výběr HT pro 171cm dítě - Chci L a všichni mě zrazují

60 nepřečtených
  • tom_hampejz

    ahoj,

    poté co jste mi pár let pomohli s výběrem kola, které jezdím dodnes a miluju ho stále stejně (kross earthe TE), tak řeším velké dilema pro dítě.

    Kluk 13 let, nyní 171cm (od zimy +2cm). Já i žena jsme vysoký a já měl růstový sprint v mezi 13 a 14 rokem, kdy jsem vyrostl na současných 185 cm.

    Nyní jezdí author traction 15" s krátkým představcem (dal jsem ho na to ve 140cm, měsíc se trápil a pak už lítal).

    Z toho ale odrostl a vypadá na tom vtipně :) Takže řeším, co vzít jiného. Jak nové, tak zánovní, HT – nejlepší poměr cena výkon řekněme do 30tis.

    Jenže problém je, že při své vejšce by měl být jasné M. Ale mě se nechce kupovat kolo na 1 rok, protože příští rok bude mít 180 cm.

    Nějaké typy kde co vybrat, projet, odzkoušet? Vím, že rozhodnutí musím udělat já. Je tu někdo, kdo taky vzal L pro synátora podobných proporcích?

    Díky

    0 0
    • oddie  

      M-ko ti na rok pronajmu a máš vyřeseno :)

      L-ko bych na tuhle výšku fakt nebral…

      2 0
    • vaclaw  

      Je mladej, přizpůsobí se :) ne vážně asi bych taky šel rovnou do L, třeba nějakýho menšího. Jestli je potenciál pro další růst, tak zvlášť v tomhle věku bych už nechtěl kupovat kolo na rok, resp pokud by mělo za něco stát a dávat za to víc peněz. Nějakou plečku z bazaru asi klidně.

      1 0
    • tom_hampejz  

      takhle vypadá na mém L

      0 0
      • Tomas_82  

        Úplně v klidu mu vem L. Jen pro začátek dej kratší představec (a ne do negativu)

        4 0
        • JachymP  

          Přesně tak, kratší představec a užší řídítka z číny, sedlo dopředu na max a kluk zvládne L i letos. Než ho koupíš, bude mít zas o 2 cm víc. 185 cm není dnes žádná výška, kluk tě brzo přeroste, to se vsaď.

          1 0
        • libisenuj  

          Presne tak. Klukovi sem kupoval 29 Lko kdyz mel kolem 170 cm a v pohode.

          1 0
      • Polka  

        Je zajímavý, jak musí mít ty děcka rozdílný proporce :-) Mladej měl teď 14let, 176cm a letos jsem mu měnil rám už na 20,5", protože je pavouk a má hodně dlouhý nohy a ruce. Nohu po rozkrok 86, já 89. Už na tom jel, ale foto s ním zatím nemám, ale velký mu to teda rozhodně není, spíš tak akorát, což do budoucna nevěští nic dobrého :-)

        2 0
        • tom_hampejz  

          jo, kdo to má furt platit. Jinak hezká stavba

          0 0
          • Polka  

            Díky, já jen přehazoval rám a dával delší hadici k zadní brzdě. Teď jsem ještě našel 8cm představec, tak asi bude zatím lepší ten. Ještě s tím posedem trošku laborujem než si to zase sedne.

            U tebe asi brát to L, ale není Lko jako Lko, takže záleží na konkrétní geometrii.

            1 0
        • Paja  

          Do budoucna ti sebere Spešla :D

          1 0
    • scalar  

      Jakou má vnitřní délku nohy, od země do rozkroku?

      1 0
    • tom_hampejz  

      On 83 já 85

      0 0
      • t29  

        ty kráso, 85 cm mám při 178 cm výšky a to prý mám nohy dlouhé proti zbytku těla.

        Pokud koupíš M, pravděpodobně budeš za rok kupovat L.

