaji  

          Pokud jsem pochopil, tak prudký kopec-----problém :-)

          0 0
          • maajkee  

            Přesně tak. I s kazetou 36zubů by to bylo tak tak, navíc tam je jen 34ka.

            0 0
            • Njaji  

              A ještě bych Tě rád požádal o krátký názor na 29er s ohledem na to co jezdím? Díky.

              0 0
              • maajkee  

                29er klidně, ale poohlídnul bych se po rámu s kratší zadní stavbou. Tuším že třeba Force nebo Apache jsou na tom o něco lépe.

                0 0
                • Njaji  

                  Díky. Kouknu.

                  0 0
                  • cipisek.com  

                    Zdravím,

                    Nechci zakládat další téma a jsem na tom podobně. 40 na krku a cesty podobne. Ale můj strop je 33000. Vice mi žena nedovolí. Libi se mi merida 1500 líté. Dale muzu koupit rock machine team 70 za 25000. Merim183 a 86 kg. Silnice, stezky, lesy, polnacky. Doporučení od vas odborníků? Moc dekuju.

                    0 0
                    • Mira2261  

                      Koukni se po canyonu či Radonu výborný poměr cena/výbava

                      0 0
                      • uhlir  

                        To samý platí v ČR pro POLYGON

                        do 20 000 Kč se vejde třeba tohle

                        http://www.polygonbike.cz/…ic-29-cx-2–0

                        na tu lepší vidlici bych si nechal udělat nabídku předem. Nejspíš to půjde kolem té 20 i s Epiconem.

                        Kolo je navíc u továrny nějak sladěný i designově. Stavěči těžko poskládají nějakou souvislejší řadu komponentů.

                        Pokud tedy už nejedou nějaký objem jako třeba MAXBIKE

                        0 0
                        • maajkee  

                          Stavěči těžko poskládají nějakou souvislejší řadu komponentů.

                          LOL! :D Hláška roku.

                          0 0
                          • Dave-geo  

                            Pokud ovšem nejedou jako třeba MAXBIKE!

                            LOL! LOL! :D

                            Jasně, scalar, maajkee i spol to můžou zabalit, máme přeci maxbike (a polygon, samozřejmě :D)

                            0 0
                        • bikerdan  

                          tohle je ten levnejsi jo tady bych uz vahal jestli se to vyplati takhle setrit.

                          0 0
                        • maajkee  

                          Koukni se ještě jednou na setup toho polygona. Kolo skoro za dvacku, pružinová vidlice, ale to nechme stranou. Něco Deore, neco SLX, kliky FSA, brzdy Tektro. Tomu říkám „sladěný z továrny“ :D

                          0 0
                          • Topol  

                            O nějaký sladěnosti tady opravdu nemůže být řeč, to osazení špatný není,ale už ta cena není tak super jako u jejich výprodejů. Ale má to kratší zadní stavbu 440 mm, jak doporučuješ. Sám bych ale kolo v této ceně nehledal a porozhlédl se po kolech tak o třetinu dražších a lépe osazených. Tam ten Canyon je opravdu nejlepší volba.

                            0 0
                        • Luk02  

                          To jako vážně?:-)

                          0 0
                        • Luk02  

                          Za par korun máš kolo vyladěný jedna radost…Navíc pokud jde o objem, tak místní stavitelé už v podstatě jedou ve ve velkem;).L

                          0 0
                        • scalar  

                          Jsem zoufalý stavěč, z nějakého neznámeho důvodu se mi nedaří dát dohromady souvislejší řada komponentů.

                          Třeba včera za podobnou cenu jako ten super Polygon z odkazu – tragédie, rám MRX 2012 (zadní stavba naštěstí v pořádku, 445mm), vzduchová vidlice Rock Shox Silver s poplockem a alu krkem, kola na průmyslech, brzdy Deore…

                          0 0
                          • maajkee  

                            445 taky není pořád uplně ideální, ale o trochu lepší než 450.

                            Já konečně pochopil o čem to ten Mlok vždycky mluvil že i těch 440mm co má na scottovi je dost. Je to fakt znát strašně moc.

                            0 0
                            • scalar  

                              Ideální je 420 mm :-), ale těším se, až někdy vyzkouším 435 mm (ale tady bude lepší 27,5" kolo)

                              0 0
                              • maajkee  

                                No já teď právě na jedný 29ce se 435mm dlouhou zadní stavbou jezdím a musím uznat, že jsem 29ky odsoudil předčasně, tohle je prostě fakt živý a obratný kolo!

