• Aldamore

    Chtěl bych vyměnit svoji RST Gila TL 90mm, za vidlici do 5000,– moc dobrej kamoš který má již 10 rokem prodejnu a servis kol mi doporučil na XC – SR Suntour Epicon RLD 120mm olej/vzduch. Jezdím hodně lesní cesty, sem tam silnic, jinak nejsem žádnej milionář, ročně cca 4000km. Chtěl bych vědět váš názor, samozřejmně v rámci ceny. ( Jasný že Recon, Reba nebo R7 je dost dobrý, ale ta cena.) Díky všem.

    0 0
    • nika  

      Co treba tahle?: www.cyklobazar.cz/kontakt.php?…

      0 0
    • Lišák  

      Můžeš se nechat inspirovat:

      www.bike-forum.cz/…1/forum.html#…

      0 0
    • Páník  

      ten Epicon je dobra volba, jinak pokud neresis vahu,tak nejakou Toru: www.kolokolo.cz/…rs07/page-4/ a co se funkce tyce,tak se mi hodne libi letosni Manitou: www.kolokolo.cz/…super-lo-al/ ,ale tezko rict co toho vydrzi

      0 0
    • MlokCZ  

      Pokud Epicona, tak vyladěného od Milana, jak se píše i v tom threadu, co na něj odkazoval Lišák. Pokud bys nechtěl brát tuněnýho od Milana, tak bych vzal raději pružinovou Toru.

      0 0
    • Dan  

      Taky jezdím vodlici vytuněnou od Milana, doporučuji Epicon

      0 0
    • madcat  

      co třeba tohle?

      www.bartonicek.cz/…il-zbozi.php?…

      0 0
    • Lucke  

      a co tak jen nějakou Axelku od Manitou? špatný návrh??

      0 0
    • Honcek  

      Zkusím využít tenhle thread ať nemusím zakládat nový. Na aukru jsem našel vidlici SR Suntour XCR-LO 2007. Co na ni říkáte? Za ty prachy to asi nebude nic extra co?

      www.aukro.cz/…i_100mm.html

      0 0
      • pepek  

        Kamarád to má a to zamykání je tam zbytečné, je zamknutá pořád.

        0 0
      • Al_Bunda  

        Si myslim, ze pokud chce nekdo koupit vidlici Suntour tak jenom od Milana ten s ni dokaze udelat zazraky, alespon podle toho jake jsou zde na jeho upravy ohlasy.

        0 0
        • Honcek  

          OK, díky. Já jsewm tohle jen tak zahlídl tak mě zajímalo co je to zač. Jinak do toho chci investovat okolo 5000, tak jsem si říkal že třeba Manitou Sliver LO.

          0 0
          • Banjid  

            Sliver není špatná sám ji mám ,ale je měkčí /to se dá řešit výměnou pružiny/.Pokud máš rád měkčí chod tak ji můžu doporučit.

            0 0
            • Honcek  

              Díky. Mám 62 kg, takže by to že je měkčí nemělo vadit.

              0 0
    • BlickM  

      Nebudu zakládat novou diskuzi. Taky chci vidli kolem 5000,– , pročetl jsem si to tu a asi půjdu do Tory. Jaký je rozdíl mezi 318 a 302? Dík

      www.x-bikes.cz/index.php?… www.x-bikes.cz/index.php?…

      0 0
      • mar_tin1  

        318 ma motion control, 302 ma len lock (model 2007), a iny material vnutornych noh. 302 z r. 2006 lock nema.

        0 0
        • BlickM  

          Jasně, já myslel, jestli rozdíl je až takovej a má cenu cca 1000,– (na těch odkazech jsou ceny skoro stejné, protože jsem chtěl dát odkazy ze stejného shopu) tu 302 jsem našel za 4600 a 318 za 5500.

          0 0
          • MlokCZ  

            Ale jak ostatní můžou vědět, jestli potřebuješ motion control nebo ne. Já bych ho třeba vůbec nepotřeboval, ale zase někdo jiný napíše, že by bez něj vidlici vůbec nechtěl. To musíš vědět sám.

            0 0
            • game_over  

              motion control jsem si u sveho revelationa docela oblibil pri presunech po silnici kdy ho uplne zavru a zamknu vidli – a pak uz se chova skoro jako pevna vidlice

              0 0
              • MlokCZ  

                Jenže tady jde o to jestli potřebuje MC nebo mu stačí lock. To co píšeš, na to MC právě nepotřebuješ, i když samozřejmě je příjemnější, že se při větší ráně otevře. Hlavní přínos MC je když někdo chce buď jen zvýšit tlumení komprese nebo ho vozí na velmi malou sílu otevření s tím, že se mu často otvírá. Tohle obyčejný lock neumožní.

                0 0
          • BlickM  

            Takže kromě motion controlu, materiálu vnitřních noh a váhy jsou stejné? Do teď jsem neměl ani LO, takže bez zkušeností.

            0 0
    • Biohazard  

      SR EPICON je dobrá volba a ani nemusí být vytuněná od Milana:-) i když nepochybuju, ze chod bude určitě ještě lepší. Každopádně Epicona mam cca 3 mšsíce bez jakýhokoli tunění a sem naprosto spokojen. No za 3992 Kč neberte to:-)

      0 0
    • lazza  

      Oživím vlákno: jaký maximální zdvih přední vidle lze použít při zdvihu zadní stavby 120mm?

      Mám kolo postavený na rámu Ghost AMR 7500 a chci pořídit novýho Epicona, kterej má stavitelnej rozsah až do 150mm…

      0 0
      • Kejmil  

        Nějak tak to mám na svém kole a neřeším.Je to dost na hraně.Ale dokopca snižím, a z kopca to rozbalím a jsem relativně spokojený mam Epicon TAD tuning test.Takže moje rada je běž do toho, větší zdvih je z kopečka lepší, menší do kopečka lepší.Mám to na kole v profilu už nějakou dobu, jezdím často a ještě mi nic nikde na rámu neprasklo, aspon si to myslím.A Ghost dyt to je značka to ten rám musí dát vpohodě.

        0 0
        • lazza  

          To je něco takovýho?

          http://www.tuning-test.cz/…rl-rc-detail

          CHápu to správně, že zdvih se dá štelovat i během jízdy..?

          0 0
          • kubad  

            teoreticky dá, prakticky ale jen minimum a maximu, za jízdy se do jiné polohy netrefíš

            0 0
            • lazza  

              Cenovej rozdíl oproti pevně nastavitelnýmu zdvihu je jen v pár stovkách.

              Máš/máte zkušenosti s poruchovostí nebo na stavitelným zdvihu není nic navíc, co by se mělo podělat?

              0 0
              • kubad  

                měl sem ji sezonu a pohoda tady bech se toho snižování nebál

                0 0
                • lazza  

                  Ok, dík, zvažuju nákup před následujícím létem

                  0 0
              • Kejmil  

                Zatím se mi v tom nic nepodělalo, mám ju jetou dvě sezony zatím vše ok.A co se týče snižování tak pokud je to řešeno z vidlice tak za jízdy si to moc nedokážu představit jaký bych musel být na to gymnasta… prej to v TT dělá(-l) i z řidítek a to už by asi šlo za jízdy o poznání lépe…Ale nevadí mi zeslézt z kola zatačit na čudel a zas nalézt.Jinač měnění polohy je takové lineární…kolik člověk zatlačí tolik má.Asi némoc přesné ale dostačující plně.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.