        Pokud koupíš L, může vydržet „nafurt“ za předpokladu, že bude sedět délka a pro začátek dáš kratší představec. Na tvém kole je tak akorát vysoko, ale dost natažený.

        1 0
        • nomecz  

          Mam 89 pro 179 :) je to docela na prd s hledanim spravne geo

          1 0
          • McBlacky  

            Muze byt i hur 93/182 :/

            0 0
            • scalar  

              To mu rostou ruce z p*dele, ne? :-)

              0 0
              • oddie  

                To „mu“ je pn sám :D

                Já na tom nejsem o moc lip, 185 a 92…

                0 0
                • scalar  

                  Já mám 180 a 85 nohy a myslel jsem, že mám dlouhé nohy. Aspoň mám ale proporčně pěkně vyvážená kola v 19"

                  0 0
                • Polka  

                  Pokaď ty nohy až měříte? :-) Prostě ke kosti na které se sedí ne?

                  0 0
      • scalar  

        Pak je to jasné, L-ko a zatím tam dát minimální představec a rovnou sedlovou.

        1 0
        • tom_hampejz  

          Děkuji mistře staviteli. Pokud mohu, budu rád za nabídku do mailu. Vím, že umíš zázraky.

          0 0
    • xtonda  

      A co tak dát zpátky delší představec a dostatečně dlouhou sedlovku a nové kolo řešit až za rok? Malé kolo je IMO menší problém než moc velké kolo. Skládací kola se dělají one size fits all pro rozmezí výšek 142 – 190 cm a ti vyšší lidé na tom normálně jezdí, akorát holt sedí víc vzpřímeně.

      0 1
      • tom_hampejz  

        I to byl nápad. Bohužel pan stavitel z Vlašimi dal krátké bowdeny, takže se nehnu (respektive hnu, ale musím měnit komplet kapalinové brzdy a to jdu rovnou do nového kola)

        0 0
    • Vilém  

      Spravne, kup rovnou XL, to doroste.

      1 1
      • tom_hampejz  

        samozřejmě máš pravdu a všichni víme, že menší kolo je mnohem lépe ovladatelnější, než větší. Nicméně občas řeším i finance a jsem lenoch a skladovat tu pak dvě kola pro druhé dítě než doroste je pro mne dost problém, proti jednomu. Proto dělám kompromis. Navíc to máme na rekreaci (alpy, Lipno, smrk) a ne závody či DH, náročný traily apod. JInak bych si tento kompromis nedovolil z důvodu bezpečnosti

        1 0
    • Pán z Dubu  

      Vem velikost, jako máš Ty. V představci je prostor pro doladění úchopu http://yojimg.net/…ols/stem.php

      2 0
    • Georrge  

      Koupit slusny bazar a za rok / dva to zase prodat?

      1 0
    • tompca  

      https://www.axit.cz/…traction_29/

      Geometrie je tady

      https://cz.author.eu/…2-ua42935602

      Inspirace

      https://www.bike-forum.cz/…ro-pubertaka

      Kup rám a postav si to, do 30t se v pohodě vejdeš. Kup 17" a příští rok to případně přeháziš na větší rám.

      1 0
      • tom_hampejz  

        Jo, proč ne. Dobrá varianta. Btw díru na vedení teleskopky rámem to nemá, že? Jinak moc hezká varianta

        0 0
        • tompca  

          Bohužel díru na vedení teleskopy rámy nemají, už jsem o tom přemýšlel u dětského Ultrasonica, kam ji navrtat, ale ještě jsem nenašel odvahu :).

          1 0
          • tom_hampejz  

            právě, taky jsem to řešil na 15" traction a vrtat to se bojím : D

            0 0
            • skaj  

              Na sedlove trubce uplne bezne byvaji diry na kosiky. Vrtal jsem uz 4 ramy a ani jeden neutrpel (a vsechny jezdily bikeparky). Takze smele do toho:)

              0 0
            • Lišák  

              Mimo jiné rámy jsem vrtal i Author Vision 2017. Jezdím na něm já 75 kg. Bez problému. Teleskop je na posledních fotkách.