                                0 0
                          • Luk02  

                            Taková hromada šrotu, že to sem vůbec dáváš, půjde na tom vůbec jezdit?;)

                            0 0
                          • snowmonkey  

                            Hele Scalare, ty rámy MRX, co to je zač? :-) Já se v těch komponentech teda nějak moc nevyznám a musím přiznat, že jsem si taky koupit sériovku, ale všiml jsem si, že ty tvoje kola jsou všechny na téhle značce rámu a dost dobře vybavené. Mají ty rámy MRX nějakou výhodu, že je používáš?

                            Jak jsem říkal, nejsem v tomhle moc zběhlý, tak jestli jsem řekl něco špatně, tak se omlouvám :-) Ptám se spíš ze zajímavosti a do budoucna :-)

                            0 0
                            • Milvus888  

                              Výhoda MRX – jsou levný

                              0 0
                              • maajkee  

                                To bych neřekl. Naopak maloobchodní ceny jsou za tak obyč strakatej rám až dost vysoký, vždyť asi jen o tisícovku můžeš mít handmade RB CRR.

                                Scalar na nich hodně stavěl protože sehnal velkou sérii za hubičku a asi se mu ty rámy kupodivu i líběj, nebo spíš zájemcům, asi mají pro ně pro mě nepochopitelný „cool“ efekt :)

                                Jinak co se ke mě doneslo, tak pro příští rok, ale už nebudou samostatné rámy MRX vůbec k dispozici. Tak uvidíme s čím se Scalar vytasí :)

                                0 0
                    • bikerdan  

                      hele docela s klidnym svedomim ti muzu doporucit polygona,kamos jednoho kamose si ho nedavno poridil a kdyby si na nem hned nerozbil hubu vo klacek do vypletu tak by o nem furt mlel basnicky jak je to supr ,no myslim si taky svy ale cena a vykon je supr tohle se nesmi polygonu fakt uprit… tenhle http://www.polygonbike.cz/…ic-29-cx-3–0

                      0 0
                      • maajkee  

                        Koukám Polygon lobby se tady nenápadně zase rozjíždí :)

                        0 0
                        • Lenka.05  

                          Ale nee, to jen kámoš jednoho kámoše má kámoše, co má kámoše, jehož kámoš si koupil super kolo Polygon :)

                          Ty taky hned ve všem vidíš konspiraci!

                          0 0
                          • jakub  

                            táta táty jeho táty a máma mámy jeho mámy, co na tom nechápete…

                            0 0
                      • Azmir  

                        A když to má teda tak super poměr cena výkon a je to tak suprové kolo, co potom řekneš na tohle ? To aby se z toho všichni aspoň posrali :)

                        0 0
                      • Dave-geo  

                        Jestli tohle vážně čte někdo z PR polygonu tak:

                        Kdybych na každém řádku (navíc i mezi řádky..) nenarážel na Polygon reklamu, bral bych vás seriózně

                        Nemůžu si pomoct, ale Polygon se mi zatím hnusí. A může si za to sám :)

                        0 0
                      • Dave-geo  

                        Jestli tohle vážně čte někdo z PR polygonu tak:

                        Kdybych na každém řádku (navíc i mezi řádky..) nenarážel na Polygon reklamu, bral bych vás seriózně

                        Nemůžu si pomoct, ale Polygon se mi zatím hnusí. A může si za to sám :)

                        0 0
    • šlapatko  

      Zdravím, mrkni na kola ghost.Za daný peníz slušná výbava.

      0 0
    • b58  

      Jestli netrváš na 29" obchodníci se začínají zbavovat 26" lehce nad 20 tisíci, které jsou v pěkných slevách, např: http://www.ghost-bikes.cz/…se-8000–2012

      Stačí se poptat u prodejců…

      0 0
    • HardPórek  

      Zdravím Vás, mám obdobný problém a nechci Vám to zde přeplňovat stejnými dotazy proto to vrážím sem.

      Uvažuji o koupi kola.. Místní stavitele jsem kontaktoval ale teď mají fůru práce a prostě musel bych se vydávat až bůh ví kam… Ale úplně se jí zas tak nebráním!

      • Věk: k 25ti.
      • Kolik toho najedu težko říct: od tisíce max do 2… :/
      • Toto kolo bych užíval převážně v lepším počasí na zimu bych rádudělal ze zbytků zimáka.
      • Váha:75 max 80.
      • Výška: lehce přes 175 cm
      • Trasy:od silnice pro středně náročný terén (les,pár krát do rokahory ale žádný extrém).