              0 0
    • tom_hampejz  

      Zatím všem děkuji. Je to vcelku jasný pro L, byť se bude chudák chvilku trápit. Zatím máme pár posbíraných nápadů

      1 0
    • tom_hampejz  

      Díky všem za rady. Nakonec se poštěstilo za 32bez daně toto ve velikonoční akci. Myslím, že mladej bude hodně nadšenej :

      https://www.4sport.cz/…t-red-white/

      0 0
    • tom_hampejz  

      tak kolo doma a poskládáno. Poznatky:

      • bez pedálů 12,5kg hmmm… čekal jsem do 12kg
      • sedlo posunuto dopředu a myslím, že byť 80mm představec, tak řešit nebudu
      • řídítka mě láká trochu zúžit, ale to doroste
      • zamykání vidle nad řídítka – proboha proč? Sháním obrácenou variantu
      • RS rekon silver nemá ani gumičku ani grafiku na vidli. Takže provázek, na 54kg nastaveno cca 70psi a sag 2,5cm. Snad tak nějak ok
      • časem přijde teleskop jako dárek a zbytek tůningu už je asi na prckovi, až když bude cítit, že to chce že si na to vydělá na brigáddě
      • a co ten plastovej tácek pod kazetou? To jsem nevěděl, že se stále dává a teď nevím, zda sundat :D
      • design a barva top
      • mladej nadšen, snad mu to vydrží

      díky všem za rady

      0 0
      • J1RKA  

        hele super, akorat, kouknul bych na paky brzd, nikdy jsem je nemal takhle blizko gripu a prinde mi i dlouhej retez ale to jenom domnenka

        1 0
        • tom_hampejz  

          Ergonomii jeste budu resit. Brzdy a hazka zatim povolena a jak najdem pozici, tak dotahnem. Navic brzdy nedotahuju na krev, at maj moznost se hnout pri padu

          Retez. Wow. Dobre oko. Smekam. Porovnal jsem ted se svym kolem a fakt ze jo. Diky

          0 0
      • Polka  

        Tácek za kazetou nebrat!

        0 0
        • tom_hampejz  

          Jako fakt? To je jak navrat k favoritu ????

          0 0
          • Polka  

            Tak dávají to tam asi preventivně kvůli nezaseknutí řetězu a nepoškrábání drátů při jeho spadení za největší pastorek, ale to se ti stane kolikrát za život při vyladěném dorazu? Navíc se tam drží bordel a nedá se pořádně umýt kazeta zevnitř, musel bys ji vždy sundat.

            1 0
            • tom_hampejz  

              jj, smysl chápu, ale ten vzhled, ten vzhled :D S deorkem 1×12 (Xt hazkou) zkušenost nemám, tak uvidíme. Mě z 1×12 axs jede bez padání famózně

              0 0
      • Cyklofanatic  

        Pěkný to máte. Ty řidítka mi ale přijdou moc široký, při delších výletech to bude nepohodlné. 780 mm bývá hodně i pri výšce kolem 180 cm.

        2 0
        • tom_hampejz  

          Díky. Nad těma stále přemýšlím a možná vezmu cokoli na rok cca 700, ať ho tolik netrápím. Uvidíme co bude sám říkat a souhlas

          0 0
          • Cyklofanatic  

            Taky bych dal asi kolem těch 700–720 mm, bude to pro kluka i trochu bezpečnější, uvidíte no. Tak ať mu to jezdí.

            1 0
          • Tomas_82  

            Takhle ho z toho budou bolet ramena, podle foto by to chtělo cca o 10cm užší.

            1 0
          • Pán z Dubu  

            Vypadáte natěšeně a odhodlaně – dobrá práce. Počasí je naslibované, jak to bude s nástupní délkou představce, řidítek …. se ukáže a doladí.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.