      Zde na fóru jsem si toho již přečetl dosti, ale přesto jsem se nedokázal ještě rozhodnout.

      Prosím poraďte mi jaké kolo zvolit.

      Mne se např „libí“ toto: http://www.cyklonemcik.cz/…n-slx-epicon (u kola moc vzhled neřeším jde mi spíše o kvalitu kola!)

      Předem Vám díky za Vaše nározy-rady.

      0 0
      • Azmir  

        Rozumná volba za rozumné peníze, můžeš zkusit třeba ještě napsat hnojovi, co by vymyslel, asi to bude dost podobné, ale možná levnější.

        0 0
      • Kaia  

        „Toto kolo bych užíval převážně v lepším počasí na zimu bych rád udělal ze zbytků zimáka.“ :D:D:D:D:D:D:­D:D:D:D

        0 0
    • Njaji  

      Jdu do finále. Vím, že nejlépe by bylo oslovit nějakého stavitele, ale je mi jasné, že v těchto dnech budou mít plné ruce práce a do 14 dnů mi kolo nepostaví. Proto jsem si vybral z této nabídky a vás co jste dočetli až sem a máte zkušenosti žádám o radu, které kolo je z těchto nejlepší na pozadí toho co jezdím…

      Děkuji.

      http://www.cyklonemcik.cz/…9-slx-epicon

      http://www.cyklonemcik.cz/…1-slx-epicon

      http://www.cyklonemcik.cz/…9-slx-epicon

      0 0
      • Milvus888  

        Apache hawk

        0 0
        • Njaji  

          Proč je lepší nežli ten model na MRX rámu?

          Děkuji.

          0 0
          • Milvus888  

            Apache mi přijde vzhledově hezčí a vypadá že má konickou hlavovou trubku což MRX nemá..

            Ovšem jak jsi psal že do 14 dnů ti místní stavitele kolo nepostaví tak si myslím že Němčík na tom bude stejně(taky to kolo musí postavit, nemá ho sestavené..)

            btw: Být tebou si tam nechám dát dvou převodník.

            0 0
            • Njaji  

              Němčík slibuje tuším dodat do 5 dnů. A má velikost 19,5 by měla být skladem.

              K tomu dvoupřevodníku: o pár řádek výše se mi to pár kluků snažilo vymluvit, tedy u 29er. Uvažoval jsem o 40–28. To z důvodu, že na kole jezdím i do práce a to je většinou po silnici (tam). 38–26 mi připadá na silnici málo.

              Pokud máš zkušenost s dvoupřevodníkem budu rád když mi napíšeš své dojmy .-) Díky.

              0 0
              • Milvus888  

                No mám 38/24 a 11/36 kazetu, přijde mi to akorát, ale záleží jak silově založený jsi :D fakt ti nedokážu řict co ti bude vyhovovat, mě vyhovuje to co mám a nemůžu si stěžovat :)

                0 0
              • maajkee  

                Pokud obvykle jezdíš na mtb do práce víc jak 40km/h tak bude kombinace 38/26 opravdu málo :)

                0 0
                • Njaji  

                  Asi tam opravdu nechám ty 3 tácy. Neb i Ty jsi mě myslím od 40–26 odrazoval :-)

                  0 0
                  • maajkee  

                    Není důvod. Vozím teď na 29eru 38×24 a bohatě to stačí, převody mi chybí až kolem rychlosti 40km/h.

                    0 0
                    • Njaji  

                      Aha! Zajímavá odpověď z které mám podvědomě radost :-)

                      Máš tedy dojem, že tato kombinace: 38–26; 11–34 mě nebude brzdit na silnici, lehčím terénu a nebo v prudčím kopci ( i když do nějakého krpálu se málokdy dostanu – přesto…).

                      Díky za odpověď.

                      0 0
                      • Lenka.05  

                        Taky jsem teď řešila dvoj/troj placku. Tady máš kalkulátor pro porovnání http://gears.mtbcrosscountry.com/

                        0 0
                        • Njaji  

                          To jsou suché data i když zajímavé. Jak jsi dopadla?

                          Děkuji.

                          0 0
                          • Lenka.05  

                            Já vím, že jsou to jen suchá data :)

                            Skončila jsem (zbaběle) u trojplacky, vyhovuje mi, jsem na ní zvyklá… Taky to co jezdím je přesně na hraně – teda buď bych si zvykla na jiné poměry a nebo bych paradoxně přehazovala víc než dosud. Neriskovala jsem to a zůstávám u „klasiky“

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.